Czy Coinbase jest bezpieczne?

Kiedy zaczynasz w kryptowalutach, Twoim natychmiastowym impulsem jest przechowywanie monet na giełdzie, na której je kupujesz.

Coinbase to jedno z najbardziej znanych i popularnych miejsc do odwiedzenia kup Bitcoiny.

Z tego powodu wiele osób kupuje tam monety i nigdy ich nie przenosi… ale czy to jest bezpieczne?

  1. Czy zabezpieczą twoje monety?

  2. Czy pozwolą ci je wycofać?

  3. I czy będą szanować twoją prywatność

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Coinbase, jego historii i praktykach bezpieczeństwa w tym kompletnym przewodniku.

Wprowadzenie

Pomimo dobrych wyników Coinbase w zakresie zarządzania funduszami i braku znaczących strat od czasu jej uruchomienia w październiku 2012 r., Nadal istnieją powody, by kwestionować bezpieczeństwo i ochronę giełdy.

W tym artykule przedstawiono trzy perspektywy, z których Coinbase może być narażone na atak lub działanie w złej wierze. Próbujemy wyjaśnić, dlaczego wybranie bardziej kosztownej i niewygodnej samodzielnej opieki nad Twoimi monetami jest lepsze niż przekazanie tej odpowiedzialności Coinbase.

Ostatecznie jednak do Ciebie należy decyzja, czy wolisz zaufać bankowi w zakresie swoich Bitcoinów, czy też jesteś gotowy, aby zrobić pierwszy krok w kierunku suwerenności finansowej dzięki Billfodl i portfelowi sprzętowemu.

Dziecko uczy się chodzić

Oto, czym zajmiemy się w następnych rozdziałach – możesz kliknąć każdy z nich, aby przewinąć bezpośrednio do tego rozdziału.

Czy Coinbase to bezpieczne miejsce do przechowywania bitcoinów?

Tarcza z ikoną kłódki


W poście na blogu z 2016 r. Dyrektor generalny i współzałożyciel Coinbase Brian Armstrong chwalił się przechowywaniem około 10% bitcoinów dostępnych w obiegu.

Od tego czasu liczba użytkowników Coinbase i związanych z nimi inwestycji wzrosła tak bardzo, że firma wygenerowała miliard dolarów przychodów zaledwie rok później.

Chociaż z funkcjonalnego punktu widzenia może to wyglądać na dobry znak, wciąż istnieją powody, by czuć się niepewnie i zaniepokojony.

Hacking Coinbase

To, że czemuś ufają miliony użytkowników, nie oznacza, że ​​bycie opiekunem jest bezpieczne.

Ostatecznie zaufane strony trzecie są lukami w zabezpieczeniach, a celem Bitcoin jest uczestnictwo w systemie bez zezwoleń, który zapewnia suwerenność finansową.

Historia Bitcoin pokazuje, że opiekunowie tytanów skazani są na upadek.

Chociaż Coinbase nie stracił środków w ciągu pierwszych siedmiu lat istnienia, jego bezpieczeństwo nadal powinno być kwestionowane i analizowane.

Przestrzeń Bitcoin wciąż odbija się echem od historii rujnujących finansowo wydarzeń na giełdach.

Mt. Gox

Pierwsza giełda Bitcoin, która został zhakowany za prawie 750 000 BTC.

Bitfinex

Stracił 120000 BTC gdy pękły niezabezpieczone portfele z wieloma sygnaturami.

QuadrigaCX

Właściciel nieoczekiwanie zmarł i zabrał ze sobą klucze prywatne do klientów.

Binance

Stracił 7000 BTC pomimo ciągłych roszczeń „safu”.

To, że Coinbase nie zostało jeszcze zhakowane, nie oznacza, że ​​w przyszłości będzie niezniszczalne.

Dobra płyta to tylko wskazówka na lepsze wyniki niż reszta. Duże ilości bitcoinów są przechowywane na gorąco portfele dla szybkich transakcji są postrzegane jako honeypoty dla hakerów.

Zdjęcie Dawida i Goliata

Najstraszniejsze jest to, że złośliwi cyberprzestępcy nie muszą nawet atakować szyfrowania portfela giełdy takiej jak Coinbase: czasami wystarczy ukraść poufne dane użytkownika i wymusić wymianę.

W niedawnym przypadku haker zażądał 300 BTC po włamaniu się do bazy danych Binance KYC (Know Your Customer) i zagroził, że opublikuje setki zdjęć użytkowników posiadających krajowe identyfikatory do weryfikacji.

Kiedy negocjacje się nie powiodły,atakujący po prostu zrzucił dane do grupy telegramów i ujawnił rodzaj poufnych informacji, które mogą zostać wykorzystane przez złych aktorów.

Co więcej, jako licencjonowana firma amerykańska, Coinbase musi przestrzegać zarówno prawa federalnego, jak i stanowego. Jeśli rząd USA zdecyduje, że bitcoiny są nielegalnymi aktywami i wszystkie giełdy powinny zamrozić fundusze i przestać handlować, będzie musiał działać wbrew interesom finansowym swoich klientów.

Nawet jeśli rekompensaty finansowe są podawane w USD (podobnie jak w przypadku Ustawa o rezerwach złota z 1934 r.) w zamian za przejęte BTC, nadal tracisz z powodu otrzymania wysoce inflacyjnego i tracącego na wartości aktywa, które może zostać skonfiskowane i ocenzurowane przez rząd.

To tylko hipotetyczne, ale nie niemożliwe.

W jaki sposób ubezpieczony jest Coinbase?

Od listopada 2013r, Coinbase ubezpiecza fundusze użytkowników za pośrednictwem Aon, największy na świecie broker ubezpieczeniowy.

Ubezpieczyciel Aon Coinbase

Ponadto, na stronie pomocy giełdy wyraźnie określono, że kwoty do 250 000 USD są ubezpieczone i zostaną zwrócone klientom w przypadku włamania lub awarii.

Chociaż jest to zdecydowanie świetne, należy pamiętać, że otrzymujesz nieskończenie nadmuchiwane fiat, a nie rzadkie bitcoiny.

Jeśli Twoje kawałki cyfrowego złota zostaną utracone, na pewno nie będą to Bitcoiny, które Coinbase i Aon wyślą Ci jako formę rekompensaty.

Dolary amerykańskie mogą być zawyżane w dowolnym tempie, które jest podyktowane okolicznościami, podczas gdy bitcoiny są emitowane zgodnie z harmonogramem i będą istnieć tylko w łącznej kwocie 21 milionów.

Jeśli wierzysz w sukces Bitcoina, prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem ufanie Coinbase w kwestii swoich funduszy.

Przeszłe wydarzenia nie zawsze mają znaczenie dla przyszłości, ale mogą służyć jako nieformalna edukacja, aby zapobiec powtórzeniu się historii.

Jeśli zdecydujesz się trzymać swoje bitcoiny na Coinbase, ufasz, że firma wyciągnęła wnioski z niepowodzeń swoich rówieśników.

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się zostać własnym bankiem, obejmując suwerenność finansową, udowodnisz, że nauczyłeś się najważniejszej lekcji o Bitcoinie: nigdy nie ufaj stronom trzecim swoimi pieniędzmi.

Czy Coinbase jest bezpieczne dla wypłat masowych?

Ręka z ikona dolary

Bitcoin powstał jako odpowiedź na kulturę fiducjarną, która generuje arbitralne stopy inflacji i rezerwy cząstkowe (gdzie tylko ułamek pieniędzy klienta jest faktycznie dostępny do wypłat).

Gdy udasz się do banku i poprosisz o wypłatę dużej kwoty, prawdopodobnie instytucja nie będzie w stanie dokonać płatności na miejscu

Zamiast tego będą egzekwować dzienny limit wypłat.

Wypad na bank w czasie wielkiej depresji – wszyscy walczą o wypłatę pieniędzy

Ludzie mają trudności z wypłaceniem pieniędzy

Limity wypłat w Coinbase

Kiedy masz do czynienia z Coinbase, musisz być absolutnie pewien, że giełda jest w stanie pozwolić Ci wypłacić kupioną ilość Bitcoinów i przechowywać ją w portfelu powierniczym.

W tej chwili nie ma ograniczeń co do tego, ile możesz wypłacić jednorazowo (przynajmniej według strony internetowej Coinbase).

Jednak nigdy nie wiadomo, kiedy przepisy stają się bardziej rygorystyczne, a wyjęcie monet z wymiany staje się bardzo trudne ze względu na zwiększone wymagania i weryfikację.

Twój Bitcoin podlega stosunkom międzynarodowym

Jeśli nie jesteś obywatelem USA z jednego z obsługiwanych krajów, a rząd Stanów Zjednoczonych będzie miał złe stosunki dyplomatyczne z rządem krajowym, jest bardzo prawdopodobne, że Twoje fundusze zostaną zamrożone przez cały konflikt.

Zdarzyło się to użytkownikom z Iranu, którzy handlowali na Bittrex i których dotknęły sankcje Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC).

Nie dostali sprawiedliwego terminu na wycofanie swoich monet i mogli tylko mieć nadzieję, że konflikt zakończy się tak szybko, jak to możliwe, a zapisy nie zostaną sfałszowane.

I odwrotnie, Coinbase działa w ponad 100 krajach i nigdy nie wiadomo, kiedy twoja sprawa zostanie zaatakowana przez globalne finansowe organy ścigania Wuja Sama.

Zdjęcie Wujka Sama

Jako firma amerykańska Coinbase nie będzie miała innego wyjścia, jak tylko wykonywać polecenia wydane im przez OFAC.

Dlatego nierozsądne jest zakładanie, że wymiana będzie działać w Twoim najlepszym interesie – zwłaszcza jeśli nie jesteś obywatelem amerykańskim, a Twój kraj może wejść w konflikt z USA..

Dowód ruchu kluczy

Aby rzucić wyzwanie władzy, jaką giełdy mają nad użytkownikami i ożywić pomysły, które Satoshi Nakamoto przedstawił światu, prominentny Bitcoiner Trace Mayer organizuje coroczne wydarzenie, które zachęca członków społeczności do wycofania wszystkich środków z giełd.

Nazwa tego ruchu to „Dowód kluczy”, Odbywa się 3 stycznia (tego samego dnia co Bitcoin blok genezy został wydobyty) i ma być sposobem na zapewnienie rozliczalności i uczciwości giełd.

Niestety, liczby zgłaszane przez giełdy nigdy nie zagrażały ich regularnym sprawom, co oznacza, że ​​wciąż jest bardzo niewiele osób, które wyciągnęły wnioski z Mt. Historia Gox.

Dowód ruchu rezerw

Istnieje również ruch o nazwie „Dowód rezerw”, Która ma na celu pociągnięcie giełd do odpowiedzialności poprzez żądanie większej przejrzystości.

Możesz przeczytać więcej o dowód rezerw.

Dowód rezerw

W przypadku Coinbase nie wiemy na pewno, ile bitcoinów posiada, co oznacza, że ​​trudno jest stwierdzić, czy angażują się w rezerwowanie częściowe.

Do dziś jedyna wymiana, która przeprowadziła i przeszedł audyt potwierdzający posiadanie rezerw jest Kraken, a wydarzenie miało miejsce w 2014 roku.

Ta sytuacja nie ulegnie poprawie, jeśli zdecydujemy się ślepo zaufać naszym giełdom, ponieważ przechowują one ograniczone pieniądze, których nie można odzyskać w przypadku kradzieży.

Błogosławieństwem i przekleństwem Bitcoina jest to, że wszystkie transakcje są nieodwracalne i lepiej jest być po stronie, która korzysta z tej funkcji w korzystny dla siebie sposób, gdy stajesz się całkowicie suwerenny.

Jeśli trzymasz teraz bitcoiny na Coinbase, lepiej przenieść je do własnego portfela, póki możesz dokonywać nieograniczonych wypłat.

W przyszłości ograniczenia mogą zostać nałożone przez podmioty finansowe lub polityczne pozostające poza Twoją kontrolą.

A jeśli nie zarządzasz własnymi kluczami prywatnymi w niepodzielnym portfelu, takim jak Księga główna lub a Trezor, wtedy twoje monety nie są tak naprawdę twoje.

Jak mówią: „Nie twoje klucze. Nie twoje monety. “

Czy Coinbase chroni Twoją prywatność?

Ikona kilofa i plików cyfrowych

Jeden delikatny temat w przestrzeni Bitcoin dotyczy praktyk KYC / AML.

Z ideologicznego punktu widzenia większość bitcoinerów sprzeciwia się takim sposobom gromadzenia danych.

Istnieją jednak również powody związane z bezpieczeństwem, aby uniknąć gromadzenia prywatnych danych: po przesłaniu zdjęcia Twojego dowodu osobistego na serwer, przyczynia się to do wzmocnienia honeypota dla hakerów.

Jak przedstawiono wcześniej w artykule, Binance miał duży problem z hakerem, któremu udało się pobrać dane setek użytkowników i chciał wyłudzić bitcoiny z giełdy.

W przypadku Coinbase naprawdę nie masz innego wyjścia, jak tylko podać dane.

Ale jeśli Twoim celem jest zakup bitcoinów i wydostanie się, możesz również usunąć swoje konto i poprosić firmę o usunięcie twoich zapisów – co jest dodatnim wynikiem netto dla Twojej prywatności i suwerenności.

Ponadto nigdy nie powinieneś oczekiwać, że firma będzie szanować Twoją prywatność finansową w stosunku do rządu.

Zmiany legislacyjne mogą nastąpić w dowolnym momencie, a jurysdykcja, w której działa Coinbase (stan Kalifornia lub rząd federalny), może uzyskać dowolne dane w dowolnym momencie.

Dzieje się to bardzo dużo w odniesieniu do IRS: w listopadzie 2017 r. Coinbase nakazano powiadomić podatnika którzy użytkownicy zgromadzili ponad 20 000 USD rocznego wolumenu transakcji; w ciągu czterech miesięcy amerykańska giełda musiała również przesłać do IRS pełne dane osobowe i rejestry transakcji użytkowników, którzy korzystali z platformy w latach 2013-2015.

Zlecenie Coinbase, aby poinformować IRS

Jeśli zależy Ci na prywatności finansowej jako sposobie ochrony przed działaniami rządu (który kiedyś skonfiskowano zasoby złota), a także chciwość ludzi, którzy mogą próbować cię okraść lub zhakować, lepiej więc zachować ostrożność, jeśli chodzi o ślad cyfrowy i ilość danych osobowych umieszczanych w honeypotach, takich jak Coinbase.

Lepiej jest przenieść swoje monety do własnego portfela,uruchomić pełny węzeł, dowiedz się o zarządzaniu UTXO i spróbuj połączyć swoje BTC z aplikacjami takimi jak Portfel Wasabi zawsze, gdy chcesz wyeliminować linki do nadawcy i uzyskać pewną możliwość zaprzeczenia.

Bitcoin nie jest całkowicie prywatny, ale Coinbase to finansowy panopticon, który pozwala rządom śledzić i nadzorować rodzaj waluty, której nie mogą kontrolować.

W panoptykonie „strażnik może zobaczyć każdą celę i osadzonego, ale osadzeni nie mogą zajrzeć do wieży”. (źródło)

obraz wieży

Mówiąc o śledzeniu i monitorowaniu, w 2019 Coinbase nabyte uruchomienie analizy blockchain Neutrino w celu lepszego śledzenia transakcji i kojarzenia danych z innymi osobami i podmiotami.

Najbardziej niepokojącym problemem, poza orwellowskim charakterem Coinbase, jest to, że założyciele Neutrino mają powiązania z Hacking Team – firmą, która pod warunkiem nadzoru technologii dla autorytarnych rządów które naruszają podstawowe prawa człowieka.

Informacje o Coinbase

Te informacje wiele mówią o trosce Coinbase o liberalne wartości i ochronę jednostek przed uciskiem ze strony państwa.

Najbezpieczniejszy rodzaj danych to takie, które nie są przetwarzane przez żadną stronę trzecią.

Jeśli chodzi o Coinbase, lepiej traktować platformę jako zło konieczne i miejsce, do którego wchodzisz i wychodzisz, kiedy tylko potrzebujesz.

Jednak nie zaleca się trzymania swoich monet na żadnej giełdzie z powodów, które dotyczą twojej prywatności finansowej i bezpieczeństwa twoich monet.

Zawsze, gdy jesteś gotowy, aby przenieść swoje bitcoiny z Coinbase i cieszyć się korzyściami płynącymi z suwerenności finansowej, Billfodl jest tutaj aby zaoferować Ci bezpieczny i solidny sposób na przechowywanie kluczy prywatnych w trybie offline i z dala od oczu złych aktorów. Zanim podejmiesz decyzję, dowiedz się więcej o naszych produktach.

Użytkownik trzymający ikonę opcji A lub B.

Wniosek

Sposób przechowywania monet to gra polegająca na kompromisach.

Z jednej strony samodzielne przechowywanie ich wymaga wiedzy o zarządzaniu kluczami (a to wiąże się z własnym ryzykiem).

Z drugiej strony, chociaż łatwiej jest pozwolić Coinbase trzymać swoje monety, w wielu przypadkach jest to sprzeczne z celem Bitcoina..

Dzięki naszemu zespołowi ekspertów w Privacy Pros i Billfodl, możesz samodzielnie zabezpieczyć swoje monety.

Pokażemy Ci, jak…

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector