Cotygodniowe podsumowanie wiadomości: Brave Browser Joe Rogan Exposure, Bittrex and Poloniex Lawsuit, Crypto Bank uruchamia program uniwersytecki, Crypto.com Security Certification

Jeśli chcesz wiedzieć, co wydarzyło się w ciągu ostatniego tygodnia w świecie kryptowalut, ale nie przejmujesz się przeszukiwaniem wszystkich witryn z wiadomościami, oto nasze cotygodniowe podsumowanie wiadomości.

Brave Browser zostaje wyeksponowany w podcastie Joe Rogan

cryptoslate.com

Słynny komik Joe Rogan ujawnił w swoim ostatnim odcinku podcastu, że używa skupionych na prywatności reklam blokujących przeglądarkę Brave i śledzenia Google.

Podcast Rogana ma miesięczną szybkość pobierania przekraczającą 190 milionów, a program otrzymał niedawno licencję Spotify po podpisaniu kontraktu na 100 milionów dolarów. Ten najnowszy odcinek, w którym występuje amerykański muzyk i komik Reggie Watts, zgromadził ponad 1,7 miliona wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin od opublikowania w YouTube. Przy tak wielu ludziach słuchających / oglądających program, Brave nie mógł uzyskać lepszego poparcia.

Rogan i Watts rozmawiali przez około pół godziny o prywatności w Internecie, aplikacjach i reklamach w 2,5-godzinnym odcinku, stwierdzając w pewnym momencie:

„Jeśli chcesz korzystać z Instagrama lub Facebooka, jesteś śledzony”.

Zagłębili się również w sprawy związane z dużymi platformami i aplikacjami mediów społecznościowych, takimi jak nadzór i śledzenie Google, co ostatnio przyniosło firmie 5 miliardów dolarów na śledzenie użytkowników bez zgody w trybie prywatnym..

Watts polecił przeglądarkę Brave jako swoją ulubioną przeglądarkę w celu uniknięcia śledzenia online:

„Pójdę do prywatnej przeglądarki Brave i wyszukam tam produkt”.

Rogan stwierdził, że korzystał również z wyszukiwarki Brave, a także z wyszukiwarki Duck Duck Go. Watts skomentował, że ta ostatnia nie jest tak optymalna jak Brave, stwierdzając, że „wyszukiwarka jest do bani”.

Kilka innych postaci ze świata kryptowalut było gośćmi podcastu Joe Rogana, takich jak ekspert od Bitcoin i popularny autor, Andreas Antonopoulos i były dyrektor generalny Dogecoin, Elon Musk.

Bittrex i Poloniex pozwane o manipulacje kryptowalutami

Pozwany za manipulacje kryptowalutami

cryptonomist.ch


Dwie z największych giełd kryptowalut, Bittrex i Poloniex, zostały uderzone pozwem zbiorowym, w którym oskarżono je o bicie USDT w celu manipulowania bykami w 2017 roku.

Strony sporu twierdzą, że Bitfinex i Tether pchnęły ceny na rynku kryptowalut w 2017 r. Poprzez manipulacje na rynku i zażądały, aby Bittrex i Poloniex otrzymały wezwania do sądu..

Zgodnie z dokumentami sprawy, które zostały po raz pierwszy złożone w październiku 2019 r., Giełda kryptowalut Bitfinex i jej siostrzana firma Tether wyemitowały dużą liczbę stablecoinów USDT bez wsparcia w dolarach amerykańskich w celu zawyżenia cen kryptowalut w 2017 r. Firmy są pozywane. przez inwestorów, którzy uważają, że kupili kryptowaluty po fałszywie zawyżonych cenach.

Składający petycję zwrócili się do sądu o zwrot rozsądnych kosztów procesu, odsetek przed i po wydaniu orzeczenia oraz realistyczne wynagrodzenie prawników.

Tether rzekomo „wyemitował miliardy USDT dla siebie bez wsparcia w dolarach amerykańskich – po prostu tworząc USDT z powietrza”. W pozwie stwierdzono ponadto, że USDT był następnie używany do kupowania kryptowalut, co spowodowało, że ceny „wzrosły znacznie powyżej ich uzasadnionej wartości w największej bańce w historii ludzkości i ostatecznie spowodowały miliardy dolarów szkód dla niewinnych nabywców towarów kryptograficznych”..

Zmienione zgłoszenie twierdzi, że dwie giełdy, Bittrex i Poloniex, były również współspiskowcami, ponieważ umożliwiły wielu traderom wykonywanie ogromnych zleceń kupna na wielu giełdach, aby oszukać ludzi, aby uwierzyli, że na rynki płynie świeża płynność..

„Dzięki dobrowolnej pomocy Bittrex, Inc. („ Bittrex ”) i Poloniex LLC („ Poloniex ”), dwie inne giełdy kryptowalut, Bitfinex i Tether wykorzystały oszukańczo wyemitowany USDT, aby dokonać strategicznych, masowych zakupów kryptowalut dokładnie wtedy, gdy cena tych towarów spadało ”- czytamy w skardze.

W skardze oskarżono również giełdy o „ścisłą współpracę z Tetherem i przyjęto gwarancję, że każdy USDT jest zabezpieczony jednym dolarem amerykańskim”. Ponadto w aktach odnotowano, że ich notowania w USDT umożliwiły im zdobycie wysokich wyników i wysoką pozycję w branży.

Jeden z pięciu powodów, Pinchas Goldshtein, twierdził, że poniósł straty ekonomiczne w związku z zakupem 629 kontraktów terminowych na Bitcoin (BTC) w okresie od 16 stycznia 2018 r. Do 3 czerwca 2020 r. Według tych dat, Goldshtein najwyraźniej nadal handlował na tego samego dnia, w którym dokonano zgłoszenia.

Crypto Bank Seba uruchamia dedykowany program edukacyjny z pomocą uniwersytetów

SEBA Bank

finews.com

Seba Bank, firma kryptograficzna z siedzibą w Zug, skontaktowała się z uniwersytetami i uruchomiła dedykowaną platformę edukacyjną, która skupi się na edukacji kryptograficznej.

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym w piątek, krypto-bank Seba współpracował z trzema wyspecjalizowanymi wydziałami uniwersyteckimi, aby stworzyć dedykowaną platformę edukacyjną o nazwie Sebaversity. Platforma koncentruje się na nauczaniu i dostarczaniu niezbędnej wiedzy następnemu pokoleniu programistów i ekspertów krypto.

Trzy współpracujące uczelnie Seba Bank to Frankfurt School Blockchain Center, Lucerne University of Applied Sciences and Arts oraz Swiss Fintech Innovation Lab na Uniwersytecie w Zurychu. Sebaversity ma na celu nauczenie technologii blockchain i kryptowalut zarówno osobom fizycznym, jak i pracownikom firm.

„Potrzeba szkoleń z zakresu technologii blockchain jest ogromna. Sebaversity, zainicjowany przez pierwszy krypto-bank z licencją Finma, wnosi tutaj ważny wkład ”- powiedział dyrektor Swiss Fintech Innovation Lab Thomas Puschmann.

Crypto.com otrzymuje złoty certyfikat bezpieczeństwa

Crypto.com, popularny wydawca kart kryptograficznych i platforma wymiany / aplikacja mobilna, otrzymała „Złoty standard” certyfikatów bezpieczeństwa od SGS, globalnej organizacji certyfikującej.

Certyfikat stosuje strategie ochrony danych, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju dane osobowe (PII) w organizacji.

SGS to szwajcarska organizacja o zasięgu globalnym, która posiada ponad 2600 biur na całym świecie i oferuje usługi certyfikacyjne po przeprowadzeniu niezależnej weryfikacji i audytów.

Jason Lau, dyrektor ds. Bezpieczeństwa informacji w Crypto.com, stwierdził, że dodanie certyfikatu ISO27701: 2019 do istniejących certyfikatów bezpieczeństwa firmy świadczy o ich zaangażowaniu w zapewnianie najlepszych zabezpieczeń.

Kamień milowy dla całej firmy! Nowa # iso27701 to zapewnienie naszym klientom, że jesteśmy zobowiązani do ciągłego doskonalenia zarządzania prywatnością danych w miarę rozwoju naszej działalności na całym świecie. gratulacje! @cryptocom @Kris_HK https://t.co/mazepqUobv

– Jason Lau (@JasonCISO) 2 czerwca 2020 r

Certyfikat jest jednym z elementów szerszej certyfikacji zarządzania bezpieczeństwem, która zwykle koncentruje się na ciągłych środkach bezpieczeństwa i prywatności.

„Organizacja będzie musiała zachować rygorystyczne zasady, procedury, kontrole i zobowiązanie do ciągłego doskonalenia, aby utrzymać swój status certyfikacji” – zauważył Lau.

Według Lau, firma była poddawana intensywnemu audytowi przez sześć miesięcy przed otrzymaniem certyfikatu, aby upewnić się, że cały system zarządzania danymi stale pracuje, aby zapewnić lepszą prywatność w ich codziennych operacjach..

Ponieważ w całej organizacji wdrożono dodatkowe warstwy, informacje o użytkownikach są teraz znacznie lepiej zabezpieczone przed próbami włamań z zewnątrz, stwierdził Lau.

„Obecnie na całym świecie istnieją regiony, w których przepisy dotyczące kryptowalut albo nie zostały jeszcze utworzone, albo są na bardzo wczesnym etapie egzekwowania”.

Wyróżniony obraz: freepik.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector