Dlaczego powinieneś usunąć Coinbase

Wprowadzenie

Z biegiem lat bitcoinery wypadły z miłości Coinbase. Powody, dla których usuwają swoje konta, są zarówno praktyczne, jak i ideologiczne. 

W tym artykule te dwa wymiary otrzymają jasne i dobrze zacytowane wyjaśnienia. Zanim skończysz czytać, powinieneś rozpocząć proces usuwania.

Usuwanie konta Coinbase z praktycznych powodów

Przede wszystkim giełda ma być finansowym panoptykonem. Tak, Coinbase jest całkiem bezpieczny i ma dobre wyniki jako kustosz. Ale jest też odpowiedzialny za zatrudnianie byłych Zespół hakerski pracowników dla analiza blockchain. W praktyce oznacza to, że Coinbase jest wrogiem prywatności i zamienności Bitcoina. 

Kiedy transakcja zostaje wysłana do czyjegoś portfela Coinbase, pochodzenie jest analizowane. A kiedy ktoś pobiera monety z Coinbase, system monitoringu nadal je śledzi. Giełda chce wiedzieć wszystko o kryptowalutach, których sprzedaż pośredniczy. 

Jest to niebezpieczne, ponieważ Coinbase może cenzurować niektóre adresy. Mogą powiedzieć swoim klientom, gdzie nie mogą wysłać monet, więc ci, którzy polegają na ich usługach, nigdy nie są za darmo. 

Teraz wyobraź sobie ten sam scenariusz ze swoim bankiem. Czy nadal korzystałbyś z ich usług, gdyby ograniczały Twoją wolność gospodarczą? To, co robisz z ciężko zarobionymi pieniędzmi, to nie ich sprawa. I nie mogą śledzić pieniędzy, które wysyłasz i otrzymujesz, tak jak robi to Coinbase, ponieważ fiat jest bardziej zamienny. Kiedy dokonujesz wpłaty gotówkowej, nie zawsze muszą wiedzieć, skąd pochodzą pieniądze. A kiedy ją wycofasz, możesz z nią zrobić wszystko.

W przypadku Coinbase jest to o wiele bardziej delikatne, ponieważ mają do czynienia z aktywami z otwartej księgi. Każda transakcja Bitcoin jest rejestrowana w publicznym łańcuchu bloków. Daje im to dużą władzę jako dozorcy. I podczas gdy inne giełdy zdecydowały się być bardziej rozsądne, Coinbase jest drakońskie. 

Następnie pojawia się argument dotyczący opłat: Coinbase ma niektóre z najwyższe opłaty w kosmosie. Kraken (który ma równie nieskazitelny rekord) pobiera dużo mniej. Również, CoinmamaOpłaty pomogą Ci kupić więcej monet przy tym samym budżecie. A jeśli chcesz najniższych opłat, wybierz Binance (choć ich wyniki w zakresie bezpieczeństwa nie są tak dobre).

PORÓWNANIE

Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ

Prawie każda giełda pobiera niższe opłaty niż Coinbase. Żadna inna giełda nie była tak dokładnie analizowana pod kątem ataku na Bitcoin. Oto dwa praktyczne powody, dla których powinieneś usunąć swoje konto Coinbase. Istnieje wiele lepszych alternatyw.

Usuwanie konta Coinbase z powodów ideologicznych

Coinbase zarobił swój pierwszy miliard dolarów tylko na sprzedaży bitcoinów. Ale gdzieś po drodze stało się polityczne i próbowało podważyć decentralizację Bitcoina. Już w 2015 roku dyrektor generalny Brian Armstrong nalegał na wprowadzenie twardych wideł do dużych bloków.

Na początku pochwalił Armstrong PKP 101 i Bitcoin XT. Podczas debaty o skalowaniu pokazał również wsparcie dla Classic i Unlimited. A w 2017 roku Coinbase jako jedna z ostatnich firm zrezygnowała ze wsparcia SegWit2X.

Coinbase wspiera każdą dużą inicjatywę hard fork. Gdyby któryś z nich się udał, firma zyskałaby większą kontrolę nad siecią Bitcoin. Bycie najlepszym zwolennikiem projektu z wyraźnymi liderami dałoby im przewagę. Jest to sprzeczne z zasadami Bitcoina, ale wydaje się idealne, aby zrobić więcej fiat. 

W przeciwieństwie do Coinbase nie rozważał wspieranie SegWit miękki widelec do połowy grudnia 2017 r. Potem oni dodał to pół roku po UASF ruch się rozpoczął. Coinbase nie dawał przykładu, ale podążał za presją rynku.

Coinbase nigdy nie zrezygnował z idei dużego bloku Bitcoin. Giełda dodała Bitcoin Cash w grudniu 2017 roku i rozpoczęła burzę. Transakcje, które miały miejsce, mają wzbudził podejrzenia wykorzystywania informacji poufnych

Po zakończeniu aukcji BCH do jego wszechczasów wysokiego, nastąpiło ogromne wysypisko. Dyrektor generalny Brian Armstrong obiecał przeprowadzić dochodzenie na temat. Jednak prawie trzy lata później nadal nie wiemy, co się stało. To wiele mówi o uczciwości i uczciwości Coinbase w stosunku do zwykłych użytkowników. Mówi również wiele o ich braku wsparcia dla wartości Bitcoin.

Mówiąc o wartościach wspierających, Coinbase Program Ventures nie finansuje żadnych projektów rozwoju Bitcoin. Jest wiele projektów Ethereum i altcoin, które są finansowane, ale to wszystko. Dla firmy, która sprzedała tylko BTC w ciągu pierwszych pięciu lat istnienia, powinno to być haniebne. 

Coinbase stał się gigantem w kosmosie, sprzedając bitcoiny. Jednak gdzieś po drodze stało się bardziej odległe i kontrowersyjne. 

Niepokojący jest również nacisk giełdy na akceptację regulaminów. Zamiast naciskać na ochronę Bitcoina przed agencjami rządowymi, przyjęli wszystkie przepisy. Wiele firm w okolicy zdecydowało się nie przestrzegać BitLicense w Nowym Jorku. Jednak Coinbase przyjął te orwellowskie i anty-Bitcoin ramy prawne.

To akt zdrady. To tak, jakby salony samochodowe z 1900 roku zgadzały się, że samochody muszą przestrzegać przepisów dotyczących koni. Chociaż mają inny charakter, niektóre firmy wydają się szybciej kapitulować. 

Coinbase mógł spróbować przekonać ustawodawców, że Bitcoin zasługuje na lepsze regulacje. Mogli bojkotować bardziej drakońskie i robić interesy tylko w zaprzyjaźnionych państwach. Zamiast tego próbują sprzedawać dane z analizy łańcucha bloków do IRS i DEA.

A potem widzisz CEO Briana Armstronga polecam shitcoiny na fałszywe konto JK Rowling. Te małe działania tylko potwierdzają ideologiczne odejście Coinbase. Nie przejmują się solidnymi pieniędzmi ani decentralizacją. Teraz chodzi o Monety Wujka Sama.

Brian Armstrong podbija shitcoiny na fałszywe twitterowe konto JK Rowling

Te argumenty tylko zarysowują powierzchnię. Tam jest mnóstwo dowodów że Coinbase jest moralnie bankrutem i nie chce się poprawiać. W tej chwili giełda jest wrogiem Bitcoina, który podpisał deklarację wojny, ale się do tego nie przyznał.

Jak usunąć Coinbase i być swoim własnym bankiem

Teoretycznie usunięcie konta Coinbase jest bardzo proste. W ustawieniach użytkownika przechodzisz do menu „Aktywność na koncie”. Stąd przewijaj w dół, aż zobaczysz czerwony przycisk z napisem „Zamknij konto”. Coinbase poprosi Cię o wpisanie hasła po raz ostatni w celu potwierdzenia, a wtedy w końcu będziesz wolny. Możesz znaleźć wszystkie kroki w tym związane przewodnik wideo.

Ale w praktyce Coinbase stawia przeciwko tobie niewielką przeszkodę. Jeśli masz kurz (małe kwoty monet, których nie możesz przelać z powodu wysokich opłat), nie możesz kontynuować. Powiedzmy więc, że opłata sieciowa za transakcję BTC wynosi 0,0000013 BTC (130 satów). Jeśli masz tylko 0,0000009 BTC (90 satów), nie będziesz mógł nim handlować ani usunąć swoje konto Coinbase.

Istnieją dwa rozwiązania tej przeszkody. Pierwszym z nich jest zdeponowanie większej ilości BTC w Coinbase, a następnie przelanie środków z odpowiednią opłatą i pozostawienie niczego. Ta metoda zapewni Ci wszystkie Twoje fundusze, ale wpłynie na kolejne Twoje UTXO, które zostanie wystawione na analizę łańcucha bloków. Ale na dłuższą metę ta inicjatywa jest tego warta. Drugą opcją jest wysłanie e-maila do działu wsparcia coinbase i poproszenie o usunięcie kurzu z konta, abyś mógł je zamknąć. Chociaż oznacza to dawanie Coinbase dodatkowych Satoshi, jest to również o wiele mniej kłopotliwe.

Po usunięciu konta Coinbase ciesz się pełną suwerennością finansową. Kup Pakiet Billfodl z portfelem sprzętowym i ciesz się wszystkimi zaletami bycia własnym bankiem. Mamy również kompletny przewodnik, który wyjaśnia jak przenieść monety z Coinbase do nowego Trezora

PORÓWNANIE

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2019
 • CENA £: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2016
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor Model T

Trezor Model T

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2018
 • CENA £: 159 $
 • EKRAN DOTYKOWY:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor One

Trezor One

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2013
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ

A jeśli chcesz mieć więcej prywatności dla swoich monet, powinieneś rozważyć CoinJoins. Oto nasze szczegółowy przewodnik krok po kroku który pomoże Ci wymieszać swoje bitcoiny z Wasabi.

Jeśli chcesz dokonać zakupu na giełdzie, która ceni Twoją prywatność i nie ma takiego KYC, jak w przypadku bazy monet, zalecamy Coinmama.

Jeśli więc nadal korzystasz z Coinbase, rozważ usunięcie swojego konta. Zachowanie go może być wygodne, ale na dłuższą metę to najlepsza decyzja. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie złych aktorów na wolnym rynku jest zaprzestanie robienia z nimi interesów. Coinbase nie może się dalej rozwijać bez Twoich pieniędzy. 

Teraz, gdy masz już całą wiedzę i zasoby, idź dalej i #DeleteCoinbase.

Jak trwale usunąć moje konto w Coinbase?

To trudniejsze niż myślisz. Coinbase sprawia, że ​​przed zamknięciem masz zerowe saldo. Jeśli na koncie pozostał jakikolwiek „kurz”, musisz skontaktować się z pomocą techniczną i poprosić o jego usunięcie. Następnie przejdź na dół „strony aktywności” i kliknij „zamknij konto”.

Dlaczego powinienem usunąć swoje konto w bazie monet?

Coinbase wielokrotnie pokazywał, że dba tylko o własny zysk, a nie o większy ekosystem Bitcoin. Dyrektor generalny Brian Armstrong prawie nigdy nie wspomina o Bitcoinie, mimo że zbił na nim swoją fortunę. Ciągle szykuje Altcoiny, nawet w celu sfałszowania kont na Twitterze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me