DYP Maksymalizacja korzyści płynących z protokołów hodowli plonów

uprawa plonów

Jeśli chcesz przenieść swoją strategię inwestycyjną DeFi na wyższy poziom, musisz zrozumieć rolnictwo plonów i jakie platformy oferują najlepsze nagrody. Uprawa plonów stała się ostatnio powszechną cechą rynku. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej nowej technologii, musisz DYOR (przeprowadzić własne badania), aby odkryć, które platformy oferują najlepszy zwrot z inwestycji.

Co to jest uprawa plonów

Możesz myśleć o uprawa plonów jako ewolucja obstawiania. Kiedyś użytkownicy stawiają swoją kryptowalutę tylko podczas walidacji transakcji w sieciach Proof-of-Stake. Wkrótce ta strategia przekształciła się w inne formy obstawiania, takie jak pule płynności i rolnictwo. W dzisiejszych czasach istnieje wiele powodów, dla których użytkownik stawia swoje kryptowaluty. Jednym z najpopularniejszych powodów jest uprawa plonów.

Uprawa plonów a obstawianie

Często używa się zamiennie terminów obstawianie i rolnictwo. Warto zauważyć, że jest to niepoprawne. Krytyczną różnicą między obstawianiem a uprawą plonów jest RRSO i okresy blokady. Hodowla plonów zapewnia niższą RRSO niż obstawianie kryptowalut na większości platform. Jednak pule tyczenia wymagają znacznie dłuższego okresu blokowania niż hodowla plonów. W większości przypadków rolnicy mają krótkie wymagania dotyczące blokowania, jeśli takie istnieją. Z tego powodu protokoły rolnicze często wprowadzają jakąś formę kary za wcześniejsze wycofanie, aby uniemożliwić użytkownikom natychmiastowe porzucenie swoich żetonów puli rolniczej..

Jak działa uprawa plonów

Farmacja plonów działa podobnie do obstawiania kryptowalut. W szczególności będziesz musiał zgodzić się na jakąś formę blokady i zdeponować swoją kryptowalutę w puli rolniczej. Fundusze te są następnie dostępne dla nowych projektów lub innych użytkowników, w zależności od platformy. W szczególności otrzymujesz nagrody za farmienie żetonów puli. Wartość żetonów puli może wzrosnąć, gdy do protokołu rolniczego wpłynie większa płynność. W związku z tym możesz uzyskać dodatkowe zwroty z inwestycji, gdy to nastąpi.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka różnych typów protokołów hodowli plonów. Najpopularniejszą formą gospodarowania są zdecentralizowane pożyczki. W tym scenariuszu zgadzasz się zablokować swoje fundusze w puli farmy, na którą inni użytkownicy mogą następnie pożyczać.

Te krótkoterminowe pożyczki są spłacane wraz z odsetkami. Ta spłata wraca do puli, jeszcze bardziej zwiększając jej płynność. Z kolei tokeny puli zyskują na wartości. Co ciekawe, systemy te łączą fundusze wszystkich użytkowników w puli rolniczej. Strategia ta gwarantuje, że pożyczkodawcy otrzymają spłatę pożyczki na czas, niezależnie od tego, czy pożyczkobiorca wywiązał się ze swoich zobowiązań.

Korzyści z uprawy plonowej

Uprawa plonów jest tak popularna, ponieważ przynosi znaczące korzyści na rynek. Po pierwsze, jest to proste. W większości scenariuszy nie potrzebujesz żadnej wiedzy technicznej. Z tego powodu jest to znacznie bezpieczniejsze niż handel dla nowych użytkowników. Oprócz zbadania zalet platformy, na której zamierzasz handlować, wystarczy zapoznać się z okresem blokady i nagrodami.

Ponieważ istnieje mniejsze ryzyko i ogólna zależność od działań inwestora, rolnictwo dochodowe zapewnia bardziej spójne zyski inwestorom niż handel. Ponadto udowodniono, że uprawa plonów zapewnia wyższy zwrot z inwestycji dla nowych użytkowników w porównaniu z handlem. Po co spędzać tygodnie na nauce strategii handlowych, skoro możesz po prostu uprawiać swoją kryptowalutę i zacząć zarabiać już dziś.

Ryzyko związane z uprawą dochodową

Należy wspomnieć, że hodowla plonów nie jest doskonała. Istnieją pewne zagrożenia, o których użytkownicy powinni wiedzieć, zanim przystąpią do tych sieci. Po pierwsze, musisz uważać na oszustów obiecujących niemożliwe wypłaty. Jeśli zwrot z inwestycji brzmi zbyt dobrze, aby był prawdziwy, to jest.


I odwrotnie, musisz także uważać na ciągnięcie się dywanu. Wyciąganie dywanu występuje, gdy firma usuwa całą swoją płynność z puli bez wcześniejszego powiadomienia użytkowników. Niestety, wyciąganie dywanów jest zbyt powszechne na rynku i powoduje, że inwestorzy trzymają torbę.

Inflacja jest obecnie najbardziej znaczącym ryzykiem, przed jakim stoją platformy rolnicze. Zagrożenia inflacyjne na rynku są nieuchronne ze względu na sposób działania grup rolniczych. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy ktoś doda płynność do puli, wydanych zostanie więcej tokenów. Problem polega na tym, że te emisje tokenów zaczęły wypaczać równowagę podaży i popytu. Z kolei te emisje negatywnie wpływają na wartość rynkową tych tokenów.

DYP wprowadza deflacyjny protokół DeFi

Protokół DeFi Yield deweloperzy mogli znaleźć najlepszy sposób na walkę z największym wrogiem rolnictwa plonowego dzięki nowej deflacyjnej strukturze zarządzania. W przeciwieństwie do konkurencji, DYP zintegrował różne protokoły deflacyjne, aby pomóc w utrzymaniu wartości symbolicznych.

Na przykład sieć codziennie automatycznie konwertuje tokeny DYP na ETH. Ta strategia ogranicza podaż DYP i wzmacnia jego wartość. Ponadto DYP jest pierwszą platformą DeFi, która umożliwia obstawianie tokenów DeFi i wypłacanie nagród w ETH. Oba te systemy mają na celu redukcję DYP w obiegu i wzmocnienie podstawowego łańcucha blokowego sieci, Ethereum.

Uprawa plonów DYP

DYP obsługuje obecnie wybrane baseny rolnicze. Istnieją automatyczne kontrakty na uprawę plonów dla DYP / ETH, DYP / USDC, DYP / USDT i DYP / WBTC. A co najlepsze, Twoje opłaty rolne wracają do społeczności, ponieważ są zasilane przez pule płynności.

Korzystanie z tokena DYP

Token DYP odgrywa istotną rolę w sieci. Ten token działa jako podstawowy token zarządzania. Użytkownicy mogą głosować na pilne problemy z siecią, gdy posiadają tokeny DYP. Im więcej posiadasz DYP, tym większą wagę przykładasz do akceptacji lub odmowy aktualizacji sieci, dodanych pul lub zmian opłat.

Prawdziwe zarządzanie

Każdego dnia po zakończeniu protokołu deflacyjnego DYP społeczność musi zdecydować, co zrobić z nieprzekonwertowanymi tokenami DYP. Członkowie społeczności głosują nad tym, czy spalić te tokeny, czy też rozdzielić je za pośrednictwem puli płynności. W ten sposób użytkownicy DYP mają więcej do powiedzenia w kierunku sieci i wartości tokena projektu.

DYP – Nie wszystkie plony są równe

DYP bierze ciasto pod względem łatwości użytkowania i zaangażowania społeczności. Ich deflacyjny model zarządzania jest pierwszy na rynku. Jeśli się powiedzie, możesz spodziewać się, że ta forma deflacyjnego modelu zarządzania sprawi, że powszechne użycie będzie się rozwijało. Na razie użytkownicy DYP ciesz się zdrowym zwrotem z inwestycji dzięki ich zdolności do ochrony symbolicznej wartości projektu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector