Co to jest Bitcoin (BTC)? Pierwsze kroki z Bitcoinem jako początkujący

Co to jest Bitcoin

Co to jest Bitcoin?

Do tej pory najprawdopodobniej słyszałeś o Bitcoinie i kryptowalutach. Bitcoin jest pierwszą i najbardziej znaną kryptowalutą na świecie. Mówiąc najprościej, Bitcoin to rozproszona cyfrowa kryptowaluta stworzona przez tajemniczą postać (lub grupę osób) pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.

Idea walut cyfrowych nie jest szczególnie nowa. Jednak Bitcoin i kolejne kryptowaluty są stosunkowo krótkie historia kryptowaluty, udało się rozwiązać największą wadę pieniądza cyfrowego – podwójnego wydawania. Aby to zrobić, Bitcoin wykorzystuje system zwany blockchain.

Bitcoin jest zasilany przez użytkowników z całego świata połączonych ze sobą za pomocą tej centralnej księgi, która jest łańcuchem bloków. Krótko mówiąc, blockchain to „miejsce”, w którym zapisywana jest każda pojedyncza transakcja dokonana za pomocą Bitcoin. Każda transakcja jest zawarta w „blokach”. Każdy blok jest dodawany do systemu i rozgłaszany do sieci w celu weryfikacji przez użytkownika. Blockchain jest odpowiedzialny za weryfikację transakcji i zapewnienie integralności sieci.

Dlatego blockchain jest zdecentralizowanym, wolnorynkowym, co oznacza, że ​​nie ma centralnego organu (takiego jak rząd lub instytucja finansowa), który go kontroluje. Siła sieci jest dosłownie w rękach jej użytkowników. Bitcoin oferuje wysoki stopień anonimowości i ochrony prywatności, ponieważ w transakcjach Bitcoin nie ma danych osobowych, takich jak numery ubezpieczenia społecznego, nazwiska lub numery kont. Bitcoin może zostać wysłany niemal natychmiast po całym świecie.

Jak powstaje Bitcoin?

Jednym z najbardziej interesujących aspektów Bitcoin jest sposób, w jaki jest on tworzony, zupełnie inny od wszystkiego, co świat kiedykolwiek widział. Jest tworzony w procesie zwanym „wydobyciem”. Wydobywanie bitcoinów to proces weryfikacji bloków bez nadmiernych komplikacji. Co kilka minut do sieci trafia blok. Każdy blok zawierający dziesiątki, a nawet tysiące transakcji.

Tutaj do gry wkraczają „górnicy”. Konwertują tak zwane bloki na sekwencje kodu, znane również jako „skróty”. Oczekuje się, że ten proces wydobywania bitcoinów będzie trwał przez kolejne 122 lata, aż do roku 2140, kiedy zostanie osiągnięty maksymalny limit bitcoinów. Co 2016 bloków zmienia się trudność sieci. Im więcej górników dołącza do sieci, tym trudność wydobycia zmienia się. Co ważniejsze, nagroda za wydobywanie bloków Bitcoin zmniejsza się o połowę co 210 000 bloków.

Jak więc górnicy wydobywają bitcoiny? Proces wydobywania bitcoinów (lub ogólnie wydobywania kryptowalut) odbywa się przy użyciu potężnych, wyspecjalizowanych komputerów. We wczesnych latach wydobywania bitcoinów dosłownie każdy, kto ma przyzwoity komputer, mógł wkroczyć i kopać. Obecnie sytuacja wymaga mocniejszego sprzętu, takiego jak wysokiej klasy procesory graficzne i koparki ASIC. Dla tych z Was, którzy są zainteresowani wydobyciem bitcoinów, ważne jest, aby pamiętać, że istnieje już około 17 milionów bitcoinów, co oznacza, że ​​do wydobycia jest tylko około czterech milionów.

Zalety i wady Bitcoin

Bitcoin to zadziwiający wynalazek, a niektórzy nazywają go nawet najważniejszym wynalazkiem stulecia. Niezależnie od tego Bitcoin ma różne godne uwagi zalety. Pierwszą i najważniejszą z nich jest wolność, jaką zapewnia. Dzięki Bitcoin użytkownicy mogą wysyłać i odbierać środki w dowolnym miejscu na świecie, bez względu na lokalną walutę lub lokalizację. Wbrew powszechnemu przekonaniu Bitcoin nie jest całkowicie prywatny, ponieważ istnieją sposoby śledzenia transakcji Bitcoin z powrotem do ich źródła. Jednak Bitcoin jest w dużej mierze anonimowy, ponieważ, jak wspomniano wcześniej, transakcje Bitcoin wykorzystują cyfrowe identyfikatory portfela, a nigdy dane osobowe.

Ponieważ podaż Bitcoinów jest ograniczona (tylko 21 milionów Bitcoinów będzie kiedykolwiek istnieć), Bitcoin najprawdopodobniej stanie się jeszcze bardziej poszukiwanym aktywem, zwłaszcza że kilka milionów Bitcoinów prawdopodobnie zostanie utraconych.


Kolejną zaletą Bitcoina jest przejrzystość, jaką zapewnia. Ponieważ księga blockchain jest dostępna dla każdego, kto chce ją pobrać, oznacza to, że każdy może sprawdzać transakcje. Fakt, że jest zdecentralizowany, oznacza, że ​​żaden bank centralny ani żaden organ centralny nie może kontrolować Bitcoin.

Jak wszystko, Bitcoin nie jest doskonały. Na początku Bitcoin był znany z niskich opłat transakcyjnych. W dzisiejszych czasach Bitcoin jest jedną z najbardziej, jeśli nie najdroższą kryptowalutą do transferu. Ponieważ blockchain jest niezmiennym zbiorem rekordów, niemożliwe jest odzyskanie utraconych bitcoinów. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zwracać uwagę na to, dokąd wysyłasz Bitcoiny.

Niestabilność to problem, który nęka rynek kryptowalut od jego powstania i nadal go dotyka. Niestety, Bitcoin nie jest odporny na zmienność cen, co utrudnia użycie go jako niezawodnej waluty.

Jak kupować i przechowywać Bitcoiny?

To naprawdę ważne kup kryptowalutę z zaufanej giełdy, dobrze znanej na rynku, i przechowuj swoje monety w pliku bezpieczny portfel kryptowalut. Każda wymiana ma wady i zalety, to samo dotyczy portfeli. Wybór właściwego może być trudny, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w kryptowalutach, ale na szczęście istnieje wiele usług online, które pomagają nam dokonać wyboru. Na pewno jeden z najlepszych cryptimi.com, gdzie można znaleźć zaktualizowaną listę plików najlepsze giełdy kryptowalut gdzie kup bitcoin i inne kryptowaluty oraz wybór najlepsze portfele kryptowalut, wypełnione codziennymi wiadomościami i poradnikami.

Ponieważ Bitcoin jest najstarszą, najpopularniejszą i najcenniejszą kryptowalutą, nic dziwnego, że istnieje oszałamiająca liczba giełd i zaufanych źródeł, z których każdy może go kupić. Najbardziej rozpowszechnioną metodą kupowania Bitcoinów są giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase, Bitcoin Up, Huobi, Kraken, Binance, i Bitstamp, żeby wymienić tylko kilka. Jednak użytkownicy mają również inne opcje, takie jak kupowanie Bitcoinów z dedykowanego bankomatu Bitcoin. Inna opcja dla kupowanie Bitcoinów odbywa się za pomocą metod takich jak PayPal, Neteller lub Skrill.

Ponieważ Bitcoin jest w całości cyfrowy, aby stać się posiadaczami Bitcoinów, użytkownicy potrzebują portfela Bitcoin. Toczy się cała debata na temat tego, który typ portfela kryptograficznego jest najlepszy, ale ogólnie rzecz biorąc, portfele sprzętowe wydają się najlepsze, zwłaszcza jeśli głównym problemem jest prywatność i bezpieczeństwo. Portfele sprzętowe to fizyczne urządzenia, które nie są połączone z Internetem. Niektóre z najpopularniejszych portfeli sprzętowych to Ledger Nano S, Trezor i KeepKey.

Wniosek

Bitcoin jest bez wątpienia bardzo dyskutowanym tematem i wydaje się, że wraz z podstawową technologią jest obecnie na ustach wszystkich. Chociaż Bitcoin wciąż ma wiele problemów, jest to wynalazek, który może być bardzo pomocny dla wielu ludzi. Co ciekawsze, Bitcoin może zastąpić różne oficjalne waluty. Czy tak się stanie, czy nie, pokaże tylko czas. Niezależnie od przyszłości Bitcoina, istnieje bardzo duża szansa, że ​​jego rdzeń, czyli łańcuch bloków, najprawdopodobniej zrewolucjonizuje różne ważne aspekty naszego życia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map