Dlaczego Billfodl zawiera tylko 4 litery każdego słowa

Wprowadzenie

Właśnie otrzymałeś swój Billfodl pocztą, a kiedy go konfigurujesz, zdajesz sobie sprawę, że każdy przedział zawiera tylko 4 litery. “O NIE!” myślisz. „Ten Billfodl jest zepsuty! Nie zawiera całej mojej frazy źródłowej?

Nie martw się. Nie ma nic złego w Twoim Billfodl.

Jest bardzo dobry powód, dla którego Billfodl zawiera tylko 4 litery każdego słowa, a poniżej wyjaśnimy dlaczego.

Lista słów BIP39

Billfodl to urządzenie ze stali nierdzewnej zaprojektowane do przechowywania fraz regeneracji.

Fraza naprawcza składa się z 12, 18, 0r 24 słów z listy słów BIP39. Ta lista słów zawiera 2048 słów.

Na przykład Keepkey portfel sprzętowy zawiera tylko 12 słów. Seria portfeli księgi wykorzystuje 24. Niektóre portfele oprogramowania znajdują się pośrodku z 18 słowami kopii zapasowej.

Być może zauważyłeś, że niektóre z tych słów mają do ośmiu znaków. Dlaczego więc Billfodl pozwala ci wykonać kopię zapasową tylko czterech liter?

Ponieważ potrzebujesz tylko pierwszych czterech liter, spojrzenie na listę słów BIP39 ułatwi zrozumienie.

Przyjrzyjmy się słowom # 2016: zwycięzca i # 2017: zima. Dzielą te same trzy pierwsze litery „wygrana”. Ale czwarta litera jest inna.

Teraz spróbuj porównać pozostałe dwa słowa z listy. Przekonasz się, że nie ma dwóch słów z takimi samymi pierwszymi czterema literami. Wszystkie pierwsze cztery litery są niepowtarzalne.

Wiele razy zauważysz, że pierwsze trzy litery są niepowtarzalne. Niektóre słowa, na przykład # 1889: brzydkie, występują tylko w jednej literze.

Co się stanie, jeśli będziesz musiał odzyskać portfel kryptowalut?

Tworząc nowy portfel, wybierzesz opcję odzyskiwania – większość portfele mają tę funkcję.

Poprosi Cię o wprowadzenie frazy odzyskiwania.

Gdy wpiszesz pierwsze słowo, litera po literze, odkryjesz, że portfel zacznie automatycznie wypełniać resztę słowa za Ciebie. Na przykład, jeśli pierwsze słowo to „typ”, wpiszesz „t” i „y”. W tym momencie portfel prawdopodobnie pokaże Ci „typ” i „typowy” i pozwoli Ci wybrać jeden.

Nie będziesz musiał wybierać liter. Portfel stara się ułatwić Ci odzyskiwanie.

Weźmy ponownie za przykład „brzydki”. Gdy tylko wpiszesz literę „u”, prawdopodobnie zmusi Cię to do wybrania „brzydki”, ponieważ jest to jedyne słowo zaczynające się na „u” na liście BIP39.

Z powodu tej funkcji BIP39 tworzenie kopii zapasowych więcej niż pierwszych czterech liter nie jest konieczne.

Dlaczego i tak nie wykonać kopii zapasowej pozostałych liter?

Istnieją cztery powody, dla których nie popieramy pozostałych słów.

Koszt

Utworzenie kopii zapasowej większej liczby liter niż to konieczne oznacza, że ​​będziemy musieli dostarczyć więcej kafelków. Musielibyśmy również powiększyć Billfodl.

Takie postępowanie wymagałoby więcej pracy i więcej surowców. A zwiększona ilość materiałów sprawiłaby, że byłby cięższy i kosztowałby więcej. Nie dodając niepotrzebnej siły roboczej i wagi, oszczędzamy pieniądze.

Stabilność

Małe urządzenia, takie jak Billfodl, zwykle lepiej wytrzymują ekstremalne elementy, takie jak upał. Chcemy, aby Billfodl chronił Twoją frazę regeneracyjną w jak największej liczbie z tych warunków. Im mniejszy możemy zrobić, tym lepiej.

Łatwość konfiguracji

Więcej kafelków oznacza dłuższy proces konfiguracji. Prawda jest taka, że ​​tworzenie kopii zapasowej nie jest zabawne. To żmudne, bez względu na to, jak go pokroisz. Wolelibyśmy, abyś nie spędzał nad tym więcej czasu, niż jest to konieczne. Zwłaszcza, gdy nie ma z tego większych korzyści.

Odtwarzalność

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że utworzenie kopii zapasowej większej liczby liter, niż jest to potrzebne, jest w rzeczywistości szkodliwe dla kopii zapasowej. Próbowaliśmy tak zaprojektować Billfodl, aby zamek nie otwierał się przypadkowo. Nie zawsze jednak możemy to przewidzieć.

Na przykład, jeśli Billfodl płonie w domu i spadnie na niego ciężka belka, zamek może się złamać. Kiedy idziesz go podnieść, istnieje szansa, że ​​zatrzask się poluzuje, a płytki wypadną.

Jeśli tak się stanie, możesz zostać zmuszony do zebrania płytek i próby brutalnego wymuszenia frazy za pomocą komputera. W takim przypadku chcesz jak najmniej „szumu” w sygnale.

Posiadanie dodatkowych liter na stosie płytek tylko utrudni ten proces. Dzieje się tak, ponieważ dodaje się do całkowitej liczby różnych możliwych kombinacji.

Wniosek

Jeśli masz inne pytania dotyczące tego, dlaczego potrzebujesz tylko czterech liter do Billfodl lub jesteś ciekawy czegoś innego, wyślij nam e-mail na adres [email protected]. Chętnie pomożemy!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me