Cobo Tablet

Recenzja tabletu Cobo

Stal portfele są kluczową częścią każdego hodler’s konfiguracja kopii zapasowej.

Ale znalezienie odpowiedniego urządzenia do tworzenia kopii zapasowych jest równie ważne. Złe urządzenia do tworzenia kopii zapasowych naprawdę zagrażają Twojemu bezpieczeństwu i powodują utratę monet, co jest sprzeczne z celem ich używania.

Krótko mówiąc: Cobo nie dostarcza towaru. Szczerze mówiąc, to bałagan, a ta recenzja powinna boleśnie to wyjaśnić, zanim skończysz ją czytać.

Plusy

 • Niska cena
 • Płytki postaci nie mogą być pomieszane podczas wysyłki

Cons

 • Drobne śruby – słabe, trudne w obsłudze
 • Ograniczony zestaw płytek – może ich nie wystarczyć
 • Płytki są trudne do zainstalowania
 • Naprawiono liczbę kafelków postaci
 • Niedrogo wykonane

Plusy

Cons

 • Niska cena
 • Drobne śruby – słabe, trudne w obsłudze
 • Płytki postaci nie mogą być pomieszane podczas wysyłki
 • Ograniczony zestaw płytek – może ich nie wystarczyć
 • Płytki są trudne do zainstalowania
 • Naprawiono liczbę kafelków postaci
 • Niedrogo wykonane

Kto powinien kupić urządzenie do tworzenia kopii zapasowych nasion

 • Inwestorzy kryptowalut, którzy chcą przechowywać własne bitcoiny
 • Inwestorzy kryptowalut, którzy potrzebujesz kopii zapasowej portfela
 • Inwestorzy kryptowalut, którzy wymagają niezależności finansowej

Co to jest kopia zapasowa?

Wielu, którzy są nowicjuszami HODLING Bitcoin zdaje sobie sprawę z bezpieczeństwa, jakie zapewniają portfele sprzętowe. Kiedy jednak są pewni, że ich fundusze są bezpieczne, może brakować im krytycznego kroku zapasowego, aby zapewnić długowieczność ich mnemonicznej frazy początkowej.

Przez lata horrory o utraconych kopiach zapasowych stały się legendarne, a rynek odpowiedział szeroką gamą urządzeń do tworzenia kopii zapasowych. Zapotrzebowanie na ognioodporne i wodoodporne (a także inne naturalne lub stworzone przez człowieka siły) metody przechowywania mnemonicznych fraz nasiennych, kluczy prywatnych i innych informacji było jasne. Zostało to przedstawione w kilku podejściach, zwykle poprzez przeniesienie tych ważnych danych do metalu.

Podstawy Cobo

Cobo to chińska firma, która świadczy usługi portfela i platformy dla różnych zasobów cyfrowych i jest skierowana do użytkowników i programistów dapp. Świadczą również zarówno wspólne, jak i kontrolowane przez użytkownika usługi w zakresie opieki, zarówno dla przeciętnych ludzi, jak i dla instytucji.

Oprócz ofert niematerialnych wprowadzili własny portfel sprzętowy i urządzenie do tworzenia kopii zapasowych. Te elementy są sprzedawane razem w konfiguracji „skarbca”, która chroni przed ogniem i powodzią, chociaż można osobno kupić pojemnik na nasiona „Tablet Cobo”.

Cena £

Tablet (kupiony sam, bez skarbca) kosztuje 39 USD i jest dostępny za pośrednictwem Amazon dla kupujących w Stanach Zjednoczonych.

Rozpakowanie & Zawartość

Tablet Cobo został wysłany w zwykłej kopercie z Amazon, samo pudełko jest zwykłym czarnym kartonem i zapakowane w niezwykłą konwencję UPC ze względu na to, że pochodzi z Chin. W zestawie znajdują się również krótkie paski markowej taśmy, przypuszczalnie mają one na celu wykazanie, czy urządzenie zostało otwarte po skonfigurowaniu.


Opakowanie tabletek Cobo

Samo urządzenie jest umieszczone w dopasowanej do kształtu wnęce, w której znajdują się płytki na kafelki postaci, śrubokręt, dodatkowe śruby i instrukcje poniżej.

Zawartość opakowania tabletu Cobo

Opis urządzenia

Tablet Cobo jest wykonany ze stali nierdzewnej 304 i rzekomo „oferuje idealne połączenie wytrzymałości, mobilności i odporności na korozję”. Mierzy 2 3/8 “na 4 1/8” i ma 1/4 “grubości.

Tabletka Cobo

Podobnie jak w innych modelach kasetowych do przechowywania nasion, informacja jest rozłożona na dwie „strony”. Instrukcje wskazują, że trzy śruby utrzymują płytę zabezpieczającą na miejscu i zostaną usunięte, zanim będzie można rozłożyć słowa siewne.

Model tabletu Cobo w stylu kasety

Mimo że nie wymagają wyjaśnień, mogą one być bardziej szczegółowe.

Konfiguracja tabletu Cobo

Ustawiać

Chociaż nie ma wiele krytyki, którą można by skierować przeciwko płytom i gniazdom tabletu Cobo, śruby, które trzymają je razem, są śmiesznie małe. Cobo zdaje się dostrzegać absurdalną naturę ich używania i dostarcza kilka luźnych dodatkowych śrub.

Śruba do tabletu Cobo

Oczywiście są one trudne do opanowania nawet dla kogoś z małymi, delikatnymi palcami. Co gorsza, ze względu na ich niewielką długość na każdej śrubie znajdują się maksymalnie 4 gwinty. To sprawia, że ​​usuwanie izolacji jest niezwykle łatwe przed ustawieniem lub podczas ponownego montażu.

Nic dziwnego, że rozmiar i pojemność tych wkrętów nie zapewniają dostatecznej ochrony przed nadmiernym nagrzaniem lub zgnieceniem i skutecznie czynią urządzenie bezużytecznym.

Jeśli zdecydujesz się na takie ryzyko i zachowasz swoją frazę wyjściową na tablecie Cobo, musisz wprowadzić kafelki. Sposób wykonania różni się od podobnych produktów (które wymagają uporządkowania kolejnych znaków).

Konfiguracja tabletu Cobo ze śrubokrętem

Jednak sposób, w jaki płytki postaci są umieszczane w ich gniazdach, jest tym, gdzie kończą się podobieństwa. Płytki, które są przymocowane do płytki w ich prawym górnym rogu, należy odłamać i ręcznie umieścić we wnęce dla każdego miejsca na słowo. Utrata możliwości ścisłego dociskania każdej kolejnej płytki otwiera możliwość przypadkowego wysypania płytek z ich gniazda (czego produkty szczelinowo-szynowe całkowicie unikają).

Płytki tabletu Cobo Płytki tabletu Cobo

Im bliżej zakończenia procesu, tym większe i większe jest ryzyko przypadkowego rozlania płytek. W rzeczywistości podczas testu konfiguracji umieszczenie przedostatniej płytki stanowiło problem, gdy się zacięło.

Tę płytkę trzeba było siłą wyskoczyć i wymienić, ryzykując rozlanie. Ponieważ ujawniono pełny zestaw danych, możliwość zaniechania wszystkich wcześniejszych wysiłków była wysoka i potęguje stresujące doświadczenie związane z konfiguracją tabletu Cobo.

Płytki tabletu BillAssembled Cobo

Ograniczenia postaci

Aby zaoszczędzić na kosztach, nie ma liczb, wielkich liter ani znaków specjalnych. Ponadto kafelek „d” podwaja się jako „p” (po prostu obróć go o 180 stopni). Ta sama logika dotyczy „b” i „q”. Te ograniczenia oznaczają, że tablet Cobo nadaje się tylko do przechowywania BIP-39 mnemoniczne frazy początkowe i nie mogę utworzyć kopię zapasową klucze prywatne.

Ponieważ płytki są dostarczane na jednolitych płytach, a zatem nie są losowe (jak w przypadku ich konkurentów), a także spełniają tylko skończoną ilość. Wydaje się możliwe, że zabraknie Ci określonego znaku Twój mnemonik wymaga wielu znaków „b” i „q” lub „d” i „p”.

Ocena: 5,0 / 10

Chociaż materiał tabletu Cobo może być wystarczający, aby przetrwać wysokie temperatury i siły zgniatania, zalety te szybko znikają ze względu na ogólną konstrukcję. Ze względu na wyjątkowo małe śruby integralności tabletu Cobo po prostu nie można ufać. Nie polecałbym tego urządzenia do użytku zgodnie z jego przeznaczeniem.

Dajemy tabletowi Cobo wynik 5,0 na 10!

Zrób sobie przysługę i podnieś Billfodl zamiast. Jest to niezmiennie nasz najlepszy wybór produktów do tworzenia kopii zapasowych portfela rok po roku!

FAQ

Czy tablet Cobo jest bezpieczny?

Tablet Cobo jest wykonany ze stali nierdzewnej 304, która jest powszechnie uważana za gorszą od stali nierdzewnej 316 w celu zabezpieczenia portfela kryptowalutowego. Tabletka Cobo nie została niezależnie zweryfikowana pod kątem jakości, chociaż nieformalne testy przed limity sugerują, że przechowywanie nasion w.

Co jest najlepsze – Billfodl, Cryptosteel czy Cobo Tablet?

Billfodl jest powszechnie uważany za złoty standard tworzenia kopii zapasowych portfeli ze stali nierdzewnej. Biorąc to pod uwagę, Cobo jest tańszy. Cryptosteel jest mniej bezpieczny niż Billfodl i Cobo Tablet i droższy. Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu kilku dodatkowych dolarów, Billfodl jest najbezpieczniejszy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector