Co to jest początkowa oferta monet kryptowalutowych?

Opis ICO

Na Pierwsza oferta monet, lub ICO, to strategia stosowana przez nowe projekty, w których sprzedają swoje zastrzeżone krypto tokeny dla Bitcoin i Ether, a fundusze uzyskane z tej sprzedaży są wykorzystywane, aby pomóc w rozwoju projektu. ICO jest zasadniczo podobne do pierwszej oferty publicznej (IPO), w której akcje spółki są udostępniane do zakupu inwestorom publicznym.

Marketing w Chinach

ICO i IPO: różnice

ICO charakteryzuje się co najmniej trzema głównymi aspektami, które znacznie różnią się od tradycyjnych IPO:

  • ICO są zdecentralizowane, co oznacza, że ​​brakuje im centralnego punktu władzy, który je kontroluje.
  • ICO są w większości nieuregulowane, co oznacza, że ​​nie są nadzorowane przez organizacje finansowe.
  • W wyniku dwóch poprzednich cech wspomnianych powyżej, ICO mają mniej restrykcyjne wymagania.

Legalność i ograniczenia

Plik Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecydował w tym roku, że tokeny używane w DAO ICO to nielegalne papiery wartościowe. Decyzja ta wywołała zaniepokojenie zarówno inwestorów, jak i emitentów ICO.

Token można uznać za zabezpieczenie, jeśli przejdzie test Howey. Papiery wartościowe muszą podlegać pewnym ograniczeniom nałożonym przez SEC. Ograniczenia dotyczące udziału inwestorów są bardzo nieliczne, aw niektórych przypadkach dosłownie nie ma (w zależności od kraju). A ponieważ inwestorzy z całego świata mogą w zasadzie wnosić wkład, ICO są w stanie zebrać znaczne sumy pieniędzy.

Dużym problemem w przypadku ICO jest to, że fundusze są zbierane przed wprowadzeniem produktu. Zasadniczo oznacza to, że inwestujesz w koncepcję, która może zawieść lub odnieść sukces. Część wspierająca twierdzi, że ICO są niezbędne do motywowania rozwoju protokołu.

Ze względu na brak implementacji regulacyjnych ICO były wykorzystywane jako metody, za pomocą których można przeprowadzać oszustwa i oszustwa.

Jak oni pracują?

ICO są łatwe do stworzenia, ponieważ prawie wszystkie z nich są oparte na protokole tokenów ERC-20, co znacznie skraca proces tworzenia nowego zasobu kryptograficznego od podstaw. Większość ICO działa w ten sposób, że inwestorzy wysyłają BTC lub ETH do inteligentnego kontraktu, który przechowuje fundusze i który później konwertuje sumę na nowy token.

Podstawy ICO

Kiedy startupy decydują się na zorganizowanie początkowej oferty monet, zwykle tworzą dokument, który opisuje projekt kryptograficzny pod względem długości i innych istotnych kwestii związanych z kampanią i produktem. Podczas promocji ICO oferowane kryptowaluty można kupić za pomocą fiat lub innych kryptowalut, zwykle BTC lub ETH.


Jeśli startup nie zdoła zebrać minimalnej kwoty, wówczas środki są zwracane inwestorom. Jeśli ICO odniesie sukces, wówczas fundusze zostaną wykorzystane albo na rozpoczęcie nowego rozwoju, albo na sfinalizowanie obecnego produktu.

ICO mogą się różnić w zależności od stosowanej struktury. W niektórych przypadkach start-up określa konkretny cel lub limit finansowania, co oznacza, że ​​tokeny dostępne w ICO mają ustaloną cenę i stałą całkowitą dostawę tokenów.

Inne przypadki obejmują stałą dostawę tokenów z dynamicznym celem finansowania. Wpływa to na dystrybucję tokenów wśród inwestorów, ponieważ im więcej środków zostanie zebranych, tym wyższa będzie cena tokena.

ICO mogą również mieć dynamiczną dostawę tokenów, która zależy od liczby zebranych funduszy. Tutaj cena tokena jest statyczna i nie ma ograniczeń co do liczby tokenów, które można rozdzielić podczas sprzedaży ICO.

Co to jest token ICO?

Token ICO reprezentuje wkład inwestora w konkretny startup. Te tokeny umożliwiają ich posiadaczom kupowanie lub dostęp do przyszłych produktów lub usług firmy dostępnych na ich platformie lub handlowiec bitcoinami może po prostu wymienić tokeny na inne zasoby cyfrowe.

Medium.com

Historia ICO

Pierwsze znane ICO zostało uruchomione w 2013 roku, kiedy Ripple wstępnie wydobył 1 miliard tokenów XRP i udostępnił je inwestorom do zakupu. Na początku 2014 roku Ethereum udało się zebrać ponad 18 milionów dolarów, co było największą kampanią ICO tamtych czasów.

DAO był projektem wykorzystującym blockchain Ethereum do uruchomienia nowego tokena. Podczas gdy DAO zdołało zebrać więcej niż proponowany pułap, ponad 150 milionów dolarów, luka techniczna wykorzystywana przez nieznanych napastników zabrała miliony od organizacji..

Ethereum zdecydowało, że rozwiązaniem jest zainicjowanie hard forka, który zresetuje cały blockchain i jego fundusze. Mimo że pierwsza próba stworzenia udanego projektu na Ethereum nie powiodła się, standard ERC20 stał się najłatwiejszym narzędziem programistycznym dla tokenów kryptograficznych, szybko stając się najbardziej dominującym protokołem używanym w branży ICO. Umożliwiło to start-upom przedprodukcyjnym uzyskanie szalonych pieniędzy w krótkim czasie.

AragonICO zebrało 25 milionów dolarów w zaledwie 15 minut, Basic Attention Token zebrał 35 milionów dolarów od inwestorów w zaledwie 30 sekund, a Status zgromadził aż 270 milionów dolarów w ciągu kilku godzin.

Słowa końcowe

Rynek jest pełen tysięcy ICO i każdego dnia na radarze pojawia się projekt. Chociaż ICO oferują pewne korzyści zarówno inwestorom, jak i ich programistom, wiele z nich może okazać się oszustwami, które są zainteresowane jedynie zabraniem twoich pieniędzy. Postępuj ostrożnie i dokładnie zbadaj ICO przed zainwestowaniem.

Na przykład CryptoTotem to niezależna baza danych dla inwestorów i entuzjastów kryptowalut. Mają wysokiej jakości informacje o każdym projekcie. Możesz zobaczyć całość Lista ICO i sprawdź wymagane dane.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector