Co to jest portfel papierowy?

Jak umieścić Bitcoin na papierze?

Nie jest kryptowaluta tylko numer w księdze?

Jeśli papier portfele zmylić cię, trafiłeś we właściwe miejsce.

Portfel papierowy jest prawdopodobnie najmniej zrozumiałym z wielu dostępnych na rynku metod przechowywania bitcoinów.

Jak oni pracują

Po raz pierwszy wprowadzone i spopularyzowane w 2011 roku portfele papierowe umożliwiają przechowywanie monet w trybie offline (czyli „na zimno”). Wraz z parą kluczy prywatny i publiczny są skojarzone Kody QR. W formie drukowanej ułatwiają one otrzymywanie lub wydawanie bitcoinów.

Podczas gdy papierowe portfele bitcoin wprowadziły dodatkowy poziom ochrony przed niektórymi zagrożeniami, okazały się bardziej podatne na inne.

Bez pełnego zrozumienia metody przechowywania portfela papierowego i ryzyka (oraz sposobów kompensacji tego ryzyka) szanse na utratę środków są wysokie.

Jest to szczególnie ważne, jeśli przechowujesz cały swój stos sat na jednym kluczu prywatnym.

Jak wydawać monety na portfel papierowy

Zgodnie z niewypowiedzianym założeniem fundusze zostaną ostatecznie „przeniesione” na oddzielny adres portfela w celu aktywnego wydatkowania.

Ten kluczowy szczegół jest łatwo przeoczyć przez początkujących użytkowników, którzy nie są świadomi tego, jak transakcje Bitcoin działają pod maską.

Niebezpieczeństwa związane z używaniem portfeli papierowych do przechowywania kryptowalut

Kiedy masz do czynienia z Bitcoinem, powinieneś założyć, że twoje WiFi jest zagrożone i monitorowane przez cały czas (nawet jeśli uważasz, że tak nie jest).

Z tego powodu, tworząc portfel papierowy, musimy opracować metodę, która zminimalizuje to ryzyko.


Radzę użyć nowej instalacji Linuksa na urządzeniu, które nigdy nie było w trybie online, aby wygenerować klucze. Możesz śledzić ten przewodnik do tworzenia własnego rozruchowego Linux LiveCD lub USB. Te dyski CD są świetne na okazje, kiedy potrzebujesz czystej instalacji systemu operacyjnego, szybkiej i łatwej.

Pamięć USB

Oczywiście będziesz musiał następnie wysłać tę parę kluczy do drukarki, aby samodzielnie utworzyć portfel papierowy. Jednak teraz mamy do czynienia z nowym problemem, ponieważ niebezpieczeństwo utraty naszych monet przeniosło się ze świata cyfrowego na fizyczny (drukarkę)..

Wadliwe działanie urządzeń i inne nieoczekiwane wpadki mogą spowodować nieprawidłowe wydrukowanie kluczy i / lub kodów QR. Dokładnie przetestuj je na każdym kroku.

Te wydrukowane znaki nie mogą i nie powinny być zakładane, że zostały poprawnie przeniesione na papier.

Teraz twoja para kluczy jest drukowana bezbłędnie.

Niestety, jeszcze nie wyszliśmy z lasu.

Dlaczego?

Ponieważ sam papier może zostać zgubiony, skradziony, obserwowany przez niechciane osoby, spalony, wyblakły lub wytrzymały uszkodzenie przez wodę.

Możesz się zastanawiać: „Czy powinienem po prostu włożyć portfel papierowy do sejfu?”

depozyty bankowe

Może to zmniejszyć ryzyko, ale nie polecam sejfów.

Po pierwsze, większość jest ubezpieczona tylko do 500 $. Jak niedawno podsumował New York Times:

A w każdym razie, gdyby coś się stało z twoim portfelem papierowym pod opieką banku, musiałbyś udowodnić nie tylko, że trzymałeś portfel w pudełku, ale także ile go trzymał..

Zakłada się, że przede wszystkim możesz ufać bankowi; to założenie coraz bardziej bezpodstawne przy omawianiu prywatności skrytek depozytowych.

Najlepszy sposób na przechowywanie kryptowalut

Od czasu wprowadzenia portfeli papierowych propozycja ulepszenia Bitcoin (BIP 0032) zmienił i poprawił kierunek, w którym obrało zarządzanie i bezpieczeństwo Bitcoin.

Zamiast pary kluczy z jednym adresem prezentowanej z portfelem papierowym bitcoin, portfel deterministyczny (taki jak Trezor Model T lub Jeden) ma znacznie większą elastyczność.

Trezor model T

Umożliwia utworzenie dowolnej liczby adresów za pomocą portfela sprzętowego lub internetowego (czytaj o ile adresów Bitcoin istnieje).

Dzięki mnemonikowi możesz łatwiej przechowywać słowa wyjściowe, całkowicie usuwając drukarkę z procesu. Ręczne pisanie ich jest prostym i prostym podejściem, chociaż istnieje ryzyko zniszczenia przez ogień lub wodę.

To jest, gdy urządzenie takie jak Billfodl świeci.

Billfodl jest idealnym towarzyszem dla Trezora Model T. Kup Billfodl

Tworzenie kopii zapasowych deterministycznych słów wyjściowych portfela sprzętowego w jednym wygodnym i nieprzekupnym urządzeniu nigdy nie było prostsze.

Został zoptymalizowany pod kątem łatwej konfiguracji i przeszedł rygorystyczne testy we wszystkich ekstremalnych niszczycielskich warunkach. Żadne inne medium offline nie może dorównać bezpieczeństwu Billfodl.

Wniosek

Nawet jeśli zabezpieczyłeś swój portfel papierowy przed włamaniem w Internecie, nadal nie jest on całkowicie bezpieczny.

Portfel papierowy jest narażony na wiele rzeczywistych zagrożeń, których można jednak uniknąć. W pewnym sensie drukowana metoda przechowywania kluczy była wyraźnym ulepszeniem w stosunku do czysto online metod przechowywania w 2011 roku.

Jednak portfele papierowe są teraz uważane za bardziej środkowy krok w ewolucji Bitcoina.

Deterministyczne metody i portfele sprzętowe sprawiły, że portfel papierowy bitcoin stał się przestarzały. Powinieneś po prostu uznać portfele papierowe za zbyt kłopotliwe i niebezpieczne w użyciu.

Portfele papierowe są jednak przydatne do określonych zastosowań, takich jak przekazywanie niewielkich kwot bitcoinów nowym użytkownikom.

Ale na hodler, lepiej jest zdobyć i używać portfela sprzętowego, takiego jak Trezor lub Ledger Nano S.

Kiedy połączysz portfel sprzętowy z Billfodl, zabezpieczenie bitcoinów w solidny i offline sposób nigdy nie było prostsze. Ucz się więcej o Billfold lub użyj przycisku koszyka, aby dokonać zakupu.

FAQ

Czy potrzebuję portfela kryptowalutowego?

Jeśli masz do czynienia z kryptowalutami, tak – potrzebujesz portfela kryptowalutowego. Eksperci zalecają użytkownikom inwestowanie w więcej niż jeden rodzaj portfela, aby zapewnić bezpieczeństwo kryptowalut.

Co to jest portfel papierowy?

Portfel papierowy to metoda przechowywania w chłodni kryptowalut. Różni się od gorącego portfela, ponieważ nie działa przez Internet. Jak sama nazwa wskazuje, jest wykonany z papieru i zawiera kody QR i klucze używane w transakcjach.

Czy portfele papierowe są bardziej popularne niż inne portfele?

Kiedy po raz pierwszy pojawiły się portfele papierowe, były bardzo popularne. Jednak użytkownicy szybko zdają sobie sprawę, że portfele papierowe mogą zostać zgubione, skradzione, obserwowane przez niechciane osoby, spalone, wyblakłe lub zniszczone przez wodę, więc zbadali inne bezpieczne metody przechowywania kryptowalut.

Co to jest portfel sprzętowy?

Portfel sprzętowy przechowuje klucze prywatne, a jego główną zaletą jest to, że klucze prywatne są przechowywane w bezpiecznym urządzeniu sprzętowym i nie można ich przenieść z urządzenia w postaci zwykłego tekstu.

Co to jest portfel oprogramowania?

Portfel programowy to aplikacja instalowana na dysku Twojego komputera. Zapewnia to całkowitą kontrolę i bezpieczne transakcje, ponieważ kryptowaluty są dostępne tylko na Twoim komputerze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector