Dowiedz się, jak unikać płacenia wysokich opłat na giełdach kryptowalut

unikaj płacenia wysokich opłat

Giełdy pobierają część twoich kryptowalut na swoje usługi i chociaż nie możesz całkowicie uniknąć opłat, możesz uniknąć płacenia wysokich opłat, stosując kilka sztuczek.

Pierwszą rzeczą, o której musisz wiedzieć, są różne struktury opłat stosowane przez giełdy i sposoby manipulowania nimi na swoją korzyść. Możesz zaoszczędzić pieniądze, wybierając odpowiednią giełdę kryptowalut dla określonej transakcji.

Zobaczmy, jakie opłaty są zwykle pobierane na giełdach kryptowalut:

Opłaty handlowe

Najbardziej podstawową opłatą na giełdach jest opłata transakcyjna. Opłata ta jest naliczana, gdy wymieniasz kryptowalutę na inną kryptowalutę. Prostą radą byłoby znalezienie giełdy, która ma najniższą opłatę transakcyjną. Ale jest wiele innych opłat, które są dodawane do procesu handlu, o czym wkrótce się przekonasz.

Opłaty za wymianę

opłaty za wymianęInne opłaty pobierane przez giełdy mogą obejmować opłatę za utworzenie adresu, opłatę za depozyt i opłatę za wypłatę transakcji. Większość giełd nie pobiera opłat depozytowych, ale może to skutkować wyższą opłatą za wypłatę.

Ponadto giełda, która nie pobiera żadnych opłat za wypłatę, może odzwierciedlać wyższe opłaty transakcyjne lub niewielka opłata transakcyjna może powodować wzrost opłat za wpłaty i wypłaty.

Musisz uważać na tę strategię ukrywania niektórych opłat, jednocześnie mocno reklamując te, które są pozornie mniejsze. Większość giełd reklamuje się w ten sposób i ukrywa opłaty niekonkurencyjne drobnym drukiem. Dlatego wielu użytkowników narzeka online po dokonaniu transakcji, gdy dowiadują się, że giełda zajęła większą część ich funduszy.

Niektóre opłaty są obliczane na podstawie procentu transakcji, podczas gdy inne mają stałą stawkę dla wszystkich kwot transakcji. Aby uniknąć płacenia wysokich opłat podczas handlu niskimi kwotami, nie wybieraj giełd korzystających z systemu opłat stałych.

Kiedy widzisz giełdę, która twierdzi, że ma zero prowizji, żadnych opłat za wymianę i żadnych opłat za usługi, zaczynasz się zastanawiać, jak zarabiają pieniądze? Po prostu sprzedają parę po wyższym kursie niż na wolnym rynku.

Opłata premium

Opłaty za konwersjęW przypadku transakcji natychmiastowych będziesz musiał zapłacić więcej za ten rodzaj usługi premium. Opcje natychmiastowego zakupu mają zawyżone ceny. Powiedzmy, że giełda oferuje oba rodzaje usług; kupowanie Bitcoinów natychmiast wiąże się z naliczeniem 7% opłaty transakcyjnej, podczas gdy handel na ich rynku miałby niższą cenę za transakcję, zwykle poniżej 1%. Oczywiście zdecydowałbyś się na dokonanie transakcji rynkowej zamiast natychmiastowego handlu.

Opłaty za konwersję


Inne ukryte prowizje obejmują opłaty za konwersję. Jeśli zdeponujesz jakąkolwiek inną walutę fiducjarną na giełdzie, która akceptuje tylko dolary, zostaniesz obciążony opłatą za przewalutowanie. Ale ile może kosztować opłata za konwersję? Cóż, Coinbase dodaje spread w wysokości 0–2% do kursu wymiany. A jeśli chcesz wypłacić pieniądze na tym samym koncie, dwukrotnie stracisz pieniądze na kursie wymiany. Dobrym sposobem uniknięcia wysokich opłat za konwersje jest dokonanie ich z wyprzedzeniem w prawdziwym życiu przed wpłatą lub wypłatą na dowolnej giełdzie.

Teraz, gdy już lepiej rozumiesz, jak działają opłaty na giełdach, przyjrzyjmy się kilku metodom minimalizacji tych opłat, abyś mógł uzyskać te same pieniądze w swoich codziennych aktywnych transakcjach.

Nigdy nie używaj kart kredytowych

nocreditcardDokonywanie depozytów fiducjarnych za pomocą karty kredytowej lub debetowej wiąże się z astronomicznymi opłatami na każdej wymianie. Coinbase pobiera opłatę w wysokości 3,9% za depozyt kartą kredytową, a opłata może wzrosnąć nawet do 5%.

Dlatego zamiast korzystać z konta kredytowego, powinieneś wybrać konto depozytowe wymiany, konto bankowe lub portfel elektroniczny.

Konta walutowe mogą być zasilane za pośrednictwem ACH i zwykle nie są one pobierane za depozyt, a większość z tych kont jest w USD, które są ubezpieczone przez FDIC. Korzystając z tego typu konta, opłaty transakcyjne mogą znajdować się w przedziale 0,25% zamiast 4% -5% opłat pobieranych za pomocą karty.

Dodaj płynność poprzez swoje zlecenia rynkowe

Istnieją giełdy, które nagradzają użytkowników za korzystanie z zamówień limitowanych, na których nie tylko unikasz płacenia wysokich opłat, ale w rzeczywistości nie płacisz żadnych opłat. Jest to ich sposób na nagradzanie traderów za zwiększanie płynności na rynku. Jednak płacisz opłaty, gdy pobierasz płynność (tzw. Taker fee), co oznacza, że ​​wypełniasz zlecenie kupna po stronie ask lub wypełniasz zlecenie sprzedaży po stronie licytacji.

Pamiętaj o opłatach za wypłatę

Zamiast bezpośrednio wypłacać kryptowalutę z portfela Coinbase na inne giełdy, możesz najpierw zdecydować się przenieść je do Coinbase Pro.

Następnie ze swojego konta Coinbase Pro możesz przelać swoje środki na inne giełdy. Za przeniesienie środków z Coinbase do Coinbase Pro nie są pobierane żadne opłaty, a przy przenoszeniu krypto z Coinbase Pro na inne giełdy naliczane są również nowe opłaty.

Platformy peer-to-peer

platforma peer to peerPlatformy lub rynki peer-to-peer umożliwiają osobom fizycznym łączenie się ze sobą bez konieczności pośredniczenia w transakcji przez stronę trzecią. Obie strony samodzielnie ustalają warunki handlu i uzgadniają cenę sprzedaży lub zakupu, a także sposób płatności i lokalizację (jeśli zdecydują się spotkać osobiście).

Niektóre z tych rynków to LocalBitcoins, Paxful i LocalEthereum. Nawet jeśli nie ma żadnych opłat transakcyjnych, opłat za konwersję, depozyt lub wypłatę, platforma nalicza 1% opłatę od sprzedawców. Kupujący nie muszą wnosić żadnych opłat.

Inną wadą jest to, że takie platformy mają mniej użytkowników, więc będziesz musiał poczekać, aby znaleźć sprzedawcę, a gdy już go znajdziesz, musisz być bardzo ostrożny, ponieważ jest wielu oszustów.

Handluj tylko wtedy, gdy musisz

Najprostszym sposobem uniknięcia wysokich opłat jest całkowite powstrzymanie się od handlu. Dzięki aktywnemu handlowi pieniądze, które wydasz na dziesiątki opłat, sumują się. Dlatego najlepszym posunięciem byłoby rzadkie handlowanie tylko wtedy, gdy istnieją okazje, które mogą przynieść wysokie zyski.

Wniosek

Jeśli jesteś aktywnym inwestorem, powinieneś dokładnie zbadać giełdy i wszystkie ich opłaty. Nawet jeśli możesz znaleźć taki z niższymi opłatami w jednym dziale, najprawdopodobniej będzie miał wyższe opłaty za inne aspekty. Powinieneś rozważyć swój styl handlu i sposób, w jaki możesz go wykorzystać, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Wyróżniony obraz: cryptowisser.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector