Coinbase

Drogi Czytelniku: Zanim zajdziesz za daleko, chcemy Ci zaoszczędzić trochę czasu: my absolutnie nie polecam że dajesz Coinbase KAŻDĄ swoją firmę. Jesteśmy z tego powodu tak silnie, że odmawiamy zarabiania pieniędzy na polecaniu klientów na ich platformę (i wielu pozytywnych recenzji, które czytasz o Coinbase motywowane finansowo).

Potraktuj to jako ogłoszenie dotyczące usługi publicznej: Coinbase już to zrobiło nabył firmę zajmującą się analizą łańcuchów (założona przez członków organizacji hakerskiej that sprzedawał oprogramowanie szpiegowskie tyrańskim dyktatorom) i teraz używa tej firmy do analizy łańcucha pomóc DEA i IRS zidentyfikować użytkowników Bitcoin. A teraz wiemy nawet, że tak sprzedał te dane Secret Service. W tej recenzji dołożyliśmy wszelkich starań, aby pozostać obiektywnymi, dać Coinbase korzyść z wątpliwości i przyznać się do dobrych punktów. Myślę, że to zrobiliśmy.

Jednak tak jest nasza opinia że Coinbase nie dba o Ciebie, Twoją prywatność ani o nic innego, z wyjątkiem tego, kto zapłaci im najwięcej pieniędzy. Zalecamy protekcjonalne traktowanie innych giełd, które szanują twoją prywatność w takim stopniu, w jakim mogą, na przykład Kraken lub Coinmama.

Pamiętaj, że nigdy nie opublikowaliśmy takiego zastrzeżenia w żadnej z naszych recenzji giełdowych, ale Coinbase po prostu posunął się za daleko i powinieneś o tym wiedzieć, zanim przejdziesz z nimi przez jakiekolwiek KYC.

Wprowadzenie

Coinbase to jedna z najpopularniejszych giełd Bitcoin i kryptowalut. Oferuje niezawodną rampę dla BTC od października 2012 roku i zaczęła dodawać altcoiny w 2016 roku. 

Coinbase jest bezpieczny, ma dobre wyniki jako powiernik, ale brakuje mu działu prywatności. Ma również jedne z najwyższych opłat w branży.

Niniejsza recenzja ma na celu przedstawienie najbardziej dogłębnej analizy giełdy Coinbase. Bada historię Coinbase, historię bezpieczeństwa, usługi, łatwość obsługi, dostępność i koszty. 

Ale pozwólcie, że będę bardzo jasny od samego początku: NIE zalecamy NIKOMU korzystania z Coinbase. Szacunek dla Twojej prywatności jest nie do zniesienia i istnieje wiele alternatyw, z których warto skorzystać. 

PORÓWNANIE

Logo Etoro


Etoro

 • Zacznij szybko handlować; wysokie limity
 • Łatwy sposób na zdobycie bitcoinów dla nowicjuszy
 • Twój kapitał jest zagrożony

KUP TERAZ

Nie promujemy, nie popieramy ani nie pobieramy prowizji z obrotu papierami wartościowymi, w tym kontraktami CFD, jednak eToro wymaga, abyśmy przedstawili następujące zrzeczenie się: kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy. wywierać nacisk. 62% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ

Kup monety w Coinbase

Plusy i minusy

Plusy

 • Czysty interfejs, który jest łatwy w użyciu
 • Szybki KYC
 • Wiele monet do wyboru – dla Bitcoinerów to oszustwo

Cons

 • Zbyt uciążliwe KYC
 • Niezwykle wysokie opłaty
 • Jest właścicielem i wykorzystuje firmę analizującą łańcuchy powiązaną z rakietami typu spyware
 • Próbuje sprzedać swoje dane analityczne IRS i DEA
 • Platforma spada i często zabrania wypłat – zablokowane pieniądze
 • Często blokuje konta użytkowników bez żadnego wyjaśnienia i nie zwraca pieniędzy

Plusy

Cons

 • Czysty interfejs, który jest łatwy w użyciu
 • Zbyt uciążliwe KYC
 • Szybki KYC
 • Niezwykle wysokie opłaty
 • Wiele monet do wyboru – dla Bitcoinerów to oszustwo
 • Jest właścicielem i wykorzystuje firmę analizującą łańcuchy powiązaną z rakietami typu spyware
 • Próbuje sprzedać swoje dane analityczne IRS i DEA
 • Platforma spada i często zabrania wypłat – zablokowane pieniądze
 • Często blokuje konta użytkowników bez żadnego wyjaśnienia i nie zwraca pieniędzy

Dla milionów bitcoinerów Coinbase jest pierwszą ekspozycją na suwerenność finansową. Istnieje od końca 2012 roku i od tego czasu sprzedaje i kupuje bitcoiny. Coinbase jest również znany ze swojej intuicyjności i prostoty. 

Nie musisz się zbytnio zastanawiać, jak coś działa. Dokonujesz płatności za pomocą karty kredytowej, otrzymujesz monety do portfela, a następnie możesz dokonywać transakcji. Zabawa z portfelem Coinbase jest bardzo pouczająca na późniejszych etapach króliczej nory. Jako funkcja, możesz płacić swoim znajomym imieniem i nazwiskiem (a nie adresem BTC).

Kolejnym plusem Coinbase jest to, że ma świetne wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Chociaż hakerzy w przeszłości celowali w tę giełdę, nigdy nie udało im się ukraść żadnych funduszy. Jeśli więc zamierzasz skorzystać z usług opiekuna, Coinbase jest jednym z najbezpieczniejszych wyborów.

Wreszcie, do 250 000 USD z indywidualnych środków każdego użytkownika jest objętych Ubezpieczenie FDIC. To kolejny powód, dla którego instytucje i kupcy powinni korzystać z Coinbase. Zwykli użytkownicy są również ubezpieczeni – ale to dolary, które otrzymają wszyscy, a nie bitcoiny. 

Największą wadą Coinbase jest prywatność. Giełda śledzi Twoje transakcje i trudno jest uciec od panoptykonu. W 2019 roku Coinbase nawet zatrudnił pracownicy z Hacking Team. Organizacja jest znana z tego, że pomaga opresyjnym autorytarnym reżimom w nadzorowaniu i aresztowaniu dysydentów. 

Mówiąc prostym językiem, oznacza to, że Coinbase spiskuje przeciwko anonimowości Bitcoina. Chcą się kojarzyć Adresy Bitcoin z tożsamościami. Dlatego każdy satoshi wchodzący na giełdę Coinbase otrzymuje rygorystyczną analizę łańcucha bloków. Jest też prawdopodobne, że śledzone są nawet transakcje poza Coinbase. Transakcje bitcoinami na Coinbase mogą być gorsze dla prywatności niż nawet PayPal. Dzieje się tak, ponieważ narażasz również prywatność osób, które z Tobą prowadziły transakcje.

Następnie pojawia się kwestia wysokich opłat. Wygoda i łatwość użytkowania Coinbase mają swoją cenę: kiedy Ty kup bitcoiny, opłata wynosi od 1,49% do 3,99%. Niższa opłata dotyczy amerykańskich kont bankowych i portfela Coinbase w USD. Wyższa opłata dotyczy kart debetowych i karty Coinbase. W zależności od banku i regionu obowiązują dodatkowe warunki i progi. Jeśli interfejs portfela jest prosty i przejrzysty, struktura opłat już nie.

Ostatni zauważalny minus Coinbase dotyczy natury opieki. Czy monety nadal należą do Ciebie, jeśli musisz poczekać, aż Coinbase sprawdzi transakcje? Kiedy próbujesz przenieść swoje monety z portfela Coinbase do portfela sprzętowego, mogą wystąpić opóźnienia. A jeśli spróbujesz dokonać transakcji przy użyciu adresów znajdujących się na czarnej liście, Twoje fundusze mogą zostać zatrzymane. 

Kantor sprawdza i rejestruje twój adres odbiorczy. Oznacza to, że Twoje monety są nadal śledzone przez kilka kroków (około 5 transakcji). Coinbase będzie twierdzić, że robi to dla bezpieczeństwa klientów. W rzeczywistości jesteś ankietowany przez ich finansowy panoptykon. Ten mechanizm jest sprzeczny z celem Bitcoin i ogólnie transakcji bez pozwolenia. Zagraża również zamienności Bitcoina.

Tło Coinbase

Coinbase rozpoczął działalność pod koniec 2012 roku i od tego czasu rozszerzył swoją działalność w 32 krajach. Obsługuje setki jurysdykcji i ma historię przestrzegania prawa. W marcu 2017 r. Coinbase uzyskał BitLicense – obowiązkowy krok do prowadzenia działalności w Nowym Jorku. BitLicense ma reputację surowości, ponieważ otrzymują ją tylko zgodne giełdy. Coinbase jest również znane z przekazywania danych finansowych użytkowników do IRS.

Od 2017 r. Kapitał Coinbase przekracza 1 miliard dolarów. Pierwsi inwestorzy to Fred Wilson z Union Square Ventures, Andreesssen Horowitz, Union Square Ventures i Ribbit Capital. Później do listy dołączyli również Draper Fisher Jurvetson, New York Stock Exchange i USAA.

Dwoma założycielami Coinbase są Brian Armstrong (obecny dyrektor generalny) i Fred Ehrsam. Nazwę firmy pożyczyli od Bitcoina baza monet (termin techniczny, który oznacza pierwszą transakcję w każdym bloku Bitcoin, która przekazuje nowo wybite monety szczęśliwemu górnikowi) i przekroczył początkowe oczekiwania.

Początkowo Coinbase obsługiwał użytkowników, którzy chcieli kupić bitcoiny za pomocą połączonych kont bankowych. Ale w ciągu kilku miesięcy giełda uruchomiła również narzędzia handlowe. Umożliwiło to firmom akceptowanie płatności BTC i otrzymywanie fiat. W tamtych czasach było to świetne narzędzie do zwiększania świadomości i adopcji.

Coinbase było biznesem opartym wyłącznie na Bitcoinach do 2016 roku. To było 21 lipca 2016 roku ogłosił że będzie obsługiwać Ethereum. Od tego czasu firma dystansuje się od wartości Bitcoina. Zamiast tego objął branżę „kryptowalut” i „blockchain”. Zaczął także finansować więcej projektów innych niż Bitcoin.

Zmiana nazwy Coinbase Exchange na GDAX (Global Digital Assets Exchange) była ważnym pierwszym krokiem. Później pojawiło się więcej altcoinów: Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum Classic i tak dalej. Przejście Coinbase w kierunku „branży blockchain” stało się również ewidentne w tweetach CEO Briana Armstronga. Obserwatorzy zauważą, że rzadko wspomina o Bitcoinie i często odnosi się do niego w ramach szerszej nazwy „kryptowaluta”.

Czy Coinbase jest bezpieczne?

Jeśli zdefiniujemy bezpieczeństwo jako ochronę bitcoinów, możemy powiedzieć, że Coinbase jest całkiem bezpieczne. Jak dotąd giełda ma całkiem niezłe wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Niektóre z ostatnich zgłoszonych incydentów pochodzą z 2014 roku. W tym czasie poszczególne konta użytkowników były phishingiem. Od tego czasu luki API otrzymały istotne poprawki. Teraz Coinbase ma silniejsze wymagania logowania, które zapobiegają takim włamaniom.

Jednak najważniejszym aspektem jest to, że fundusze skarbowe Coinbase nigdy nie zostały zhakowane. Firma nie miała żadnych incydentów z utratą monet. Tylko indywidualni użytkownicy utracili dostęp do swoich kont. w odróżnieniu Binance, nie było żadnego poważnego incydentu, który doprowadziłby do utraty bitcoinów przez użytkowników.

Ale jeśli zdefiniujemy bezpieczeństwo jako rozszerzenie prywatności, to Coinbase nie jest bezpieczne. Podobnie jak konto bankowe, będzie przekazywać rządowi dane o Twoich stanach posiadania. Coinbase nabył również plik zespół analizujący blockchain deanonimizacja wszystkich transakcji przychodzących. Dlatego jest prawdopodobne, że inne firmy również mogą uzyskać dane o saldzie Twojego konta. Biorąc pod uwagę naturę Bitcoina, spróbują również dowiedzieć się, z kim przeprowadzasz transakcje.

Co więcej, w czerwcu 2020 roku publiczne dokumenty opublikowane przez rząd wskazywały, że Coinbase brał udział w przetargu sprzedawać swoje dane analityczne dotyczące łańcucha bloków do IRS i DEA.

Dlatego zaleca się, aby tego nie robić HODL Twoje bitcoiny na Coinbase. Niektórzy hakerzy mogą znaleźć Twoje dane KYC (dowód osobisty, paszport, adres, numer telefonu) i wyłudzić od Ciebie monety. Udostępniając swoje dane osobowe giełdom takim jak Coinbase, jesteś bardziej narażony. Wystarczy, że hakerzy dowiedzą się, kim jesteś, gdzie mieszkasz i ile masz monet.

Im więcej danych finansowych jest przechowywanych w Internecie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zostaniesz zaatakowany. Tak, Twoje monety są objęte ubezpieczeniem FDIC. Trudno będzie jednak udowodnić, że przyczyną ataku była Coinbase. A każda firma ubezpieczeniowa spróbuje znaleźć powody, aby zrzucić winę na Ciebie i nigdy nie zapłaci. 

Polisa ubezpieczeniowa nie uchroni Cię przed fizycznymi atakami – może działać odwrotnie. Warto więc pamiętać, że najbezpieczniejsze dane to te, które nie są przechowywane w internetowych bazach danych. Trzymaj swoje dane osobowe z dala od opiekunów, a bitcoiny w chłodni. Będziesz lepiej spać w nocy. 

Pełne podsumowanie można znaleźć w naszym pełnym raporcie na temat Bezpieczeństwo Coinbase.

Usługi oferowane przez Coinbase

Pośrednictwo

Coinbase nie może obecnie emitować „kryptowalut”. Jednak wymiana ogłosił swój zamiar zostać brokerem podlegającym nadzorowi SEC. W 2018 roku Coinbase nawet nabyty Keystone Capital, dealer papierów wartościowych. Ale na razie giełda nie jest jeszcze brokerem-dealerem.

Wymieniać się

Giełda Coinbase istnieje od 2012 roku. GDAX, jej profesjonalny brat przyjazny dla inwestorów, został uruchomiony w 2015 roku. Od maja 2018 roku GDAX nowe imie to Coinbase Pro.

W ten sposób Coinbase oferuje usługi wymiany zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i handlowców. W podstawowym interfejsie Coinbase użytkownicy mogą kupować i sprzedawać bitcoiny za pomocą swoich kont bankowych. Wszystkie zakupy i sprzedaże mogą mieć miejsce tylko po cenie rynkowej.

W Coinbase Pro handlowcy mogą składać zlecenia rynkowe, ograniczać zlecenia i zatrzymywać zlecenia. Ponadto Pro zachęca do handlu, oferując niższe opłaty i handel z marżą do 3x. Interfejs jest również dostosowany, aby pomieścić więcej informacji o cenie, wolumenach i zamówieniach. 

Usługi tyczenia

Coinbase umożliwia zweryfikowanym użytkownikom stawka Tezos (XTZ). Posiadając więcej niż 1 XTZ na swoich kontach i zgadzając się na delegację, użytkownicy mogą zdobywać nagrody za obstawianie. Coinbase obsługuje węzeł Tezos, który wprowadza do sieci istniejący bilans XTZ. 

Nagrody są przyznawane użytkownikom w zależności od tego, ile XTZ posiadają. Im wyższa stawka, tym większe zyski. Pierwsza wypłata nagród dociera w ciągu 35-40 dni. Po tej początkowej fazie płatności są uznawane co 3 dni. 

Jeśli wycofasz swój XTZ z Coinbase, Twoje nagrody zostaną proporcjonalnie zmniejszone. Ale tak długo, jak masz zdeponowany co najmniej 1 XTZ, nadal otrzymujesz nagrody.

Na razie Coinbase umożliwia obstawianie tylko na Tezos. Ale jeśli Ethereum ostatecznie przejdzie na Proof of Stake, prawdopodobnie otrzyma wsparcie.

Staking nigdy nie zadziała na Bitcoinie, ponieważ jego model bezpieczeństwa obejmuje wydobywanie Proof of Work. 

Handel OTC

W tradycyjnym finansowaniu transakcje OTC (Over the Counter) ułatwiają obrót nienotowanymi papierami wartościowymi. Dzięki niej małe firmy, które nie są notowane na giełdach, otrzymują drugą szansę na napływ kapitału. Inwestorzy będą korzystać z sieci dealerskiej, aby kupować akcje małych firm. OTC jest rozszerzeniem scentralizowanych giełd.

Ale w przypadku przestrzeni Bitcoin OTC jest rampą dla instytucji i funduszy inwestycyjnych. Jeśli chcą uniknąć wpływu zakupów na rynek, skorzystają z OTC. Ceny monet dostosują się w późniejszym czasie ze względu na niedobór podaży w okresach rosnącego popytu. Jednak w momencie zakupu wolumeny wymiany nie ujawnią zmiany właściciela. 

Coinbase ma cicho włączone Obrót pozagiełdowy dla klientów instytucjonalnych pod koniec 2018 r. W poście z marca 2019 r, wyjaśnili że ich biuro OTC sprzedaje monety bezpośrednio z chłodni. Stało się jasne, że Coinbase zapewnia większą poufność inwestorom instytucjonalnym. Mogą kupować w dużych ilościach, a cena rynkowa nie zadziała. Oznacza to, że mogą kupować przez dłuższy czas przy niewielkim wpływie na rynek.

Obecnie handel OTC jest dostępny tylko dla Coinbase Prime rachunki (instytucje). Aby uzyskać dostęp do tej korzyści, firmy muszą przejść rygorystyczny proces KYC / AML. 

Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych finansów, Coinbase nie wykorzystuje OTC do sprzedaży nienotowanych papierów wartościowych. Chodzi o poufność w stosunku do reszty rynku, aby uniknąć ruchów cen.

Sposoby zarabiania darmowej kryptowaluty

W grudniu 2018 roku Coinbase uruchomił Zarabiaj program. Dzięki niej użytkownicy mogą zarobić niewielkie ilości kryptowalut, wykonując zadania edukacyjne. 

W czerwcu 2020 roku użytkownicy Coinbase mogą zarabiać kryptowaluty w przedziale od 6 do 50 USD. Obecnie limit zarobków na konto wynosi 158 USD. Monety zawarte w programie Coinbase Earn obejmują Orchid (OXT), Tezos (XTZ), Dai, EOS, Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC), Basic Attention Token (BAT) i 0x (ZRX). 

Innym sposobem na zdobycie kredytu w Coinbase jest skorzystanie z Program partnerski. To nie daje monet, ale zamiast tego zasila Twoje konto fiat. Stamtąd możesz kupić dowolną preferowaną kryptowalutę.

Wydawanie kart

We współpracy z Visa, Coinbase wprowadził kartę debetową w 2019 roku. Pozwala użytkownikom płacić saldem kryptowaluty Coinbase, a nawet wypłacać gotówkę. Aby uniknąć niechcianych wydatków, aplikacja Coinbase pozwala użytkownikom wybrać monety, których chcą używać z kartą.

Na przykład, jeśli pozycja BTC jest na zielono, a pozycja ETH na czerwono, możesz zdecydować się na wydawanie tylko swoich zysków. Jest to niezbędne na niestabilnym rynku kryptowalut, ponieważ pozwala uniknąć stratnych transakcji. To, co dzieje się w tle, to w zasadzie konwersja na fiat i przelew na konto bankowe. A dzięki ochronie Visa karta umożliwia płatności w milionach miejsc na całym świecie.

Karta Coinbase to także wygodny sposób na ominięcie wypłat do fiat. Zamiast czekać na przetworzenie, korzystasz z dostępnego salda kryptowalut, które i tak byś wydał. Niemniej jednak flashowanie karty „Coinbase” może zaszkodzić OPSEC. Korzystanie z niej pozwala wszystkim wiedzieć, że korzystasz z kryptowalut i osiągnąłeś zyski. W ten sposób twoja karta staje się pułapką dla hakerów komputerowych i atakujących fizycznie.

Inne usługi

W kwietniu 2018 roku Coinbase wprowadził Program Ventures. Coinbase Ventures działa jako fundusz inwestycyjny dla firm kryptowalutowych. Dzięki niej różne produkty i usługi otrzymują pieniądze. Kilka znanych nazwisk zawierać BlockFi, Messari, Compound i Etherscan. Co ciekawe, żaden zespół programistów Bitcoin nie otrzymuje finansowania z Coinbase. 

Dwie inne godne uwagi usługi Coinbase to Opieka i Handel. Custody oferuje klientom instytucjonalnym dostęp do chłodni i funkcji ubezpieczeniowych Coinbase. 

Handel umożliwia handlowcom i sprzedawcom detalicznym integrację płatności kryptograficznych. Firmy te mogą akceptować płatności w BTC, ETH, LTC, BCH, USDC i DAI za pośrednictwem istniejących terminali POS. Zestaw narzędzi Coinbase umożliwia szybką integrację z PrestaShop, Woo Commerce, Shopify, Magento i Opencart.

Dodatkowe projekty i narzędzia

Coinbase często przejmuje firmy zajmujące się analizą danych. Jednak usługi nie zawsze są dostępne dla użytkowników. Zamiast tego firma zatrzymuje je na własne projekty. 

Na przykład zablokuj eksplorator Blockr.io stał się częścią parasola Coinbase w 2014 roku. Ale w tej chwili usługa nie jest już dostępna publicznie.

Zakup przez Coinbase firma zajmująca się analizą blockchain Neutrino wygenerował podobny wynik. Teraz działa tylko na nieujawnionych projektach Coinbase.

W marcu 2018 roku Coinbase ogłosił również wydanie pliku fundusz indeksowy. Aktywa składowe obejmują wszystkie kryptowaluty notowane na giełdzie do handlu. Fundusz indeksowy Coinbase jest łatwym narzędziem dla instytucji. Ma na celu ujarzmienie zmienności rynku poprzez tworzenie średniej między wahaniami cen. Inwestorzy będą posiadać więcej monet, aby zmaksymalizować swoje szanse na zarobienie większej liczby dolarów.

We współpracy z Circle, Coinbase również uruchomiona stablecoin USDC. Jest to narzędzie zbudowane na bazie łańcucha bloków Ethereum i umożliwia szybsze rozliczenia niż banki fiducjarne. Wartość jest ustalona w stosunku 1: 1 do dolara amerykańskiego. Jego przypadki użycia obejmują szybki handel na giełdach, programowanie płatności i dostęp do dApps. 

Obsługiwane metody płatności i opłaty

Metody Płatności

W Stanach Zjednoczonych Coinbase pozwala użytkownicy płacą za pomocą konta bankowego, karty debetowej i przelewu. Jednak tylko opcja konta bankowego (ACH) umożliwia wszystkie operacje. Dzięki niemu możesz kupować, sprzedawać, wpłacać i wypłacać. Średnia prędkość dla każdego żądania to 4-5 dni roboczych.

Karty debetowe działają najlepiej w przypadku małych inwestycji, ponieważ są przetwarzane natychmiast. Ich wadą jest to, że pozwalają użytkownikom tylko kupować kryptowaluty, ale nie mogą sprzedawać ani wpłacać depozytów.   

Coinbase zaleca przelew bankowy w przypadku dużych inwestycji. Chociaż przetwarzają się szybciej niż konta bankowe (1-3 dni robocze), są również ograniczone. W przypadku przelewów bankowych możesz tylko wpłacać i wypłacać. Co oznacza, że ​​opcje kupna i sprzedaży pozostają niedostępne. 

W Wielkiej Brytanii dostępne są metody płatności znacznie bardziej zróżnicowane. Na przykład Brytyjczycy mogą wypłacać pieniądze do PayPal lub swoich kart Coinbase. Mogą również wykonywać przelewy bankowe w GBP za pośrednictwem Faster Payments lub korzystać z SEPA w przypadku euro. Obsługiwane są również zakupy kartą debetową 3D.

Europejscy klienci Coinbase tylko mieć Dostępne 3 podstawowe metody płatności. Najpierw jest przelew SEPA. Jest przetwarzany w ciągu 1-3 dni roboczych i działa tylko w przypadku wpłat i wypłat.

Użytkownicy Coinbase z Europy mogą również korzystać z karty 3D Secure do kupowania kryptowalut. Chociaż ta metoda jest natychmiastowa, nie będzie działać w przypadku wypłat, sprzedaży ani wpłat. Oznacza to, że karty wymagają innych komplementarnych metod płatności dla zaawansowanych operacji.

W przypadku wpłat na Coinbase Europejczycy mogą również korzystać z Ideal i Sofort. Usługa ma również ograniczoną funkcjonalność. Warto również zauważyć, że tylko 41 krajów europejskich ma dostęp do usług Coinbase. Funkcje różnią się również w zależności od państwa narodowego, więc zawsze sprawdź listę aktualizacji.

W przypadku klientów międzynarodowych spoza tych jurysdykcji Coinbase ma indywidualne zasady. W. Znajdziesz dedykowane strony z metodami płatności w Singapur, Australia, i więcej.

Opłaty w Coinbase

W porównaniu do innych giełd kryptowalut, Coinbase ma wysokie opłaty. Trzy warstwy Coinbase (Exchange, Pro, Prime) mają różne struktury opłat i kompromisy.

Ogólnodostępna i publicznie dostępna giełda Coinbase ma najwyższe opłaty. Można argumentować, że płynne wrażenia użytkownika i zaawansowana obsługa klienta mają swoją cenę. Jednak opłaty w zakresie od 1,49% do 3,99% są wyższe niż opłaty Krakena (~ 0,26%) lub Binance’s (0,5%). Jeśli szukasz dobrej okazji do handlu, lepiej sięgnij po inne giełdy. Ale jeśli chcesz korzystać z usług Coinbase do przechowywania i stakowania, będziesz musiał poradzić sobie z wysokimi opłatami.

Ogólnie rzecz biorąc, opłaty za zakupy kartą debetową są zawsze najwyższe. Jeśli korzystasz z konta bankowego w USA lub portfela Coinbase USD, obowiązują mniejsze limity opłat. 

Coinbase pobiera również 0,5% spread za kupno i sprzedaż kryptowalut. Oznacza to, że każda moneta kupiona lub sprzedana po cenie X ma 0,5% premii, którą zbiera Coinbase.

W Coinbase Pro opłaty przyjmowane zasięg od 0,5% (dla kwot poniżej 10 tys. USD) do 0,04% (dla ponad 1 mld USD). Koszty handlu są zdecydowanie mniejsze, ale interfejs nie jest tak przyjazny dla początkujących.

Na Coinbase Prime opłaty są identyczne z tymi na Pro. Jednak grupa docelowa jest inna, ponieważ klienci Prime to sprawdzone instytucje.  

Opłaty karencji

Wypłaty są istotną częścią Twojego doświadczenia z Coinbase. Wyznaczają moment, w którym w końcu zdecydujesz się wypłacić pieniądze, aby zająć się tym samodzielnie. 

Zaawansowani użytkownicy mogą wziąć kryptowalutę w swoje ręce. A dla bitcoinerów jest to ważny krok na drodze do suwerenności finansowej. Ponadto inwestorzy będą chcieli wypłacać swoje zyski fiducjarne na swoje konta bankowe.

W obu przypadkach usługa jest uzależniona od czynników zewnętrznych. Na przykład za pomocą bitcoinów płacisz za transakcję, aby została zapisana w nadchodzącym bloku. W zależności od preferencji czasowych może to kosztować od 1 centa do kilku dolarów. Dodanie transakcji w następnym bloku zawsze będzie kosztować więcej. Ale czekanie na kilka dni zawsze będzie tańsze.

W przypadku wypłat z banku jesteś zależny od starego systemu finansowego. Opłaty są zwykle stałe, więc preferencje czasowe nie mają wpływu na transfer. Jednak nie powinieneś oczekiwać, że dostaniesz opcję zapłacenia tylko 1 centa i czekania dłużej. To instytucje określają stawki, nie ma negocjacji.

Opłaty transakcyjne

Jak wspomniano w sekcjach 7 i 8, Coinbase jest droższe. Oferuje świetny UX i bezpieczeństwo, ale upewnia się, że za to zapłacisz.

W przeciwieństwie, Coinmama pozwala kupować bitcoiny bez opłat. Użytkownicy doświadczają jedynie wysokiego (5%) progu zakupów kartą kredytową i debetową. Jeśli więc kupisz monety i szybko wycofasz je do portfela, Coinmama jest lepsza niż Coinbase. Ale unikaj używania karty debetowej lub kredytowej, Coinbase ma za to niższe opłaty. 

Również, Kraken ma znikome (0,26%) opłaty za zakupy bitcoinów poniżej 50000 USD. Im więcej kupisz, tym niższe będą twoje opłaty taker. Może to być po prostu najlepszy wybór do handlu, dzięki różnorodności dostępnych par kryptowalut.

Binance ma niższe opłaty niż Kraken i Coinbase. Istnieje również zachęta do korzystania z jego natywnej kryptowaluty (BNB), ponieważ otrzymujesz 25% rabatu. A jeśli polecisz znajomym, uzyskasz jeszcze niższe limity. Binance to platforma z większością opcji handlowych. Ale nie jest to zalecane ze względu na poprzednie włamać się i roszczenia dotyczące manipulacji na rynku. Używaj Binance do handlu tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Obsługiwane kraje

Coinbase oferuje wsparcie w ponad 100 krajach. Jednak w większości z nich użytkownicy mogą wykonywać konwersje tylko z kryptowalut do kryptowalut. Od czerwca 2020 r. Zakupy i wymiana fiducjarnych działają tylko w 43 krajach. Większość z nich znajduje się w Europie, a Ameryka Północna zajmuje drugie miejsce. Dane ujawniają wiele na temat wzorców adopcji kryptowalut.

Wsparcie Coinbase w Ameryce Północnej i Południowej

W Ameryce Północnej Coinbase umożliwia konwersję, kupno i sprzedaż kryptowalut tylko w 3 krajach. Od północy po południe są to Kanada, Stany Zjednoczone i Meksyk.

Z kolei kraje Ameryki Północnej, w których Coinbase umożliwia tylko transakcje kryptowalutami, to Aruba, Bahamy, Barbados, Bermudy, Kostaryka, Curacao, Republika Dominikany, Salwador, Gwatemala, Honduras, Jamajka, Meksyk, Nikaragua, Panama, Trynidad i Tobago i Brytyjskie Wyspy Dziewicze.

W Ameryce Południowej Chile jest jedynym krajem, w którym można kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Coinbase umożliwia dokonywanie transakcji kryptograficznych tylko w Argentynie, Brazylii, Kolumbii, Ekwadorze, Paragwaju, Peru i Urugwaju.

Wsparcie Coinbase w Europie

Europa jest zdecydowanie kontynentem, który otrzymuje największe wsparcie od Coinbase. Użytkownicy mogą kupować, sprzedawać i konwertować kryptowaluty w 38 z 41 obsługiwanych krajów europejskich. Jedynymi miejscami, w których użytkownicy Coinbase mogą robić kryptowaluty tylko do zamiany kryptowalut, to Czarnogóra, Serbia i Turcja. 

W przeciwnym razie Coinbase umożliwia pełny dostęp do wszystkich usług kryptograficznych i fiducjarnych w Andorze, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gibraltarze, Grecji, Guernsey, Węgrzech, Islandii, Irlandii, Wyspie Man, Włochy, Jersey, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Niderlandy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania. 

Wsparcie Coinbase w Azji

Jest 20 krajów azjatyckich, w których działa Coinbase, ale tylko Singapur umożliwia zakupy fiducjarne za pomocą karty debetowej i kredytowej. W pozostałych 19 krajach Coinbase zezwala tylko na konwersje kryptowalut.

W kolejności alfabetycznej miejsca, w których można zrobić tylko kryptowalutę do krypto to: Armenia, Bahrajn, Brunei Darussalam, Hongkong, Indie, Indonezja, Jordania, Kazachstan, Republika Korei, Kuwejt, Kirgistan, Makao, Malediwy, Mongolia, Nepal, Oman, Filipiny, Tajwan i Uzbekistan.

** Wsparcie Coinbase w Australii

Na razie Coinbase pozwala tylko australijskim użytkownikom na konwersję kryptowalut lub kupowanie ich za pomocą kart debetowych. W Nowej Zelandii możliwe są tylko konwersje.

** Wsparcie Coinbase w Afryce

Na razie Coinbase nie ma wsparcia fiducjarnego w Afryce. Oznacza to, że w 13 obsługiwanych krajach użytkownicy mogą konwertować tylko kryptowaluty. W kolejności alfabetycznej kraje te to Angola, Benin, Botswana, Kamerun, Ghana, Kenia, Mauritius, Namibia, Rwanda, Republika Południowej Afryki, Tunezja, Uganda i Zambia..

Obsługiwane monety

Od czerwca 2020 r. Coinbase obsługuje 28 kryptowalut. Chociaż giełda rozpoczęła się jako usługa wyłącznie dla Bitcoinów, plany zmieniły się w 2016 roku, kiedy Ethereum zostało wymienione. Od tego czasu Coinbase nadal dodaje nowe „aktywa kryptograficzne”. 

Do połowy 2018 r. Notowanie Coinbase było wielką sprawą dla każdego aktywa. Ale po dodaniu ETC (Ethereum Classic) nie było już żadnej „pompy Coinbase”. Wiele projektów otrzymało wsparcie w krótkich odstępach czasu, więc wyłączność dużej monety zajęła mniej niż 2 lata.

W kolejności alfabetycznej Coinbase obsługuje teraz ALGO, ATOM, BAT, BTC, BCH, BSV, CVC, DAI, DASH, DNT, EOS, ETH, ETC, GNT, KNC, LINK, LOOM, LTC, MANA, MKR, OXT, REP , USDC, XLM, XRP, XTZ, ZRC i ZRX.

Trzeba jednak rozróżnić między kryptowalutami Coinbase i Coinbase Pro. Niektóre są wymienione tylko w jednej z usług, podczas gdy inne mają ograniczone funkcje. 

Na przykład BSV działa tylko na podstawowej platformie Coinbase (bez obsługi Pro), a użytkownicy mogą je tylko wysyłać. Oznacza to, że giełda nie sprzedaje BSV ani nie pozwala użytkownikom na otrzymywanie go w swoich portfelach. Jeśli zdarzyło im się zebrać zrzut widelca, to mają go w portfelu. Więc Coinbase pozwoli użytkownikom przenosić tylko BSV na inne portfele lub wymiany.

Innym interesującym przykładem jest Zcash (ZEC), którym użytkownicy brytyjskich Coinbase nie mogą handlować. Będą musieli przejść do Coinbase Pro, aby usunąć ograniczenie.

ZRX, BAT, DASH, EOS, KNC, REP, XTZ i ZRX są dostępne w USA, ale nie w stanie Nowy Jork. Oznacza to, że nowojorczycy nie będą mogli kupować, sprzedawać, wysyłać ani odbierać tych kryptowalut w swoich portfelach Coinbase.

ALGO, CVC, DNT, GNT, LOOM i MANA to ekskluzywne produkty Coinbase Pro. Nie znajdziesz ich na zwykłej platformie, więc będziesz musiał przejść na poprzedni GDAX, aby nimi handlować. MKR jest również dostępny tylko w Coinbase Pro, ale nie w USA. 

Pomimo swojej uniwersalnej dostępności na podstawowej platformie, DASH nie będzie działać na Coinbase Pro UK. Ponadto stablecoin USDC Coinbase nie jest obsługiwany w Australii, Kanadzie i Singapurze.

Limity i płynność

Istnieją dwa rodzaje limitów kont w Coinbase: limity wpłat i limity wypłat. W pierwszym przypadku zweryfikowani użytkownicy mogą doładowywać swoje konta tylko kwotą 25 000 USD dziennie. Proces weryfikacji wymaga dowodu tożsamości ze zdjęciem, ważnego numeru telefonu i niektórych danych osobowych.

Użytkownicy z USA, którzy chcą wpłacić do Coinbase więcej niż 25000 $ dziennie, muszą wysłać przelew. Wysyłając pieniądze z osobistego konta bankowego na konto Coinbase, ten limit zostaje przesunięty. 

Niezweryfikowani użytkownicy Coinbase będą mieli niższe limity i nie będą mieli dostępu do natychmiastowych wpłat. Jako wymiana zgodna z KYC i AML, Coinbase zachęca do weryfikacji użytkowników. 

Sytuacja jest bardziej zniuansowana limitami wypłat. Według strony Coinbase, nie masz ograniczeń co do tego, ile kryptowalut możesz sprzedać za fiat w swoim portfelu. Ale wypłata fiat i krypto z portfela Coinbase na konto bankowe lub portfel osobisty ma ograniczenia. Na podstawowej platformie Coinbase limity są ustalane przez Twój bank. Ale na Coinbase Pro Ty nie może wypłacić więcej niż 10000 $ dziennie w formie fiducjarnej lub kryptowalutowej.

Interfejs użytkownika

Zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach stacjonarnych Coinbase ma najprostszy interfejs użytkownika. Zawiera duże ikony używanych monet, a także wyraźnie wyróżnione przyciski „kup” i „sprzedaj”. Każdy, kto kiedykolwiek miał dostęp do internetowego konta bankowego, uzna interfejs Coinbase za intuicyjny. Dostępność i przyjazność wynikają z podobieństwa do starszych aplikacji finansowych.

Z drugiej strony Coinbase umożliwia użytkownikom łatwe przesyłanie sobie nawzajem kryptowalut. Nowicjusze nie muszą uczyć się, jak działają adresy, ponieważ wystarczy identyfikator użytkownika. 

Również nowe adresy odbiorcze są generowane automatycznie dla każdej transakcji. Jest to świetne rozwiązanie do ochrony prywatności przed prywatnymi osobami z zewnątrz, które znają Twój adres. Oznacza to, że Twoi prześladowcy online zobaczą tylko jedną transakcję na adres. A fakt, że dzieje się to w tle, sprawia, że ​​jest to część wspaniałego doświadczenia użytkownika. Pamiętaj tylko, że Coinbase zawsze będzie wiedział, kim jesteś iz kim przeprowadzasz transakcje. 

Główną wadą interfejsu portfela Coinbase jest wybór opłat. Jeśli chcesz przenieść swoje kryptowaluty z dala od Coinbase, domyślnie zapłacisz wysokie opłaty. Portfel nie pozwala na ustalanie niestandardowych opłat według własnych szacunków mempool. Zamiast tego Twoje transakcje zawsze będą miały wysoki priorytet i za to zapłacisz. Coinbase powinno również rozważyć dostosowanie opłat do preferencji czasowych.

Kolejnym minusem jest brak kontroli monet lub UTXO zarządzanie. Kiedy wysyłasz monety z portfela Coinbase, nie masz możliwości wyboru, które UTXO zostanie wydane. Oznacza to, że odbiorcy transakcji mogą korzystać z eksploratora łańcucha bloków, aby sprawdzić, ile monet posiadasz. To tak, jakby iść do sklepu i pozwolić sprzedawcy zobaczyć wszystkie pieniądze w portfelu podczas dokonywania płatności. 

Portfel prywatności typu open source Wasabi udało się naprawić oba problemy dzięki świetnemu interfejsowi użytkownika. Coinbase z pewnością może nauczyć się od nich upraszczania zaawansowanych funkcji.

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, Coinbase Pro jest zdecydowanie w innej lidze. Zaawansowana giełda posiada różnego rodzaju wskaźniki rynkowe i narzędzia. Po prawej stronie masz rozmiary transakcji odbywające się w czasie rzeczywistym. Pośrodku znajduje się wykres cen i księga zamówień do kupna i sprzedaży. Po lewej stronie masz trzy rodzaje składania zamówień. W dolnej części ekranu zobaczysz otwarte zamówienia.

Ilość informacji wizualnych dostarczanych przez Coinbase Pro jest imponująca. Możesz zobaczyć każdą inną transakcję w czasie rzeczywistym. To coś, co docenią profesjonalni traderzy. Ale dla nowicjusza, który nie jest przyzwyczajony do handlu, jest to onieśmielające. 

Czas wpłaty

Czas wpłaty na Coinbase jest istotną miarą. Zwłaszcza jeśli planujesz zakupy uwzględniając zmienność rynku. Powiedzmy, że widzisz wiadomości na temat ceny Bitcoin i chcesz kupić teraz. Jak długo potrwa zdeponowanie Twojego fiat? To zależy od usług bankowych w Twojej okolicy. 

Jeśli przebywasz w Stanach Zjednoczonych, wpłaty kartą debetową są natychmiastowe. Ale jeśli używasz przelewy bankowe za pośrednictwem systemu ACH Twoja wpłata zajmuje od 3 do 5 dni roboczych. Czas oczekiwania zależy również od pory tygodnia, ponieważ płatności ACH nie są rozliczane w weekendy. Może to wydłużyć czas oczekiwania do 7 do 10 dni kalendarzowych.

Niektóre zweryfikowane konta również mogą to zrobić błyskawiczne zakupy. Oznacza to, że pieniądze zostaną zaksięgowane na ich kontach Coinbase przed rozliczeniem bankowym. Jednak kwota powinna być niższa niż 250000 USD na zakup.

W Europie wpłaty SEPA do Coinbase trwają 2-3 dni robocze. Ale w przypadku kart debetowych depozyty są natychmiastowe.

Czas wpłaty jest jeszcze krótszy w Wielkiej Brytanii. Jeśli korzystasz z konta w GBP, rozliczenie następuje w ciągu jednego dnia roboczego.

Czasy wpłat są natychmiastowe w Kanadzie i Australii. Warto jednak zauważyć, że Coinbase akceptuje tylko karty debetowe w tych krajach.

PORÓWNANIE

Logo Etoro

Etoro

 • Zacznij szybko handlować; wysokie limity
 • Łatwy sposób na zdobycie bitcoinów dla nowicjuszy
 • Twój kapitał jest zagrożony

KUP TERAZ

Nie promujemy, nie popieramy ani nie pobieramy prowizji z obrotu papierami wartościowymi, w tym kontraktami CFD, jednak eToro wymaga, abyśmy przedstawili następujące zrzeczenie się: kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy. wywierać nacisk. 62% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ

Jak szybko Coinbase wysyła Twoje monety?

Uzyskanie suwerenności finansowej wymaga wycofania kryptowalut ze scentralizowanych giełd. Jest to proces, w wyniku którego wyrzekasz się opieki i zobowiązujesz się dbać o własne monety. Dlatego ważne jest, aby się chronić odpowiednie urządzenia do przechowywania w chłodni.

Jak długo więc Coinbase prześle Ci monety do Twojego osobistego portfela? Cóż, zależy to od kryptowaluty, którą wysyłasz, i jej projektu. W przypadku Bitcoina może to zająć od 10 minut do godziny. Wszystko zależy od tego, kiedy zostaną odkryte nowe bloki i ile zapłacisz za opłatę. Niestety Coinbase nie pozwala na ustalanie bardzo niskich opłat.

Ethereum generuje nowy blok co ~ 15 sekund, ale Twoje potwierdzenie zależy od opłaty, którą zapłacisz. Ale generalnie Twoja wypłata powinna nastąpić w ciągu kilku minut. 

Litecoin wydobywa nowe bloki co ~ 2,5 minuty, więc Twoja transakcja powinna zostać szybko potwierdzona. A jeśli korzystasz również z portfela 0-potwierdzającego, saldo pojawi się natychmiast.

Bitcoin Cash powinien potwierdzać się szybciej niż prawdziwy Bitcoin. Jego duże bloki rzadko się zapełniają z powodu niskiego popytu, więc transfer jest szybki. Niektóre portfele umożliwiają również potwierdzenie 0, więc nie będziesz musiał czekać do następnego bloku. Jednak odbywa się to kosztem bezpieczeństwa transakcji. Atakujący mogą łatwiej i taniej podwoić wydatki na niepotwierdzone transakcje.

Przeniesienie wszystkich innych monet wymienionych przez Coinbase powinno być natychmiastowe. Ale ważne jest, aby pamiętać, że stajesz się własnymi bankami, więc powinieneś zadbać o własne bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo finansowe to suwerenność, ale portfele sprzętowe i Billfodls zmaksymalizują to.

W celach informacyjnych zapoznaj się z naszymi artykułami na temat wypłaty kryptowalut Coinbase. Mamy przewodniki do używania a Trezor i Ledger.

Obsługa klienta

Istnieją dwa główne sposoby kontaktu z pomocą techniczną Coinbase: telefonicznie i e-mailem. Istnieje również trzecia opcja, aby oznaczyć ich konto na Twitterze, ale prawdopodobieństwo otrzymania odpowiedzi jest mniejsze. Nie zaleca się również udostępniania informacji o koncie w sieci społecznościowej.

Korzystając z adresu e-mail, za pomocą którego utworzyłeś swoją Coinbase, możesz otwórz bilet. Coinbase poprosi Cię o wybranie kategorii i podkategorii dla Twojego problemu. Następnie zostaną wyświetlone wszystkie istotne informacje. Jeśli nadal chcesz kontynuować żądanie, przewiń w dół, aż dojdziesz do formularza do wypełnienia. Będziesz musiał wpisać swój adres e-mail, temat i wiadomość opisującą problem.

Po kliknięciu „prześlij” Twoje zapytanie zostanie zarejestrowane. Otrzyma odpowiedź, gdy tylko obsługa klienta będzie dostępna. Zatem czas oczekiwania zależy od dostępności i trudności. Jeśli problem dotyczy prostego sprawdzenia faktów, powinieneś otrzymać szybką odpowiedź. Ale jeśli musisz odzyskać konto Coinbase zmarłego członka rodziny, proces ten zajmie trochę czasu.

Pomoc telefoniczna Coinbase jest dostępna tylko dla kont, których bezpieczeństwo zostało naruszone. W przypadku innych problemów zalecamy korzystanie z formularzy e-mail. Obywatele Stanów Zjednoczonych i innych krajów powinni dzwonić pod numer +1 888 980 7930. W Wielkiej Brytanii numer to 0808 168 4635. Europejczycy powinni dzwonić pod numer irlandzki 1800 200 355. 

Nie powinno zająć dużo czasu, zanim operator odbierze połączenie i pomoże Ci z kontem. Uważaj jednak, ponieważ Dział Wsparcia Coinbase nigdy nie zadzwoni do Ciebie i nie poprosi o informacje. Połączenia wychodzące nie są objęte polityką firmy.

Opinia publiczna

Opinia publiczna jest istotną częścią reputacji giełdy. Coinbase to rodzaj biznesu Bitcoin, którego decyzje mają wpływ na przestrzeń. 

Wystarczy spojrzeć, jak dyrektor generalny i współzałożyciel Brian Armstrong przeszedł z „Bitcoin” na „kryptowalutę”. To przykład, który odzwierciedla, jak Coinbase zmienił się jako firma na przestrzeni lat.

Coinbase i polityka Bitcoin 

Decyzje Coinbase podczas debaty na temat skalowania były punktem zwrotnym. W 2015 roku oni przetestowany Bitcoin XT i utrzymany BIP 101 Gavina Andresena. Przez większą część 2017 roku byli zwolennikami porozumienia nowojorskiego i SegWit2X zwolennicy.

Krótko mówiąc, Coinbase był po stronie każdej propozycji zwiększenia rozmiaru bloku Bitcoin. Jako programista Eric Voskuil zauważył wtedy plany te były „atakiem”. Aby uzyskać krótkoterminowe korzyści z ekspansji biznesowej, firmy te zagroziłyby decentralizacji Bitcoina. 

To z kolei dałoby dużym graczom większą moc wpływania na rozwój. A jeśli przeciętni użytkownicy nie mogą już uruchamiać pełnych węzłów, korzyści z tego wynikają z usług powierniczych. Tak więc Coinbase podążał za własnym interesem i opowiadał się za atakiem na Bitcoin.

Ponadto Coinbase wprowadził na giełdę Bitcoin Cash w grudniu 2017 r., Aby jeszcze bardziej zamieszać. Wydarzenie doprowadziło do spekulacji na temat wykorzystywania informacji poufnych i dochodzenia wewnętrzne. W konsekwencji BCH cena wzrosła z 1500 do 4300 dolarów w ciągu jednego dnia. Do dziś Bitcoin Cash nigdy nie osiągnął tak wysokiej rynkowej wyceny.

Coinbase działa wbrew najlepszym interesom Bitcoina od 2015 roku. Wspierali każdy hard fork, który okazał się obiecujący i starał się zdobyć większy wpływ. A kiedy okazało się to sprzeczne z ich planami, przeszli na stronę „kryptowalut”. Jednak społeczność to zauważyła.

Patenty Coinbase

W 2015 roku Brian Armstrong napisał post na blogu aby wyjaśnić, dlaczego Coinbase wypełnia patenty. Jego zdaniem wówczas wspomniał, że patenty w przyszłości staną się przestarzałe. Jednak z powodów, które określił jako samoobronę, Coinbase złożył kilka wniosków.

Armstrong obiecał wówczas, że Coinbase otworzy źródła ich patentów. Podobnie jak Tesla, Google i Twitter, giełda wyraziła zamiar wspierania innowacji. Ale pięć lat później tak się nie stało.

Patenty Coinbase w 2015 r zawierać gorący portfel BTC, natychmiastowa wymiana, przycisk napiwku i system transakcji poza łańcuchem. W 2018 roku wymiana złożył patent za bezpieczny i zaszyfrowany system płatności. A pod koniec 2019 roku Coinbase przesłał patent na zautomatyzowane narzędzie egzekwowania KYC. 

To tylko kilka przykładów z portfolio patentów Coinbase. Członkowie społeczności powiedzą, że giełda stała się wrogiem Bitcoina. Próbuje zmonopolizować rozwój kilku projektów i zagraża prywatności Bitcoina. Jednak Brian Armstrong argumentowałby, że Coinbase chroni się tylko przed patentowymi trollami. I w obronie swojego poglądu, Coinbase zaangażował się w takich procesach sądowych. 

Kontrowersyjne narzędzia Coinbase

W poprzedniej sekcji wspomniano o patencie Coinbase na automatyczne KYC. To narzędzie ma na celu oznaczenie „złych aktorów” i skojarzenie każdego adresu BTC na giełdzie z prawdziwą tożsamością. Krótko mówiąc, Coinbase próbuje złamać prywatność i anonimowość transakcji. Co z kolei jest atakiem na wartości i filozofię Bitcoina.

Ale to nie jest nawet najbardziej kontrowersyjne narzędzie. W lutym 2019 r. Coinbase był „podekscytowany”Aby powitać Neutrino w swojej„ rodzinie ”. Firma zajmująca się analizą łańcucha bloków służy celowi uzupełniającemu patent KYC… z wyjątkiem tego, że obejmuje pracę z członkami domeny Zespół hakerski firma monitorująca.

Z powodu tej kontrowersyjnej decyzji bitcoinery rozpoczęły ruch #DeleteCoinbase. W lutym Udi Wertheimer stworzył #DeleteCoinbaseTrustChain zaprotestować przeciwko Neutrino. W następnych tygodniach wielu członków społeczności zamknęło swoje konta.  

Coinbase odpowiedział przez utrudniając aby usunąć konta. Krótko mówiąc, małe kwoty, których nie można było przelać, uniemożliwiały usunięcie konta. Wymiana również ogłosił że zwolnią wszystkich byłych pracowników zespołu hakerskiego. Jednak do dziś decyzja nigdy nie została potwierdzona.

Czy Coinbase monitoruje, skąd wysyłasz i skąd otrzymujesz monety?

Krótko mówiąc, tak. Coinbase dokłada wszelkich starań, aby utrzymać swój status panoptikonu. Próbują przekonać swoich użytkowników, aby zweryfikowali swoje konta, a następnie śledzą każdą ich transakcję. Dzięki opatentowanym narzędziom KYC / AML wszystkie wygenerowane adresy mają znaną tożsamość. Dlatego nikt nie może pozostać anonimowy podczas handlu na Coinbase.

To straszne dla zamienności pieniężnej i indywidualnych zakupów. Gdyby wszystkie transakcje BTC miały miejsce na Coinbase, byłoby to straszne. Wymiana może zdecydować, gdzie możesz, a gdzie nie możesz wydać swoich pieniędzy. 

W rzeczywistości Coinbase ma rekord śledzenia użytkowników, którzy korzystają z witryn hazardowych lub ciemnych rynków. Jeśli zostaną złapani, grozi im zamknięcie konta, a nawet mogą zostać zgłoszeni na policję. Więc Coinbase jest gorszym depozytariuszem niż Twój bank.

Bezpieczeństwo Coinbase

Coinbase nigdy nie straciło żadnych kryptowalut podczas włamania do giełdy. Zamiast tego, ilekroć pojawiają się raporty o kradzieżach, dotyczą one indywidualnych kont. Tak więc do tego momentu Coinbase ma dobre wyniki jako powiernik.

Jednak dobre zabezpieczenie nie wystarczy. Użytkownicy muszą również znaleźć dobre sposoby na zabezpieczenie własnych monet. A jest ich mnóstwo Wymiana karty SIM raporty hakerskie, które sugerują, że Coinbase może działać lepiej. Użytkownicy powinni mieć lepsze narzędzia do uwierzytelniania niż wiadomości tekstowe wysyłane na ich telefony.

Ale hakerzy nie są jedynymi podmiotami, przed którymi powinieneś chronić swoje monety. Sama Coinbase jest wektorem ataku, ponieważ giełda może zamrozić Twoje konto lub przejąć środki. Dlatego zawsze należy zwracać uwagę na umowę użytkownika, aby uniknąć naruszeń.

Fundusze Coinbase czerpać korzyść z oraz ubezpieczenie FDIC od Aon. W przypadku, gdy wydarzy się coś złego, otrzymasz zwrot do 250 000 $. 

Ale to nadal nie oznacza, że ​​powinieneś być lekkomyślny ze swoimi pieniędzmi. Chociaż bitcoinów jest niewiele, dolary amerykańskie są wysoce inflacyjne. Jak wspomniano wcześniej, firmy ubezpieczeniowe dołożą wszelkich starań, aby uniknąć płacenia. Więc jeśli mogą sprawić, że będzie wyglądało na to, że to twoja wina, to zrobią.

Dlatego użytkownicy Coinbase nie powinni czuć się bezpiecznie tylko dlatego, że giełda nie została zhakowana. Niefortunne wydarzenia może się zdarzyć kiedykolwiek. A nawet jeśli tego nie zrobią, Coinbase nadal jest wrogiem Bitcoina. Będą Cię śledzić, identyfikować i przechowywać Twoje transakcje oraz informować, jak możesz, a czego nie możesz używać własnych pieniędzy. 

Zatem zaakceptowanie opieki nad Coinbase jest formą zrzeczenia się wolności gospodarczej. Wszyscy, którzy kiedykolwiek z Tobą dokonują transakcji, są również celem analizy blockchain. Mówiąc słowami JFK, nie chodzi o to, jak Coinbase może zabezpieczyć Twoje pieniądze. Zadaj sobie pytanie, jak możesz zabezpieczyć swoje pieniądze w Coinbase.

Prywatność w Coinbase

Prywatność poprzedza bezpieczeństwo. Jeśli nikt nie wie, ile masz pieniędzy, przestępcy nie będą mieli żadnej motywacji, aby Cię atakować. Ale stwierdzenie, że Coinbase jest giełdą przyjazną prywatności, to gigantyczna przesada. 

Przede wszystkim nie możesz używać własnego węzła i musisz polegać na nim w celu weryfikacji transakcji. Oznacza to, że Coinbase wie, które adresy generujesz i ile posiadasz monet. Dane te zostaną udostępnione każdemu organowi rządowemu, który o to poprosi. Więc jeśli wycieknie, powinieneś ocenić swoje fizyczne bezpieczeństwo.

Coinbase wie również, z kim przeprowadzasz transakcje i może określić wzorce. Nie masz prywatności przy ich wymianie, ponieważ jesteś pod stałym nadzorem finansowym. A jeśli chcesz użyć własnego węzła, lepiej wycofaj swoje monety do własnego portfela. Powiedzenie „nie twoje klucze, nie twój bitcoin” ma zawsze zastosowanie. Nawet jeśli chodzi o osoby trzecie kontrolujące to, co możesz, a czego nie możesz zrobić z własnymi pieniędzmi. 

Korzystając z portfela Coinbase, nie tylko zrujnujesz swoją prywatność. Każdy, kto wysyła lub odbiera od Ciebie monety, jest również celem „inteligencji”. Niektórzy z tych samych ludzi, którzy pomagali autorytarnym rządom aresztować bojowników o wolność, będą czuwać nad twoimi danymi finansowymi. Jeśli nie spodoba im się to, co robisz, mogą Cię zgłosić i zamknąć Twoje konto.

Coinbase jest zgodny z KYC / AML na każdym poziomie. Radzenie sobie z wymianą to sposób na rezygnację z prywatności finansowej. Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to kompromis między wygodą a prywatnością. Będą nawet argumentować, że jest tak samo, jak w przypadku kont bankowych. 

Ale Twój bank nie wydaje tyle czasu i pieniędzy, aby dowiedzieć się, jak wydajesz swoje fundusze. Banki pozwalają nawet na wypłatę gotówki, co jest najbardziej bezpośrednim i prywatnym sposobem przeprowadzania transakcji. W większości przypadków banków nie obchodzi, skąd pochodzą Twoje pieniądze. Niestety Coinbase dba o to i prowadzi rejestry.

Coinbase nie pozwoli ci zajmować się fiat bez przejścia KYC / AML. Nawet najbardziej podstawowa niezweryfikowana rejestracja wymaga pełnego imienia i nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu. Jeśli chcesz kupić monety za pomocą karty lub sprzedać je za fiat, musisz przesłać dowód osobisty, zdjęcia i inne dokumenty. 

Jeśli zaznaczysz Coinbase Polityka prywatności, zauważysz, że zbieranych jest wiele danych. Dobra wiadomość jest taka, że ​​żadne informacje nie są sprzedawane stronom trzecim bez Twojej zgody. 

Ponadto od stycznia 2020 r. Coinbase ma pulpit nawigacyjny prywatności. Dzięki temu wszyscy użytkownicy mogą sprawdzić, jakie dane na ich temat są gromadzone. Klienci mogą również zażądać modyfikacji lub usunięcia danych. W Europie użytkownicy Coinbase mogą w tym celu powołać się na RODO. W USA Coinbase działa zgodnie z CCPA (California Consumer Privacy Act).

Coinbase jest dość surowe i drakońskie, jeśli chodzi o gromadzenie prywatnych danych.

A w czerwcu 2020 roku wyszło na jaw, że Coinbase próbuje sprzedawać swoje dane analityczne dotyczące łańcucha bloków (którego używa również do monitorowania własnych użytkowników) do IRS i DEA. Nastąpiło to w tym samym czasie, gdy Coinbase publicznie oświadczyło, że stanęło po stronie protestujących #BlackLivesMatter. Szczerze mówiąc, trudno nam wyobrazić sobie instytucję, która wyrządziła więcej krzywdy czarnej społeczności niż DEA.

Typowe oszustwa w Coinbase, których należy unikać

W przypadku Coinbase należy pamiętać o dwóch ważnych szczegółach. Przede wszystkim nie rozdają darmowych kryptowalut w śmiesznych promocjach. Wszystkie posty na Twitterze, Facebooku, Instagramie i YouTube dotyczące prezentów są najprawdopodobniej oszustwami. Zwłaszcza jeśli zostaniesz poproszony o wysłanie najpierw własnych monet, aby otrzymać wyższą kwotę. Uważaj na nie, stają się one dość wszechobecne podczas hossy.

Wtedy są wyłudzanie informacji. Są one powszechne w prawie każdej działalności związanej z pieniędzmi i danymi. Nigdy nie klikaj podejrzanych linków, nie sprawdzaj dwukrotnie adresów URL i nie szukaj ikony kłódki szyfrowania. Literówki są zwykle dobrym wskaźnikiem, aby dowiedzieć się, że uzyskujesz dostęp do fałszywej strony internetowej. Dlatego przed wprowadzeniem danych logowania należy podjąć dodatkowe środki ostrożności. I używaj przeglądarki, która uwierzytelnia prawdziwe strony internetowe, na przykład Firefox.

Na koniec uważaj na fałszywe e-maile i telefony. Coinbase nigdy nie skontaktuje się z Tobą, aby zapytać o dane Twojego konta. Nie zweryfikują Twojego loginu przez e-mail ani telefon. A jeśli nie masz pewności co do charakteru zapytania, skorzystaj z oficjalnej strony kontaktowej Coinbase. Skontaktują się z tobą i wyjaśnią.

PORÓWNANIE

Logo Etoro

Etoro

 • Zacznij szybko handlować; wysokie limity
 • Łatwy sposób na zdobycie bitcoinów dla nowicjuszy
 • Twój kapitał jest zagrożony

KUP TERAZ

Nie promujemy, nie popieramy ani nie pobieramy prowizji z obrotu papierami wartościowymi, w tym kontraktami CFD, jednak eToro wymaga, abyśmy przedstawili następujące zrzeczenie się: kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy. wywierać nacisk. 62% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ

Bezpieczeństwo

Coinbase i Kraken to jedyne dwie duże giełdy, które nigdy nie straciły środków swoich klientów. W przeciwieństwie, Binance i Coinmama mają gorsze osiągnięcia. Dwóch ostatnich straciło zarówno dane użytkownika, jak i monety z powodu wadliwego zabezpieczenia. 

Jeśli chodzi o opiekę i intensywny handel, najlepszym wyborem są Kraken i Coinbase. Ale w przypadku tanich zakupów i wypłat Binance i Coinmama mogą być lepsze.

Życzliwość z Bitcoinem

Coinbase raz po raz działał w złej wierze w stosunku do Bitcoin. Dyrektor generalny Brian Armstrong wspierał każdy sporny hard fork. A jeśli chodzi o obsługę skalowania Bitcoina, Coinbase opóźnił jego skalowanie.

Jedynym innym złym aktorem jest Binance. Po włamaniu do witryny w maju 2018 r. Dyrektor generalny „CZ” Changpeng Zhao powiedział, że się zastanawiał wycofywanie łańcucha bitcoinów. W jego imieniu myślenie, że górnicy chcieliby przebudowy blokowej, było zarówno głupie, jak i samolubne. I po raz kolejny pokazało, że Binance nie obsługuje Bitcoin. Najpierw potrzebują lat, aby dodać obsługę SegWit, a następnie chcą zreorganizować blockchain. Dla nich to kolejny symbol giełdowy.

Historycznie rzecz biorąc, Kraken był bardzo przyjazny dla Bitcoin. Miesiąc wcześniej twardy widelec SegWit2X, nie planowali go wspierać. Do 31 października 2017 r. Mają już dodane Wsparcie SegWit dla prawdziwego Bitcoina. Obecny na rynku od lipca 2011 roku Kraken jest przyjacielem Bitcoina.

Coinmama nie zaangażowała się w politykę Bitcoin i nadal nie ma rekordów w tym sensie. Jednak izraelska giełda obsługuje adresy SegWit (P2SH, które zaczynają się od 3). Ich neutralność działa na ich korzyść, ponieważ rzadziej atakują Bitcoin.

Jeśli więc nienawidzisz Coinbase z powodów politycznych, Kraken jest najlepszą alternatywą. 

Ubezpieczenie FDIC

Coinbase i Binance US to jedyne dwie giełdy w tym przeglądzie, które oferują ubezpieczenie FDIC. Na obu platformach do 250 000 $ w kryptowalutach jest objętych polisą ubezpieczeniową. Jednak ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy środki zostaną utracone z powodu okoliczności, które nie są Twoją winą. Ubezpieczenie FDIC nie obejmie Twoich złych transakcji ani strat spowodowanych słabym zabezpieczeniem konta.

Kraken i Coinmama nie są ubezpieczeni w FDIC i nie aspirują do tego statusu.

Dostępność na całym świecie

Jak wyjaśniono w sekcji 9 tego artykułu, Coinbase działa tylko w 43 krajach. W innych regionach możesz wykonywać transakcje kryptograficzne tylko na kryptowaluty. Ale jeśli chcesz korzystać ze wszystkich usług, musisz być w Ameryce Północnej, Europie lub Singapurze.

W przeciwieństwie do tego Kraken działa globalnie i tylko ma 8 wyjątków katalogowany. Jeśli więc nie mieszkasz w Afganistanie, na Kubie, w Gwinei Bissau, Iranie, Iraku, Japonii, Korei Północnej lub Tadżykistanie, możesz jechać. Jednak ta luźna polityka oznacza, że ​​Kraken nie może obsługiwać mieszkańców stanu Nowy Jork i Waszyngton. BitLicense jest przyznawana tylko surowym KYCers.

Binance nie jest tak przyjazny i ma więcej ograniczeń. Od kwietnia 2020 r. Płatności kartą debetową i kredytową już nie działa w 21 kolejnych krajach. Jednak użytkownicy mogą nadal handlować do 2 BTC dziennie bez KYC, jeśli nie używają żadnych walut fiducjarnych. Oznacza to, że każdy na całym świecie może używać VPN i handluj bitcoinami.

Dostępność Coinmama jest bardzo podobna jak w przypadku Krakena. Giełda jest dostępna w setkach krajów i oferuje poziomy weryfikacji. W zależności od tego, ile handlujesz, musisz podać więcej danych. To jest bardziej prywatne niż Coinbase i oferuje większy zasięg.

Notowania kryptowalut

Od czerwca 2020 r. Coinbase obsługuje 28 kryptowalut. Z drugiej strony Coinmama wymienia tylko 10. Kraken przedstawia 34 monety i ponad 51 par krypto-kryptowalut. W przypadku Binance mówimy o setkach monet i par.

Do kupowania BTC i przesyłania do portfela HODL, Coinmama może być najlepsza. To proste, ma najmniej altcoinów i umożliwia stopniowe poziomy KYC. 

Ale jeśli chcesz handlować, Kraken jest najprawdopodobniej najlepszym miejscem. Istnieje od dawna, ma dobrą reputację i duże bezpieczeństwo. Jasne, Binance posiada ubezpieczenie FDIC w USA. Ale nadal mają dużo więcej do udowodnienia w dziale uczciwości.

Planowana rozbudowa Coinbase

Coinbase rozwija się na całym świecie, obsługując rosnącą liczbę klientów. Dlatego w przyszłości powinniśmy usłyszeć więcej o otwieraniu nowych biur w różnych częściach świata. Aby obsłużyć więcej osób, nowe metody płatności również powinny otrzymać wsparcie.

Ponadto, odkąd stał się biznesem „branży blockchain”, Coinbase obserwuje nowe monety. Dziesiątki kryptowalut zostały dodane w ciągu ostatnich kilku lat i nie powinniśmy oczekiwać, że przestaną. W portfelu powinny również pojawić się nowe pary handlowe.

Wydaje się, że Coinbase lubi kupować firmy i włączać je. W ramach ekspansji firmy zostanie dodanych więcej usług. Podobnie wymiana prawdopodobnie złoży więcej patentów. 

Jednak najbardziej ambitnym planem Coinbase jest stworzenie domu maklerskiego kryptowalut. Emisja papierów wartościowych jest w księgach od 2018 roku, ale jeszcze się nie zmaterializowała. W przyszłości Coinbase może po prostu stać się NYSE lub NASDAQ kryptowalut.

Najbardziej kontrowersyjną planowaną ekspansją jest wspomniana wcześniej próba Coinase, aby zaoferować swoje usługi analizy łańcucha DEA i IRS.

Dlaczego nadal wybrać Coinbase

W porównaniu ze wszystkimi innymi Coinbase ma najbardziej przyjazny interfejs użytkownika. Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z usług finansowych online, będzie wiedział, jak korzystać z Coinbase. Więc jeśli chodzi o wprowadzanie nowicjuszy, jest nie do pobicia.

Coinbase ma również solidny, intuicyjny i popularny portfel. To portfel wymiany z najlepszymi wynikami w zakresie bezpieczeństwa. Więc jeśli chcesz mieć depozytariusza dla swoich środków osobistych lub usług handlowych, Coinbase jest najbezpieczniejszym.

Mówiąc o usługach handlowych, Coinbase Commerce ustępuje tylko BTCPayServer. Zapewnia jeden z najprostszych sposobów akceptacji BTC, ETH, LTC, BCH i stablecoinów. Jeśli prowadzisz firmę i potrzebujesz kryptowalut do konwersji fiducjarnej, nie masz wielkiego wyboru.

Chociaż Binance jest również ubezpieczony przez FDIC w USA, nie istnieje wystarczająco długo, aby zyskać dobrą reputację. Natomiast Coinbase istnieje od 2012 roku i działał jako pierwsza giełda w USA. Dlatego jest lepszy niż Binance dla firm i zarządzających funduszami. 

Wniosek

Coinbase nie ma sobie równych, jeśli chodzi o połączenie przyjazności dla użytkownika i bezpieczeństwa. Giełda oferuje również szeroki wachlarz usług wykraczających poza kuratelę. I to jest część problemu: wraz z rozwojem Coinbase staje się mniej etyczny. Relacja z Bitcoinem i jego wartościami również nie poprawia się z czasem.

Coinbase jest wrogo nastawione do decentralizacji i prywatności Bitcoina od co najmniej 2015 roku. Tak więc ten ideologiczny powód może być wystarczającym powodem, aby wielu użytkowników go unikało. Nie pomagają też podejrzane praktyki biznesowe, nieoczekiwane oferty i szybkie podwyżki cen.

Jednak do łączenia tradycyjnych finansów i kryptowalut, Coinbase jest doskonały. Wydali kartę debetową i oferują świetne usługi handlowe. Stworzyli punkt obrotu OTC i oferują dodatkowe zachęty dla inwestorów instytucjonalnych. Finansują też niektóre własne projekty i przejmują całe firmy.

Od czerwca 2020 roku Coinbase to imponujący behemot. Ale wszystkie jego funkcje wiążą się z dużymi kosztami. Przede wszystkim Coinbase niszczy prywatność i zamienność Bitcoina dzięki inwigilacji. Po drugie, opłaty są jednymi z najwyższych w kosmosie. Po trzecie, nie możesz uciec od frameworka KYC / AML.

Dla początkujących, zarządzających funduszami i kupców Coinbase jest świetny. Ale dla bitcoinerów i handlowców istnieją lepsze giełdy. I zawsze pamiętaj, że dzisiejsze nieskazitelne dane dotyczące bezpieczeństwa zostaną na zawsze zapomniane po poważnym naruszeniu. Nie twoje klucze, nie twoje monety.

PORÓWNANIE

Logo Etoro

Etoro

 • Zacznij szybko handlować; wysokie limity
 • Łatwy sposób na zdobycie bitcoinów dla nowicjuszy
 • Twój kapitał jest zagrożony

KUP TERAZ

Nie promujemy, nie popieramy ani nie pobieramy prowizji z obrotu papierami wartościowymi, w tym kontraktami CFD, jednak eToro wymaga, abyśmy przedstawili następujące zrzeczenie się: kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy. wywierać nacisk. 62% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ

Ocena: 6,5

Ostateczny werdykt

Nasza ocena

6.5

Odwiedź stronę

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Kjære leser: Før du kommer for langt, vil vi spare deg litt tid: vi absolutt ikke anbefale at du gir Coinbase NOE av virksomheten din. Vi føler så sterkt om dette at vi nekter å tjene noen tilknyttede penger fra å henvise kunder til plattformen deres (og mange positive anmeldelser du leser om Coinbase er økonomisk motivert).

Vurder dette som en offentlig kunngjøring: Coinbase har allerede gjort det kjøpte et kjedeanalyseselskap (grunnlagt av medlemmer av en hackingorganisasjon som solgte spionprogramvare til tyraniske diktatorer) og bruker nå det kjedeanalyseselskapet til hjelpe DEA og IRS med å identifisere Bitcoin-brukere. Og nå vet vi til og med at de har det solgte disse dataene til Secret Service. I denne gjennomgangen har vi gjort vårt beste for å forbli objektiv, gi Coinbase fordelen av tvilen og innrømme de gode poengene. Jeg tror vi har gjort det.

Det er det imidlertid vår mening at Coinbase ikke bryr seg om deg, ditt privatliv eller noe annet bortsett fra den som betaler dem mest penger. Vi anbefaler nedlatende andre børser som respekterer din fortrolighet i den grad de kan, for eksempel Kraken eller Coinmama.

Vær oppmerksom på at vi aldri har lagt ut en ansvarsfraskrivelse som denne til noen av våre utvekslingsanmeldelser, men Coinbase har rett og slett gått for langt, og du bør vite om det før du går gjennom noen KYC med dem.

Introduksjon

Coinbase er en av de mest populære børser for Bitcoin og kryptovaluta. Den har tilbudt en pålitelig rampe for BTC siden oktober 2012 og begynte å legge til altcoins i 2016. 

Coinbase er sikker, har god rekord som forvalter, men kommer til kort i personvernavdelingen. Det har også noen av de høyeste gebyrene i virksomheten.

Denne vurderingen tar sikte på å presentere den mest inngående analysen av Coinbase-børsen. Den gransker Coinbases bakgrunn, sikkerhetsjournal, tjenester, brukervennlighet, tilgjengelighet og kostnader. 

Men la meg være veldig klar fra begynnelsen: Vi anbefaler ikke at noen bruker Coinbase. Det er respekt for personvernet ditt som er grusomt, og det er mange alternativer det er verdt å bruke. 

SAMMENLIGNING

Etoro-logo


Etoro

 • Begynn å handle raskt; høye grenser
 • Enkel måte for nykommere å få bitcoins
 • Kapitalen din er i fare

KJØP NÅ

Vi markedsfører ikke, støtter eller tjener ikke provisjon fra handel med verdipapirer av noe slag, inkludert CFD-er, men eToro krever at vi gir deg følgende ansvarsfraskrivelse: CFD-er er komplekse instrumenter og har en høy risiko for å miste penger raskt på grunn å utnytte. 62% av private investorkontoer taper penger når de handler CFD-er med denne leverandøren. Du bør vurdere om du forstår hvordan CFD-er fungerer, og om du har råd til å ta den høye risikoen for å miste pengene dine.

Coinmama-logo

Coinmama

 • Fungerer i nesten alle land
 • Høyeste grenser for å kjøpe bitcoins med kredittkort
 • Pålitelig og pålitelig megler

KJØP NÅ Kraken-logo

Kraken

 • Stor likviditet og lave gebyrer
 • Støtter de fleste land
 • Trusted exchange, startet i 2011

KJØP NÅ

Kjøp mynter på Coinbase

Fordeler og ulemper

Fordeler

 • Ren overflate som er enkel å bruke
 • Rask KYC
 • Mange mynter å velge mellom – for Bitcoinere er dette en ulempe

Ulemper

 • Altfor påtrengende KYC
 • Ekstremt høye avgifter
 • Eier og bruker et kjedeanalyseselskap knyttet til spionprogramrackets
 • Prøver å selge analysene til IRS og DEA
 • Plattformen går ned og forbyder ofte uttak – faste penger
 • Låser ofte brukerkontoer uten noen forklaring og returnerer ikke pengene

Fordeler

Ulemper

 • Ren overflate som er enkel å bruke
 • Altfor påtrengende KYC
 • Rask KYC
 • Ekstremt høye avgifter
 • Mange mynter å velge mellom – for Bitcoinere er dette en ulempe
 • Eier og bruker et kjedeanalyseselskap knyttet til spionprogramrackets
 • Prøver å selge analysene til IRS og DEA
 • Plattformen går ned og forbyder ofte uttak – faste penger
 • Låser ofte brukerkontoer uten noen forklaring og returnerer ikke pengene

For millioner av bitcoinere er Coinbase den første eksponeringen for økonomisk suverenitet. Det har eksistert siden slutten av 2012 og har siden solgt og kjøpt bitcoins. Coinbase er også kjent for sin intuitive og rett frem. 

Du trenger ikke å tenke for hardt på hvordan noe fungerer. Du betaler med kredittkortet ditt, mottar myntene i lommeboken din, og kan da handle. Å spille med Coinbase-lommeboken er veldig lærerikt for senere stadier av kaninhullet. Som en funksjon får du betale vennene dine etter navn (og ikke etter BTC-adresse).

En annen fordel med Coinbase er at den har en god rekord for sikkerhet. Selv om hackere har målrettet utvekslingen tidligere, klarte de aldri å stjele noen midler. Så hvis du skal bruke noen forvalter, så er Coinbase et av de tryggeste valgene.

Sist men ikke minst dekkes opp til $ 250.000 av hver brukeres individuelle midler FDIC forsikring. Dette er enda en grunn til at institusjoner og selgere bør bruke Coinbase. Vanlige brukere er også forsikret – men det er USD som alle vil motta, ikke bitcoins. 

Coinbases største ulempe er privatliv. Børsen sporer transaksjonene dine, og det er vanskelig å unnslippe panoptikonet. I 2019, Coinbase har til og med ansatt ansatte fra Hacking Team. Organisasjonen er beryktet for å hjelpe undertrykkende autoritære regimer med å overvåke og arrestere dissidenter. 

I klarspråk betyr dette at Coinbase konspirerer mot Bitcoins anonymitet. De vil omgås Bitcoin adresser med identiteter. Så hver satoshi som går inn i Coinbase-utvekslingen får streng blockchain-analyse. Det er også sannsynlig at selv transaksjoner utenfor Coinbase blir sporet. Transaksjon av bitcoins på Coinbase kan være verre for personvernet enn til og med PayPal. Og det er fordi du også kompromitterer personvernet til folk som handlet med deg.

Så er det spørsmålet om høye avgifter. Coinbases bekvemmelighet og brukervennlighet koster: når du kjøp bitcoins, gebyret er 1,49% til 3,99%. Den lavere avgiften er for amerikanske bankkontoer og en Coinbase USD-lommebok. Den høyere avgiften er for debetkort og Coinbase-kortet. Noen flere betingelser og terskler er på plass, avhengig av bank og region. Hvis lommebokgrensesnittet er enkelt og oversiktlig, er ikke gebyrstrukturen det.

Den siste bemerkelsesverdige ulempen med Coinbase gjelder arten av forvaring. Er myntene fremdeles dine hvis du trenger å vente på Coinbase for å sjekke transaksjoner? Når du prøver å flytte myntene dine fra Coinbase Wallet til hardware-lommeboken, kan det oppstå forsinkelser. Og hvis du prøver å gjøre transaksjoner med svartelistede adresser, kan midlene dine bli stoppet. 

Børsen kontrollerer og registrerer mottaksadressen din. Dette betyr at myntene dine fortsatt spores i noen få trinn (ca. 5 transaksjoner). Coinbase vil hevde at de gjør det for kundesikkerhet. I virkeligheten blir du overvåket av deres økonomiske panoptikon. Denne mekanismen er mot formålet med Bitcoin og tillatelsesløse transaksjoner generelt. Det truer også Bitcoins soppbarhet.

Coinbase bakgrunn

Coinbase begynte å operere i slutten av 2012 og har siden utvidet seg i 32 land. Den betjener hundrevis av jurisdiksjoner og har en oversikt over at den overholder lovene. I mars 2017, Coinbase har fått BitLicense – et obligatorisk trinn for å operere i New York. BitLicense har rykte på seg for å være streng, da det kun er børser som følger med. Coinbase er også kjent for å rapportere brukernes økonomiske data til IRS.

Fra og med 2017, Coinbases hovedstad overgår 1 milliard dollar. Tidlige investorer inkluderer Fred Wilson fra Union Square Ventures, Andreesssen Horowitz, Union Square Ventures og Ribbit Capital. Senere har også Draper Fisher Jurvetson, New York Stock Exchange og USAA sluttet seg til listen.

Coinbases to grunnleggende medlemmer er Brian Armstrong (nåværende administrerende direktør) og Fred Ehrsam. De lånte selskapets navn fra Bitcoin myntbase (et teknisk begrep som betegner den første transaksjonen i hver Bitcoin-blokk, som overfører nylig myntede mynter til den heldige gruvearbeideren) og vokste utover de opprinnelige forventningene.

Først betjente Coinbase brukere som ønsket å kjøpe bitcoins med tilknyttede bankkontoer. Men i løpet av et par måneder lanserte børsen også handelsverktøy. Dette gjorde det mulig for bedrifter å akseptere BTC-betalinger og motta fiat. I de tidlige dager var det et flott verktøy for å øke bevisstheten og adopsjonen.

Coinbase har vært en eneste Bitcoin-virksomhet frem til 2016. Det var 21. juli 2016 at selskapet kunngjort at det ville støtte Ethereum. Siden den gang har selskapet holdt på å ta avstand fra verdiene til Bitcoin. I stedet omfavnet den “crypto” og “blockchain” -industrien. Det begynte også å finansiere flere ikke-Bitcoin-prosjekter.

Ommerking av Coinbase Exchange som GDAX (Global Digital Asset Exchange) markerte et viktig første skritt. Etterpå ble flere altcoins oppført: Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, og så videre. Coinbases skifte mot “blockchain-industrien” ble også tydelig i tweets fra administrerende direktør Brian Armstrong. Observatører vil merke at han sjelden nevner Bitcoin og ofte refererer til det under den større paraplyen “kryptovaluta”..

Er Coinbase trygt?

Hvis vi definerer sikkerhet som bitcoin-sikkerhet, kan vi si at Coinbase er ganske trygt. Så langt har sentralen ganske god sikkerhetsrekord. Noen av de sist rapporterte hendelsene dateres tilbake til 2014. På den tiden ble individuelle brukerkontoer phishing. Siden den gang fikk API-sårbarhetene betydelige reparasjoner. Nå har Coinbase sterkere påloggingskrav som forhindrer slike hack.

Likevel er det viktigste aspektet at Coinbases egne fond aldri ble hacket. Selskapet hadde ingen hendelser med å miste mynter. Det var bare enkeltbrukere som mistet tilgangen til kontoene sine. I motsetning til Binance, det var ingen større hendelse som førte til at brukere mistet bitcoins.

Men hvis vi definerer sikkerhet som en utvidelse av personvernet, er Coinbase ikke trygt. Som en bankkonto, vil den rapportere data om beholdningene dine til regjeringen. Coinbase har også anskaffet en blockchain analyseteam for å deanonymisere alle innkommende transaksjoner. Så det er sannsynlig at andre tredjeparter også kan få data om kontosaldoen din. Og gitt Bitcoins natur, vil de også prøve å finne ut med hvem du handler.

På toppen av det, i juni 2020, viste offentlige dokumenter som ble utgitt av regjeringen at Coinbase hadde bydd på selg det er blockchain analysedata til skattemyndighetene og DEA.

Det anbefales derfor å ikke HODL dine bitcoins på Coinbase. Noen hackere kan finne KYC-dataene dine (ID, pass, adresse, telefonnummer) og presse myntene fra deg. Ved å tilby dine personlige data til utvekslinger som Coinbase, er du mer sårbar. Det er nok for hackere å finne ut hvem du er, hvor du bor, og hvor mange mynter du eier.

Jo flere av dine økonomiske data blir lagret på internett, desto mer sannsynlig er det at du blir målrettet. Ja, myntene dine blir dekket av FDIC-forsikringen. Men det blir vanskelig å bevise at Coinbase var skyld i angrepet. Og hvert forsikringsselskap vil prøve å finne grunner til å legge skylden på deg og aldri betale. 

En forsikring vil ikke hindre deg i fysiske angrep – det kan gjøre det motsatte. Så det er godt å huske at den sikreste dataen er den som ikke er lagret i internettdatabaser. Hold personopplysningene dine borte fra forvaltere og bitcoins i fryselager. Du vil sove bedre om natten. 

For et fullstendig sammendrag kan du lese vår fulle rapport om Coinbase sikkerhet.

Tjenester som tilbys av Coinbase

Megling

Coinbase kan for øyeblikket ikke utstede “kryptosikkerheter”. Likevel utvekslingen kunngjorde sin intensjon å bli en SEC-regulert megler. I 2018 til og med Coinbase ervervet Keystone Capital, en verdipapirforhandler. Men foreløpig er ikke børsen en meglerforhandler ennå.

Utveksling

Coinbase-børsen har eksistert siden 2012. GDAX, dets profesjonelle handelsvennlige søsken, ble lansert i 2015. Og siden mai 2018 ble GDAX’s nytt navn er Coinbase Pro.

Dermed tilbyr Coinbase byttetjenester for både uformelle brukere og handelsmenn. I det grunnleggende Coinbase-grensesnittet kan brukere kjøpe og selge bitcoins med bankkontoen sin. Alle kjøp og salg kan bare skje til markedspris.

På Coinbase Pro kan handelsmenn gjøre markedsordrer, begrense ordrer og stoppordrer. Pro stimulerer også handel ved å tilby lavere avgifter og marginhandel opptil 3 ganger. Grensesnittet er også tilpasset for å passe mer informasjon om pris, volumer og ordrer. 

Innsatsstjenester

Coinbase tillater verifiserte brukere å innsats Tezos (XTZ). Ved å holde mer enn 1 XTZ i kontoene sine og velge delegering, kan brukere tjene stakingbelønninger. Coinbase kjører en Tezos-node som setter eksisterende XTZ-balanse i nettverket. 

Belønninger blir distribuert til brukerne i henhold til hvor mye XTZ de eier. Jo større innsatsen er, desto mer signifikant er avkastningen. Det tar 35-40 dager for den første belønningen å ankomme. Etter denne innledende fasen blir betalinger kreditert hver tredje dag. 

Hvis du trekker ut XTZ fra Coinbase, blir belønningene redusert proporsjonalt. Men så lenge du har satt inn minst 1 XTZ, fortsetter du å motta belønninger.

Foreløpig muliggjør Coinbase kun innsats på Tezos. Men hvis Ethereum endelig overgår til Proof of Stake, vil det sannsynligvis få støtte.

Staking vil aldri fungere på Bitcoin, da sikkerhetsmodellen innebærer Proof of Work-gruvedrift. 

OTC-handel

I tradisjonell finans muliggjør OTC (Over the Counter) handel med unoterte verdipapirer. Gjennom det får små selskaper som ikke er børsnoterte en ny sjanse for kapitalinnstrømning. Investorer vil bruke et forhandlernettverk til å kjøpe aksjer i små selskaper. OTC kommer som en utvidelse av sentraliserte børser.

Men når det gjelder Bitcoin-rommet, er OTC en rampe for institusjoner og investeringsfond. Hvis de vil unngå å påvirke markedet med sine kjøp, vil de bruke OTC. Myntprisene vil justere seg på et senere tidspunkt på grunn av mangel på tilbud i tider med økende etterspørsel. Likevel på det tidspunktet å kjøpe, vil byttevolumer ikke avsløre eierskifte. 

Coinbase har stille aktivert OTC-handel for institusjonelle kunder i slutten av 2018. I et innlegg i mars 2019, forklarte de at deres OTC-skrivebord selger mynter direkte fra fryselager. Det ble klart at Coinbase gir mer konfidensialitet til institusjonelle investorer. De kan kjøpe i store mengder, og markedsprisen vil ikke pumpe. Dette betyr at de kan fortsette å kjøpe over lengre perioder med liten markedspåvirkning.

For øyeblikket er OTC-handel bare tilgjengelig for Coinbase Prime kontoer (institusjoner). Og for å få tilgang til denne fordelen, må selskapene gjennomgå en streng KYC / AML-prosess. 

Likevel, i motsetning til tradisjonell økonomi, bruker Coinbase ikke OTC til å selge unoterte verdipapirer. Det handler om konfidensialitet i forhold til resten av markedet for å unngå prisbevegelser.

Måter å tjene gratis kryptovaluta

I desember 2018 har Coinbase lansert Tjen program. Gjennom det kan brukere tjene små mengder kryptovaluta ved å fullføre utdanningsoppgaver. 

I juni 2020 kan Coinbase-brukere tjene kryptobeløp fra $ 6 til $ 50. Inntjeningsgrensen per konto er for tiden $ 158. Mynter som er inkludert i Coinbase Earn-programmet inkluderer Orchid (OXT), Tezos (XTZ), Dai, EOS, Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC), Basic Attention Token (BAT) og 0x (ZRX). 

En annen måte å tjene Coinbase-kreditt på er å bruke tilknyttet program. Dette gir deg ikke mynter, men krediterer i stedet kontoen din med fiat. Derfra kan du kjøpe hvilken kryptovaluta du foretrekker.

Bruke kort

I samarbeid med Visa har Coinbase introdusert debetkort i 2019. Det lar brukerne betale med Coinbase-kryptovaluta-saldoen, og til og med ta ut kontanter. For å unngå uønskede utgifter tillater Coinbase-appen brukere å velge hvilke mynter de vil bruke med kortet.

For eksempel, hvis BTC-posisjonen er i grønt og ETH-posisjonen er i rødt, kan du velge å bare bruke fortjenesten. Dette er viktig i det ustabile kryptovalutamarkedet, da det unngår å miste handler. Det som skjer i bakgrunnen er egentlig en konvertering til fiat og en overføring til en bankkonto. Og takket være Visas dekning, fungerer kortet for betaling på millioner av steder over hele verden.

Coinbase-kortet er også en praktisk måte å omgå uttak til fiat. I stedet for å vente på behandling, bruker du den tilgjengelige kryptobalansen som du uansett ville ha brukt. Likevel kan blinking av et “Coinbase” -kort være dårlig for opsec. Bruk av den lar alle vite at du bruker kryptovalutaer og at du har tjent penger. Dermed blir kortet ditt en honningpotte for datamaskinhackere og fysiske angripere.

Andre tjenester

I april 2018 har Coinbase introdusert Ventures-program. Coinbase Ventures fungerer som et investeringsfond for kryptovirksomheter. Gjennom det mottar ulike produkter og tjenester penger. Noen bemerkelsesverdige navn inkludere BlockFi, Messari, Compound og Etherscan. Interessant nok får ingen Bitcoin-utviklingsteam finansiering fra Coinbase. 

To andre bemerkelsesverdige Coinbase-tjenester er Varetekt og Handel. Custody tilbyr institusjonelle kunder tilgang til Coinbases fryselager og forsikringsfunksjoner. 

Handel tillater selgere og forhandlere å integrere kryptobetalinger. Disse virksomhetene kan godta betalinger i BTC, ETH, LTC, BCH, USDC og DAI gjennom eksisterende POS-terminaler. Coinbases verktøysett muliggjør rask integrering med PrestaShop, Woo Commerce, Shopify, Magento og Opencart.

Ytterligere prosjekter og verktøy

Coinbase kjøper ofte virksomheter som tilbyr dataanalyse. Men tjenestene er ikke alltid tilgjengelige for brukerne. I stedet holder selskapet dem for interne prosjekter. 

For eksempel, blokk utforsker Blockr.io ble en del av Coinbase-paraplyen i 2014. Men akkurat nå er tjenesten ikke lenger tilgjengelig for publikum.

Coinbase kjøp av blockchain analyseselskap Neutrino har generert et lignende utfall. Fungerer nå bare på ikke-avslørte Coinbase-prosjekter.

I mars 2018 har Coinbase også kunngjort utgivelsen av en indeksfond. Konstituerende eiendeler inkluderer alle kryptovalutaer som er notert på børsen for handel. Coinbase’s Index Fund er en enkel rampe for institusjoner. Det er ment å temme markedets volatilitet ved å skape et gjennomsnitt mellom prissvingninger. Investorer vil eie mengder med flere mynter for å maksimere sjansene for å tjene mer USD.

I samarbeid med Circle har Coinbase også lanserte USDC stablecoin. Det er et verktøy som er bygget på toppen av Ethereum blockchain og har raskere oppgjør enn fiat-banker. Verdien er knyttet 1: 1 til amerikanske dollar. Brukssakene inkluderer rask handel på tvers av børser, programmering av betalinger og tilgang til dApps. 

Støttede betalingsmåter og gebyrer

betalingsmetoder

I USA, Coinbase muliggjør brukere å betale via bankkonto, debetkort og bankoverføring. Likevel er det bare bankkontoalternativet (ACH) som muliggjør alle operasjoner. Med den kan du kjøpe, selge, sette inn og ta ut. Gjennomsnittlig hastighet for hver forespørsel er 4-5 virkedager.

Debetkort fungerer best for små investeringer, ettersom de behandles umiddelbart. Ulempen deres er at de bare tillater brukere å kjøpe kryptovalutaer, men ikke selge eller sette inn penger.   

Coinbase anbefaler bankoverføring for store investeringer. Mens de behandler raskere enn bankkontoer (1-3 virkedager), er de også begrenset. Med bankoverføringer kan du bare sette inn og ta ut. Noe som betyr at kjøps- og salgsopsjonene ikke er tilgjengelige. 

I Storbritannia er betalingsmåtene mye mer variert. For eksempel kan briter trekke seg til PayPal eller deres Coinbase-kort. De kan også foreta bankoverføringer i GBP via raskere betalinger, eller bruke SEPA når de arbeider med euro. 3D-debetkortkjøp støttes også.

Europeiske Coinbase-kunder bare har 3 grunnleggende betalingsmåter tilgjengelig. Først er det SEPA-overføringen. Det blir behandlet i løpet av 1-3 virkedager og fungerer bare for innskudd og uttak.

Coinbase-brukere fra Europa kan også bruke et 3D Secure-kort til å kjøpe kryptovaluta. Selv om denne metoden er øyeblikkelig, vil den ikke fungere for uttak, salg eller innskudd. Dette betyr at kort trenger andre utfyllende betalingsmåter for avanserte operasjoner.

For innskudd på Coinbase kan europeere også bruke Ideal og Sofort. Tjenesten er også begrenset i funksjonalitet. Det er også verdt å merke seg at bare 41 europeiske land har tilgang til Coinbases tjenester. Funksjonene varierer også fra den ene nasjonalstaten til den andre, så alltid sjekk listen for oppdateringer.

For internasjonale kunder utenfor disse jurisdiksjonene har Coinbase individuelle retningslinjer. Du finner dedikerte sider for betalingsmåter i Singapore, Australia, og mer.

Coinbase-avgifter

Sammenlignet med andre børser i kryptovaluta har Coinbase høye avgifter. De tre Coinbase-lagene (Exchange, Pro, Prime) har forskjellige gebyrstrukturer og avveininger.

Den generelle og offentlig tilgjengelige Coinbase Exchange har de høyeste avgiftene. Man kan hevde at den glatte brukeropplevelsen og avansert kundesupport koster. Likevel er avgifter fra 1,49% til 3,99% høyere enn Kraken (~ 0,26%) eller Binance’s (0,5%). Hvis du leter etter en god pris på handelen din, er det bedre å henvende deg til andre børser. Men hvis du vil bruke Coinbases tjenester for varetekt og innsats, må du håndtere de høye avgiftene.

Generelt er gebyrene alltid høyest for debetkort. Hvis du bruker den amerikanske bankkontoen eller Coinbase USD-lommeboken, gjelder de mindre gebyrgrensene. 

Coinbase tar også 0,5% spredning for kjøp og salg av kryptovalutaer. Dette betyr at hver mynt kjøpt eller solgt til pris X har en premie på 0,5% som Coinbase samler inn.

På Coinbase Pro, targebyr område fra 0,5% (for beløp lavere enn $ 10 000) til 0,04% (for mer enn 1 milliard USD). Handelskostnadene er definitivt mindre, men grensesnittet er ikke så vennlig for nybegynnere.

På Coinbase Prime, avgiftene er identiske med de på Pro. Likevel er målgruppen annerledes, da Prime-kunder består av verifiserte institusjoner.  

Uttaksgebyrer

Uttak er en viktig del av opplevelsen din med Coinbase. De markerer øyeblikket når du endelig bestemmer deg for å ta ut pengene dine for å håndtere dem selv. 

Avanserte brukere til å ta forvaring av kryptovaluta i egne hender. Og for bitcoinere er dette et viktig skritt på vei til økonomisk suverenitet. Handlere vil også ønske å ta ut fiat-fortjenesten til bankkontiene sine.

I begge tilfeller avhenger tjenesten av eksterne faktorer. Med bitcoins, for eksempel, betaler du for transaksjonen for å bli skrevet i en kommende blokk. Avhengig av tidsinnstilling kan dette koste alt mellom 1 cent og flere dollar. Å ha transaksjonen lagt til i neste blokk vil alltid koste mer. Men å velge å vente i noen dager vil alltid være billigere.

I tilfelle bankuttak er du avhengig av det eldre økonomiske systemet. Gebyrene er vanligvis faste, så din tidsinnstilling påvirker ikke overføringen. Likevel bør du ikke forvente å få muligheten til å betale bare 1 cent og vente i lengre tid. Det er institusjonene som bestemmer prisene dine, det er ingen forhandlinger.

Transaksjonsgebyrer

Som nevnt i seksjoner 7 og 8, er Coinbase mer på den dyre siden. Det gir god UX og sikkerhet, men sørger for at du betaler for det.

I motsetning, Coinmama lar deg kjøpe bitcoins uten gebyrer. Brukere opplever bare en høy (5%) terskel på kreditt- og debetkortkjøp. Så hvis du kjøper myntene dine og raskt trekker dem ut i lommeboken, er Coinmama bedre enn Coinbase. Men unngå å bruke debet- eller kredittkort, Coinbase har lavere avgifter for dem. 

like måte, Kraken har ubetydelige (0,26%) avgifter for bitcoin-kjøp lavere enn $ 50 000. Og jo mer du kjøper, jo lavere blir takergebyret ditt. Det kan bare være det beste valget for handel, takket være mangfoldet av tilgjengelige crypto-fiat-par.

Binance har lavere avgifter enn Kraken og Coinbase. Det er også et incitament til å bruke sin opprinnelige kryptovaluta (BNB), ettersom du får 25% rabatt. Og hvis du henviser vennene dine, vil du få enda lavere kvoter. Binance er plattformen med flest handelsopsjoner. Men det anbefales ikke på grunn av forrige hack og markedsmanipulasjonskrav. Bruk bare Binance til handel hvis du absolutt må.

Støttede land

Coinbase tilbyr støtte i mer enn 100 land. Likevel, i de fleste av dem, kan brukerne bare gjøre krypto til kryptokonvertering. Fra juni 2020 fungerer fiat-kjøp og -børser bare i 43 land. De fleste av dem er i Europa, og Nord-Amerika er et nært sekund. Dataene avslører mye om mønstre for adopsjon av kryptovaluta.

Coinbase-støtte i Nord- og Sør-Amerika

I Nord-Amerika lar Coinbase deg bare konvertere, kjøpe og selge kryptovalutaer i 3 land. Fra nord til sør er de Canada, De forente stater og Mexico.

I kontrast er de nordamerikanske landene der Coinbase bare muliggjør krypto til kryptohandel, Aruba, Bahamas, Barbados, Bermuda, Costa Rica, Curacao, Den Dominikanske republikk, El Salvador, Guatemala, Honduras, Jamaica, Mexico, Nicaragua, Panama, Trinidad og Tobago. , og De britiske jomfruøyene.

I Sør-Amerika er Chile det eneste landet hvor du kan kjøpe kryptovalutaer med kreditt- eller debetkortet ditt. Coinbase lar deg bare gjøre krypto mot kryptotransaksjoner i Argentina, Brasil, Colombia, Ecuador, Paraguay, Peru og Uruguay.

Coinbase-støtte i Europa

Europa er langt det kontinentet som mottar mest støtte fra Coinbase. Brukere kan kjøpe, selge og konvertere kryptovalutaer i 38 av de 41 støttede europeiske landene. De eneste stedene der Coinbase-brukere bare kan gjøre krypto til krypto-bytter, er Montenegro, Serbia og Tyrkia.. 

Ellers gir Coinbase full tilgang til alle krypto- og fiat-tjenester i Andorra, Østerrike, Belgia, Bulgaria, Kroatia, Kypros, Tsjekkia, Danmark, Estland, Finland, Frankrike, Gibraltar, Hellas, Guernsey, Ungarn, Island, Irland, Isle of Mann, Italia, Jersey, Latvia, Liechtenstein, Litauen, Luxembourg, Malta, Monaco, Nederland, Norge, Polen, Portugal, Romania, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spania, Sverige, Sveits og Storbritannia. 

Coinbase-støtte i Asia

Det er 20 asiatiske land der Coinbase opererer, men bare Singapore muliggjør fiat-kjøp via debet- og kredittkort. I de resterende 19 landene tillater Coinbase bare kryptokonvertering.

I alfabetisk rekkefølge er stedene hvor du bare kan gjøre krypto til krypto: Armenia, Bahrain, Brunei Darussalam, Hong Kong, India, Indonesia, Jordan, Kasakhstan, Republikken Korea, Kuwait, Kirgisistan, Macao, Maldivene, Mongolia, Nepal, Oman, Filippinene, Taiwan og Usbekistan.

** Coinbase-støtte i Australia

Foreløpig tillater Coinbase bare australske brukere å konvertere kryptoer eller kjøpe dem med debetkort. I New Zealand er bare konverteringer mulig.

** Coinbase-støtte i Afrika

Foreløpig har Coinbase ingen fiat-støtte i Afrika. Dette betyr at brukere i de 13 betjente landene bare kan konvertere kryptoer. I alfabetisk rekkefølge er disse landene Angola, Benin, Botswana, Kamerun, Ghana, Kenya, Mauritius, Namibia, Rwanda, Sør-Afrika, Tunisia, Uganda og Zambia.

Støttede mynter

Fra juni 2020, Coinbase støtter 28 kryptovalutaer. Selv om børsen har startet som en Bitcoin-eksklusiv tjeneste, har planene endret seg i 2016 da Ethereum ble notert. Siden den gang har Coinbase fortsatt å legge til nye “kryptoaktiva”. 

Frem til midten av 2018 var Coinbase-oppføringen en stor avtale for alle eiendeler. Men etter at ETC (Ethereum Classic) ble lagt til, var det ikke lenger noen “Coinbase-pumpe”. Mange prosjekter fikk støtte i rask rekkefølge, så den store mynteksklusiviteten tok mindre enn 2 år.

I alfabetisk rekkefølge støtter Coinbase nå ALGO, ATOM, BAT, BTC, BCH, BSV, CVC, DAI, DASH, DNT, EOS, ETH, ETC, GNT, KNC, LINK, LOOM, LTC, MANA, MKR, OXT, REP , USDC, XLM, XRP, XTZ, ZRC og ZRX.

Likevel må man skille mellom Coinbase og Coinbase Pro-kryptokurver. Noen er bare oppført på en av tjenestene, mens andre har begrensede funksjoner. 

For eksempel fungerer BSV bare på den grunnleggende Coinbase-plattformen (ingen Pro-støtte), og brukere kan bare sende den. Dette betyr at sentralen ikke selger BSV eller tillater brukere å motta den i lommeboken. Hvis de tilfeldigvis har samlet gaffeldråpen sin, så har de den i lommeboken. Så Coinbase tillater bare brukere å flytte BSV til andre lommebøker eller bytter.

Et annet interessant eksempel er Zcash (ZEC), som britiske Coinbase-brukere ikke kan handle. De må flytte til Coinbase Pro for å fjerne begrensningen.

ZRX, BAT, DASH, EOS, KNC, REP, XTZ og ZRX er tilgjengelig i USA, men ikke i delstaten New York. Dette betyr at New Yorkere ikke vil kunne kjøpe, selge, sende eller motta disse kryptoene i Coinbase-lommeboken.

ALGO, CVC, DNT, GNT, LOOM og MANA er Coinbase Pro eksklusivt. Du finner dem ikke på den vanlige plattformen, så du må bytte til den tidligere GDAX for å bytte dem. MKR er også bare tilgjengelig på Coinbase Pro, men ikke i USA. 

Til tross for den universelle tilgjengeligheten på den grunnleggende plattformen, fungerer ikke DASH på Coinbase Pro UK. Coinbases stabile valuta USDC støttes ikke i Australia, Canada og Singapore.

Grenser og likviditet

Det er to typer kontobegrensninger på Coinbase: innskuddsgrenser og uttaksgrenser. For de tidligere kan bekreftede brukere bare fylle på kontoene sine med $ 25000 per dag. Bekreftelsesprosessen krever foto-ID, et gyldig telefonnummer og litt personlig informasjon.

Amerikanske brukere som ønsker å sette inn mer enn $ 25000 til Coinbase om dagen, må sende en bankoverføring. Ved å sende penger fra en personlig bankkonto til Coinbase-kontoen, blir denne grensen presset. 

Uverifiserte Coinbase-brukere vil ha lavere grenser og ingen tilgang til øyeblikkelige innskudd. Som en KYC- og AML-kompatibel sentral stimulerer Coinbase brukerbekreftelse. 

Situasjonen er mer nyansert med uttaksgrenser. I følge Coinbase-nettstedet har du ingen grenser for hvor mye krypto du kan selge for fiat i lommeboken. Men å ta ut fiat og krypto fra Coinbase-lommeboken til bankkontoen eller den personlige lommeboken din har grenser. På den grunnleggende Coinbase-plattformen blir grensene satt av banken din. Men på Coinbase Pro, du kan ikke trekke ut mer enn $ 10000 per dag i enten fiat eller crypto.

Brukergrensesnitt

På både mobil og stasjonær har Coinbase det enkleste brukergrensesnittet. Den har store ikoner av myntene du bruker, samt tydelige “kjøp” og “selg” -knapper. Alle som noen gang har fått tilgang til en online bankkonto, vil finne Coinbases grensesnitt intuitivt. Tilgjengeligheten og vennligheten kommer av likheten med eldre økonomiske apper.

På plussiden lar Coinbase brukere enkelt sende hverandre kryptovalutaer. Nybegynnere trenger ikke å lære hvordan adresser fungerer, ettersom bruker-ID er nok. 

Også nye mottaksadresser bli generert automatisk for hver transaksjon. Dette er bra for personvern mot hemmelige utenforstående som kjenner adressen din. Det betyr at dine online stalkere bare vil se en transaksjon per adresse. Og det at dette skjer i bakgrunnen gjør det til en del av en flott brukeropplevelse. Bare husk at Coinbase alltid vil vite hvem du er og med hvem du handler. 

En stor ulempe ved Coinbase-lommebokgrensesnittet er gebyrvalget. Hvis du vil flytte kryptovalutaene dine fra Coinbase, betaler du som standard høye avgifter. Lommeboken lar deg ikke angi tilpassede avgifter i henhold til din egen mempool-estimering. I stedet vil transaksjonene dine alltid ha høy prioritet, og du vil betale for det. Coinbase bør også vurdere å justere avgifter med tidsinnstilling.

Et annet negativt er mangelen på myntekontroll eller UTXO ledelse. Når du sender mynter i Coinbase-lommeboken, får du ikke velge hvilken UTXO som blir brukt. Dette betyr at transaksjonsmottakere kan bruke en blockchain-utforsker for å se hvor mange mynter du eier. Det er som å gå til en butikk og la ekspeditøren se alle pengene i lommeboken når du betaler. 

Åpen kildekode personvern lommebok Wasabi har klart å fikse begge problemene med flott brukergrensesnitt. Coinbase kan definitivt lære av dem om å forenkle avanserte funksjoner.

Når det gjelder brukergrensesnitt, er Coinbase Pro definitivt i en annen liga. Den avanserte børsen har alle slags markedsindikatorer og verktøy. På høyre side har du handelsstørrelser som foregår i sanntid. I midten har du en prisgraf og en ordrebok for kjøp og salg. Og til venstre for deg har du tre typer bestillinger. Nederst på skjermen kan du se dine åpne bestillinger.

Mengden visuell informasjon gitt av Coinbase Pro er imponerende. Du får se annenhver handel i sanntid. Dette er noe profesjonelle handelsmenn vil sette pris på. Men for en nybegynner som ikke er vant til å handle, er det skremmende. 

Innskuddstid

Innskuddstid på Coinbase er en betydelig beregning. Spesielt hvis du planlegger kjøpene dine i henhold til markedets volatilitet. La oss si at du ser nyheter om Bitcoin-prisen og vil kjøpe akkurat nå. Hvor lang tid vil det ta før din fiat blir deponert? Det avhenger av banktjenestene i ditt område. 

Hvis du er i USA, er debetkortinnskudd øyeblikkelig. Men hvis du bruker bankoverføringer gjennom ACH-systemet tar innskuddet ditt 3 til 5 virkedager. Ventetiden avhenger også av ukens tid, siden ACH-betalinger ikke blir avgjort i helgene. Dette kan forlenge ventetiden til 7 til 10 kalenderdager.

Noen bekreftede kontoer kan også gjøre det øyeblikkelige kjøp. Dette betyr at pengene blir kreditert Coinbase-kontoene sine før bankoppgjøret. Likevel bør beløpet være lavere enn $ 250000 per kjøp.

I Europa tar SEPA-innskudd til Coinbase 2-3 virkedager å fullføre. Men når det gjelder debetkort, er innskuddene øyeblikkelige.

Innskuddstiden er enda kortere i Storbritannia. Hvis du bruker en GBP-bankkonto, skjer oppgjøret innen en virkedag.

Innskuddstider er øyeblikkelige i Canada og Australia. Likevel er det verdt å merke seg at Coinbase bare godtar debetkort i disse landene.

SAMMENLIGNING

Etoro-logo

Etoro

 • Begynn å handle raskt; høye grenser
 • Enkel måte for nykommere å få bitcoins
 • Kapitalen din er i fare

KJØP NÅ

Vi fremmer ikke, støtter eller tjener ikke provisjon fra handel med verdipapirer av noe slag, inkludert CFDer, men eToro krever at vi gir deg følgende ansvarsfraskrivelse: CFDer er komplekse instrumenter og har en høy risiko for å miste penger raskt på grunn å utnytte. 62% av detaljistinvestorkontoer taper penger ved handel med CFD-er med denne leverandøren. Du bør vurdere om du forstår hvordan CFD-er fungerer, og om du har råd til å ta den høye risikoen for å miste pengene dine.

Coinmama-logo

Coinmama

 • Fungerer i nesten alle land
 • Høyeste grenser for å kjøpe bitcoins med kredittkort
 • Pålitelig og pålitelig megler

KJØP NÅ Kraken-logo

Kraken

 • Stor likviditet og lave avgifter
 • Støtter de fleste land
 • Trusted exchange, startet i 2011

KJØP NÅ

Hvor raskt sender Coinbase myntene dine?

Å skaffe deg finansiell suverenitet krever at du tar ut kryptovalutaer fra sentraliserte børser. Det er en prosess der du gir avkall på forvaring og lover å ta vare på dine egne mynter. Og for dette er det viktig å beskytte deg med riktig fryselager.

Så hvor lang tid tar det før Coinbase sender deg myntene til din personlige lommebok? Vel, det avhenger av kryptovalutaen du sender og dens design. For Bitcoin kan det ta alt fra 10 minutter til en time. Alt avhenger av når nye blokker blir oppdaget og hvor mye du betaler for avgiften. Dessverre tillater Coinbase deg ikke å sette veldig lave avgifter.

Ethereum genererer en ny blokk hvert 15. sekund, men bekreftelsen avhenger av gebyret du betaler. Men generelt sett bør uttaket ditt skje i løpet av få minutter. 

Litecoin bryter ut nye blokker hvert 2. 2,5 minutt, så transaksjonen din bør bekreftes raskt. Og hvis du også bruker en 0-bekreftelses lommebok, vil saldoen vises umiddelbart.

Bitcoin Cash bør bekrefte raskere enn den virkelige Bitcoin. De store blokkene blir sjelden fylt på grunn av lav etterspørsel, så overføringen er rask. Noen lommebøker aktiverer også 0-bekreftelse, så du trenger ikke å vente til neste blokkering. Likevel koster dette transaksjonssikkerhet. Det er enklere og rimeligere for angripere å dobbeltbruke ubekreftede transaksjoner.

Overføring av alle de andre myntene som er oppført av Coinbase, bør være øyeblikkelig. Men det er viktig å huske at du blir dine egne banker, så du bør håndtere din egen sikkerhet. Økonomisk sikkerhet er suverenitet, men maskinvareblokker og Billfodls vil maksimere det.

For referanse, sjekk ut artiklene våre om uttak av Coinbase-kryptovalutaer. Vi har guider for bruk en Trezor og en hovedbok.

Kundeservice

Det er to måter du kan kontakte Coinbase-støtte på: telefon og e-post. Det er også et tredje alternativ for å merke Twitter-kontoen deres, men det er mindre sannsynlig at du får svar. Det anbefales heller ikke å dele kontoinformasjonen din på et sosialt nettverk.

Ved å bruke e-postadressen du opprettet Coinbase med, kan du åpne en billett. Coinbase vil be deg om å velge en kategori og underkategori for problemet ditt. Deretter blir all relevant informasjon vist for deg. Hvis du fremdeles vil fortsette med forespørselen, blar du ned til du kommer til utfyllingsskjemaet. Du må skrive inn e-postadressen, emnet og meldingen som beskriver problemet.

Når du har klikket på “send inn”, blir forespørselen din registrert. Det vil motta svar så snart kundeservice er tilgjengelig. Dermed varierer ventetiden avhengig av tilgjengelighet og vanskeligheter. Hvis problemet innebærer en enkel faktasjekk, bør du få et raskt svar. Men hvis du må gjenopprette Coinbase-kontoen til et avdødt familiemedlem, vil prosessen ta litt tid.

Coinbases telefonstøtte er kun for kompromitterte kontoer. For andre problemer anbefales det å bruke e-postskjemaene. Amerikanske og internasjonale borgere bør ringe +1 888 980 7930. I Storbritannia er nummeret 0808 168 4635. Og europeere bør ringe det irske nummer 1800 200 355. 

Det skal ikke ta lang tid før en operatør henter samtalen din og hjelper deg med kontoen din. Vær likevel forsiktig, da Coinbase Support aldri vil ringe deg og be om informasjon. Utgående samtaler er ikke en del av selskapets policy.

Offentlig mening

Offentlig opinion er en viktig del av et børs omdømme. Og Coinbase er den typen Bitcoin-virksomhet hvis beslutninger har innvirkning på rommet. 

Bare se på hvordan konsernsjef og medstifter Brian Armstrong har skiftet fra “Bitcoin” til “krypto”. Det er et eksempel som gjenspeiler hvordan Coinbase har endret seg som en virksomhet gjennom årene.

Coinbase og Bitcoin Politics 

Coinbases avgjørelser under skaleringsdebatten har markert et vendepunkt. I 2015, de testet Bitcoin XT og støttes Gavin Andresens BIP 101. Og for det meste av 2017 var de støttespillere i New York-avtalen og SegWit2X talsmenn.

I et nøtteskall har Coinbase vært på siden av hvert forslag om å øke Bitcoins blokkstørrelse. Som utvikler Eric Voskuil har observert på den tiden var disse planene “et angrep”. For kortsiktige fordeler ved forretningsekspansjon ville disse selskapene ha kompromittert Bitcoins desentralisering. 

Dette ville i sin tur gitt store aktører mer makt til å påvirke utviklingen. Og hvis gjennomsnittlige brukere ikke lenger kan kjøre hele noder, er det depottjenester som drar nytte. Så Coinbase fulgte sin egen interesse og var for å angripe Bitcoin.

Coinbase har også oppført Bitcoin Cash i desember 2017 for å røre potten ytterligere. Hendelsen førte til spekulasjoner om innsidehandel og interne etterforskninger. Og som en konsekvens av dette BCH prisen har pumpet fra $ 1500 til $ 4300 på en dag. Den dag i dag har Bitcoin Cash aldri nådd det høye markedsverdipunktet.

Coinbase har handlet mot Bitcoins beste siden 2015. De støttet hver eneste harde gaffel som viste løfte og prøvde å få mer innflytelse. Og da det snudde seg mot deres planer, byttet de til “kryptosiden”. Likevel la samfunnet merke.

Coinbase’s Patents

I 2015, Brian Armstrong har skrevet et blogginnlegg for å forklare hvorfor Coinbase fyller ut patenter. Etter hans syn på den tiden nevnte han at patenter ville bli foreldet i fremtiden. Likevel, av grunner som han beskrev som selvforsvar, arkiverte Coinbase noen.

Armstrong har på det tidspunktet lovet at Coinbase ville åpne kildekoden for sine patenter. I likhet med Tesla, Google og Twitter uttrykte børsen intensjon om å støtte innovasjon. Men fem år senere har dette ikke skjedd.

Coinbases 2015-patenter inkludere en varm BTC-lommebok, en øyeblikkelig bytte, en tippeknapp og et transaksjonssystem utenfor kjeden. I 2018 utvekslingen har fylt patent for et sikkert og kryptert betalingssystem. Og i slutten av 2019, Coinbase har sendt inn et patent på et automatisert KYC-håndhevingsverktøy. 

Dette er bare noen få eksempler fra Coinbases patentportefølje. Samfunnsmedlemmer vil si at utvekslingen har blitt en fiende av Bitcoin. Det forsøker å monopolisere utvikling på flere prosjekter og truer Bitcoins personvern. Likevel vil Brian Armstrong hevde at Coinbase bare beskytter seg mot patentroll. Og til forsvar for sitt syn, Coinbase ble involvert i slike søksmål. 

Coinbases kontroversielle verktøy

I forrige seksjon blir Coinbases patent på å gjøre automatisert KYC nevnt. Dette verktøyet tar sikte på å flagge “dårlige skuespillere” og knytte hver BTC-adresse på sentralen til en reell identitet. I et nøtteskall prøver Coinbase å bryte privatlivets fred og anonymitet. Som er tur, er et angrep mot Bitcoins verdier og filosofi.

Men dette er ikke engang det mest kontroversielle verktøyet. I februar 2019 var Coinbase “spent”For å ønske Neutrino velkommen til deres“ familie ”. Blockchain-analyseselskapet tjener et gratis formål med KYC-patentet … bortsett fra at det innebærer å samarbeide med medlemmer av Hacking Team overvåkingsselskap.

På grunn av denne kontroversielle avgjørelsen har bitcoiners startet #DeleteCoinbase-bevegelsen. I februar har Udi Wertheimer opprettet #DeleteCoinbaseTrustChain for å protestere mot Neutrino. Og i løpet av de neste ukene har mange medlemmer av samfunnet lagt ned kontoene sine.  

Coinbase svarte med gjør det vanskeligere for å slette kontoer. I et nøtteskall forhindret små mengder som ikke kunne overføres, sletting av kontoen. Børsen også kunngjort at de ville si opp alle tidligere Hacking Team-ansatte. Ennå i dag ble avgjørelsen aldri bekreftet.

Overvåker Coinbase hvor du sender og fra hvor du mottar mynter?

I et nøtteskall, ja. Coinbase gjør ekstra innsats for å opprettholde sin panoptikonstatus. De prøver å få brukerne til å bekrefte kontoene sine og deretter spore hver transaksjon. Gjennom patenterte KYC / AML-verktøy har alle genererte adresser kjente identiteter. Så det er umulig for noen å være anonym mens de handler på Coinbase.

Dette er forferdelig for monetær soppbarhet og individuelle kjøp. Hvis alle BTC-transaksjoner skjedde på Coinbase, ville det være forferdelig. Børsen kan bestemme hvor du kan og hvor du ikke kan bruke pengene dine. 

Faktisk Coinbase har rekord av sporing av brukere som bruker spillnettsteder eller mørke markeder. Hvis de blir fanget, blir de truet med kontolukking og kan til og med bli politianmeldt. Så Coinbase er en verre depot enn selv banken din.

Coinbase’s sikkerhet

Coinbase mistet aldri kryptovalutaer i et hack som målrettet børsen. I stedet, når det kommer rapporter om tyverier, handler det om individuelle kontoer. Så frem til dette punktet har Coinbase en god rekord som forvalter.

Likevel er ikke god sikkerhet nok. Brukerne må også finne gode måter å sikre sine egne mynter på. Og det er mange SIM-bytte hackingsrapporter som antyder at Coinbase kan gjøre det bedre. Brukere bør ha bedre autentiseringsverktøy enn tekstmeldinger sendt til telefonene sine.

Men hackere er ikke de eneste enhetene du skal beskytte myntene dine mot. Coinbase i seg selv er en angrepsvektor, da børsen kan fryse kontoen din eller gripe penger. Så du må alltid være oppmerksom på brukeravtalen for å unngå brudd.

Coinbase sine midler dra nytte av og FDIC-forsikring fra Aon. Opptil $ 250.000 vil bli returnert til deg hvis noe ille skjer. 

Men dette betyr fremdeles ikke at du skal være hensynsløs med pengene dine. Mens bitcoins er knappe, er amerikanske dollar svært inflasjonære. Og som nevnt før, vil forsikringsselskaper gjøre sitt beste for å unngå å betale. Så hvis de kan få det til å se ut som det er din feil, vil de gjøre det.

Så Coinbase-brukere skal ikke føle seg trygge bare fordi sentralen ikke ble hacket. Uheldige hendelser kan skje når som helst. Og selv om de ikke gjør det, er Coinbase fortsatt en fiende av Bitcoin. De vil spore deg, identifisere og lagre transaksjonene dine og fortelle deg hvordan du kan og ikke kan bruke dine egne penger. 

Så å akseptere Coinbases forvaring er en form for å gi avkall på din økonomiske frihet. Og alle som noen gang handler med deg, blir også målrettet av blockchain-analyse. Med JFKs ord, som ikke hvordan Coinbase kan sikre pengene dine. Spør deg selv hvordan du kan sikre pengene dine fra Coinbase.

Personvern på Coinbase

Personvern går foran sikkerhet. Hvis ingen vet hvor mye penger du har, er det ikke noe incitament for kriminelle å målrette deg. Men å si at Coinbase er en personvernvennlig utveksling er en gigantisk overdrivelse. 

Først av alt kan du ikke bruke din egen node og må stole på deres for transaksjonsvalidering. Dette betyr at Coinbase vet hvilke adresser du genererer og hvor mange mynter du eier. Og disse dataene blir delt med enhver myndighetsmyndighet som ber om det. Så hvis det lekker, bør du evaluere din fysiske sikkerhet.

Coinbase vet også med hvem du handler og kan bestemme mønstre. Du har ikke noe privatliv når det gjelder utveksling, ettersom du er under permanent økonomisk overvåking. Og hvis du vil bruke din egen node, bør du ta ut myntene dine i din egen lommebok. Ordtaket “ikke nøklene, ikke bitcoin” er alltid aktuelt. Selv om det handler om at tredjeparter kontrollerer hva du kan og hva du ikke kan gjøre med dine egne penger. 

Ved å bruke Coinbase lommeboken ødelegger du ikke bare ditt eget privatliv. Alle andre som sender eller mottar mynter fra deg, blir også målrettet av “intelligens”. Noen av de samme menneskene som pleide å hjelpe autoritære regjeringer med å arrestere frihetskjempere, vil overvåke dine økonomiske poster. Hvis de ikke liker det du gjør, kan de flagge deg og stenge kontoen din.

Coinbase er KYC / AML-kompatibel på alle nivåer. Å håndtere utvekslingen er en måte å overgi ditt økonomiske privatliv. Noen kan si at det er en avveining mellom bekvemmelighet og personvern. Og de vil til og med hevde at det er det samme som i tilfelle bankkontoer. 

Men banken din bruker ikke så mye tid og penger på å finne ut hvordan du bruker pengene dine. Banker lar deg til og med ta ut kontanter, som er den mest direkte og private måten å gjøre transaksjoner på. Og oftest bryr bankene seg ikke hvor pengene dine kommer fra. Dessverre bryr Coinbase seg og fører poster.

Coinbase lar deg ikke håndtere fiat uten å gjennomgå KYC / AML. Og selv den mest grunnleggende ubekreftede registreringen krever fullt navn, e-postadresse og telefonnummer. Hvis du vil kjøpe mynter med kortet ditt eller selge dem til fiat, må du sende inn ID, bilder og andre dokumenter. 

Hvis du sjekker Coinbase’s personvernregler, vil du merke at mange data blir samlet inn. Den gode nyheten er at ingen informasjon blir solgt til tredjeparter uten ditt samtykke. 

Siden januar 2020 har Coinbase også et personvernpanel. Dette lar alle brukere sjekke dataene som blir samlet inn om dem. Kunder kan også be om at dataene blir endret eller slettet. I Europa kan Coinbase-brukere sitere GDPR for dette. I USA overholder Coinbase CCPA (California Consumer Privacy Act).

Coinbase er ganske streng og drakonisk om privat datainnsamling.

Og i juni 2020 kom det frem at Coinbase forsøkte å gjøre det selg det er blockchain analysedata (som den også bruker til å overvåke sine egne brukere) til IRS og DEA. Dette kom samtidig som Coinbase offentlig uttalte at de sto sammen med #BlackLivesMatter-demonstrantene. Det er ærlig talt vanskelig for oss å forestille oss en institusjon som har gjort det svarte samfunnet mer skade enn DEA.

Vanlige Coinbase-svindel å unngå

Det er to viktige detaljer å huske på Coinbase. For det første gir de ikke bort gratis kryptovalutaer i latterlige kampanjer. Alle Twitter-, Facebook-, Instagram- og YouTube-innlegg om gaver er mest sannsynlig svindel. Spesielt hvis du blir bedt om å sende noen av dine egne mynter først for å motta et høyere beløp. Vær forsiktig med de, de blir ganske allestedsnærværende under oksemarkeder.

Så er det phishing-svindel. Disse er vanlige i stort sett alle aktiviteter som involverer penger og data. Klikk aldri på tvilsomme lenker, dobbeltsjekk URL-er, og se etter krypteringslåsikonet. Typografier er vanligvis en god indikator for å finne ut at du får tilgang til en falsk webside. Så ta ekstra forholdsregler før du skriver inn påloggingsinformasjonen din. Og bruk en nettleser som autentiserer ekte nettsteder, for eksempel Firefox.

Sist men ikke minst, se opp for falske e-poster og telefonsamtaler. Coinbase vil aldri kontakte deg for å be om kontodataene dine. De bekrefter ikke påloggingen din via e-post eller telefon. Og hvis du er usikker på arten av en henvendelse, bruk den offisielle Coinbase-kontaktsiden. De vil komme tilbake til deg og avklare.

SAMMENLIGNING

Etoro-logo

Etoro

 • Begynn å handle raskt; høye grenser
 • Enkel måte for nykommere å få bitcoins
 • Kapitalen din er i fare

KJØP NÅ

Vi markedsfører ikke, støtter eller tjener ikke provisjon fra handel med verdipapirer av noe slag, inkludert CFD-er, men eToro krever at vi gir deg følgende ansvarsfraskrivelse: CFD-er er komplekse instrumenter og har en høy risiko for å miste penger raskt på grunn å utnytte. 62% av private investorkontoer taper penger når de handler CFD-er med denne leverandøren. Du bør vurdere om du forstår hvordan CFD-er fungerer, og om du har råd til å ta den høye risikoen for å miste pengene dine.

Coinmama-logo

Coinmama

 • Fungerer i nesten alle land
 • Høyeste grenser for å kjøpe bitcoins med kredittkort
 • Pålitelig og pålitelig megler

KJØP NÅ Kraken-logo

Kraken

 • Stor likviditet og lave gebyrer
 • Støtter de fleste land
 • Trusted exchange, startet i 2011

KJØP NÅ

Sikkerhet

Coinbase og Kraken er de eneste to store børsene som aldri mistet kundenes midler. I motsetning, Binance og Coinmama har dårligere track record. De to sistnevnte har mistet både brukerdata og mynter på grunn av feil sikkerhet. 

For forvaring og intensiv handel er Kraken og Coinbase de beste valgene. Men for billige kjøp og uttak, kan Binance og Coinmama være bedre.

Vennlighet med Bitcoin

Gang på gang har Coinbase handlet i ond tro i forhold til Bitcoin. Konsernsjef Brian Armstrong har støttet enhver omstridt hard gaffel. Og når det gjaldt å støtte Bitcoins skalering, har Coinbase forsinket skaleringen.

Den eneste andre dårlige skuespilleren her er Binance. Etter at den ble hacket i mai 2018, administrerende direktør “CZ” Changpeng Zhao sa han vurderte rullende Bitcoin-kjeden. Det var både tåpelig og egoistisk på hans vegne å tro at gruvearbeidere ville ha en blokkreorg. Og det demonstrerte nok en gang at Binance ikke støtter Bitcoin. Først tar det år å legge til SegWit-støtte, så vil de reorg blockchain. For dem er det et annet tickersymbol.

Historisk sett har Kraken vært veldig vennlig med Bitcoin. En måned før SegWit2X hard gaffel, de hadde ingen planer om å støtte den. Innen 31. oktober 2017 har de gjort det allerede lagt til SegWit-støtte for den virkelige Bitcoin. Etter å ha vært på markedet siden juli 2011, er Kraken en venn av Bitcoin.

Coinmama engasjerte seg ikke i Bitcoin-politikk og har fremdeles ingen rekord i denne forstand. Likevel støtter den israelsk-baserte børsen SegWit (P2SH, som begynner med en 3) adresser. Deres nøytralitet fungerer i deres favør, da de er mindre sannsynlig å angripe Bitcoin.

Så hvis du hater Coinbase av politiske grunner, er Kraken det beste alternativet. 

FDIC Forsikring

Coinbase og Binance USA er de eneste to børsene i denne gjennomgangen som tilbyr FDIC-forsikring. På begge plattformene dekkes opp til $ 250,0000 i kryptovalutaer av en forsikring. Likevel gjelder dette bare hvis fond går tapt på grunn av omstendigheter som ikke er din skyld. FDIC-forsikringen dekker ikke dårlige handler eller tap som skyldes dårlig kontosikkerhet.

Kraken og Coinmama er ikke FDIC-forsikrede og ser ikke ut til å streve etter denne statusen.

Verdensomspennende tilgjengelighet

Som forklart i avsnitt 9 i denne artikkelen, fungerer Coinbase bare i 43 land. I andre regioner kan du bare gjøre krypto mot kryptotransaksjoner. Men hvis du vil nyte alle tjenestene, må du være i Nord-Amerika, Europa eller Singapore.

Derimot jobber Kraken globalt og har bare gjort det 8 unntak oppført. Så hvis du ikke bor i Afghanistan, Cuba, Guinea-Bissau, Iran, Irak, Japan, Nord-Korea eller Tadsjikistan, er du god å gå. Likevel betyr denne løse politikken at Kraken ikke kan betjene New York og Washington statsborgere. BitLicense gis bare til de strenge KYC-ene.

Binance er ikke så vennlig og har flere begrensninger på plass. Siden april 2020, debet- og kredittkortbetalinger fungerer ikke lenger i 21 land til. Likevel kan brukere fortsatt handle opptil 2 BTC / dag uten KYC hvis de ikke bruker noen fiat-valutaer. Dette betyr at alle rundt om i verden kan bruke en VPN og handel med bitcoins.

Coinmamas tilgjengelighet er veldig lik Kraken. Børsen er tilgjengelig i hundrevis av land og har verifiseringsnivåer. Avhengig av hvor mye du handler, må du oppgi mer data. Dette er mer privat enn Coinbase og gir mer dekning.

Kryptovalutaoppføringer

Fra juni 2020 støtter Coinbase 28 kryptovalutaer. Derimot viser Coinmama bare 10. Kraken lister derimot 34 mynter og mer enn 51 kryptopar til kryptopar. Og når det gjelder Binance, snakker vi om hundrevis av mynter og par.

For å kjøpe BTC og overføre til HODL-lommeboken din, kan Coinmama være det beste. Det er enkelt, det har færrest altcoins og muliggjør gradvise KYC-nivåer. 

Men hvis du vil handle, er Kraken sannsynligvis det beste stedet. Den har eksistert lenge, har et godt rykte og stor sikkerhet. Visst, Binance er FDIC forsikret i USA. Men de har fortsatt mye mer å bevise i ærlighetsavdelingen.

Planlagt utvidelse av Coinbase

Coinbase fortsetter å utvide seg over hele verden for å betjene et økende antall kunder. I fremtiden bør vi høre mer om nye kontorer som åpnes i forskjellige deler av verden. Og for å betjene flere mennesker, bør nye betalingsmåter også få støtte.

Siden Coinbase ble en “blockchain-industri” -virksomhet, har Coinbase også lagt til nye mynter. Flere titalls kryptovalutaer ble lagt til de siste par årene, og vi bør ikke forvente at de skal stoppe. Nye handelspar skal også dukke opp i lommeboken.

Coinbase ser ut til å like å kjøpe bedrifter og innlemme dem. Og som en del av selskapets utvidelse, vil flere tjenester bli lagt til. På samme måte vil børsen sannsynligvis arkivere flere patenter. 

Likevel er Coinbases mest ambisiøse plan å lage en kryptomegling. Utstedelse av verdipapirer har vært i bøkene siden 2018, men har ikke materialisert seg ennå. I fremtiden kan Coinbase bare bli NYSE eller NASDAQ for kryptovalutaer.

Den mest omstridte planlagte utvidelsen ennå er Coinases tidligere nevnte forsøk på å tilby sine kjedeanalysetjenester til DEA og IRS.

Hvorfor fortsatt velge Coinbase

Sammenlignet med alle de andre har Coinbase den vennligste brukeropplevelsen. Alle som noen gang har brukt en online finansiell tjeneste, vet hvordan de bruker Coinbase. Så når det gjelder å starte nybegynnere, er det uslåelig.

Coinbase har også en robust, intuitiv og populær lommebok. Det er byttelommeboken med den beste sikkerhetsrekorden. Så hvis du vil ha en forvalter for dine personlige midler eller selgere, er Coinbase den tryggeste.

Og når vi snakker om selgertjenester, er Coinbase Commerce den nest eneste av BTCPayServer. Det gir en av de enkleste måtene å akseptere BTC, ETH, LTC, BCH og stablecoins. Hvis du driver en bedrift og trenger konvertering mellom krypto og fiat, har du ikke mye valg.

Selv om Binance også er FDIC-forsikret i USA, har det ikke eksistert lenge nok til å oppnå sitt gode rykte. Derimot har Coinbase eksistert siden 2012 og jobbet som en USA-første børs. Dermed er det bedre enn Binance for bedrifter og fondsforvaltere. 

Konklusjon

Coinbase er uten sidestykke når det kommer til en blanding av brukervennlighet og sikkerhet. Børsen tilbyr også et bredt spekter av tjenester som strekker seg utover forvaring. Og dette er en del av problemet: Når Coinbase vokser, blir det mindre etisk. Forholdet til Bitcoin og dens verdier blir heller ikke mye bedre i tide.

Coinbase har vært fiendtlig overfor Bitcoins desentralisering og personvern siden minst 2015. Så denne ideologiske årsaken kan være nok av en grunn til å få mange brukere til å unngå det. De skyggefulle forretningsrutinene, uventede oppføringer og raske prispumper hjelper heller ikke.

Likevel, for å bygge bro over tradisjonell økonomi og krypto, er Coinbase utmerket. De utstedte et debetkort og tilbyr gode kjøpmannstjenester. De opprettet en OTC trading desk og tilbyr ekstra insentiver til institusjonelle investorer. Og de finansierer også noen av sine egne prosjekter og skaffer seg hele selskaper.

Fra juni 2020 er Coinbase en imponerende skikkelse. Men alle funksjonene har store kostnader. Først og fremst ødelegger Coinbase Bitcoins privatliv og soppbarhet med overvåking. For det andre er avgiftene noen av de høyeste i rommet. Og for det tredje kan du ikke unnslippe KYC / AML-rammeverket.

For nybegynnere, fondsforvaltere og selgere er Coinbase flott. Men for bitcoinere og handelsmenn er det bedre børser der ute. Og husk alltid at dagens ulastelige sikkerhetsopptegnelse for alltid vil bli glemt etter et stort brudd. Ikke nøklene dine, ikke myntene dine.

SAMMENLIGNING

Etoro-logo

Etoro

 • Begynn å handle raskt; høye grenser
 • Enkel måte for nykommere å få bitcoins
 • Kapitalen din er i fare

KJØP NÅ

Vi markedsfører ikke, støtter eller tjener ikke provisjon fra handel med verdipapirer av noe slag, inkludert CFD-er, men eToro krever at vi gir deg følgende ansvarsfraskrivelse: CFD-er er komplekse instrumenter og har en høy risiko for å miste penger raskt på grunn å utnytte. 62% av private investorkontoer taper penger når de handler CFD-er med denne leverandøren. Du bør vurdere om du forstår hvordan CFD-er fungerer, og om du har råd til å ta den høye risikoen for å miste pengene dine.

Coinmama-logo

Coinmama

 • Fungerer i nesten alle land
 • Høyeste grenser for å kjøpe bitcoins med kredittkort
 • Pålitelig og pålitelig megler

KJØP NÅ Kraken-logo

Kraken

 • Stor likviditet og lave gebyrer
 • Støtter de fleste land
 • Trusted exchange, startet i 2011

KJØP NÅ

Vurdering: 6.5

Endelig dom

Vår vurdering

6.5

Besøk nettstedet

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector