Atlas VPN

Contents

Szybkie Szczegóły:

Nazwa: Atlas VPN
Oparte na: Delaware, Stany Zjednoczone Ameryki
Dzienniki: Polityka braku dziennika (minimalne gromadzenie danych)
Najlepsza cena: bezpłatnie, 1,39 USD miesięcznie za abonament 3-letni
Wsparcie: Obsługa klienta przez e-mail
Okres zwrotu: 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
Stronie internetowej: AtlasVPN

Przegląd

Zrzut ekranu atlasvpn.com Strona domowa Atlas VPN.com

Usługa Atlas VPN została po raz pierwszy wprowadzona w styczniu 2020 roku. Od tego czasu zyskała popularność wśród VPN użytkowników. Atlas VPN rozpoczął od aplikacji mobilnej, a później wprowadził wersję na komputery stacjonarne.

Zrzut ekranu atlasvpn.com Funkcje Atlas VPN.com

W tym momencie, Atlas VPN posiada 573 serwery w 17 krajach, głównie z Europy. Wciąż są na wczesnym etapie tej branży i nie oferują żadnych lokalizacji serwerów wirtualnych. Oferta płatna obejmuje nieograniczoną przepustowość odbioru i dostęp do wszystkich lokalizacji serwerów. Pracują nad poszerzeniem tej oferty. Istnieją znaczne różnice w prędkościach między wersją bezpłatną i premium. Wyjaśnię to poniżej, porównując bezpłatną i płatną wersję Atlas VPN.

Szybkie informacje o cenach

Plan 1-miesięczny: 4,99 USD / miesiąc
Plan roczny: 2,49 USD / miesiąc
Plan 3-letni: 1,39 USD / miesiąc

Plusy i minusy

Plusy

 • Darmowe i płatne wersje
 • Ponad 570 serwerów
 • Szyfrowanie na poziomie wojskowym
 • Wykrywanie wycieku danych
 • Aplikacje zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych na Androida i iOS
 • Wsparcie 24/7 za pośrednictwem czatu e-mail
 • Bezpieczne połączenie IKEv2

Cons

 • Nie jest to kompletna polityka braku logów, logują się do lokalizacji i innych danych
 • Mała sieć serwerów
 • Ograniczone informacje na oficjalnej stronie internetowej
 • Ograniczona lista funkcji, ważne funkcje wciąż w fazie rozwoju

Plusy

Cons

 • Darmowe i płatne wersje
 • Nie jest to kompletna polityka braku logów, logują się do lokalizacji i innych danych
 • Ponad 570 serwerów
 • Mała sieć serwerów
 • Szyfrowanie na poziomie wojskowym
 • Ograniczone informacje na oficjalnej stronie internetowej
 • Wykrywanie wycieku danych
 • Ograniczona lista funkcji, ważne funkcje wciąż w fazie rozwoju
 • Aplikacje zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych na Androida i iOS
 • Wsparcie 24/7 za pośrednictwem czatu e-mail
 • Bezpieczne połączenie IKEv2

Co obejmuje Atlas VPN:

Zrzut ekranu atlasvpn.com Aplikacje dla Atlas VPN

Atlas VPN jest wciąż nowym dzieckiem na rynku i ma ponad 570 serwerów w 17 krajach. Oferują szybkie, niezawodne połączenia i mają dedykowane aplikacje na Androida i iOS. Wydali aplikację komputerową dla systemu Windows i zapowiedzieli aplikacje na macOS i Chrome. Akceptują płatności kartą kredytową, ale nie mają opcji płatności kryptowalutą. Aplikacje są zoptymalizowane pod kątem oglądania najpopularniejszych usług przesyłania strumieniowego. Dostępna jest całodobowa obsługa klienta, a serwery są szyfrowane na poziomie wojskowym.

Lokalne testowanie prędkości

Oto wyniki testów z korzystania z darmowego serwera w Amsterdamie, ponieważ jest najbliżej mojej lokalizacji. Plik prędkość jest przeciętna i nie wpływa na moją zwykłą aktywność online.

Darmowy test VPN lokalnie

Do testowania wersji premium Atlas VPN najpierw wybrałem serwer w Mediolanie we Włoszech.

Płatny VPN lokalny w Mediolanie

Następnie serwer w Zurychu w Szwajcarii:

Płatny VPN lokalny w Zurychu

Testowanie prędkości na duże odległości


Połączyłem się z bezpłatnym serwerem Atlas VPN w Nowym Jorku i to jest wynik testu prędkości. Dość wolno, co nie wpływa na zwykłe przeglądanie internetu. Mimo to stanowi problem podczas oglądania Netflix lub pobierania torrenta.

Darmowy test VPN na duże odległości

Przetestowałem prędkości wersji premium, łącząc się z serwerem w Los Angeles, ale zostałem przekazany do serwera w Phoenix:

Płatny VPN międzymiastowy Phonenix

Następnie połączyłem się z serwerem w Singapurze i oto wyniki testów szybkości, które są niesamowite:

Płatny VPN międzymiastowy w Singapurze

Jak uzyskać największe prędkości przy użyciu Atlas VPN

Przetestowałem dwie opcje Atlas VPN, darmową i płatną wersję. Istnieją tylko trzy bezpłatne lokalizacje serwerów Atlas VPN, jedna w Holandii i dwie w USA. Jeśli jesteś blisko jednego z nich, uzyskasz dobrą prędkość.

Zrzut ekranu serwerów Atlas VPN

Moja lokalizacja znajduje się w Europie, więc miałem dobre prędkości, korzystając z bezpłatnej wersji tej sieci VPN. Wersja premium wykazała znaczną poprawę szybkości, jak pokazują powyższe testy.

Jakość przesyłania strumieniowego

Korzystanie z bezpłatnej wersji Atlas VPN i połączenie z serwerem w Amsterdamie. Nie znalazłem problemu ze strumieniowym przesyłaniem filmów z YouTube w najwyższej jakości. Kiedy próbowałem streaming Netflix, darmowa wersja nie spełniła oczekiwań. Skończyło się na tym, że czekałem chwilę, aż film się załaduje.

Koncepcja ilustracji przesyłania strumieniowego

Kiedy przeszedłem na wersję płatną, prędkość ładowania wideo była znacznie szybsza. W tym miejscu muszę stwierdzić, że zarówno bezpłatne, jak i płatne opcje Atlas VPN umożliwiają dostęp do treści Netflix, które są chronione geograficznie. Minusem było to, że Netflix zauważył, że kilka razy korzystałem z VPN i musiałem odświeżyć się, aby ponownie zaczął działać.

Jakość torrentów

Użyłem Atlas VPN na komputerze stacjonarnym z systemem Windows 10 i pobrałem film przez BitTorrent. Przetestowałem darmową wersję i gdy działała, prędkość pobierania była bardzo ograniczona, średnio około 70 kB / s. Po przejściu na wersję premium prędkość pobierania torrentów wzrosła, średnio 800 kB / s. (Biorąc pod uwagę moją zwykłą prędkość Internetu, jest to dla mnie szybkie.)

Jakość gier

Ilustracja do gier

Atlas VPN reklamuje dobre prędkości w grach online. Odkryłem, że ma dobre prędkości dla przeciętnego gracza. Jednak nie zaspokaja potrzeb wytrawnych graczy online. To samo, co w przypadku przesyłania strumieniowego Netflix i torrentowanie w przypadku Atlas VPN prędkość gier online zmienia się i występuje pewne opóźnienie. Zwłaszcza podczas grania w Counter-Strike, internetową strzelankę pierwszoosobową dla wielu graczy.

PORÓWNANIE

Logo Atlas VPN

Atlas VPN

 • Nowsza sieć VPN, więc nie jest dobrze przetestowana
 • Niedroga płatna usługa
 • Brak limitów danych

KUP TERAZ Logo NordVPN

Nord VPN

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Logo ExpressVPN

Express VPN

 • Najbardziej prywatna sieć VPN
 • Błyskawicznie
 • Większość serwerów i krajów wszystkich sieci VPN

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Logo Surfshark

Surfshark VPN

 • Świetne prędkości
 • Świetne wyniki w zakresie bezpieczeństwa
 • Nowa sieć VPN

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ

Obejście geo-ogrodzenia

Atlas VPN umożliwia omijanie blokad geograficznych. Udało mi się zarówno z darmową, jak i płatną wersją. Korzystając z darmowej wersji, połączyłem się z bezpłatnym serwerem w Nowym Jorku i oglądałem treści z amerykańskiego Netflixa. Atlas VPN umożliwia łączenie się ze stronami internetowymi, które mają silne blokady geograficzne. Możesz także oglądać filmy z YouTube, które mają te same bloki.

Podsumowanie zasad rejestrowania

Zrzut ekranu atlasvpn.com Zalety Atlas VPN

Chociaż Atlas VPN twierdzi, że ma politykę braku logów, stwierdziłem, że nie jest to do końca prawdą. Zasada braku dziennika dotyczy programu aktywność online użytkowników. Mimo to przechowują dzienniki czasu, adresy e-mail i wiele innych ważnych danych z aplikacji mobilnych.

Zrzut ekranu atlasvpn.com Polityka prywatności Atlas VPN

Mobilne wersje Atlas VPN przechowują informacje, takie jak typ urządzenia, model, język, system operacyjny, strefa czasowa i lokalizacja. Przechowują również wiele danych osobowych, które ich zdaniem służą wyłącznie do celów marketingowych.

Wymazywanie danych

Zrzut ekranu atlasvpn.com Polityka prywatności Atlas VPN

Atlas VPN ma szczegółowe wyjaśnienie wszystkiego, co przechowują na swojej stronie internetowej. Tutaj możesz zobaczyć, że zachowują wszystkie informacje, które mają o Tobie, o ile masz u nich konto. Możesz poprosić ich o edycję Twoich informacji lub trwałe usunięcie konta, kontaktując się z obsługą klienta Atlas VPN.

Lokalizacje serwerów wirtualnych

Zrzut ekranu atlasvpn.com Program partnerski Atlas VPN

Atlas VPN nie ma żadnych lokalizacji serwerów wirtualnych. Mają ponad 570 fizycznych serwerów w 17 krajach na całym świecie.

Statyczne / dedykowane adresy IP

Audyty zewnętrzne

Atlas VPN był przez krótki czas w trybie online, aby przejść audyt przez firmę zajmującą się bezpieczeństwem. Będę na bieżąco informować Cię, czy i kiedy taki audyt się wydarzy.

Czy Atlas VPN znajduje się w miejscu, które szanuje prywatność?

Atlas VPN jest zarejestrowany w Delaware w USA. W związku z tym ponoszą odpowiedzialność zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone są również członkiem Kraje „5-oczu”. Oznacza to, że nie do końca szanują prywatność użytkowników. Twierdzą, że nie zbierają danych o aktywności użytkowników, ale nadal zbierają uczciwą część informacji.

Kto jest właścicielem Atlas VPN i jaka jest jego reputacja?

Atlas VPN jest własnością Peakstar Technologies Inc., a prezesem jest Jim Roberts. Na podstawie ograniczonych informacji na temat tej firmy nie mogę ocenić jej reputacji. Mimo to dyrektor generalny stwierdził, że pracuje nad „przywróceniem prywatności użytkownikom”.

Historia wycieków lub zgody na przekazanie danych rządom

Rozmiar sieci

Atlas VPN współpracuje z nieco ponad 570 serwerami w 17 krajach. Te kraje to Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Austria, Australia, Kanada, Dania, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Irlandia, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Singapur, Szwecja i Szwajcaria..

PORÓWNANIE

Logo Atlas VPN

Atlas VPN

 • Nowsza sieć VPN, więc nie jest dobrze przetestowana
 • Niedroga płatna usługa
 • Brak limitów danych

KUP TERAZ Logo NordVPN

Nord VPN

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Logo ExpressVPN

Express VPN

 • Najbardziej prywatna sieć VPN
 • Błyskawicznie
 • Większość serwerów i krajów wszystkich sieci VPN

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Logo Surfshark

Surfshark VPN

 • Świetne prędkości
 • Świetne wyniki w zakresie bezpieczeństwa
 • Nowa sieć VPN

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ

Dodatkowe cechy

Wykrywanie wycieku danych – Atlas VPN obsługuje testy DNS wykrywające wycieki w bezpiecznym połączeniu

Zgodność z TOR – Z powodzeniem korzystałem z TOR podczas połączenia z serwerem Atlas VPN

Rozszerzenie przeglądarki – wkrótce pojawi się rozszerzenie przeglądarki Chrome

Wsparcie sprzętowe

Android tak
iOS tak
Windows tak
System operacyjny Mac wkrótce
Chrom wkrótce

Atlas VPN posiada dedykowane aplikacje na Androida i iOS.

Wydali także aplikację komputerową dla systemu Windows, która nie zawiera wszystkich funkcji aplikacji mobilnej. Kiedy próbowałem zrealizować kod podany przez Atlas VPN do celów recenzji, plik Zrealizuj kod opcja nie była dostępna w aplikacji dla systemu Windows. Musiałem pobrać aplikację mobilną, aby wprowadzić kod, a kiedy zalogowałem się ponownie na swoje konto w systemie Windows, brakowało funkcji premium.

Ustawienia w aplikacji Atlas VPN dla systemu Windows

Niektóre z opcji dostępnych w aplikacji mobilnej, których nie znalazłem w aplikacji dla systemu Windows, obejmują Wykrywanie włamań do danych, Safebrowse i Wyłącznik awaryjny Opcje ochrony, Przywróć zakup i Zrealizuj kod.

Ustawienia w aplikacji mobilnej Atlas VPN

Omówienie obsługi klienta

Jakie wsparcie możesz uzyskać w Atlas VPN?

Atlas VPN ma sekcję FAQ, w której znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tej aplikacji. Dostępna jest opcja czatu e-mailowego, w której możesz zadać konkretne pytanie, a otrzymasz odpowiedź e-mailem.

Centrum pomocy w aplikacji Altals VPN

Czy wsparcie jest dobre?

Wsparcie Atlas VPN jest dobre, ponieważ odpowiadają na każde zapytanie. Sekcja FAQ zawiera proste i bezpośrednie odpowiedzi, niektóre z ograniczonymi wyjaśnieniami.

Zrzut ekranu atlasvpn.com Sekcja FAQ Atlas VPN

Jak szybko reagują?

Usługa czatu e-mail potrzebuje trochę czasu, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Oczekiwałbym odpowiedzi w ciągu jednego lub dwóch dni od wysłania pytania. Wygląda na to, że szybciej odpowiedzą na mobilnych użytkowników Atlas VPN.

Co Internet wydaje się ogólnie oceniać na temat obsługi Atlas VPN??

Ludzie są ogólnie zadowoleni z obsługi klienta Atlas VPN. W sklepie Google Play jest ponad 6600 pozytywnych recenzji tej aplikacji.

Recenzje Atlas VPN w Google Play

Omówienie zasad zwrotów

Jeśli płacisz za subskrypcję Atlas VPN, przysługuje Ci 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Możesz poprosić o zwrot pieniędzy, kontaktując się z obsługą klienta Atlas VPN za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zrzut ekranu atlasvpn.com Atlas VPN – ceny

Przegląd cen

Atlas VPN oferuje kilka opcji cenowych: • Plan miesięczny za 4,99 USD / miesiąc

• Plan roczny za 2,49 USD / miesiąc

• 3-letni plan za 1,39 USD / miesiąc

Opcje płatności

Zrzut ekranu atlasvpn.com Atlas VPN – sekcja Szczegóły płatności

Jedynym sposobem opłacenia subskrypcji Atlas VPN jest karta kredytowa. Powiedzieli, że wkrótce zaczną oferować inne alternatywne metody płatności.

Szybkie specyfikacje

Platformy oprogramowania klienckiego: Windows, Android, iOS
Natywne obsługiwane platformy: Nie dotyczy
Obsługiwane protokoły: IKEv2
Liczba serwerów: 573
Liczba krajów: 17
Kraj rejestracji: Delaware, Stany Zjednoczone
Opcje płatności: Karty kredytowe / debetowe
Wymagane prawdziwe imię: tak
Protokół szyfrowania: AES-256
Limit wykorzystania danych: Nie
Limit wykorzystania przepustowości: Nie
Maks. Nie. jednocześnie podłączonych urządzeń: 1
Obsługa klienta: Wsparcie przez czat e-mail 24/7
Polityka prywatności: zasady braku logów, niektóre dane użytkownika są nadal przechowywane

Podsumowanie

Atlas VPN istnieje od stycznia 2020 roku i zyskał popularność dzięki bezpłatnemu planowi. Darmowa wersja zapewnia dostęp tylko do trzech lokalizacji serwerów, co ogranicza prędkość. Ta usługa VPN ma dedykowane aplikacje na komputery z systemem Android, iOS i Windows. Pracują nad wydaniem aplikacji na macOS i rozszerzenia przeglądarki Chrome. Aplikacja Atlas VPN ma jak dotąd ograniczone usługi, ale ma bardzo prostą w instalacji platformę zarówno dla smartfonów, jak i komputerów stacjonarnych.

W przypadku polityki prywatności, która stanowi politykę braku logów, przechowują one sporą ilość danych osobowych. Aplikacje mobilne przechowują informacje, takie jak lokalizacja, strefa czasowa, typ urządzenia, adres e-mail i inne. Wersja płatna wymaga Twojego prawdziwego imienia i nazwiska, adresu e-mail i karty kredytowej, więc nie jest w ogóle anonimowa. Atlas VPN zapewnia obchodzenie blokad geograficznych, ale nie obejmuje prywatności użytkowników.

Instrukcje instalacji

Oto instrukcja instalacji i użytkowania Atlas VPN w systemie Windows 10. Nie może być prostsze:

W przypadku darmowej wersji:

Zainstaluj bezpłatną wersję Atlas VPN Jak zainstalować bezpłatną wersję aplikacji Atlas VPN

• Pobierz aplikację z oficjalnej strony Atlas VPN

• Zainstaluj go na swoim komputerze

• Połącz się z jedną z trzech darmowych lokalizacji serwerów i gotowe.

W przypadku wersji płatnej:

Zainstaluj wersję premium Atlas VPN Jak zainstalować bezpłatną wersję aplikacji Atlas VPN

• Skonfiguruj plan płatności

• Zapłać za abonament

• Pobierz aplikację

• Zaloguj się

• Wybierz jedną z 17 lokalizacji serwerów

• Po pojawieniu się zielonego światła w aplikacji komputerowej jesteś gotowy do pracy.

Ocena

Ostateczny werdykt

Nasza ocena

8.3

Odwiedź stronę

FAQ

Czy Atlas VPN jest szybki i niezawodny?

Atlas VPN to dobra opcja dla bezpłatnej usługi VPN. Mimo to nie może konkurować z już uznanymi nazwami w branży VPN.

Czy używanie Atlas VPN zatrzyma ograniczanie przepustowości?

Tak, podobnie jak wszystkie aplikacje VPN, Atlas VPN maskuje Twój ruch internetowy. Chroni to połączenie przed ograniczaniem przepustowości.

Które serwery Atlas VPN są najlepsze dla Netflix?

W zależności od treści, które lubisz oglądać, możesz korzystać z różnych serwerów. Zalecam używanie serwerów w USA, Niemczech lub Holandii do przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix.

Czy istnieje darmowa wersja Atlas VPN?

Atlas VPN zyskał sławę dzięki bezpłatnej wersji. Ale to pozwala tylko na trzy lokalizacje serwerów z niższą szybkością połączenia.

Czy aplikacje Atlas VPN są bezpieczne i przyjazne dla użytkownika?

Aplikacje Atlas VPN są bardzo przyjazne dla użytkownika, ale nie powiedziałbym, że są dokładnie bezpieczne. Zwykle zbierają wiele danych osobowych na potrzeby usługi VPN.

Czy Atlas VPN może odblokować Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego?

Tak, Atlas VPN to dobra opcja do przesyłania strumieniowego Netflix, BBC iPlayer, Disney + i Amazon Prime.

Czy Atlas VPN działa w Chinach?

Tak, Atlas VPN może poruszać się po rygorystycznych środkach bezpieczeństwa w Internecie Chiny.

Ile jednoczesnych połączeń obsługuje Atlas VPN?

Atlas VPN pozwala na jedno połączenie na raz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector