Cryptosteel

Recenzja cryptosteel

Czy oryginalny Cryptosteel jest niezawodny?

Czy w ogóle potrzebujesz takiego urządzenia??

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi „nie”, ale odpowiedź na drugie pytanie brzmi „tak”.

Oryginalny pomysł na crypsteel jest BARDZO dobry.

Posiadacze kryptowalut potrzebują solidnej back up do ochrony przed pożarem i powodzią.

Ale czy sam produkt Cryptosteel zapewnia? Nie całkiem…

W tej wyczerpującej recenzji omówimy każdy aspekt tego produktu i pomożemy Ci znaleźć alternatywę, w którą warto zainwestować.

(TL: DR nazywa się a Billfodl.)

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom cryptosteela

Plusy

 • Projekt open source
 • Dożywotnia gwarancja satysfakcji ze zwrotem pieniędzy (chociaż Cryptosteel jest znany ze złej obsługi klienta)

Cons

 • Płytki pomieszają się podczas transportu
 • Brak randomizacji oznacza, że ​​płytki mogą być potencjalnie brutalnie wymuszone
 • Niezwykle zawyżone ceny
 • Niektóre kafelki są nieczytelne
 • Taca może się łatwo rozsypać
 • Tłoczenie sprawia, że ​​płytki są wypaczone (trudne lub niemożliwe do załadowania)

Plusy

Cons

 • Projekt open source
 • Płytki pomieszają się podczas transportu
 • Dożywotnia gwarancja satysfakcji ze zwrotem pieniędzy (chociaż Cryptosteel jest znany ze złej obsługi klienta)
 • Brak randomizacji oznacza, że ​​płytki mogą być potencjalnie brutalnie wymuszone
 • Niezwykle zawyżone ceny
 • Niektóre kafelki są nieczytelne
 • Taca może się łatwo rozsypać
 • Tłoczenie sprawia, że ​​płytki są wypaczone (trudne lub niemożliwe do załadowania)

Ale zanim zagłębimy się zbyt głęboko w Capsule, przyjrzyjmy się, kto powinien otrzymać urządzenie do tworzenia kopii zapasowych ze stali nierdzewnej.

Kto powinien kupić urządzenie do tworzenia kopii zapasowych nasion

 • Inwestorzy kryptowalut z dowolnym znaczna suma bitcoinów
 • Inwestorzy kryptowalut, którzy chcą chłodnia i renowacja portfela
 • Inwestorzy kryptowalut, którzy chcą mieć kontrolę nad własnymi finansami

Dlaczego warto kupować kopię zapasową nasion?

Podczas HODLers poczekaj, aż świat zrozumie znaczenie idei cyfrowego niedoboru, małe firmy na całym świecie wprowadzają produkty, aby zapewnić, że bitcoiny pozostaną bezpieczne i offline.

Z chłodnia monet stanowiących ważną i podstawową pierwszą linię obrony, klucze prywatne, Mnemonik BIP39 kopie zapasowe portfela i hasła wymagały również metody przechowywania w trybie offline.


Kolejnym koniecznym rozwiązaniem było bezpieczne przechowywanie tego typu informacji bez udziału strony trzeciej.

Zapobieganie katastrofalnej utracie danych spowodowanej pożarem, powodzią lub innymi klęskami żywiołowymi było kluczowe.

W rezultacie na rynek zaczął być wprowadzany model kasetowy typu open source do przechowywania zapasowych fraz początkowych. Wśród dodanych do oferty był Cryptosteel.

Podstawy Cryptosteel

Cryptosteel to brytyjskie przedsiębiorstwo, które po raz pierwszy zaczęło sprzedawać swój model kasetowy w 2015 roku.

Od tego czasu dokonali rekonfiguracji urządzenia w nowym formacie, a mianowicie w zgłoszonej do opatentowania Cryptosteel Capsule.

Niewiele zyskano z tę iterację jak łatwo zauważyć, połączenie z projektem open source zostało utracone.

JedenHierarchiczne deterministyczne 24-wyrazowa fraza początkowa zmieści się w kapsule, a także inne dane, takie jak klucz prywatny, w zależności od wybranego zestawu kafelków.

Cena £

Oryginalne urządzenie do tworzenia kopii zapasowych Cryptosteel kosztuje od 92-185 USD ze względu na szereg różnych opcji wyboru kafelków, które należy wybrać.

Dostępne są cztery opcje: zbiór mnemoników składających się z 24 słów, opcja „anykey” ze znakami specjalnymi i opcja „mix”, która ma więcej kafelków w mieszaninie dwóch poprzednich zestawów i wreszcie zestaw szesnastkowy.

Rozpakowanie & Wrażenia

Kaseta Cryptosteel jest dostarczana w wąskim opakowaniu, które zawiera dopasowaną, prostokątną wkładkę, dzięki czemu ciężka kaseta nie zostanie uszkodzona podczas transportu.

Niestety, między tym a miejscem do przechowywania płytek umieszcza się tylko cienką kartkę papieru, która łatwo ślizga się i wpada w niewłaściwe miejsca.

Co gorsza, anegdotyczne doświadczenia podają, że ze względu na zginanie podczas transportu wszystkie te elementy ulegają zmieszaniu, co prowadzi do sortowania dużego pojemnika z płytkami.

Opakowanie ostrzega nawet w sposób nieokreślony, że istnieje takie niebezpieczeństwo, co wskazuje na ich znajomość problemu.

Opakowanie Cryptosteel

Opis kasety

Przy około 2,25 x 4 cale i tylko ¼ ”grubości, wersja kasety ze stali nierdzewnej Cryptosteel jest nie do odróżnienia od innych produktów wykorzystujących projekt open source.

Jednak po przeanalizowaniu szczegółów rozczarowania zaczynają się piętrzyć.

Kaseta Cryptosteel

Płytki

Istnieje wiele opcji trwałego oznaczania kafelków znakami, jednak Cryptosteel wybrał być może najbardziej problematyczny: fizyczne stemplowanie postaci.

Stwarza to dwa problemy, z których pierwszym jest wypaczenie samej płytki po wystąpieniu procesu stemplowania.

Nawet po wykonaniu na tym samym materiale i maszynie produkcyjnej żadne dwie operacje tłoczenia nie są dokładnie takie same.

Płytki nie są zatem jednolite, a niektóre są trudniejsze (lub nawet niemożliwe) do załadowania do gniazda niż inne, co sprawia, że ​​procedura konfiguracji jest bardziej frustrująca i czasochłonna.

Po drugie, nieregularność skutkuje wprowadzaniem skaz podczas tłoczenia, co powoduje, że część płytek jest nieczytelna.

Płytki Cryptosteel

funkcje

Kaseta Cryptosteel pozwala na przechowywanie z dala od zagrożeń internetowych, a także rzeczywistych szkód spowodowanych przez ogień lub wodę.

Chociaż zamiar jest tutaj dobry, brak jakości i przewidywania jest nieco obraźliwy dla bitcoinerów, którzy poważnie traktują swoje bezpieczeństwo i suwerenność.

Przechowywane formaty informacji

Ze względu na konieczność dobrania odpowiedniego zestawu płytek, dostarczona kaseta może być bezużyteczna, jeśli do Twoich drzwi dotrze niewystarczająca liczba płytek lub typów znaków.

Przeniesienie ciężaru potrzebnych informacji na użytkownika jest mylącym wyborem i pokazuje nieelastyczny charakter wyboru urządzenia od Cryptosteel.

O wiele prostsze byłoby włączenie minimalnego zestawu kafelków, który może przechowywać każdy możliwy format danych.

Oczywiście Cryptosteel jest skłonny sprzedać Ci dodatkowe zestawy po fakcie, jeśli zdecydujesz się zmienić zdanie.

Konfiguracja urządzenia

Pomimo powyższych zastrzeżeń, konfiguracja jest stosunkowo prosta i łatwa do zrozumienia.

Otwórz mechanizm blokujący w dwóch prostych krokach za pomocą śrubokręta, włóż płytki, zamknij i ponownie zablokuj urządzenie, które możesz następnie przechowywać w dowolnym miejscu, o którym nie zapomnisz.

Ocena: 3,8 / 10

Kaseta Cryptosteel to spory wysiłek, ale nie jest najlepszym urządzeniem do przechowywania słów w trybie offline. Jest niesamowicie zawyżony w porównaniu z innymi opcjami oferującymi lepszą ochronę za znacznie bardziej uczciwą cenę. Od zamówienia do konfiguracji urządzenia (i każdego kroku pomiędzy) doświadczenie było wadliwe.

Dajemy Cryptosteel wynik 3,8 na 10!

Zrób sobie przysługę i podnieś Billfodl zamiast. Jest to niezmiennie nasz najlepszy wybór produktów do tworzenia kopii zapasowych portfela rok po roku!

FAQ

Czy Cryptosteel jest bezpieczny?

Sam projekt oprogramowania Cryptosteel o otwartym kodzie źródłowym jest bardzo solidny, jednak jego wykonanie nie jest niezawodne. Używają stali nierdzewnej 304, która nie jest idealna do tworzenia kopii zapasowych kryptowalut. Inne produkty wykorzystujące ten sam projekt ze stalą nierdzewną 316, takie jak Billfodl, są uważane za znacznie bardziej niezawodne.

Jakiego rodzaju stali używa Cryptosteel?

Cryptosteel wykorzystuje stal nierdzewną 304. 304 jest powszechnie uważany za gorszy od 316 w przypadkach użycia, takich jak kopie zapasowe kryptowalut, a więc inne produkty, takie jak Billfodl, mają tendencję do przewyższania kryptowalut w niezależnych testach.

Co jest najlepsze – cryptosteel, billfodl lub cryptotag?

Cryptotag ma najwyższą temperaturę topnienia, ponieważ jest wykonany z tytanu, jednak nie został niezależnie przetestowany, tak jak Billfodl, więc trudno powiedzieć, jak faktycznie wytrzymałby w prawdziwym teście.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map