Co to jest router VPN

Niezależnie od tego, czy chcesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione programy, opłacać rachunki czy uzyskiwać dostęp do ważnych plików w chmurze, internet jest Twoim rozwiązaniem. Niestety, Twoja aktywność związana z przeglądaniem nie jest prywatna. Rządy, dostawcy usług internetowych, agencje nadzoru i cyberprzestępcy nieustannie obserwują i naruszają Twoją prywatność.

Przestępcy chcą ukraść twoją tożsamość. Dostawcy usług internetowych chcą sprzedawać Twoje dane. Rządy często chcą ograniczyć to, co widzisz i mówisz w Internecie. Oznacza to, że potrzebujesz specjalnego narzędzia internetowego, aby pokonać ograniczenia geograficzne, pokonać cenzurę i chronić swoje dane online..

ZA Wirtualnej sieci prywatnej (VPN) to doskonałe narzędzie, którego możesz używać do prywatnego przeglądania Internetu i zabezpieczania danych. Jednak trudno jest zainstalować VPN na wielu posiadanych urządzeniach. Musisz pobrać wiele aplikacji i zawsze pamiętać o włączeniu VPN przed surfowaniem po Internecie. Popełnij jeden mały błąd na jednym ze swoich gadżetów, a ryzykujesz ujawnienie swojej tożsamości.

Na szczęście, jeśli zdecydujesz się zainstalować VPN na swoim routerze, możesz od razu zapewnić ochronę całej sieci domowej.

Co to jest router VPN?

Jest to typ routera, który jest zgodny z połączeniami VPN i ma skonfigurowaną sieć VPN. Router VPN może ustanowić bezpieczne połączenie online dla całej sieci – zarówno na poziomie oprogramowania, jak i sprzętu. Gdy masz aktywną subskrypcję, możesz zabezpieczyć wiele urządzeń podłączonych do routera VPN. Obejmuje to smartfony, komputery, telewizory Smart TV, konsole do gier, tablety i nie tylko. Jak działa router VPN?

Mówiąc najprościej, zintegrowany router VPN szyfruje i zabezpiecza ruch sieciowy między skonfigurowanym routerem a Internetem. Za każdym razem, gdy próbujesz przeglądać Internet, router VPN szyfruje Twoje dane, zanim usługodawca internetowy będzie mógł je zobaczyć. Twój ruch przeglądania jest teraz wysyłany do bezpiecznego tunelu i kierowany przez serwer VPN, z którym jesteś połączony. Wszystkie zewnętrzne strony internetowe i wścibskie osoby zobaczą Twój ruch pochodzący z zamaskowanej lokalizacji serwera VPN – ukrywając w ten sposób Twoją rzeczywistą tożsamość.

W rezultacie każde urządzenie łączące się z Internetem za pośrednictwem routera VPN jest chronione automatycznie. Oznacza to, że możesz podłączyć wiele urządzeń domowych / biurowych do jednego routera VPN i przeglądać Internet bez patrzenia przez ramię.

Jak mogę uzyskać routery VPN?

Istnieją dwa sposoby uzyskania routera VPN. Możesz kupić wstępnie skonfigurowany router, lub możesz zdecydować się pobrać pliki konfiguracyjne i zainstalować je ręcznie na swoim obecnym routerze. Zakup wstępnie skonfigurowany router to najlepsza opcja – doskonałe rozwiązanie dla użytkowników nietechnicznych. Jest to również najlepszy wybór, jeśli chcesz kupić nowy router do użytku domowego.

Jeśli jednak masz już router, zalecamy pobranie plików konfiguracyjnych z oficjalnej witryny sieci VPN i skonfigurowanie sieci VPN. Ta opcja pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach zakupu nowego routera, ale proces konfiguracji może być trudny. Na szczęście możesz łatwo skontaktować się z obsługą klienta VPN, a jej agenci pomogą Ci przejść przez ten proces. Możesz także śledzić ten przewodnik o tym, jak skonfigurować VPN na routerze.

Uwaga: niezależnie od tego, czy zdecydujesz się kupić wstępnie skonfigurowany router, czy pobrać pliki konfiguracyjne dla routera, nie zapewni to automatycznie usługi VPN. Musisz kupić subskrypcję VPN, aby odblokować zalety routera VPN.

Zalety korzystania z routera VPN

Możesz zapytać, dlaczego wszystkie te kłopoty są warte wysiłku? Jakie korzyści daje korzystanie z routera VPN w porównaniu z zwykłym działaniem VPN?

Jednorazowa instalacja


Wystarczy raz skonfigurować router VPN. Nie musisz pobierać i instalować różnych klientów VPN na swoich domowych lub biurowych urządzeniach. Oznacza to, że możesz łatwo zabezpieczyć ruch przeglądania każdego podłączonego urządzenia, bezproblemowo.

Zaoszczędź na kosztach subskrypcji

Zakup subskrypcji routera VPN nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Pojedyncza licencja pozwala chronić nieograniczoną liczbę urządzeń bez aktualizacji pakietu. Dlatego jeśli masz ograniczony budżet, zakup pakietu routera VPN to doskonały wybór do zabezpieczenia wielu urządzeń jednocześnie.

Pamiętaj, że nadal musisz kupić plan routera VPN, nawet jeśli masz wstępnie skonfigurowany router.

Obsługa wszystkich platform urządzeń

Routery VPN są kompatybilne z każdym urządzeniem, które może łączyć się z Internetem. Wybór routera VPN oszczędza kłopotów związanych z koniecznością pobierania różnych klientów VPN dla wszystkich posiadanych urządzeń. Ponadto urządzenia domowe, takie jak telewizory Smart TV i konsole do gier, nie są obsługiwane przez większość sieci VPN. Na szczęście możesz użyć routera VPN, aby zabezpieczyć je wszystkie naraz.

Pozwoli Ci to również zaoszczędzić czas na przeszukiwaniu internetu w poszukiwaniu kompatybilnych aplikacji dla wielu urządzeń.

Zapewnij całkowite bezpieczeństwo

Zainstalowanie VPN na routerze domowym oznacza, że ​​cała Twoja sieć domowa jest zabezpieczona przed wzrokiem ciekawskich. Dobra sieć VPN zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń, która może odeprzeć zewnętrzne ataki cyberprzestępców atakujących Twoją sieć.

Nigdy nie zapomnij o korzystaniu z VPN

Podczas korzystania z routera VPN nie ma błędów. Prawdopodobnie od czasu do czasu zapomnisz o włączeniu VPN podczas korzystania z urządzenia. Na szczęście tak nie jest w przypadku routerów VPN. Cały przychodzący i wychodzący ruch internetowy jest automatycznie szyfrowany na poziomie routera, zanim dotrze do domowych gadżetów. Dzięki temu możesz pozostawić podłączone urządzenia niezamierzone bez patrzenia przez ramię.

Zakończyć

Niewątpliwie routery VPN są świetne, jeśli chcesz bezproblemowo zabezpieczyć swoje urządzenia domowe lub biurowe.

A co najlepsze: możesz obniżyć koszty, które w innym przypadku ponosisz, kupując wiele subskrypcji na swoje urządzenia. Dzieje się tak, ponieważ jedna licencja premium wystarczy, aby router VPN zabezpieczył mnóstwo urządzeń. Jest jednak haczyk.

Jeśli większość użytkowników domowych zwykle podróżuje lub spędza większość czasu poza siecią domową / biurową, router VPN nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Ale jeśli spędzasz większość czasu w domu lub biurze, możesz łatwo skonfigurować router VPN i cieszyć się Internetem bez granic. A wszystko to przy zachowaniu anonimowości, najwyższego poziomu bezpieczeństwa i maksymalnych prędkości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector