Bitcoin zastąpi walutę Fiata | Oto jak to będzie możliwe

Bitcoin

Przez dość długi czas była to powszechna praktyka wśród niektórych inwestorów, którzy rozważali inwestowanie części swoich aktywów w złoto lub inne cenne towary. Do pewnego stopnia jest to słuszne, ponieważ złoto jest dobrą opcją, aby uchronić portfele przed inflacją i spadkami na giełdzie. Ciekawostką jest to, że ten sam pomysł pojawia się w przypadku Bitcoina.

Nie ma nic złego w inwestowaniu w Bitcoin w stosunku do swoich zasobów, gdy inwestujesz w złoto, wierząc, że jest to cenny towar. Należy wziąć pod uwagę kwotę, jaką należy zainwestować w Bitcoin, inwestując w złoto, myśląc, że jest to raczej najlepszy bezpieczny składnik aktywów.

Bitcoin jest również zmienny w przyrodzie, podobnie jak złoto

BitcoinŹródło: TheIndependent

Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią wywołał wśród niektórych inwestorów obawy przed ogromną inflacją. Wiele banków centralnych, w tym Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych i Bank Kanady, zaczęły wprowadzać więcej pieniędzy do obiegu, aby utrzymać tempo działalności gospodarczej. Wygląda na to, że sytuacja kryzysu gospodarczego jest taka sama, jak podczas światowego kryzysu finansowego w latach 2007-08.

I oczywiście ten przypływ pieniędzy doprowadziłby do większej inflacji, której obawiało się wielu inwestorów. W tej sytuacji inwestorzy, którzy obawiają się wzrostu inflacji, polegają na złocie jako zabezpieczeniu przed nim. Chociaż widzimy, że banki centralne mogą zrobić krok naprzód, aby zwiększyć ilość pieniędzy, co skutkuje ograniczoną ilością złota dostępnego na świecie. Wypróbuj Bitcoin Prime po więcej informacji.

Czy Bitcoin może walczyć z inflacją?

Bitcoin nie mógł zostać zawyżony, ponieważ musisz go wydobyć, aby zdobyć więcej monet. Jest to token cyfrowy, który został specjalnie zaprojektowany jako alternatywa dla inflacyjnych walut krajowych. Ponadto ma maksymalny limit 21 milionów monet. Jest też kilka nowych monet, ale są one tworzone tylko jako nagroda dla „górników”. Ci górnicy wykorzystują swoją moc obliczeniową do rejestrowania i weryfikowania transakcji kryptograficznych. Do tej pory wydobyto 88 procent całej ilości Bitcoinów.

Ale w przypadku złota widzimy, że jest ono mało przydatne w prawdziwym świecie. Może być używany do tworzenia projektów biżuterii, do dekoracji lub jako przedmiot kolekcjonerski. Chociaż możemy użyć Bitcoin, aby zapłacić za wiele towarów i usług sprzedawcy kryptowalut. Oba te dwa aktywa są warte w metodach płatności, jeśli zdobędziesz dla nich chętnych kupujących.

Jako inwestycja jest wiele osób, które kupują Bitcoiny jak złoto, nie dbając o zachowanie giełdy. Złoto jest wzniosłym aktywem i ogólnie uważanym za bezpieczny towar, ale mimo to podlega wpływom w czasach zawirowań na rynku. Zarówno złoto, jak i bitcoiny są aktywami zmiennymi i są również wykorzystywane jako zabezpieczenie przed inflacją.

Optymalny portfel do uwzględnienia co najmniej 6% BTC

Badanie przeprowadzone przez ekonomistę Yale Aleha Tsyvinskiego i raport Bitcoinist ujawniają, że aby uzyskać optymalną konstrukcję, powinieneś posiadać tylko około 6% BTC w swoim portfelu. Nawet jeśli jesteś doświadczonym handlowcem kryptowalutowym, powinieneś zachować co najmniej 4% alokacji BTC. Badanie pokazuje również, że najbardziej doświadczeni handlowcy kryptowalut odważą się zainwestować tylko 1% swoich aktywów w tę przestrzeń.

Wyższy potencjalny zwrot?

kryptowalutaŹródło: IG

Tsyvinski, krytyk, stwierdził w tym raporcie, że to prawda, że ​​kryptowaluty mają zmienny charakter, ale nadal są uważane za aktywa o wyższych potencjalnych zwrotach. To badanie obejmowało tylko Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Dragan Boscovic z Arizona State University również przekazał tę samą opinię. Jest zdania, że ​​inwestorzy instytucjonalni są szczególnie zainteresowani inwestycją w ten nowy składnik aktywów, ponieważ uważają go za cenną okazję inwestycyjną; zachęci to inwestorów indywidualnych. Pomogłoby to również w rozwijaniu zainteresowania właścicieli małych sklepów i konsumentów rozpoczęciem handlu kryptowalutą. Z drugiej strony badanie Tsyvinskiego jest przeciwne laureatowi Nagrody Nobla Robertowi Shillerowi, który nazwał Bitcoin nieudanym eksperymentem „kolejnym przykładem modnego ludzkiego zachowania”.

Zrozumienie ryzyka

Możesz więc na początku zainwestować w Bitcoin. Eksperci twierdzą, że powinieneś dokładnie zbadać i odrabiać pracę domową, zanim pogrążysz się w większych inwestycjach. Zrozum dokładnie podstawową technologię blockchain i naturę zasobów cyfrowych. Jeśli inwestujesz bezmyślnie, wydawałbyś, a nie inwestował.

Poważni inwestorzy planujący inwestować w kryptowalutę powinien podejść do tego z długoterminową mentalnością, a także powinien być przygotowany na trudne i niestabilne czasy, które mogą przynieść Ci możliwość 100% straty z tej cyfrowej waluty.

Wyróżniony obraz: DanielsTrading

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me