Co oznacza „Hodl”?

„Hodl” to najbardziej kultowy mem, jaki istnieje obecnie w Bitcoinie. Jest jednocześnie ponadczasowy, ukochany i wymaga uznania od wszystkich miłośników kryptowalut. Jest to słowo używane do opisania prawdziwych kochanków i zwolenników monety. Jest to słowo, które ma zachęcić tych, którzy są poobijani podczas bessy. Jest to słowo używane do oddzielania silnych od słabych.

Jest ucieleśnieniem wszystkich rzeczy związanych z kryptowalutą.

Hodl!

Waluta

Hodl po raz pierwszy powstał w grudniu 2013 r., Czyli w okolicach szczytu drugiej wielkiej pompy w historii Bitcoina, kiedy cena po raz pierwszy przekroczyła 1000 USD. Na bitcointalk.org sfrustrowany przedsiębiorca o pseudonimie „GameKyuubi” rozpoczął wątek zatytułowany „JESTEM HODLING”. Jego post jest następujący:

HOLDING zrzut ekranu posta

Jest oczywiste, że był pijany, kiedy to pisał i nie potrafił poprawnie przeliterować. Jednak ze względu na jego nieodpowiedzialne zachowanie w zakresie picia jesteśmy obdarowani hodlem. Stąd hodl rozprzestrzenił się na wszystkie aspekty kryptowalut i jest najbardziej kultowym memem. Jego twórca, GameKyuubi, do dziś żyje i publikuje na bitcointalk.org.

Definicja

Chociaż pierwotnie „hodl” był przeznaczony tylko dla Bitcoina, termin ten rozprzestrzenił się od czasu jego powstania. GamerKyuubi użył słowa „hodl” jako imiesłowu obecnego w formie „hodling”. Jednak od samego początku wyrósł na „hodlers” i „hodl” i jest używany zarówno jako rzeczownik, jak i czasownik.

Word Hodl

„Hodler” jest używany do opisania głęboko wierzącego, że cena wybranej przez niego monety wzrośnie. Będą trzymać się swojej inwestycji i czekać, aż cena wzrośnie, bez względu na to, jak długo to zajmie. Został również użyty jako prawo do przechwalania się, aby pokazać, że byłeś jednym z pierwszych wierzących. „Hodl” był używany jako rozkaz, zwykle jako zachęta dla innych do trzymania monet, nawet jeśli cena spada. Jest również używany jako strategia dla tych, którzy nie są dobrzy w handlu, ale chcą uczestniczyć w spekulacji.

Przedsiębiorca interesu patrząc na laptopa i tablet

Hodl w mediach

Hodl stał się ikoniczny do tego stopnia, że ​​był używany w mediach głównego nurtu, takich jak Forbes, The Guardian i wiele innych. Zostało to nawet zdefiniowane podczas Senacka Komisja ds. Bankowości, gdzie J. Christopher Giancarlo zeznawał i informował Senat USA.

Tutaj zdefiniował hodl jako backronym „Hold On for Dear Life”. W miarę jak popularność słowa „hodl” stawała się coraz bardziej popularna, mem również nosił tę definicję. Jednak słowo to ma swoje korzenie w błędnej pisowni użytkownika bitcointalk w 2013 roku i nadal pozostanie w ten sposób..


YouTuber o imieniu Chris Record Vlogs napisał rapową piosenkę o hodlingu.

Hodl miał również swój debiut w Last Week Tonight z Johnem Oliverem.

I e-Toro naśmiewa się z hodla z jego podobieństwami do Hodora z programu telewizyjnego Game of Thrones.

Hodl był używany jako popularny pseudonim wśród Bitcoinerów na tak popularnych kontach na Twitterze, jak @MrHodl i @hodlonaut używając tego terminu w swoich pseudonimach. Termin jest tak ikoniczny, że doszło do wymiany HodlHodl, użył tego w swoim imieniu.

Inne memy

Istnieją inne memy, które istnieją w cryptoverse oprócz zawsze tak słynnego Hodla. Jest „When Moon”, wyrażenie używane do pytania, kiedy cena monety, którą trzymają lub chcą utrzymać, gwałtownie wzrośnie. Jest też „When Lambo”, używane również do pytania, kiedy cena pójdzie w górę, idź w górę na tyle, aby kupić Lamborghini, luksusowy pojazd używany do wyrażania bogactwa.

Bitcoin i wykres rynkowy

Jest jeszcze jedna fraza, która została wymyślona z powodu literówki, tym razem pochodzącej z Reddit na r / bitcoinmarkets. 11 listopada 2014 r. Użytkownik Reddit o nazwisku „qwsazxcde1” opublikował to.

Zrzut ekranu z Reddit

Najwyraźniej miał na myśli powiedzenie „To jest to panowie”, ale pośród swojego podniecenia z powodu przejścia 1D EMA, przemilczał „to”. Niestety dla „qwsazxcde1” bessy jeszcze się nie skończyły, a cena spadła, a hossa zaczęła się ponownie dopiero latem 2015 r..

Istnieje ulubiony przez wszystkich mem Maxtrix, w którym Morfeusz mówi Neo, że nie będzie musiał sprzedawać swoich Bitcoinów, gdy nadejdzie księżyc.

Matrix meme

Istnieje zawsze tak klasyczny mem czarodzieja Reddit, który jest w tym fantastycznie ujęty średni artykuł.

Zrzut ekranu medium.com Medium.com – Jak reklama Reddit sprawiła, że ​​Bitcoin stał się hitem

Mimo że istniały inne memy i każdego dnia tworzy się ich jeszcze więcej, nie ma klasycznego, bardzo ukochanego i znaczącego memu, takiego jak hodl. Jest uwielbiany przez wszystkich, w tym Bitcoiners, miłośników Ethereum, Ripplerów, a nawet ludzi Bcash. To wszystko krypto i nadal będzie definiującym słowem dla każdego z nas. Hodl.

Billfodl rozwiązuje ten problem, dostarczając łatwe, bezpieczne i wielokrotnego użytku rozwiązanie chroniące Twój mnemonik przed ogniem i wodą. Przygotuj się na następny raz, kiedy twój portfel się pojawi i zainwestuj w Billfodl już dziś i zostań prawdziwym hodlerem.

Kup Billfodl

FAQ

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin jest uważany za kryptowalutę. Możesz wysyłać lub odbierać Bitcoiny przez Internet, bez łączenia się z prawdziwą tożsamością.

Czy Bitcoin to dobra inwestycja?

Jeśli szukasz krótkoterminowego zysku, Bitcoin to świetna inwestycja. Ale może to być również dobra inwestycja długoterminowa ze względu na duży popyt na rynku.

Kto zarobił najwięcej pieniędzy na Bitcoin?

Satoshi Nakamoto zarobił najwięcej pieniędzy na Bitcoinie, ponieważ jest wynalazcą pierwszej zdecentralizowanej waluty cyfrowej. Zaimplementował też pierwszy blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector