Cotygodniowe podsumowanie wiadomości: IOTA Hack, Binance Futures i dźwignia Coinbase

wiadomości kryptograficzne

W świecie kryptowalut zawsze coś się dzieje, czy to atak, partnerstwo czy wprowadzenie nowego produktu. Dzisiaj skupimy się na niektórych z najważniejszych wiadomości i wydarzeń związanych z kryptowalutami, które miały miejsce w tym tygodniu.

Crypto News of the Week:

Atak nakazuje IOTA wyłączyć Trinity

wiadomości kryptograficzne

Źródło: Medium

Jedną z najczęściej omawianych w tym tygodniu wiadomości o kryptowalutach był hack IOTA. IOTA została zmuszona do zamknięcia całej swojej sieci na krótki czas z powodu zorganizowanego cyberataku, który doprowadził do utraty 891 milionów dolarów z portfeli użytkowników.

Fundacja IOTA opublikowała w czwartek na Twitterze, że „wstrzymała” Koordynatora, który jest węzłem walidacyjnym dla wszystkich transakcji w sieci IOTA. Zatrzymując funkcjonalność węzła, oznacza to, że w tej chwili nikt nie może dokonywać transakcji z IOTA.

Obecnie, #ODROBINA współpracuje z organami ścigania i ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa w celu zbadania skoordynowanego ataku, w wyniku którego doszło do kradzieży środków. Aby chronić użytkowników, wstrzymaliśmy działanie Koordynatora i odradzamy otwieranie Trinity do odwołania. Aktualizacje: https://t.co/ME3Cvki3k9

– IOTA (@iotatoken) 13 lutego 2020 r

IOTA stwierdziła, że ​​działalność sieci została wstrzymana w celu ochrony jej użytkowników i że współpracują z organami ścigania w celu znalezienia źródła włamania.

Projekt zaplanował w tym roku przejść przez „Coordicide”, co obejmuje usunięcie Koordynatora i uczynienie IOTA bardziej „bez pozwolenia” i zdecentralizowanym systemem.

„Nic dziwnego, że to się nigdy nie wydarzyło” – powiedział partner w Castle Island Ventures, Nic Carter. Carter napisał również na Twitterze, że pospieszne zaprzestanie działalności IOTA nie było takie nietypowe.

„Solidny kawałek długiego ogona [altcoinów] można po prostu„ wyłączyć ”według wyłącznego uznania administratorów” – stwierdził. „Zawsze jest fajnie, kiedy pozwalają zsunąć się zasłony”.

„Pomimo twierdzeń, że jest inaczej, IOTA nigdy nie została znacząco zdecentralizowana. Dopóki istnieje fundacja zarządzająca siecią i koordynator zapewniający konwergencję transakcyjną, będzie ona efektywnie kontrolowana centralnie ”. – brzmiała odpowiedź Cartera w wywiadzie.

Atak został po raz pierwszy zgłoszony na oficjalnej stronie projektu 12 lutego, ogłaszając kilka godzin później, że zamierzasz zamknąć Koordynatora, aby „upewnić się, że nie dojdzie do dalszej kradzieży, dopóki nie poznamy pierwotnej przyczyny tych kradzieży”.

Użytkownicy portfeli Trinity zostali ostrzeżeni, aby pozostawić swoje konta zamknięte do czasu rozwiązania problemu. fundacja wymieniła co najmniej 10 ofiar, które straciły fundusze w wyniku włamania.

wiadomości kryptograficzne

Źródło: IOTA.org

Witryna internetowa IOTA stwierdza: „Wciąż oceniamy wiele możliwych przyczyn źródłowych, w tym wykorzystanie poprzedniej wersji Trinity ze wszystkimi jej zależnościami”.

Ich najnowszy Poczta 14 lutego wskazał, że kwestia bezpieczeństwa wynika z problemu z Trinity, oficjalnym portfelem Fundacji. „Zespół bada każdą zależność (i ich zależności) Trinity”.

Dodatkowi zewnętrzni eksperci ds. Cyberbezpieczeństwa dołączyli do dochodzenia, a wiele zespołów ds. Bezpieczeństwa pracowało nad analizą incydentów. Dochodzenie nie przyniosło absolutnie żadnych wskazówek, że doszło do jakiegokolwiek naruszenia protokołu podstawowego. Przeciwnie, wszystkie dotychczasowe dowody wskazują na problem z zależnością portfela Trinity. 

Analiza wzorca ataku wykazała, że ​​zatrzymanie koordynatora przerwało próby napastnika w celu zlikwidowania środków na giełdach. Skradzione fundusze były celowo i wielokrotnie łączone i dzielone, aby zaciemnić dochodzenie, z uwzględnieniem aktualnego kursu wymiany tokena oraz limitów KYC giełd. Otrzymaliśmy dodatkowe informacje zwrotne od większej liczby giełd (jeszcze nie wszystkich), potwierdzające, że żadna ze zidentyfikowanych transakcji nie została odebrana ani zlikwidowana. Nasze obecne założenie jest takie, że sprawca najpierw obrał sobie za cel konta o dużej wartości, a następnie przeszedł na mniejsze, a następnie został wcześniej przerwany przez zatrzymanie koordynatora. (Ponownie: nie ma to wpływu na użytkowników portfela sprzętowego) ”.

IOTA najwyraźniej zidentyfikowała skradzione fundusze i skierowała swoje wysiłki na powstrzymanie przestępców przed wycofaniem krypto na giełdach.

Binance dodaje wieczysty kontrakt futures na VET / USDT

wiadomości kryptograficzne

Źródło: ThecoinRepublic

Binance ujawniło 13 lutego 2020 r., Że wprowadzi nowy dodatek do swojej platformy Futures z umową wieczystą VeChain (VET) / Tether (USDT). Jak podaje blog, umowa obejmuje dźwignię 1-50x Poczta.

Umowa wieczysta VET / USDT na Binance Futures zostanie uruchomiona 14 lutego 2020 r.

„Kontrakty wieczyste na Binance Futures są podobne do par handlowych na rynku spot. Są wyceniane i rozliczane w ten sam sposób. „- wyjaśnił Binance na swojej stronie internetowej.

VET to natywna kryptowaluta VeChain, obecnie zajmująca 30. miejsce wśród kryptowalut o najwyższej kapitalizacji rynkowej.

Dodatkowe wiadomości o kryptowalutach: opóźnienia zamówień Binance

W innych wiadomościach dotyczących kryptowalut Binance księgi zamówień platformy podobno doświadczały poważnych usterek, które spowodowały, że wielu traderów straciło pieniądze na swoich zamówieniach.

Najbardziej znaczące straty poniosła para CHZ / BTC, ponieważ moneta przyciągnęła falę nowych inwestorów dzięki nowo ogłoszonemu partnerstwu FC Barcelona-Chiliz.

Poinformowano, że dziesiątki handlowców doświadczyło opóźnień w księgach zamówień, co spowodowało, że zamówienia były blokowane na wiele godzin.

Giełda odpowiedziała na Twitterze w tej sprawie kilka godzin po złożeniu reklamacji, zapewniając, że wszystkie środki użytkowników są nadal bezpieczne.

W przypadku niektórych par handlowych występuje niewielkie opóźnienie w wyświetlaniu księgi zleceń. Zespół nad tym pracuje. Fundusze są #SAFU.

– CZ Binance &# 128310;&# 128310;&# 128310; (@cz_binance) 13 lutego 2020 r

Ponieważ opóźnienie księgi zleceń spowodowało straty dla wielu traderów na różnych parach, wydawało się, że to ci, którzy handlowali na CHZ / BTC, byli tymi, którzy przyjęli na siebie ciężar usterki.

Hiszpański klub piłkarski FC Barcelona ogłosił współpracę z platformą blockchain Chiliz, aby ułatwić bardziej usprawnioną interakcję z fanami z całego świata.

Klub zamierza w drugim kwartale 2020 roku wydać własną kryptowalutę zwaną Barça Fan Token (BAR). Zarówno fani, jak i handlowcy będą mogli kupić monetę tylko za pomocą Chiliz (CHZ) na jego rodzimej platformie wymiany Socios.com.

Po tym, jak FC Barcelona o partnerstwie z Chiliz trafiło na pierwsze strony gazet na stronach z wiadomościami o kryptowalutach, moneta wzrosła o 64 procent w ciągu kolejnych 24 godzin.

Coinbase dodaje handel marżą

wiadomości kryptograficzne

Źródło: Cryptokiemtien

Oddział platformy handlowej popularnej giełdy Coinbase, Coinbase Pro, podał do wiadomości o kryptowalutach, publicznie ogłosił, że zaoferuje 3-krotny handel marżą dla wybranej bazy użytkowników.

 „Nasza wielokrotność dźwigni opiera się na analizie rynku” – powiedział rzecznik Coinbase, zapytany przez Cointelegraph. „Wdrażamy to w sposób, który uważamy za odpowiedzialny wobec naszych klientów, jednocześnie oferując im odpowiednią dźwignię finansową do handlu”.

Według firmowego bloga ogłoszenie, aktywni użytkownicy platformy z 23 stanów będą mogli dokonywać lewarowanych transakcji na Coinbase Pro.

W porównaniu z innymi giełdami, takimi jak BitMEX i Binance, które oferują dźwignię 100x i wyższą, Coinbase Pro ma niski limit dźwigni 3x.

„Będziemy monitorować rynek i wykorzystanie przez klientów oraz planujemy na bieżąco oceniać tę funkcję” – powiedział rzecznik w odniesieniu do przyszłych planów firmy.

Marża 3x dla Bitcoin, Litecoin i Ethereum została początkowo udostępniona przez Coinbase Pro w 2017 roku, ale platforma usunęła tę funkcję po tym, jak Ethereum doświadczył błyskawicznej awarii w 2017 roku. W tym czasie ETH nagle spadł z 317 USD do 0,10 USD w mgnieniu oka. oka.

Rzecznik Coinbase wyjaśnił, dlaczego po raz pierwszy usunęli funkcję marginesu:

„Kilka lat temu mieliśmy inną ofertę marży, z której ostatecznie zdecydowaliśmy się wycofać, ponieważ nie było to właściwe doświadczenie. Od tego czasu przemyśleliśmy doświadczenie od pierwszych zasad i stworzyliśmy to, co uważamy za wyjątkowe wrażenia użytkownika, które są wystarczająco solidne, aby skalować się do największych użytkowników instytucjonalnych, a jednocześnie oferować wspaniałe wrażenia użytkownikom detalicznym ”.

Wyróżniony obraz: PYMNTS.com 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me