Freewallet Insights, Pandemic Aftermath i 2020 Crypto Trends – ekskluzywny wywiad z Solomonem Brownem

Freewallet

Tym razem mieliśmy przyjemność porozmawiać z Solomonem Brownem, szefem działu PR w firmie Freewallet. Najpopularniejszym produktem firmy jest Freewallet: Crypto Wallet, który obsługuje ponad sto aktywów, które można kupić za pomocą karty kredytowej. Ponadto Freewallet oferuje 22 aplikacje z jedną walutą na Androida i 11 aplikacji na iOS, które obsługują łącznie 22 monety i tokeny.

Solomon jest dobrze zorientowany w promowaniu start-upów blockchain, co pozwoliło mu rozpocząć jego kadencję Freewallet w 2018 roku i przenieść się na obecne stanowisko. Oprócz PR specjalizuje się w ramach prawnych dotyczących kryptowalut, które są obecne w różnych krajach na całym świecie.

Cześć Salomon, miło cię mieć z nami. Znamy rodzinę Freewallet jako kompleksową platformę dla wszystkiego, czego potrzebujesz w kryptowalutach. Jednak ostatnie funkcje udostępnione przez firmę pokazały, że zawsze jest miejsce na rozwój. Opowiedz nam o nich więcej.

Okay, zanim do tego dojdziemy, chciałbym podziękować Coindoo za rozmowę ze mną, abym miał szansę podzielić się swoją wiedzą i opowiedzieć publiczności o naszych najnowszych wydarzeniach.

Na początku 2020 roku wypuściliśmy zaktualizowaną wersję 16 naszych portfeli mono, aby zapewnić naszym użytkownikom lepszą użyteczność. Dzięki aktualnemu stosowi i przeniesieniu naszego głównego punktu ciężkości na rozwój zaplecza, byliśmy w stanie zmienić skrypt aplikacji na Androida i iOS w sumie 11 monet i tokenów oraz uczynić je wygodniejszymi w użyciu.

Teraz większość funkcji i korzyści jest dostępna bezpośrednio w aplikacjach. Poza tym, ponieważ stawiamy na bezpieczeństwo obok stabilności, nowe portfele są dobrze chronione, a pewne zmiany w projekcie zostały wprowadzone, aby ułatwić obciążenie i przyspieszyć wszystkie operacje w systemie. To, co osobiście najbardziej mi się podoba, to bieżące wsparcie dla powiadomień push na każdym urządzeniu, informujące zarówno o wpłatach, jak i wypłatach. Jestem facetem od Apple Watch i zawsze go mam na sobie, więc zawsze mam pewność, że moje dane są bezpieczne, ponieważ aplikacja reaguje nawet wtedy, gdy jestem offline lub zaplecze się wyłącza.

Chciałbym również zwrócić uwagę na nasze wzmocnione partnerstwo z Changelly, które ma na celu przeniesienie transakcji dotyczących ponad 50 zasobów cyfrowych poza łańcuch bloków. Planowaliśmy wdrożyć tę funkcję od dawna, ale globalne zamieszanie związane z Covid-19 przyspieszyło nasze wspólne wysiłki. W ten sposób użytkownicy mogli zaoszczędzić na bezpłatnych transakcjach, które są możliwe w ramach Freewallet ekosystem i skorzystać z lepszych kursów wymiany, które są równe kursom Changelly. Szybsza realizacja wymiany (tylko 1-2 minuty) i zwiększona anonimowość to inne kluczowe zalety, szczególnie w czasach skrajnej wrażliwości na rynku, ponieważ Twoje transfery nie będą ugrzęźć z długimi czasami potwierdzenia i nie będą transmitowane publicznie.

Freewallet zapewnia swoim użytkownikom usługi powiernicze. Mówiąc bardziej szczegółowo o kwestiach bezpieczeństwa, czy możesz skomentować dramatyczne wątki na Twitterze, Reddicie i innych kanałach mediów społecznościowych, wyrażające brak zaufania do hostowanych portfeli? I jakie korzyści oferują powiernicze portfele kryptograficzne?

Prawda jest taka, że ​​debata na temat portfeli zabezpieczonych i niepolegających na ochronie ma tyle samo sensu, co gwałtowny konflikt między Big-endianami a Little-endianami z filmu Jonathan Swift’s Gulliver’s Travels. Tak, klucze prywatne klientów są przechowywane przez Freewallet, ale w przypadku usług powierniczych, jeśli użytkownik utraci dostęp do swoich danych, nie oznacza to, że straci on swoje fundusze. Jego konto można łatwo odzyskać za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jeśli mówimy o błędach transakcji, mam silne poczucie, że większości z nich można uniknąć i w ogóle nie są one związane z dostawcą portfela. Co więcej, błędy te są zwykle naprawiane przez obsługę klienta, co jest kolejną zaletą portfeli powierniczych. Dlatego ten typ portfela kryptowalutowego wydaje się szczególnie odpowiedni dla początkujących. Dzięki zespołowi wsparcia dostępnemu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów, dokładamy wszelkich starań, aby wspierać Cię. To nic wielkiego, jeśli na przykład przypadkowo dokonasz płatności na adres zbiorczy bez odniesienia do identyfikatora portfela. Stale realizujemy podobne błędne transakcje i dokonujemy zwrotów pieniędzy. Oczywiście nie możemy nic zrobić jednym pstryknięciem palców. Istnieją rzadziej spotykane sytuacje, które wymagają czasu, wysiłku i zasobów, ale zawsze jesteśmy gotowi pomóc naszym użytkownikom.

W każdym razie ponad 3 miliony użytkowników z ponad 100 krajów wybrało już Freewallet. Skąd pochodzą Twoi główni odbiorcy? Jakie rynki Twoim zdaniem najbardziej sprzyjają, aby Twoja firma poszerzyła swoją międzynarodową bazę klientów w 2020 roku?

Jak powiedziałeś, mamy ogromną liczbę użytkowników na całym świecie. Lista naszych 10 najlepszych krajów, mierzona liczbą wizyt, obejmuje Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Niemcy, z czego jesteśmy dumni. Przechodząc dalej na wschód, biorąc pod uwagę wszystko, co dzieje się w szybko rozwijającym się azjatyckim sektorze kryptowalut z powodu koronawirusa, spodziewamy się, że więcej chińskich użytkowników dołączy do naszej rodziny Freewallet, ponieważ rynek Państwa Środka wygląda obecnie najbardziej obiecująco.

Jeśli chodzi o pandemię, jak zmieniło się zachowanie konsumentów w Freewallet?

Cóż, tydzień po notorycznym załamaniu rynku kryptowalut, który miał miejsce 13 marca, zakupy Bitcoinów wzrosły o 30%, podobnie jak liczba wszystkich żądań zakupu. O wiele bardziej interesujące jest to, że zaobserwowaliśmy dokładnie taki sam wzrost liczby użytkowników, którym udało się kupić kryptowaluty, który okazał się najwyższy w historii, ponieważ zarówno nowi, jak i starzy klienci od razu zintensyfikowali swoją aktywność. W rezultacie odnotowaliśmy również dobry 45% wzrost wolumenu transakcji.


Freewallet

Czy musiałeś reorganizować swój biznes podczas kwarantanny? Czy napotkałeś jakieś wyzwania i jak przez nie przeszedłeś??

Ze względu na specyfikę naszej branży, strukturalnie zespół Freewallet jest zdecentralizowany, zrzeszając około stu pracowników z całego świata w jednym celu. Na szczęście egzekwowanie środków samoizolacji nie miało wpływu na nasze procesy robocze, a nasza obsługa klienta jest nadal dostępna przez całą dobę..

Ale surowe środowisko emocjonalne to zupełnie inna sprawa. Stanie na brzegu niepewności jest przygnębiające, ponieważ nikt nie jest w stanie wyjaśnić, jak rozwinie się trwający kryzys zdrowotny i gospodarczy. A w tych trudnych czasach twoja praca może stać się twoim sanktuarium. Uwielbiam podróżować i bardzo frustrujące było zaakceptowanie rzeczywistości, w której muszę zostać w domu i mogę tylko pomarzyć o możliwości ponownego wyjazdu za granicę. Ale mam już rozwiązanie, a moja seria Crypto Geography, która pozwala mi podróżować, gdzie chcę – we własnym zakresie – pomogła mi złagodzić nudę. Ale ten rodzaj podróży jest również łatwiejszy dla twojego budżetu.

Tak, przeczytałem Wasze artykuły na temat krypto-geografii dotyczące używania kryptowalut i przepisów w krajach na całym świecie. Z Twojego punktu widzenia który kraj można nazwać stolicą całej branży kryptowalut?  

To dobre pytanie, ale mogę tylko na ten temat spekulować. Dzięki swojemu pozytywnemu nastawieniu do kryptowalut i odpowiednim ramom wspierającym, na przykład maltański rząd prawdopodobnie zamieni swój mały kraj w kwitnące centrum blockchain. Mówią, że małe gołębie mogą nieść świetne wiadomości i wydaje się, że tak jest w przypadku Malty. Giełdy oparte na samej tej wyspie blockchain mogą pochwalić się znaczną częścią wolumenu obrotów, podczas gdy niektórzy liderzy branży planują przenieść tam swoją siedzibę. Jeśli ta sama tendencja utrzyma się w czasie, mamy wszelkie powody, by sądzić, że więcej przedsiębiorców kryptowalutowych przyczyni się do dobrobytu Malty.

Jednocześnie niedawno utworzona piaskownica regulacyjna w Niemczech otwiera nowe horyzonty dla masowej adopcji kryptowalut w całej Unii Europejskiej, akceptując kryptowaluty jako cyfrową reprezentację wartości i legalizując usługi i operacje związane z kryptowalutami. W tym roku amerykańskie organy regulacyjne również nadążają za procesem wyjaśniania wszystkich wirtualnych aktywów, co można uznać za ważny kamień milowy w amerykańskim prawodawstwie dotyczącym kryptowalut. Jeśli weźmiemy pod uwagę precedens Crypto Valley organizujący duże wydarzenia branżowe na całym świecie i te ekscytujące projekty kryptograficzne działające w USA, wydaje się, że ostatnie próby lokalnych prawodawców doprowadzą do znaczącego postępu w rozwoju kryptowalut i przyjęciu do głównego nurtu.

Chciałbym tylko odnieść się do jeszcze jednej serii Crypto Geography o Chinach. W miarę jak cyfrowy juan nabiera rozpędu, czy zgadzasz się z byłym prezesem Banku Chin, Li Lihui, że chińska narodowa kryptowaluta ma szansę zastąpić gotówkę??

Połączenie tego, co najlepsze w krypto i fiat, może zapewnić bardzo silne wsparcie dla cyfrowego juana w skali kraju, ponieważ państwo da mu solidne gwarancje płynności. Niemniej jednak nie wyciągałbym żadnych wielkich wniosków, biorąc pod uwagę scentralizowany charakter kryptowaluty wspieranej przez państwo, który jest sprzeczny z filozofią branży. Potencjalna baza użytkowników jest niezwykle duża, ale najprawdopodobniej przełoży się to na masowe przyjęcie nadzorowanych walut cyfrowych banku centralnego, ale nie w ogóle aktywów cyfrowych, i pozostaje pytanie, czy takie podejście posłuży do rozwoju rynku kryptowalut.

W Chinach używanie niezabezpieczonych kryptowalut jest jak dotąd surowo zabronione, co oznacza, że ​​władze lokalne nie mają pewności co do funkcjonalności kryptowalut. Tak więc, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie korzyści płynące z rozprzestrzeniającego się cyfrowego juana, nie można go jeszcze nazwać zmianą gry, ponieważ przytłaczająca większość populacji Chin nadal wybiera gotówkę jako domyślną metodę płatności..

Na rynku kryptowalut zyskuje na sile zupełnie inny trend – renesans zdecentralizowanych finansów 2020. Więc jakie jest twoje zdanie na temat projektów DeFi wypełniających przestrzeń kryptograficzną?

Imponujący postęp DeFi jest najwyraźniej krytycznym punktem ewolucyjnym i jednym z najbardziej znaczących ulepszeń dla sfery kryptograficznej. Zdecentralizowane finanse reprezentują system przewidziany przez wielu cypherpunków, pierwszych użytkowników technologii blockchain i samego Satoshi Nakamoto. Bitcoin był tylko punktem wyjścia do pokazania ludziom lepszego świata, wolnego od jakiegokolwiek ucisku finansowego, a sektor DeFi podąża ścieżką, oferując jeszcze bardziej ekscytujące możliwości budowania zupełnie nowej branży finansowej.

Dobrym tego przykładem jest niedawny wzrost wykorzystania stablecoinów DeFi. Zarówno istniejące, jak i przyszłe projekty powoli, ale konsekwentnie zmierzają w kierunku decentralizacji gospodarki cyfrowej poprzez demokratyzację i eliminację pośrednictwa operacji finansowych. Zwiększają także wiarygodność kryptowalut w oczach masowej publiczności, która gromadzi się w stabilnych aktywach, aby chronić swoje fundusze przed ewentualnymi wstrząsami rynkowymi. Oczywiście jest za wcześnie, aby powiedzieć, czy rozwój projektów DeFi przyczyni się do szerszego rozpowszechnienia kryptowaluty, ale używanie stablecoinów, takich jak na przykład Dai, jest dość bezpiecznym sposobem, aby ludzie mogli dostać się do systemu i zbadać, jak to działa.

Podsumowując na temat ważnych wydarzeń związanych z kryptowalutą w 2020 roku, nie możemy zignorować trzeci halving Bitcoina które miało miejsce 11 maja. Debaty związane z dalszymi ruchami cen BTC wciąż się toczą w społeczności. Czego osobiście oczekujesz od zachowania Bitcoina po halvingu?

Mając na uwadze niedawny wzrost rynku stablecoinów, powiedziałbym, że przyszłe zyski Bitcoin są wyraźną możliwością. Istnieje już kilka silnych znaków zwyżkowych, w tym dodatnia korelacja między szybko rosnącą kapitalizacją rynkową Tether a ceną Bitcoina, co sprawia, że ​​ta relacja jest dochodowa w krótkim i średnim okresie.

Podczas pandemii Covid-19 ostatni halving przyciągnął rekordową uwagę mediów kryptograficznych zaciekawionych tym, jak kolejna redukcja nagrody wpłynie na los dominującej kryptowaluty. Myślę, że był to jeden z głównych czynników, które doprowadziły do ​​widocznego wzrostu całkowitego obrotu i liczby zakupów Bitcoin w następstwie zmniejszenia o połowę, gdy ludzie znaleźli kolejne duże wydarzenie rynkowe ukryte za licznymi nagłówkami. W Freewallet, obie te wartości wzrosły względnie o 22% i 27%, podczas gdy liczba użytkowników kupujących Bitcoin wzrosła o 25%. I z pewnością nie powinniśmy zapominać o rosnącym zainteresowaniu instytucji i co to oznacza dla potencjalnego wzrostu cen Bitcoinów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector