Bliźnięta

Contents

Co to jest Gemini?

Gemini, skrót od Gemini Trust Company, LLC, to cyfrowa wymiana walut, która umożliwia klientom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie zasobów cyfrowych w bezpiecznym środowisku.

Zrzut ekranu strony głównej gemini.com Gemini’s Homepage

Służy jako wysoce regulowana giełda kryptowalut, a także portfel i depozytariusz. Jako prywatna giełda Gemini wzrosła wykładniczo w ciągu ostatnich kilku lat.

Zrzut ekranu przedstawiający funkcję Gemini Pay Gemini’s Pay Page

Dziś stoi tuż obok niektórych z wiodących giełd kryptowalut na świecie, takich jak Kraken i Coinbase. Jako detaliczna usługa kryptowalut, Gemini umożliwia również użytkownikom wydawanie kryptowalut w ponad 30000 sklepach detalicznych w całych Stanach Zjednoczonych.

Kup monety w Gemini

Oto zalety i wady korzystania z tego systemu wymiany:

Plusy

 • Posiada bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs, odpowiedni zarówno dla nowicjuszy, jak i zaawansowanych traderów.
 • Nie ma żadnych opłat depozytowych.
 • Gemini jako prywatny system wymiany jest licencjonowany, a tym samym bardzo niezawodny
 • Świetna płynność i bezpieczeństwo

Cons

 • Proces rejestracji może trwać dłużej ze względu na wiele wymagań weryfikacyjnych.
 • Gemini jest dostępny tylko w ograniczonej liczbie krajów

Plusy

Cons

 • Posiada bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs, odpowiedni zarówno dla nowicjuszy, jak i zaawansowanych traderów.
 • Proces rejestracji może trwać dłużej ze względu na wiele wymagań weryfikacyjnych.
 • Nie ma żadnych opłat depozytowych.
 • Gemini jest dostępny tylko w ograniczonej liczbie krajów
 • Gemini jako prywatny system wymiany jest licencjonowany, a tym samym bardzo niezawodny
 • Świetna płynność i bezpieczeństwo

Bliźnięta Tło

Jako nowojorska firma powiernicza Gemini podlega regulacjom Departamentu Usług Finansowych stanu. Dzięki tak wysokiemu poziomowi przepisów Gemini jest uważana za bezpieczną w użyciu giełdę kryptowalut i depozytariusza.

Została założona w 2014 roku przez bliźniaków Camerona i Tylera Winklevossów, stąd nazwa „Gemini” (co po łacinie oznacza „bliźniak”).

Gemini rozpoczęło swoją działalność w Stanach Zjednoczonych i ostatecznie rozszerzyło działalność na inne regiony, w tym Europę i Azję. Podstawową zasadą giełdy od samego początku było bezpieczeństwo, płynność i zaufanie.

Zrzut ekranu strony z informacjami o gemini.com Gemini’s About Page

Bliźniacy Winklevoss zbudowali swoją sieć wymiany na czterech filarach: produkt, bezpieczeństwo, licencje i zgodność.


Ich głównym celem było zbudowanie prostych i intuicyjnych produktów kryptograficznych, które byłyby tak samo dostępne dla początkujących, jak dla doświadczonych traderów.

Głównym celem Gemini było połączenie dwóch światów finansowych: starych walut fiducjarnych i nowych, nowoczesnych kryptowalut.

Zrzut ekranu z gemini.com Gemini’s About Page

Zaledwie kilka lat po uruchomieniu Gemini stała się znaną giełdą w branży kryptowalut. Zdobył nagrodę „Best Crypto Exchange” Markets Choice Award w 2019, a także stał się pierwszą na świecie giełdą kryptograficzną z certyfikatem SOC 2 Type 2 i powiernikiem.

Jest bezpieczny dla Bliźnięta?

Koncepcja bezpieczeństwa cyfrowego

Ponieważ Gemini oferuje instytucjonalny poziom usług powierniczych, jest uważany za wysoce bezpieczne środowisko dla aktywów kryptograficznych.

Innymi słowy, tak, Gemini jest bezpieczny w użyciu, chociaż jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać przed przeniesieniem swoich walut na tę prywatną giełdę.

Nie zapominajmy, że Gemini jest rzeczywiście pierwszą giełdą w branży, która przeszła standardy bezpieczeństwa SOC 2, co mówi wystarczająco dużo o bezpieczeństwie użytkowania.

