Co oznaczają przepisy FCA dotyczące kryptowalut dla firm technologicznych?

FCA

Niektórzy z najbardziej renomowanych sprzedawców detalicznych na świecie akceptują teraz płatności kryptowalutami zamiast tradycyjnych pieniędzy, ale to nie powstrzymało brytyjskiego organu nadzoru finansowego od przeglądu rynku. Wprowadzając nowe przepisy wraz z komunikatem prasowym w październiku 2020 r., Brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) ustanowił zasady, które spowodują całkowity zakaz sprzedaży detalicznej instrumentów pochodnych i notowanych na giełdzie papierów wartościowych, które odnoszą się do różnych rodzajów aktywów kryptograficznych.

To wszystko może wydawać się trochę skomplikowane – i tak jest – ale dla firm, które były zainteresowane wejściem na pokład z kryptowalutami, te nowe środki będą ciosem. Ponieważ organy regulacyjne z całego świata z pogardą przyglądają się używaniu kryptowaluty przez konsumentów, jury wciąż nie zastanawia się, czy pozostaje ona realną alternatywą dla tradycyjnych płatności. W tym artykule badamy, co może oznaczać ruch FCA i jak firmy mogą chronić się przed przyszłymi przepisami.

Czym w każdym razie jest zasób kryptograficzny?

kryptowalutaŹródło: CoinDesk

Mówiąc prościej, aktywa kryptograficzne to zabezpieczone kryptograficznie reprezentacje wartości lub praw wynikających z umowy, które można przenosić, przechowywać lub sprzedawać. Jedna z form aktywów kryptograficznych, kryptowaluta, stała się powszechnie znana wraz ze stale rosnącą popularnością Bitcoin, Ethereum i innych. Są to waluty cyfrowe, które działają jako zdecentralizowana alternatywa dla tradycyjnych pieniędzy i można nimi szybko i łatwo dokonywać transakcji z innymi osobami na całym świecie. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych walut, wartość aktywów kryptograficznych zmienia się wraz z podażą i popytem, ​​co umożliwia spekulację i „obstawianie” ich przyszłych ruchów cen. Właściciel instrumentu pochodnego Bitcoin osiągnąłby zatem zysk, gdyby wartość Bitcoina wzrosła, ale w rzeczywistości nie musiałby posiadać waluty.  

Oczywiście wszystkie te kryptowaluty są oparte na blockchainie. Jest to zdecentralizowana księga cyfrowa, w której kopie transakcji są przechowywane i weryfikowane przez inne komputery w tej samej sieci. To sprawia, że ​​technologia blockchain doskonale nadaje się do rozliczania, zapobiegania oszustwom, jednocześnie zaszczepiając wartość w walutach działających za pośrednictwem księgi głównej.

Co oznacza zakaz FCA dotyczący instrumentów pochodnych??

FCAŹródło: CryptoValleyJournal

Nowe zasady FCA dotyczą sprzedaży instrumentów pochodnych, które są kontraktami finansowymi opartymi na przyszłej cenie aktywów bazowych – takich jak akcje, towary lub kryptowaluty. FCA uznała, że ​​klienci detaliczni mogą zostać narażeni na znaczną szkodę w przypadku narażenia na te „źle dopasowane” produkty, a zakaz wejdzie w życie 6 stycznia 2021 r..

Zakaz FCA nie dotyczy zakupu kryptowalut, takich jak bitcoin, a jedynie sprzedaży produktów opartych na ich ruchach cenowych. Ich stanowisko jest takie, że instrumenty pochodne kryptowalut są trudne do dokładnej wyceny, niezwykle niestabilne, podatne na kradzież i inne formy nadużyć na rynku oraz trudne do zrozumienia dla zwykłego konsumenta detalicznego. W połączeniu FCA twierdzi, że te czynniki sprawiają, że instrumenty pochodne na kryptowalutach są całkowicie nieodpowiednie dla zwykłych inwestorów konsumenckich. Aktualne szacunki sugerują, że w wyniku zakazu konsumenci mogliby zaoszczędzić do 53 milionów funtów.

Co to oznacza dla firm, które akceptują kryptowaluty?

Krótko mówiąc, niewiele – ale może to oznaczać przyszłość. Regulacja FCA dotycząca rynku instrumentów pochodnych na krypto-aktywa jest gorąca w ślad za postępowaniem cywilnym podjętym przez amerykańską Komisję ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) przeciwko operatorom platformy handlu kryptowalutami. Twierdzą, że rynek był pełen cyberprzestępczości i wyrazili zaniepokojenie, czy rynek kryptowalut nie ogranicza nadzoru regulacyjnego nad transakcjami finansowymi.

Odchodząc od rynku inwestycyjnego, wszystko to tworzy niepewny obraz przyszłości kryptowaluty. Chociaż nie ma sugestii, że rynek się załamie (i pod wieloma względami jest zbyt duży, aby upaść), jest również tak, że organy regulacyjne odczuwają presję, aby podjąć działania, gdy kryptowaluty zyskują popularność wśród ogółu społeczeństwa. Jest to ruch, który charakteryzuje ruch Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i G20 do sformalizować wykorzystanie walut cyfrowych banku centralnego w globalnej bankowości.

Dla firm, które zaczęły akceptować kryptowaluty zamiast tradycyjnych pieniędzy, niepewność regulacyjna to zła wiadomość. Z każdym ograniczeniem przestrzeni kryptograficznej ceny tych cyfrowych walut stają się bardziej zmienne, co potencjalnie powoduje, że dostawcy pozostają bez kieszeni, ponieważ ich płatności są warte mniej niż oczekiwali. To może być koszt, który mogą ponieść tacy klienci jak Microsoft, ale z pewnością nie jest to coś, z czym sprzedawca Etsy lub zbieracz organizacji charytatywnych chciałby mieć do czynienia.

Jak firmy mogą sobie radzić z regulacjami dotyczącymi kryptowalut?

regulacja kryptograficznaŹródło: InSerbia News

Nie ma wątpliwości, że kryptowaluta staje się coraz bardziej popularna i jest mało prawdopodobne, aby organy regulacyjne zwróciły uwagę, gdyby była to tylko moda. Biorąc to pod uwagę, niepewność zwykle szkodzi biznesowi. Z bitcoinem, Ethereum i innymi kryptowalutami akceptowanymi między innymi w niektórych oddziałach Starbucks i Whole Foods, wynika, że ​​inne firmy mogą być chętne do włączenia się do akcji.


Nikogo nie należy zniechęcać do angażowania siebie i swojej firmy w nowe technologie, ale nie wyklucza to potrzeby posiadania planu awaryjnego lub awaryjnego. Jeśli chcesz zacząć przyjmować płatności w kryptowalutach, warto pomyśleć o rzetelnym Brama płatności eCommerce aby mieć pewność, że możesz akceptować płatności online tradycyjną walutą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – nawet wtedy, gdy rynki kryptowalut są najbardziej nieprzewidywalne. Dzięki niezawodnemu i sprawdzonemu rozwiązaniu płatniczemu możesz wyposażyć swoją firmę tak, aby nadal zarabiała pieniądze, jednocześnie odkrywając nowe i innowacyjne sposoby handlu.

Niezależnie od interwencji regulatora kryptowaluty z pewnością mają przyszłość, ale ich interakcje z istniejącą gospodarką i otoczeniem biznesowym dopiero się okaże.

Wyróżniony obraz: odszyfruj

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector