Cotygodniowe podsumowanie wiadomości: wydawca karty kryptograficznej traci miliard, plany Binance Uruchomienie brytyjskiej giełdy, Kraken otwiera się w Australii

wiadomości kryptograficzne

Jeśli chcesz poznać najnowsze wydarzenia, które miały miejsce w świecie kryptowalut w minionym tygodniu, ale nie przeszkadza Ci przeglądanie wszystkich witryn z wiadomościami, oto nasze cotygodniowe podsumowanie wiadomości:

Wydawca kart kryptograficznych Wirecard traci 2,1 miliarda dolarów gotówki

Źródło: Börse Online

Duży niemiecki procesor płatności Wirecard straciła około 1,9 miliarda euro (2,13 miliarda dolarów) gotówki z rachunków powierniczych, a firma nie może jeszcze uzasadnić zniknięcia pieniędzy.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym w czwartek, dostawca kryptograficznej karty debetowej stwierdził, że winne były „fałszywe” salda gotówkowe od osób trzecich, które próbowały oszukać audytora, Ernsta i Younga, który natknął się na ten problem podczas rutynowego audytu.

„Istnieją przesłanki, że powiernik przekazał fałszywe potwierdzenia salda… w celu oszukania audytora i stworzenia błędnego postrzegania istnienia takich sald gotówkowych lub prowadzenia rachunków na korzyść spółek z grupy Wirecard , ”Przeczytaj oświadczenie.

Wirecard jest głównym wydawcą płatności kryptograficznych, przetwarzającym płatności kartą dla platform takich jak Crypto.com i Wirex. Firma obecnie ściśle współpracuje z audytorem w dochodzeniu brakującej kwoty, która stanowi 25% środków z ich bilansu.

Z tego powodu Wirecard odroczył publikację swojego raportu rocznego i sprawozdania finansowego za 2019 r., Które pierwotnie miało zostać opublikowane 4 sierpnia..

„Jeśli poświadczone roczne i skonsolidowane sprawozdania finansowe nie zostaną udostępnione do 19 czerwca 2020 r., Pożyczki udzielone Wirecard AG na kwotę około 2 mld EUR mogą zostać zakończone” – stwierdziła firma.

Akcje Wirecard również spadły o 62% lub 65 euro do 40 euro we Frankfurcie, gdy wiadomość o brakujących środkach została upubliczniona.

Fundacja Ethereum przekazała swoją drugą darowiznę na rzecz UNICEF

Źródło: Magazyn biznesowy CECCAR

Fundacja Ethereum przekazała w tym tygodniu kolejną darowiznę w postaci kryptowalut na rzecz Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Pierwsza darowizna została przekazana w 2019 roku.

Fundusz przyjmuje teraz wnioski od start-upów na rynkach rozwijających się, aby otrzymać inwestycje za pośrednictwem drugiej darowizny, którą szacuje się na 1125 Ether (ETH), czyli 262000 USD przy obecnych cenach, ujawniła Cecilia Chapiro, zarządzająca portfelem kryptograficznym UNICEF..

„Wciąż poszukujemy dużych darczyńców… również z perspektywy wiedzy technicznej, zawsze dopasowujemy nasze startupy do mentorów w danej przestrzeni. Nie otrzymaliśmy już bitcoinów, poza tym, co otrzymaliśmy od Fundacji Ethereum [w 2019 r.] ”- powiedziała Christina Lomazzo, szefowa UNICEF blockchain.

Chapiro oszacował, że będą w stanie znaleźć od 5 do 10 potencjalnych startupów do inwestycji wolnych od akcji o wartości 100 000 USD każdy. Fundusz oświadczył również, że prowadzi rozmowy z innymi potencjalnymi darczyńcami, ale jak dotąd nie ujawniono żadnych nazwisk.

„Kiedy przechodzimy przez globalny kryzys, zdecydowaliśmy się na nową rundę inwestycji, aby złagodzić skutki kryzysu COVID-19. Po raz pierwszy prowadzimy zaproszenie do składania wniosków, w przypadku których przekazujemy środki zarówno w USD, jak i w kryptowalutach ”. – powiedział Chapiro.

W oświadczeniu prasowym stwierdzono, że fundusz jest żywo zainteresowany finansowaniem projektów, które „umożliwiają zdecentralizowane zawieranie transakcji, na przykład poprzez zdecentralizowane rynki”, „umożliwiają ludziom używanie, zarabianie i przechowywanie kryptowalut” lub „gromadzenie, agregowanie i weryfikowanie zbiorów danych dla wyroczni blockchain ”.

Binance otwiera drzwi w Wielkiej Brytanii

Źródło: Binance

Najlepsza giełda kryptowalut Binance uruchamia nową platformę wymiany w Wielkiej Brytanii, na której użytkownicy instytucjonalni i detaliczni z Wielkiej Brytanii i Europy będą mogli używać fiat do handlu i zakupu kryptowalut.

Według raportu opublikowanego w środę, firma kryptograficzna ogłosiła, że ​​jej brytyjska giełda kryptowalut zapewni opcje zakupu fiducjarnego w funtach szterlingach i euro. Platforma będzie obsługiwać około 65 kryptowalut. To najnowsza platforma fiat-to-crypto uruchomiona przez Binance, dołączająca do Binance Uganda, Binance Singapore i Binance US.

Binance UK będzie podlegać nadzorowi głównego urzędu finansowego kraju, Financial Conduct Authority (FCA) i będzie obsługiwać tradycyjną bazę użytkowników, a platforma będzie obsługiwać tylko transakcje typu spot. Teana Baker-Taylor, nowy dyrektor Binance U.K., rozpoczęła pracę w firmie miesiąc temu, a jej rolą jest organizowanie europejskiej ekspansji giełdy.

„Binance UK będzie obsługiwać również klientów europejskich. Platforma obsługuje zarówno rynek brytyjski, jak i europejski. ”- powiedział rzecznik firmy.

Nowa brytyjska platforma zostanie uruchomiona latem tego roku.

„W miarę jak usługi kryptograficzne dojrzewają i ewoluują, jesteśmy w stanie tworzyć nowe opcje angażowania i przyciągania zainteresowania szerszej publiczności o różnym apetycie na ryzyko, takie jak produkty przynoszące zysk za uczestnictwo, takie jak obstawianie i pasywne oszczędzanie”, Baker-Taylor stwierdził.

Kolejna platforma fiat do kryptowalut założona przez Binance działa na wyspie Jersey, zależnej od Wielkiej Brytanii, od stycznia 2019 roku. Platforma Jersey będzie nadal funkcjonować niezależnie, nawet po uruchomieniu Binance UK..

Kraken uruchamia Exchange w Australii

Źródło: wiadomości Bitcoin

Jedna z najstarszych giełd na świecie, Kraken, otworzy podwoje swojej giełdy w Australii.

Firma ujawniła w środę, że uruchomi nową spółkę zależną w Sydney w Australii, gdzie mieszkańcy będą mogli kupować kryptowaluty za dolary australijskie (AUD). Giełda umożliwi natychmiastowe wpłaty za pośrednictwem australijskich kont bankowych Okso i PayID.

Dolar australijski jest najnowszym fiatem, który dołączył do listy walut fiducjarnych obsługiwanych przez Kraken: dolar amerykański (USD), dolar kanadyjski (CAD), frank szwajcarski (CHF), euro (EUR), funt brytyjski (GBP) i Jen japoński (JPY).

„Cieszymy się, że możemy dziś uruchomić Kraken Australia w czasie, gdy australijscy inwestorzy coraz częściej zwracają się ku kryptowalutom, aby zdywersyfikować swoje portfele” – powiedział dyrektor zarządzający Kraken Australia, Jonathon Miller.

Użytkownicy Kraken Australia będą mogli wykonywać transakcje w AUD z popularnymi kryptowalutami, w tym Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), XRP (XRP), Bitcoin Cash (BCH) i Tether (USDT) stablecoin . Zwykli użytkownicy spoza Stanów Zjednoczonych będą również mogli handlować AUD w stosunku do USD, EUR i JPY.

Najdłużej działające giełdy kryptowalut w Australii, Bit Trade, zostały przejęte przez Kraken w styczniu 2020 r., A Miller został mianowany szefem operacji giełdy w tym kraju.

Miller zauważył, że zainteresowanie kryptowalutami rośnie, z rekordową liczbą rejestracji w Kraken od marca, co skłoniło firmę do zatrudnienia 200 nowych pracowników, aby sprostać wymaganiom klientów.

Wyróżniony obraz: healthbeat.cz

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me