Cardano vs Ethereum: Porównanie kryptowalut w 2020 roku

Cardano vs etehreum

Cardano i Ethereum to dwa najbardziej rozpoznawalne projekty w przestrzeni kryptowalut, a dziś przeanalizujemy je w naszym porównaniu Cardano vs Ethereum.

Co to jest Cardano?

Cardano to projekt blockchain, który został zaprojektowany w celu obsługi funkcji inteligentnych kontraktów.

Projekt został opracowany w 2015 roku przez organizację o nazwie Input Output Hong Kong (IOHK), kierowaną przez współzałożyciela Ethereum, Charlesa Hoskinsona. Podczas gdy Ethereum jest uważane za blockchain drugiej generacji, Cardano twierdzi, że jest blockchainem trzeciej generacji.

Natywną kryptowalutą platformy Cardano jest moneta ADA, która może być również używana do przeprowadzania transakcji w sieci.

Projekt jest prowadzony przez zespół uczonych, badaczy i naukowców, którzy pracują razem nad długoterminowym celem, jakim jest zapewnienie szybkich, tanich i wysoce skalowalnych transakcji.

W przeciwieństwie do większości łańcuchów bloków, które ożywają dzięki rozwidleniu, zespół ADA zbudował od podstaw własny protokół, używając języka programowania Haskell.

Co to jest Ethereum?

Ethereum został stworzony w 2015 roku przez Vitalika Buterina i jest znany jako pierwszy blockchain, który kiedykolwiek wdrożył inteligentne kontrakty. W ten sposób Ethereum stał się bardziej wszechstronny niż Bitcoin, ponieważ miał więcej celów niż wspieranie transakcji finansowych.

Ale podobnie jak Bitcoin, Ethereum może służyć do wysyłania i odbierania monet w postaci swojego natywnego krypto Ether.

Sieć Ethereum jest zdecentralizowana, ale wszystkie inteligentne kontrakty i transakcje są weryfikowane przez społeczność.

Teraz, gdy już wiesz, czym są Ethereum i Cardano, przyjrzyjmy się niektórym z ich definiujących cech w naszym przewodniku „Cardano vs Ethereum”.

Cardano vs Etereum: statystyki

Cardano zajmuje 13. miejsce z kapitalizacją rynkową na poziomie 971 196 803 USD i 24-godzinnym wolumenem w wysokości 49 149 252 USD. W chwili pisania tego tekstu jego cena wynosi 0,037459 USD. Obecnie w obiegu znajduje się 25 927 070 538 ADA z całkowitej podaży wynoszącej 31 112 483 745 ADA.


Ethereum zajmuje drugie miejsce z kapitalizacją rynkową w wysokości 15 744 613 960 USD i 24-godzinnym wolumenem w wysokości 9 168 341 537 USD. Obecna cena ETH wynosi 144,21 USD w momencie pisania. Obecnie w obiegu znajduje się 109 176 123 ETH.

Cardano vs Ethereum: konsensus i technologia

Obie platformy używają „mechanizmu konsensusu”, który weryfikuje nowe transakcje przed dodaniem ich do bloku.

Obecnie Ethereum korzysta z konsensusu „Proof of Work”, takiego samego, jakiego używa Bitcoin. Algorytm ten wymaga dużej mocy obliczeniowej, aby rozwiązać kryptograficzne równania transakcji.

Wydobywanie Ethereum można wykonać za pomocą potężnego sprzętu zwanego ASIC, a górnicy rywalizują o to, aby jako pierwsi rozwiązać równania, aby otrzymać nagrodę ETH.

Model Proof of Work Ethereum wymaga więcej energii elektrycznej, ponieważ trudność rozwiązywania rośnie, gdy do sieci dołącza więcej górników.

Model Proof of Work ogranicza również liczbę transakcji, które można zweryfikować, a Ethereum zarządza tylko 15 transakcjami na sekundę.

Dlatego Ethereum pracuje nad ulepszeniem Proof of Stake, aby transakcje były szybsze, tańsze i bardziej skalowalne. Oczekuje się, że aktualizacja Casper nastąpi w 2020 r., Która zmieni Ethereum z Proof of Work na Proof of Stake.

Dowód pracy kontra dowód stawkiDraglet

Jednak przejście z PoW do PoS nie jest łatwym zadaniem. Spekulowano, że Ethereum będzie miało wynikającą z tego hybrydę blockchain, połączenie PoW i PoS.

Cardano opiera się na wariacji „Proof of Stake”, podobnej do Delegated Proof of Stake, zwanej „Ouroboros”. Model Proof of Stake wykorzystuje fałszerzy, którzy są użytkownikami, którzy „stawiają” monety ADA.

Model Ouroboros został stworzony przez zespół Cardano i nie miał minimalnej kwoty wymaganej do obstawiania.

Oczekuje się, że w 2020 r. Cardano zmodernizuje swoją już istniejącą platformę PoS do sieci publicznej. Charles Hoskinson powiedział, że w nowej sieci będzie setki razy więcej osób korzystających z jej oprogramowania niż jakikolwiek inny system PoW.

„To wyznacza punkt wyjścia do całkowitego przekazania protokołu społeczności” – skomentował współzałożyciel.

Przez ostatnie dwa lata Cardano opracowało i przetestowało działający system PoS.

Po wykonaniu aktualizacji „Shelly” Cardano rozpoczęło prace nad aktualizacją, która wprowadziłaby funkcjonalność inteligentnych kontraktów, która umożliwiłaby rozwój dApp. Zespół dąży również do zwiększenia skalowalności sieci do 10 000 transakcji na sekundę. Oczekuje się, że ulepszenia Shelly, Goguen i Basho zostaną sfinalizowane do końca 2020 roku.

Cardano vs Ethereum: Prognozy i przyszły rozwój

rozwój ethereumaffidaty.io

Odkąd Ethereum zadebiutował na rynku kryptowalut, radzi sobie dobrze. I nie jest to zaskakujące, ponieważ był to pierwszy w historii projekt blockchain, który zapewnił technologię inteligentnych kontraktów i do dziś utrzymuje drugą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej. Jest to najczęściej używana platforma do wydawania początkowych ofert monet (ICO) dla nowych start-upów i nowych tokenów.

Ethereum ma również wiele dApps wbudowanych w swój ekosystem, które używają monety Ether. Projekt nadal ma problemy ze skalowalnością, ale mają nadzieję, że dzięki ich ulepszeniom Proof of Stake, Plasma i Sharding problem zostanie rozwiązany.

Cardano, podobnie jak reszta branży kryptowalut, doświadczyło zauważalnego spadku wartości.

cardano develompentchangelly.com

Głównym problemem związanym z Cardano jest powolny proces rozwoju, a zespół twierdzi, że nie spieszy się z budowaniem produktu bez żadnych wad.

Platforma wciąż musi przejść długą drogę, aby osiągnąć swój ostateczny cel, jakim są nieograniczone, natychmiastowe i bezpłatne transakcje. Mimo że zespół składa się z doświadczonych inżynierów, naukowców i programistów, nie ma gwarancji, że projekt kiedykolwiek zostanie sfinalizowany, a inwestorzy mogą w międzyczasie stracić zainteresowanie.

Mapa drogowa Cardano jest ambitna i obejmuje przyszłe plany rozwoju, w tym implementację adresów kwantowych, głosowanie w łańcuchu i płatności poza łańcuchem.

Prognozy zarówno dla ETH, jak i ADA są niedźwiedzi lub uparty, w zależności od osoby dokonującej prognozy. Szacuje się, że ETH osiągnie od 1000 do 11000 USD w 2020 r., Podczas gdy przewiduje się, że Cardano będzie handlować między 0,08 USD a 10 USD w 2020 r..

Cardano vs Ethereum: Werdykt

Ethereum może wydawać się oczywistym zwycięzcą w walce Cardano vs Ethereum, ponieważ jest to już druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, a druga ma jeszcze długą drogę do ukończenia swojego produktu.

Uwaga: ten post został pierwotnie opublikowany 9 grudnia 2018 r. I został całkowicie zaktualizowany pod kątem kompletności i prawdziwości treści 9 stycznia 2020 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector