Cryptosteel Capsule

Recenzja kapsuły cryptsteel

Ciekawe, czy warto skorzystać z Cryptosteel Capsule?

Wydaje się, że krótka odpowiedź brzmi: nie.

Szkoda powiedzieć, ale nowy projekt „kapsuły” to duży krok wstecz.

Gdzie sprawy potoczyły się tak źle?

W tej wyczerpującej recenzji ujawniamy dobre, złe i wiele brzydkich produktów do tworzenia kopii zapasowych drugiej generacji Cryptosteel.

To długa lista rozczarowań i wydaje się, że nadal nie spełnia wymagań Billfodl (wczesny konkurent i nasz najlepszy wybór dla każdego, kto musi wykonać kopię zapasową swojego portfela).

Plusy

 • Z tacy można łatwo wyjąć płytki
 • Dożywotnia gwarancja satysfakcji ze zwrotem pieniędzy (chociaż Cryptosteel jest znany ze złej obsługi klienta)

Cons

 • Zamknięte źródło (oczekuje na opatentowanie)
 • Płytki mogą łatwo wypaść, tracąc kopię zapasową
 • Taca może się łatwo rozsypać
 • Oczywiście kopia zapasowa kryptowalut – przyciąga teivy
 • Nie oferuje żadnych dodatkowych korzyści w stosunku do oryginału
 • Bardzo drogi

Plusy

Cons

 • Z tacy można łatwo wyjąć płytki
 • Zamknięte źródło (oczekuje na opatentowanie)
 • Dożywotnia gwarancja satysfakcji ze zwrotem pieniędzy (chociaż Cryptosteel jest znany ze złej obsługi klienta)
 • Płytki mogą łatwo wypaść, tracąc kopię zapasową
 • Taca może się łatwo rozsypać
 • Oczywiście kopia zapasowa kryptowalut – przyciąga teivy
 • Nie oferuje żadnych dodatkowych korzyści w stosunku do oryginału
 • Bardzo drogi

Ale zanim zagłębimy się zbyt głęboko w Capsule, przyjrzyjmy się, kto powinien otrzymać urządzenie do tworzenia kopii zapasowych ze stali nierdzewnej.

Kto powinien kupić urządzenie do tworzenia kopii zapasowych nasion

 • Inwestorzy kryptowalut z dowolnym znaczna suma bitcoinów
 • Inwestorzy kryptowalut, którzy chcą przechowywanie w chłodni i renowacja portfela
 • Inwestorzy kryptowalut, którzy chcą mieć kontrolę nad własnymi finansami

Dlaczego warto kupować kopię zapasową nasion?

Dzięki rozwiązaniu Bitcoina na problem podwójnego wydawania, cyfrowy niedobór został wprowadzony na świat. Możliwość stworzenia unikalnego, niepowtarzalnego zasobu cyfrowego była pierwszą tego rodzaju.

Potrzeba zarządzania i bezpieczeństwa utworzyć kopię zapasową takie wrażliwe elementy zostały ostatecznie znalezione w metodzie BIP 39.

Te kombinacje 12 lub 24 słów są jedynym źródłem przywracania pliku portfel bitcoin i tym samym gwarantują znaczną ochronę.

Jednak przechowywanie ich w postaci cyfrowej wielokrotnie okazało się zbyt niebezpieczne.

Ochrona słów początkowych jest obowiązkowa dla każdego, kto planuje przechowywać znaczną sumę bitcoinów przez dowolny okres dłuższy niż kilka dni.

Zapewnienie możliwości przywrócenia portfela po katastrofie, takiej jak pożar domu, trzęsienie ziemi, a nawet wybuch nuklearny, zapewnia wysoki poziom komfortu dla poważnych HODLer.

W końcu firmy powstały, aby zaspokoić tę potrzebę i wyprodukowały różne urządzenia do tworzenia kopii zapasowych fraz początkowych w świecie rzeczywistym, których używamy dzisiaj.

Urządzenia te zostały opracowane jako sposób na zwiększenie długowieczności i bezpieczeństwa frazy seed znacznie wykraczającej poza to, co portfel papierowy jest w stanie.

Było wiele iteracji tego podejścia, ponieważ najlepszy sposób rejestrowania i przechowywania frazy źródłowej w bezpieczny i nieprzekupny sposób został przetestowany i stopniowo ulepszany.

Wśród nich jest popularna metoda szczelinowo-płytkowa zabezpieczona kasetą przy użyciu indywidualnie wytrawionych lub wytłoczonych znaków, projekt open source używany przez Cryptosteel i inne.

Niedawno wprowadzono nową iterację w stosunku do poprzedniego modelu opartego na kasetach z Cryptosteel Capsule.

Ochrona słów początkowych jest obowiązkowa dla każdego, kto planuje przechowywać znaczną sumę bitcoinów przez dowolny okres dłuższy niż kilka dni.

Zapewnienie możliwości przywrócenia portfela po katastrofie, takiej jak pożar domu, trzęsienie ziemi, a nawet wybuch nuklearny, zapewnia wysoki poziom komfortu poważnemu HODLerowi.

Podstawy Cryptosteel

Zaprojektowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii, Cryptosteel opiera się na swoim pierwszym produkcie: implementacji typu open source kasetowej i kafelkowej wersji stalowego urządzenia do tworzenia kopii zapasowych.

Capsule przełamuje to dziedzictwo w stosunku do swojego poprzednika, wprowadzając nowy projekt – taki, który oczekuje na opatentowanie.

Ponieważ projekt Kapsuły jest zamknięty dla konkurencji lub ulepszeń, Cryptosteel zrobił gwałtowny zwrot i zdradził swój pierwotny etos, który jest ściśle powiązany z bitcoinami.

Kapsuła może pomieścić łącznie 123 kafelki (nie tylko litery i cyfry, ale także znaki specjalne).

Dwa Hierarchiczne deterministyczne 12-wyrazowe frazy początkowe lub jedno 24-wyrazowe (potrzebne 96 znaków) zmieści się w kapsule, a także inne dane, takie jak klucz prywatny.

Cena £

Cryptosteel sprzedaje za niewiarygodną cenę ~ 100 USD po wysyłce.

Rozpakowanie & Wrażenia

Kapsuła Cryptosteel zamówiona na potrzeby tej recenzji została wysłana za granicę do Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem firmy DHL w zwykłym brązowym opakowaniu. Samo opakowanie produktu jest zgrabne i mocno oznakowane.

Cryptosteel Capsule

W pudełku znajduje się para formowanych plastikowych tacek, na których znajdują się płytki i kapsuła.

Cryptosteel Capsule

Zewnętrzne pudełko rozwija się do wewnętrznego schematu, który pomaga w montażu i identyfikacji lokalizacji każdej litery lub cyfry.

Schemat kapsuły Cryptosteel Schemat kapsuły Cryptosteel

W opakowaniu znajduje się niewielki kawałek niewymienionego napisu „dziękuję” wytłoczony na kartonie, prawdopodobnie dzieło Rafaela Akahiry.

Grafika wyraźnie zachwala słowa „open source” i oczywiście nie odnosi się do Capsule, ale raczej do ich poprzedniego produktu opartego na kasetach.

Grafika nie jest zgodna z marką produktu i generalnie jest nieatrakcyjna.

Ze względu na słabe dopasowanie do faktycznych informacji, bezinteresowne wsparcie (nie ma linku wychodzącego do artysty na stronie internetowej) i szokującą estetykę, moim zdaniem lepiej byłoby pozostawić sztukę poza opakowaniem Cryptosteel Capsule..

Marketing online jest również nietypowy dla takiego urządzenia, ponieważ na jednym z głównych zdjęć widać, że jest on zawieszony na szyi modelki bez koszuli (co zaskakuje, że nie mieści się w dekolcie dobrze wyposażonej modelki)..

Wydaje się, że jest to wyłącznie rodzaj seksapilu lub sugerowanie potencjalnym nabywcom (w większości mężczyzn), aby wyobrazili sobie siebie jako typ wojownika alfa przy wyborze produktu.

Opis kapsułki

Cryptosteel Capsule to cylinder ze stali nierdzewnej z zaokrąglonymi narożnikami i lekko radełkowaną powierzchnią zewnętrzną. Ma długość 102 mm (4 ”) i średnicę 16 mm (0,63”). Ściany kapsuły mają grubość około 1,5 mm (1/16 ”).

Cryptosteel cyclinder zbliżenie

Wszystkie części Cryptosteel są wykonane z litej stali nierdzewnej.

Mały prostokątny rdzeń (na którym umieszczane są kafelki postaci) wystaje z nasadki i jest przymocowany do dłuższej części za pomocą gwintowanej zaślepki.

Ta nasadka ma mały prostopadły otwór do podłączenia urządzenia do metalowej listwy.

Czapka Cryptosteel

Gwinty są dość dobre, ale nadal pozwalają na trochę luzu, co powoduje problemy podczas otwierania lub zamykania.

Wątki Cryptosteel

Płytki mają wypukły awers, wklęsły rewers i małe litery są otoczone dwiema kropkami dla łatwiejszego czytania.

Płytki Cryptosteel

funkcje

Cryptosteel replikuje przechowywanie w trybie offline kluczy prywatnych, haseł i nasion odzyskiwania portfela bez konieczności angażowania stron trzecich.

Jest to najnowsza (choć nie najlepsza) iteracja w zakresie różnorodnych produktów, które zapewniły ochronę przed katastrofami informacji alfanumerycznych dostępną dla bitcoinerów lub innych osób dbających o bezpieczeństwo.

Przechowywane formaty informacji

 • BIP39 (nieskrócone nasiona odzyskiwania 12 słów)
 • BIP39 (4-literowe skróty 24-wyrazowych nasion odzyskiwania)
 • Shamir Backup SLIP0039 (4-literowe skróty 20-wyrazowych nasion odzyskiwania)
 • Klucze główne BIP32 Klucze prywatne WIF
 • Monero mnemoniczne nasiona (25 słów odzyskiwania nasion)
 • Losowe hasła ASCII
 • Kody PIN
 • Numery kont ubezpieczeniowych
 • Wprowadź hasła do swojego menedżera haseł
 • Informacje o koncie bankowym i hasła
 • współrzędne GPS
 • Kody Rainbow
 • Współrzędne krzywej eliptycznej

Konfiguracja urządzenia

Kapsułę można założyć bezpośrednio po wyjęciu z pudełka, po prostu odkręcając nakrętkę i dodając płytki.

Mała wstążka z tkaniny w szczelinie na końcu rdzenia przypomina o dodaniu zapięcia po ułożeniu płytek.

Po dodaniu danych czapka zostanie zastąpiona.

Opcjonalne dodatkowe kroki obejmują dodanie plomby ujawniającej manipulację lub ewentualnie zasłonięcie urządzenia w innym przedmiocie lub miejscu; dobra praktyka dla każdego fizycznego urządzenia do wykonywania kopii zapasowych.

Podczas gdy ładowanie kafelków jest nieznacznie szybsze, odzyskiwanie z tego urządzenia trwa znacznie dłużej niż w przypadku kopii zapasowej w stylu kasety, więc jeśli kiedykolwiek będziesz musiał szybko odzyskać, nie jest to kopia zapasowa dla Ciebie.

Cryptosteel pamiętaj o założeniu zapięcia

Niestety istnieje fatalna wada, która czeka, jeśli nieprawidłowo zabezpieczysz płytkę mocującą. Jeśli nie zostanie całkowicie zamknięty wokół końca rdzenia, płytki mogą spaść po otwarciu w celu przywrócenia portfela.

W takim przypadku nastąpiłaby całkowita utrata monet – wynik, przed którym kopie zapasowe nasion odzyskiwania są specjalnie zaprojektowane, aby zapobiec.

Ta płytka została nieprawidłowo zamocowana na końcu procesu przez recenzenta nieświadomie i musiała być dalej zginana, aby faktycznie ją zabezpieczyć.

Płytki odpadłyby, gdyby czapka była trzymana do góry nogami, tylko szczęście uratowało kopię zapasową w tym przypadku.

Podsumowanie

Cryptosteel Capsule to kiepski dodatek do wielu opcji tworzenia kopii zapasowych słów odzyskiwania nasion.

Ze względu na potencjalną katastrofalną utratę danych w przypadku nieprawidłowego umieszczenia płytki łączącej, nie możemy polecać tego produktu i radzimy, abyś szukał alternatyw, które pamiętają o tym zagrożeniu.

Dziwaczna grafika „open source” na produkcie oczekującym na opatentowanie, skomplikowana konfiguracja urządzenia i brak jakichkolwiek dodatkowych zabezpieczeń zapewnianych przez układ płytek sprawia, że ​​można się zastanawiać, dlaczego w ogóle mieliby kupić kapsułkę.

Biorąc pod uwagę, że cena kapsuły jest nawet wyższa niż model kasetowy, zastanawiamy się, jaki był cel tego produktu oprócz chwytu gotówki..

Plusy

 • Z tacy można łatwo wyjąć płytki
 • Dożywotnia gwarancja satysfakcji ze zwrotem pieniędzy (chociaż Cryptosteel jest znany ze złej obsługi klienta)

Cons

 • Zamknięte źródło (oczekuje na opatentowanie)
 • Płytki mogą łatwo wypaść, tracąc kopię zapasową
 • Taca może się łatwo rozsypać
 • Oczywiście kopia zapasowa kryptowalut – przyciąga teivy
 • Nie oferuje żadnych dodatkowych korzyści w stosunku do oryginału
 • Bardzo drogi

Plusy

Cons

 • Z tacy można łatwo wyjąć płytki
 • Zamknięte źródło (oczekuje na opatentowanie)
 • Dożywotnia gwarancja satysfakcji ze zwrotem pieniędzy (chociaż Cryptosteel jest znany ze złej obsługi klienta)
 • Płytki mogą łatwo wypaść, tracąc kopię zapasową
 • Taca może się łatwo rozsypać
 • Oczywiście kopia zapasowa kryptowalut – przyciąga teivy
 • Nie oferuje żadnych dodatkowych korzyści w stosunku do oryginału
 • Bardzo drogi

Ocena: 3,5 / 10

Trudno przecenić, jaki krok wstecz jest ten projekt w stosunku do oryginalnego projektu open source. Co gorsza, Cryptosteel zdecydował się na opatentowanie, co jest całkowicie antytetyczne w stosunku do ich pierwotnej misji otwartego oprogramowania. Pozornie tylko wtedy, gdy nie ma konkurencji i potrzebują pieniędzy od kickstarterów, jest to dla nich wartość typu open source. Naprawdę szkoda.

Dajemy Cryptosteel Capsule ocenę 3,5 na 10!

Zrób sobie przysługę i podnieś Billfodl zamiast. Jest to niezmiennie nasz najlepszy wybór produktów do tworzenia kopii zapasowych portfela rok po roku!

FAQ

Czy kapsułka Cryptosteel jest bezpieczna?

Kapsuła Cryptosteel ma znane wady projektowe w sposobie przechowywania słów-nasion. Wielu użytkowników skarżyło się, że kiedy poszli obejrzeć swoje nasiona, wszystkie płytki wypadły i stracili wszystkie monety.

Jakiego rodzaju stali używa Cryptosteel?

Cryptosteel wykorzystuje stal nierdzewną 304. 304 jest powszechnie uważany za gorszy od 316 w przypadkach użycia, takich jak kopie zapasowe kryptowalut, a więc inne produkty, takie jak Billfodl, mają tendencję do przewyższania kryptowalut w niezależnych testach.

Co jest najlepsze – cryptosteel, billfodl lub cryptotag?

Cryptotag ma najwyższą temperaturę topnienia, ponieważ jest wykonany z tytanu, jednak nie został niezależnie przetestowany, tak jak Billfodl, więc trudno powiedzieć, jak faktycznie wytrzymałby w prawdziwym teście.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me