Ponadto wszystkie fundusze i aktywa zdeponowane w Gemini są chronione przez ubezpieczenie FDIC i silne środki bezpieczeństwa, takie jak identyfikacja z wieloma podpisami, która zmniejsza potencjalne zagrożenia cyberbezpieczeństwa.

PORÓWNANIE

Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ Logo Gemini

Bliźnięta

 • Jedna z najbardziej renomowanych giełd na świecie
 • Wiele opcji płatności i funkcji handlowych
 • Dobrze finansowane i bardzo bezpieczne – bez hacków

KUP TERAZ

Usługi

Gemini oferuje różnorodne usługi, w tym:

Gemini Mobile App

Zrzut ekranu z gemini.com Sekcja aplikacji mobilnych Gemini

Aplikacja mobilna Gemini została uruchomiona w 2018 roku, aby umożliwić użytkownikom dokonywanie transakcji w dowolnym miejscu. Aplikacja oferuje wszystkie te same funkcje i analizy dostępne na platformie komputerowej.

Dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa i prostemu, pozbawionemu bałaganu interfejsowi, aplikacja Gemini umożliwia handlowcom o dowolnym poziomie doświadczenia uzyskanie najlepszej wartości z ich aktywów kryptograficznych.

Gemini Wallet

Zrzut ekranu z gemini.com Strona portfela Gemini

Gemini oferuje bardzo bezpieczne środowisko, w którym możesz przechowywać swoje aktywa kryptograficzne w ubezpieczonym gorącym portfelu lub zabezpieczonej lokalizacji offline (chłodnia).

Wszystkie portfele Gemini są chronione przez rygorystyczne protokoły bezpieczeństwa, które spełniają najwyższe standardy branżowe. Portfel Gemini nigdy nie został zhakowany ani skradziony, co zawiera wystarczające informacje o ich systemach bezpieczeństwa.

Aktywny handlowiec

Zrzut ekranu gemini.com Funkcja Gemini’s ActiveTrader

Active Trader to zaawansowana platforma handlowa Gemini, która oferuje bardziej złożone narzędzia handlowe i analityczne dla aktywnych użytkowników. Platforma umożliwia wybór spośród wielu typów zleceń, dostęp do zaawansowanych wykresów i informacji, a także udział w aukcjach monet (niezalecane dla początkujących traderów).

Ta platforma umożliwia korzystanie z różnych strategii handlowych w szybkim i stabilnym środowisku. Ważne jest również, aby wspomnieć, że ta usługa oferuje inny harmonogram opłat producenta w oparciu o wolumen obrotu brutto, który pozwoli Ci uzyskać jak największą wartość z Twoich aktywów.

Opieka

Zrzut ekranu gemini.com Gemini’s Custody Feature

Przechowywanie Gemini umożliwia bezpieczne przechowywanie aktywów kryptowalutowych. Ta przyjazna dla użytkownika usługa przechowywania jest podlega regulacji jako spółka New York State Trust, dlatego wszystkie przechowywane tutaj aktywa są w pełni zabezpieczone i ubezpieczone.

Przechowywanie Gemini zapewnia wysoką płynność oraz możliwość dostępu i handlu środkami w dowolnym momencie. Obecnie usługa przechowywania Gemini obsługuje 24 typy aktywów, mimo że istnieją informacje o możliwej ekspansji w przyszłości.

Gemini Clearing

Zrzut ekranu gemini.com Funkcja oczyszczania Gemini

Gemini oferuje niezawodne rozwiązanie do elektronicznego rozliczania i handlu elektronicznego. Gemini Clearing oferuje konkurencyjne ceny i doskonałą obsługę, a także responsywny zespół obsługi klienta.

Najlepsze w tej usłudze jest to, że obie strony biorące w niej udział muszą przestrzegać zasad i zasad Gemini KYC i AML, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Gemini Dollar

Zrzut ekranu gemini.com Gemini’s Dollar Page

Gemini Dollar to pierwszy na świecie regulowany stablecoin, którego można używać do wszelkiego rodzaju transakcji.

Gemini Dollar służy jako współczesna kryptograficzna wersja dolara amerykańskiego, której celem jest wniesienie nowej wartości do cyfrowego świata.

Moneta jest emitowana przez Gemini Trust Company, LLC i jest zabezpieczona dolarami amerykańskimi przechowywanymi w State Street Bank and Trust Company.

Dolar Gemini to w pełni skalowalne pieniądze internetowe, które są obecnie wykorzystywane w wielu innowacyjnych usługach.

Gemini Pay

Zrzut ekranu gemini.com Gemini’s Pay Page

Wreszcie, usługa Gemini Pay zamienia Gemini w prawdziwy portfel, za pomocą którego możesz płacić za towary w ponad 30000 sklepach detalicznych w całych Stanach Zjednoczonych..

Aplikacja jest dostępna na wszystkie mobilne systemy operacyjne i pozwala użytkownikom bezpiecznie płacić kryptowalutą. Korzystanie z dolara Gemini za pośrednictwem Gemini Pay pozwoli Ci uniknąć wahań cen innych walut.

Obsługiwane metody płatności

Cyfrowa ilustracja bitcoin

Jeśli chodzi o metody płatności, wpłaty i wypłaty na Gemini można wykonywać za pomocą BTC, ETH i dolara amerykańskiego.

Gemini oferuje również kilka metod płatności za zakup towarów w sklepach detalicznych za pośrednictwem Gemini Pay, w tym bitcoin, dolar Gemini (GUSD), eter, litecoin, zcash i bitcoin cash.

Opłaty za wypłatę i transakcje

Płatność cyfrowa

Wadą korzystania z platformy Gemini są wysokie opłaty. Gemini pobiera dwa rodzaje opłat: opłatę transakcyjną za każdą transakcję wykonaną na platformie oraz opłatę za przelew za każdy transfer środków z jednego konta na drugie.

Opłata transakcyjna wynosi 0,35% dla takerów, co jest znacznie wyższe niż średnia w branży.

Opłata handlowa dla twórców na tej platformie wynosi 0,25%.

Należy wspomnieć, że Gemini oferuje zniżki na opłaty transakcyjne w niektórych sytuacjach, chociaż jest to bardzo rzadka okazja.

banknoty dolarowe

Jedynymi traderami uprawnionymi do obniżek opłat transakcyjnych, które obniżają opłaty do zaledwie 0,03% dla takerów (i całkowicie bezpłatnych dla twórców), są ci traderzy, których wolumen obrotu przekracza 500 milionów USD.

Jeśli chodzi o opłaty za przelew, Gemini pobiera 0,0001 BTC za każdą wypłatę. Ponownie, jest to znacznie więcej niż średnia w branży, ponieważ większość innych giełd pobiera około 0,000812 BTC za wypłatę.

Obsługiwane kraje

Cyfrowa ilustracja świata

Gemini jest obecnie dostępny w następujących krajach:

 • Stany Zjednoczone
 • Zjednoczone Królestwo
 • Australia
 • Kanada
 • Hongkong
 • Korea
 • Portoryko
 • I Guernsey

Obsługiwane monety

Ilustracja kryptowalut

Opieka nad Gemini obsługuje 18 zasobów cyfrowych, w tym:

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Eter (ETH)
 • Litecoin (LTC)

Zrzut ekranu gemini.com Strona cen kryptowalut Gemini

Tokeny ERC-20 obsługiwane przez Gemini obejmują:

 • 0x (ZRX)
 • Augur (REP)
 • Podstawowy żeton uwagi (BAT)
 • Chleb (BRD)
 • Dai (DAI)
 • Decentraland (MANA)
 • Enjin (ENJ)
 • Flexacoin (FXC)
 • Bliźnięta dolar (GUSD)
 • Sieć Kyber (KNC)
 • Sieć Loom (LOOM)
 • Producent (MKR)
 • i OmiseGo (OMG).

Limity i płynność

Ilustracja wykresu

Giełda Gemini zapewnia natychmiastową płynność, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą handlować aktywami kryptograficznymi przechowywanymi przez Gemini, kiedy tylko chcą.

Mając to na uwadze, nie ma długich okresów oczekiwania na przeniesienie aktywów z chłodni.

Dzięki wysokiemu poziomowi płynności Gemini umożliwia swoim użytkownikom szybką i łatwą wymianę kryptowalut bez wpływu na wartość ich aktywów.

Chociaż nie ma limitów depozytów (co nie jest zaskoczeniem), istnieje ograniczenie dotyczące ilości pieniędzy, które możesz codziennie pobierać z konta. Ten limit wypłat wynosi 10000 USD dziennie.

Interfejs użytkownika

Zrzut ekranu gemini.com Strona główna Gemini – sekcja dla zaawansowanych lub nowicjuszy

Gemini to bardzo przyjazna dla użytkownika platforma, do tego stopnia, że ​​nawet początkujący mogą z łatwością ją obejść. Został zaprojektowany, aby oferować proste i intuicyjne doświadczenie, co oznacza, że ​​nie będziesz potrzebować lat doświadczenia w handlu, aby zrozumieć, jak działają rozwiązania Gemini.

Platforma komputerowa działa płynnie i szybko reaguje, więc nie musisz martwić się o problemy z wydajnością. Mimo że nie ma żadnych nadmiernie zaawansowanych funkcji, platforma zapewnia wszystkie informacje potrzebne do pomyślnego handlu (ceny, wykresy itp.).

Jeszcze w grudniu 2018 roku Gemini wprowadziło swoją aplikację mobilną jako alternatywę dla platformy desktopowej. Nazywają tę aplikację „najłatwiejszą aplikacją do wymiany”, a my nie będziemy głosować przeciwko niej.

Zrzut ekranu gemini.com Gemini’s Homepage

Aplikacja mobilna Gemini jest dostępna w sklepie z aplikacjami na iOS, Android Play Store oraz w sklepie Galaxy. Umożliwia dostęp do giełdy i portfele kryptograficzne w podróży, co oznacza, że ​​możesz zabrać swoje transakcje ze sobą, gdziekolwiek jesteś.

Mimo że platformy mobilne są często narażone na zagrożenia bezpieczeństwa, aplikacja Gemini jest wyposażona w wysokiej klasy zabezpieczenia, które chronią aktywa handlowe ich użytkowników.

Czas wpłaty

Budzik w pobliżu ilustracji schowanych monet

Gemini wykonuje świetną robotę, jeśli chodzi o szybkość przesyłania i wydajność. Wpłaty dokonywane za pomocą przelewów bankowych są zwykle dostępne natychmiast, jeśli zostaną złożone przed godziną 17:00 czasu wschodniego od poniedziałku do piątku.

Wszelkie wpłaty dokonane po godzinie 17:00 będą dostępne następnego dnia roboczego. Może minąć od 4 do 5 dni, zanim wpłata zostanie uregulowana i będzie ponownie dostępna do wypłaty.

Jeśli chodzi o przelewy bankowe, Gemini obsługuje wpłaty do 15:00, pięć dni w tygodniu. Depozyty te są zwykle dostępne tego samego dnia, w którym zostały dokonane, lub następnego dnia, w zależności od procedur bankowych.

PORÓWNANIE

Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ Logo Gemini

Bliźnięta

 • Jedna z najbardziej renomowanych giełd na świecie
 • Wiele opcji płatności i funkcji handlowych
 • Dobrze finansowane i bardzo bezpieczne – bez hacków

KUP TERAZ

Jak szybko Gemini wysyła twoje monety?

Światła koncepcji prędkości

Przelewy kryptowalut na Gemini można zrealizować w ciągu zaledwie godziny lub kilku minut. Całkowity czas transakcji zależy od rodzaju kryptowaluty, którą handlujesz.

Na przykład, podczas przesyłania Bitcoin Cash na adres depozytu Gemini, Twoje monety będą dostępne, gdy tylko zostanie ukończonych 15 potwierdzeń w sieci Bitcoin Cash. Odbywa się to zwykle w ciągu dwóch do trzech godzin.

Obsługa klienta

Jednym z powodów, dla których giełda Gemini wyróżnia się w branży, jest nienaganna obsługa klienta. Ponieważ Gemini zostało zaprojektowane tak, aby zaspokajać potrzeby początkujących traderów w takim samym stopniu, jak zaawansowanych, ich obsługa techniczna musi sprostać wyzwaniu, jakim jest radzenie sobie z częstymi zapytaniami.

Koncepcja obsługi klienta

Platforma Gemini ma bardzo szczegółową sekcję FAQ, w której użytkownicy mogą znaleźć odpowiedzi na prawie wszystkie pytania związane z platformą i handlem. Jeśli jednak ta baza danych nie zawiera informacji, których szukasz, skontaktuj się z działem obsługi klienta Gemini dostępnym za pośrednictwem poczty elektronicznej. Są bardzo responsywni i skontaktują się z Tobą w ciągu kilku godzin.

Opinia publiczna

Czy giełda ma jakieś patenty?

Założyciele Gemini, Tyler i Cameron Winklewoss, mają sześć patentów zarejestrowanych w domenie Biuro patentów i znaków towarowych Stanów Zjednoczonych.

Zrzut ekranu gemini.com Informacje o patentach Gemini na stronie z informacjami prawnymi

Trzy z ich patentów są powiązane z systemami służącymi do zmiany podaży publicznych stablecoinów w oparciu o blockchain, a także z tym, jak strony trzecie mogą generować aktywa kryptograficzne na żądanie.

Czy giełda nabyła lub stworzyła jakieś kontrowersyjne narzędzia??

Koncepcja przejrzystej figury geometrycznej

Nie, Gemini zapewnia podstawowy zestaw narzędzi potrzebnych do wykonywania różnych transakcji i jest wysoce przejrzysty, jeśli chodzi o ich platformy i procedury. Nie było żadnych incydentów ani doniesień o kontrowersjach związanych z tą wymianą.

Czy giełda monitoruje, skąd wysyłasz i odbierasz monety?

Szkło powiększające nad wykresem

Tak, Gemini wykorzystuje zaawansowane narzędzia analityczne do monitorowania pochodzenia monet wysyłanych i otrzymywanych za pośrednictwem platformy. Głównym celem tego monitorowania jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom oraz zapobieganie ryzyku oszustw i nielegalnych działań.

Bezpieczeństwo

Wysoko zabezpieczony skarbiec

Tylko niewielki procent aktywów w Gemini jest przechowywany online. Większość przechowywanych monet jest przenoszona do chłodni (offline), aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa i mniejsze ryzyko włamań i włamań. Ogólnie rzecz biorąc, rosnąca liczba domen bezpieczeństwo cybernetyczne ataki sprawiają, że trzymanie monet podczas wymiany jest bardzo ryzykownym posunięciem.

Jednak dzięki procedurom chłodniczym Gemini zasoby są chronione przed zagrożeniami bezpieczeństwa, ponieważ nie są dostępne online. Waluty Fiata na platformie Gemini kwalifikują się do ubezpieczenia FDIC, które zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa i spokój ducha.

Zrzut ekranu gemini.com Strona bezpieczeństwa Gemini

Można śmiało powiedzieć, że Gemini jest jedną z najbezpieczniejszych giełd kryptowalut, ponieważ nigdy nie została zhakowana ani skradziona. W ciągu ponad 5 lat istnienia na tej platformie nie było żadnych incydentów dotyczących uszkodzenia danych, włamań ani kradzieży zasobów.

Ze względów bezpieczeństwa Gemini zazwyczaj zamraża konta należące do kategorii „podejrzane”. Każde konto, które próbuje wykonać nietypowe transakcje lub ogromne kwoty wartości, przechodzi proces kontroli, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom platformy.

PORÓWNANIE

Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ Logo Gemini

Bliźnięta

 • Jedna z najbardziej renomowanych giełd na świecie
 • Wiele opcji płatności i funkcji handlowych
 • Dobrze finansowane i bardzo bezpieczne – bez hacków

KUP TERAZ

Prywatność

Czy giełda szanuje prywatność swoich klientów?

Cyfrowe ręczne umieszczanie elementów na koncepcji telefonu komórkowego

Gemini Exchange ma bardzo szczegółową politykę prywatności, która przedstawia szczegółowe informacje dotyczące postępowania z danymi osobowymi klientów. Podobnie jak każda usługa wymiany, Gemini gromadzi określone rodzaje prywatnych informacji w celu identyfikacji i weryfikacji.

Jednak ich polityka jest surowa, jeśli chodzi o poszanowanie prywatności klientów i zapewnienie bezpieczeństwa ich danych.

Czy wymaga zgodności z KYC i AML? Jeśli tak, to na jakim poziomie?

Poznaj swoją koncepcję klienta

Tak, obie strony biorące udział w transakcji podlegają zgodności Gemini z KYC i AML, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo na każdym końcu.

Zgodność z zasadami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i Poznaj swojego klienta (KYC) jest obowiązkowa dla każdego użytkownika, ponieważ umożliwia platformie weryfikację tożsamości klientów i ważności każdej transakcji.

Czy pozwala na handel dowolną kwotą bez KYC lub AML?

Koncepcja weryfikacji tożsamości

Nie, wszyscy użytkownicy muszą przestrzegać zasad weryfikacji tożsamości, aby handlować na Gemini, niezależnie od kwoty, jaką planują wymienić.

Czy usuną Twoje dane osobowe, jeśli o to poprosisz?

Ręcznie, naciskając przycisk usuwania koncepcji

Tak, każdy użytkownik ma prawo do usunięcia swoich danych w ramach giełdy Gemini. Wystarczy, że złożysz na platformie prośbę o usunięcie wszystkiego, co na Twój temat zgromadzili.

Przewodnik po Gemini: Jak kupić Bitcoiny na Gemini

Utwórz infografikę konta

Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak kupić Bitcoin na Gemini:

Zapisz się

Zacznij od założenia konta na Gemini.com. Ich proces rejestracji jest bardzo prosty i nieskomplikowany.

Po kliknięciu „Otwórz konto osobiste” zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych, w tym imienia i nazwiska, adresu e-mail i hasła.

Zrzut ekranu gemini.com Utwórz konto w Gemini

1. Utwórz konto

Kliknij „Utwórz konto”, a e-mail weryfikacyjny zostanie wysłany na Twój adres. Użyj kodu podanego w e-mailu, aby zweryfikować swoje konto i kliknij „Prześlij”.

Gemini poprosi Cię teraz o zweryfikowanie Twojej tożsamości przez połączenie numeru telefonu, konta bankowego i przesłanie jakiegoś dokumentu tożsamości.

2. Zweryfikuj swoje konto

Zacznij od dodania numeru telefonu do swojego konta i zweryfikowania go za pomocą prostego kodu SMS.

Pozwoli to skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, specjalną procedurę logowania, która wymaga weryfikacji tożsamości za pomocą smartfona przed uzyskaniem dostępu do konta.

Zrzut ekranu gemini.com Lepsze uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) artykuł na blogu Gemini

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa platformy.

3. Połącz swoje konto bankowe

Po dodaniu i zweryfikowaniu numeru telefonu połącz konto bankowe, którego chcesz używać w Gemini. Pamiętaj, że konto bankowe, które dodajesz, musi mieć taką samą nazwę jak konto Gemini, które tworzysz.

4. Prześlij dokumenty weryfikacyjne

Ostatnim krokiem do zweryfikowania konta jest przesłanie dokumentu tożsamości wydanego przez rząd, który zawiera Twój fizyczny adres.

Może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub wydrukowany wyciąg bankowy z adresem.

To kończy procedurę rejestracji na platformie Gemini. Nadszedł czas, aby zasilić swoje konto i dokonać pierwszej wpłaty.

Konto zasilające

1. Przejdź do głównego paska menu, w którym możesz przelać środki. Możesz wybrać transfer środków za pośrednictwem depozytu ACH lub przelewu bankowego.

Depozyt ACH jest dostępny tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Możesz także zdeponować bitcoiny lub eter bezpośrednio na swoje konto Gemini.

2. Wybierz żądaną opcję wpłaty i postępuj zgodnie z adresem wpłaty, który wygeneruje dla Ciebie Gemini.

Po zasileniu konta będziesz gotowy do dokonania pierwszej transakcji.

Kup

Zrzut ekranu gemini.com Funkcja Gemini’s ActiveTrader

 1. Kliknij opcję „Kup” znajdującą się na pasku menu głównego i wybierz Bitcoin jako kryptowalutę, którą chcesz kupić.

 2. U góry ekranu zobaczysz ilość pieniędzy dostępnych na Twoim koncie, które możesz wykorzystać na tę transakcję.

 3. Przed zakończeniem transakcji wybierz kwotę Bitcoin, którą chcesz kupić. Otrzymasz dokładne szczegóły opłaty, która zostanie pobrana z Twojego konta po transakcji.

 4. Gdy skończysz przeglądać zakup, kliknij „kup”.

Wycofać

Wykonaj następujące kroki, aby wypłacić środki z konta Gemini:

 1. Przejdź do menu głównego i zakładki „Przelej środki”

 2. Najedź kursorem na „wycofaj z wymiany”, a otrzymasz listę dostępnych metod wypłaty.

 3. Po wybraniu żądanej metody zostaniesz poproszony o podanie kwoty waluty, którą chcesz wypłacić.

 4. Kliknij „zakończ wypłatę”, aby zakończyć proces.

Typowe oszustwa Gemini, których należy unikać

Znak ostrzegawczy na ilustracji monitora

Gemini bardzo ostrożnie podchodzi do oszustw i zagrożeń bezpieczeństwa. Mimo że używają protokołów bezpieczeństwa o najwyższych standardach i zabezpieczają wszystkie zasoby cyfrowe ubezpieczeniem, platforma nadal radzi swoim użytkownikom, aby byli ostrożni. Oto niektóre z najczęstszych oszustw Gemini, których powinieneś unikać:

Oszustwa związane z pomocą techniczną

Oszuści często próbują podszywać się pod zespoły pomocy technicznej Gemini, aby uzyskać dostęp do danych osobowych i danych innych osób. Robią to przez wyłudzanie informacji które obejmują fałszywe połączenia telefoniczne, fałszywe wyskakujące okienka i fałszywe witryny internetowe.

Ilustracja oszustwa phishingowego

Jeśli otrzymasz nieoczekiwaną wiadomość od „zespołu pomocy Gemini”, skontaktuj się z prawdziwym zespołem za pośrednictwem formularza kontaktowego na oficjalnej stronie Gemini, aby sprawdzić, czy e-mail pochodzi od niego. Nie klikaj żadnych linków ani załączników wysłanych do Ciebie przez pracowników „Gemini”, dopóki nie sprawdzisz ich tożsamości.

Szybkie bogacenie się oszustwami

Oszuści czasami używają Gemini jako renomowanej platformy do wysyłania fałszywych ofert ludziom na całym świecie. To oszustwo zwykle obejmuje e-mail lub telefon, który daje Ci możliwość dokonania niewielkiej inwestycji i ogromnego zwrotu w najbliższej przyszłości. Te oferty najczęściej brzmią nierealnie, bo takie są.

Znak oferty specjalnej

Nigdy nie dokonuj żadnych wpłat ani inwestycji w Gemini sugerowanych przez jakąkolwiek osobę trzecią przed zweryfikowaniem tożsamości przez telefon lub rozmowy wideo.

Porównanie z innymi giełdami

PORÓWNANIE

Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ Logo Gemini

Bliźnięta

 • Jedna z najbardziej renomowanych giełd na świecie
 • Wiele opcji płatności i funkcji handlowych
 • Dobrze finansowane i bardzo bezpieczne – bez hacków

KUP TERAZ

Gemini VS Coinbase

Bliźnięta kontra koncepcja Coinbase

Coinbase to jedna z najpopularniejszych giełd w branży, która oferuje wiele funkcji podobnych do Gemini, w tym depozyty fiat i kryptowaluty, te same opcje kupna, sprzedaży i wypłaty, a także ten sam protokół bezpieczeństwa przechowywania offline.

Coinbase może być wygodniejszą opcją, jeśli chodzi o kupowanie, ze względu na ich uproszczone opcje „natychmiastowego zakupu”. Coinbase wygrywa również za przyjmowanie wpłat kartą kredytową, co nie jest opcją w przypadku Gemini.

Gemini VS GDAX

Gemini kontra koncepcja GDAX

Gemini i GDAX oferują te same metody finansowania, w tym przelewy bankowe, przelewy i depozyty kryptowalutowe. Jedyną zaletą oferowaną przez GDAX w tej sekcji jest fakt, że akceptuje on transfery środków z Coinbase dla handlowców, którzy chcą połączyć te dwie platformy.

Jeśli jednak chcesz rozpocząć handel tak szybko, jak to możliwe, bez konieczności czekania na zatwierdzenie środków, lepszym rozwiązaniem jest Gemini. Jeśli chodzi o opcje handlowe i złożoność, GDAX oferuje bardziej zaawansowane narzędzia i interfejs handlowy przeznaczony dla doświadczonych użytkowników.

Gemini VS Kraken

Bliźnięta kontra Kraken cencept

Na koniec porównaliśmy Gemini do Kraken, kolejna z najbardziej znanych giełd w branży. Obie te giełdy są odpowiednie dla handlowców na średnim poziomie, chociaż Gemini oferuje znaczną zaletę w postaci możliwości natychmiastowego rozpoczęcia handlu.

Z drugiej strony Kraken ma skomplikowany proces weryfikacji z kilkoma poziomami, które określają, czy możesz wpłacać lub wypłacać z konta. Wpłaty i wypłaty bankowe na Kraken są dostępne tylko na poziomie 2 i 3, podczas gdy możesz zacząć kupować monety na Gemini nawet przed zatwierdzeniem środków (chociaż będziesz musiał poczekać na zatwierdzenie przed wypłaceniem środków).

Planowana rozbudowa Giełdy

Chociaż platforma Gemini jest dość ograniczona pod względem dostępu na całym świecie, kierownictwo firmy aktywnie pracuje nad rozszerzeniem giełdy poza jej obecne granice.

Mapa Europy

Firma planuje zatrudnić dyrektora ds. Sprzedaży w Europie, który odpowiadałby za ekspansję platformy w regionach europejskich. Dzięki temu posunięciu Gemini planuje rozszerzyć swój zasięg poza możliwości zespołu sprzedaży w USA. Przeczytaj więcej o roli nowego dyrektora ds. Ekspansji sprzedaży w Europie tutaj.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, Gemini jest uważane za jedną z najlepszych giełd kryptowalut z oczywistych powodów. Oferuje dużą elastyczność w zakresie wpłat i wypłat zarówno w walutach fiducjarnych, jak i nowoczesnych aktywów kryptograficznych.

Platforma zapewnia wiele narzędzi dla doświadczonych traderów, a jednocześnie jest wystarczająco prosta w użyciu dla początkujących.

Jeśli szukasz giełdy o prostym i intuicyjnym wyglądzie, a jednocześnie wysokiej jakości i precyzyjnych narzędziach handlowych, Gemini może być najlepszym z obu światów.

Podczas gdy niektórzy krytykują tę platformę za wyższe niż przeciętne opłaty, wielu użytkowników chwali Gemini za dobrze zaprojektowany interfejs i znakomitą obsługę klienta.

Ich zespół profesjonalistów jest zawsze gotowy do pomocy za pośrednictwem poczty elektronicznej, co przydaje się w przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości. Ogólnie rzecz biorąc, Gemini to dobra opcja dla traderów na każdym poziomie doświadczenia, którzy chcą natychmiast rozpocząć handel aktywami w bezpiecznym środowisku.

Kup monety w Gemini

Ocena:

Ostateczny werdykt

Nasza ocena

6.0

Odwiedź stronę

Dajemy Gemini 6,0 na 10. Gemini to niezwykle niezawodna wymiana, która jest wspierana przez kilka bardzo głębokich kieszeni. Jeśli nie masz nic przeciwko wyższym opłatom w zamian za pewność, że masz do czynienia z uczciwymi ludźmi, może to być wymiana dla Ciebie.

FAQ

Czym jest giełda Gemini?

U.S. Gemini Trust Company, LLC (Gemini) to cyfrowy kantor i powiernik, który umożliwia klientom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie zasobów cyfrowych. Jest to nowojorska firma powiernicza, która jest regulowana przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) i została założona w 2014 roku przez Camerona i Tylera Winklevossów.

Czy Gemini jest ubezpieczone?

Zdeponowane fundusze i aktywa są chronione przez ubezpieczenie FDIC, z zastrzeżeniem odpowiednich ograniczeń (więcej informacji można znaleźć w sekcji Ubezpieczenie FDIC w umowie użytkownika). Gemini utrzymuje ochronę ubezpieczeniową zasobów cyfrowych, które posiada w Twoim imieniu w swoim gorącym portfelu online.

Czy Gemini jest bezpieczne?

Gemini jest pierwszą giełdą w branży, która spełniła standardy bezpieczeństwa SOC 2, co świadczy o wysokim poziomie zgodności bezpieczeństwa w branży.

Jakie krypty są dostępne w Gemini?

Gemini obsługuje BTC, ETH, LTC, BCH, ZEC, LINK, OXT, DAI, BAT, GUSD.

Jakie waluty fiducjarne obsługuje Gemini?

Jedyną walutą fiducjarną obsługiwaną przez Gemini jest USD. Jeśli przelewasz środki z obcego kraju przelewem bankowym, zostaną one przelane na USD przez pośrednika, zanim dotrą na Twoje konto.

Czy Gemini jest dostępne na całym świecie?

Gemini jest dostępny w ponad 50 krajach z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Europy, Azji, Australii i Afryki.

Czy Gemini ma REST API?

Tak, Gemini oferuje wiele opcji API, z których instytucje i handlowcy mogą korzystać w celu uzyskania dostępu do danych rynkowych i usług handlowych.

Co to jest dolar Gemini?

Gemini Dollar to token ERC20 zbudowany w sieci Ethereum i wydany przez nowojorską firmę powierniczą.

Czy portfel Gemini jest bezpieczny?

Tak. Większość ich cyfrowych aktywów jest przechowywana w chłodni, a fundusze fiducjarne są ubezpieczone przez FDIC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector