Gemini vs Coinbase | Porównanie wymiany kryptowalut

Gemini vs Coinbase

Gemini i Coinbase to dwie główne giełdy kryptowalut. Obaj mają silną pozycję w branży kryptowalut i są również jednymi z najbardziej zaufanych pod względem bezpieczeństwa i jakości usług. W tym porównaniu Gemini vs Coinbase zamierzamy przeanalizować obie giełdy pod kątem kluczowych funkcji i ogólnej jakości usług.

O Gemini

Bliźnięta jest dostawcą usług wymiany i przechowywania kryptowalut dla aktywów cyfrowych. Zarejestrowana w Departamencie Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYSDFS) ma również swoją siedzibę w Nowym Jorku. Giełda została założona w 2014 roku przez bliźniaków Winklevoss Camerona i Tylera.

Gemini można uznać za najlepszą giełdę kryptowalut, która utrzymuje się na tym samym poziomie, co giganci, tacy jak Binance, Bitstamp i Kraken. Giełda niedawno ogłosiła, że ​​obecnie zapewnia usługi przechowywania Bitcoinów dla klientów, zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych. Jest również uważany za jedną z najbezpieczniejszych giełd, po przyjęciu systemu bezpieczeństwa na poziomie wojskowym, o czym omówimy później.

O Coinbase

Coinbase to wiodąca platforma do handlu kryptowalutami z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Założona w 2012 roku przez obecnego CEO Briana Armstronga i Freda Ehrsama, Coinbase jest największą giełdą kryptowalutową pod względem wolumenu obrotów w Stanach Zjednoczonych. Platforma służy jako pośrednik do kupowania i sprzedawania aktywów cyfrowych, nawet w przypadku walut fiducjarnych. Może być również używany jako portfel do przechowywania zasobów cyfrowych.

Coinbase Pro to ramię Coinbase, które umożliwia użytkownikom platformy wzajemne kupowanie i sprzedawanie zasobów cyfrowych. Co więcej, Coinbase ma siłę, która go wyróżnia; otworzył swoje drzwi dla każdego kwalifikującego się aktywa do umieszczenia na swojej platformie. Niedawno uruchomił Coinbase Asset Hub, który umożliwia emitentom tokenów bezpośrednie wydawanie swoich aktywów przy bardzo niewielkim zaangażowaniu samej giełdy. Coinbase jest również jedną z najbezpieczniejszych giełd, według kilku raportów z audytów bezpieczeństwa.

Gemini vs Coinbase: dostępne waluty

Coinbase zapewnia wsparcie dla szerokiej gamy kryptowalut. Obecnie dostarcza informacji rynkowych na temat 50 aktywów. Należą do nich Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, 0x, USD Coin, Basic Attention Token, Ripple, EOS, Stellar, Augur, DAI, Link, Atom, Kyber Network i Zcash. Te aktywa cieszą się różnymi poziomami wykorzystania w Coinbase, niektóre są wymienione w Coinbase, ale nie w Coinbase Pro i odwrotnie.

Gemini obsługuje obecnie 20 kryptowalut. Należą do nich BTC, ETH, LTC, LINK, DOGE, EOS, XLM i inne.

Gemini vs Coinbase: Dostępne kraje

Gemini jest dostępny w 50 krajach na różnych kontynentach. Kraje te obejmują między innymi Stany Zjednoczone, Kanadę, Brazylię, Wielką Brytanię i Irlandię. Działa również we wszystkich stanach w Stanach Zjednoczonych.


Wręcz przeciwnie, Coinbase działa w 32 krajach, także na wielu różnych kontynentach. Platforma oferuje transakcje kryptograficzne i usługi przechowywania w 190 krajach. W Stanach Zjednoczonych portfel Coinbase USD działa po prostu w stanach, w których firma ma licencję na przesyłanie pieniędzy. Obsługiwani handlowcy pochodzą z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii i Finlandii.

Z tego punktu widzenia zwycięzcą naszej bitwy Gemini vs Coinbase jest Coinbase, ponieważ ma zasięg w wielu innych krajach, dając dostęp do większej liczby użytkowników.

Gemini vs Coinbase: interfejs i wrażenia użytkownika

Gemini jest znane nie tylko z bezpieczeństwa, ale ma również prosty interfejs użytkownika, po którym nawet początkujący mogą z łatwością obsługiwać. Witryna ma bardzo skąpy tekst bez zbędnych szczegółów, które zmyliłyby nowych użytkowników. Dlatego może być idealny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Warto wspomnieć, że Coinbase jest tak samo jak Gemini pod względem użytkowania. Jego prostota konstrukcji sprawia, że ​​jest to idealne miejsce dla początkujących traderów i utrzymuje tę reputację od lat. Nawet jeśli oba mają czyste interfejsy, Coinbase jest lepszą opcją dla początkujących, ponieważ interfejs jest łatwiejszy w nawigacji niż Gemini.

Gemini vs Coinbase: aplikacje mobilne

Gemini ma aplikację mobilną zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Jednak użytkownicy mają pewne skargi, takie jak powolne ładowanie i brak odpowiedzi. Inną skargą jest to, że wyświetla wyskakujące okienka nawet po udzieleniu odpowiedzi. Istnieją również trudności z przeniesieniem salda z portfela do portfela zewnętrznego, ale aplikacja ma niesamowitą kolekcję aktywów.

Aplikacja mobilna Coinbase ma prosty i przejrzysty wygląd, ale użytkownicy skarżyli się na niemożność zaakceptowania większej liczby altcoinów, takich jak Dogecoin, a także na słabą obsługę klienta. Opłaty dotyczą również użytkowników aplikacji, którzy uważają, że powinna zostać obniżona.

Gemini vs Coinbase: wpłaty i wypłaty

Gemini umożliwia wpłaty za pomocą BTC, ETH i USD. Wpłaty w dolarach można dokonywać za pomocą kart kredytowych lub debetowych, w tym Visa, Mastercard i American Express. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą również korzystać z bezpośrednich przelewów bankowych.

Natomiast Coinbase ma większą liczbę opcji wpłat i wypłat. Obejmują one zarówno kryptowaluty, jak i waluty fiducjarne w następujący sposób.

Depozyty:

  • Przelew bankowy (a także ACH w USA i SEPA w UE) dla wszystkich obsługiwanych walut, a mianowicie CAD, EUR, GBP, SGD i USD;
  • Karty kredytowe i karty debetowe;
  • Wymienione kryptowaluty.

Wypłaty:

  • PayPal;
  • Wymienione kryptowaluty.

Pod względem łatwości wpłat i wypłat Coinbase jest lepszym wyborem, ponieważ ma więcej dostępnych opcji do wyboru.

Gemini vs Coinbase: Opłaty

Kolejną krytyczną funkcją, której użyjemy w naszym porównaniu Gemini i Coinbase, są opłaty. Gemini ma dwie kategorie opłat: opłaty transakcyjne i opłaty za przelew. Pierwsza jest naliczana za transakcje na platformie w postaci opłat Dynamic Maker-taker. Opłaty za przelew są naliczane za przenoszenie środków na konta handlowe na giełdzie i z nich.

Wpłaty są bezpłatne dla wszystkich kryptowalut i przelewów bankowych. Warto zauważyć, że wypłaty są bezpłatne dla wszystkich kryptowalut, dopóki nie osiągną progu do 10 dla klientów indywidualnych i 50 dla inwestorów instytucjonalnych, po czym naliczane są opłaty w zależności od aktywa. Wypłaty za pośrednictwem ACH, Gemini Dollar i przelewu bankowego są bezpłatne.

W przypadku Coinbase opłaty są naliczane na podstawie kraju zamieszkania użytkownika, metody płatności, waluty i ilości. Im wyższy wolumen, tym wyższe opłaty. Kupujący kartą debetową lub kredytową muszą zapłacić 3,99 procent kwoty.

Podsumowanie przedstawia się następująco:

Standardowe kupno / sprzedaż Instant Buys (tylko karta debetowa) Przelewy bankowe (SEPA) – wejście / wyjście * Szybsze płatności
1,49% 3,99% Bezpłatnie / 0,15 € Darmowy
Metoda płatności za zakup / sposób wypłaty za sprzedaż Efektywna stawka opłaty za konwersję (po zrzeczeniu się)
Konto bankowe w USA 1,49%
Portfel Coinbase USD 1,49%
Karta debetowa 3,99% ***
Metoda wpłaty w USD Opłata
Przelew ACH Darmowy
Przelew 10 USD (25 USD wychodzące)

Coinbase słynie z pobierania wysokich opłat, więc jasne jest, że Gemini jest w tej dziedzinie.

Gemini vs Coinbase: Bezpieczeństwo

Bliźnięta to dodatkowo wzmocniona wymiana, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Mówi się, że ma system bezpieczeństwa na poziomie wojskowym. Jest to zrozumiałe ze względu na usługi powiernicze, które świadczą, aby zapewnić bezpieczeństwo funduszy klientów. Giełda jest również jedną z pierwszych, która poddaje się regulacjom i jest jedną z najbardziej zgodnych w branży, co sama w sobie zapewnia poziom bezpieczeństwa.

Być może z tego powodu Gemini nigdy nie został zhakowany ani w inny sposób naruszony. Nie ma danych o utracie środków lub danych osobowych przez użytkowników.

Coinbase stosuje również doskonałe środki bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo funduszy i informacji użytkowników. Chociaż nigdy nie został on również zhakowany, użytkownicy stracili fundusze w wyniku kilku oszustw phishingowych.

Gemini vs Coinbase: obsługa klienta

Gemini może pochwalić się wysokiej jakości całodobową obsługą klienta. Jednak opinie użytkowników sugerują, że wystąpiły pewne problemy. Klienci twierdzą, że poprosili o wsparcie (głównie z powodu nieudanych wypłat), a otrzymanie odpowiedzi zajmuje tygodnie.

Ci, którzy korzystali z Coinbase, również narzekali na jakość obsługi klienta. Obejmuje to przedwczesną reakcję i nierozwiązane problemy, które utrzymują się tygodniami, podobnie jak Gemini. Większość skarg ogranicza się do niemożności wycofania lub przesłania informacji KYC, które obsługa klienta obiecuje rozwiązać, ale nigdy tego nie robi.

Gemini vs Coinbase: opinia publiczna

Gemini i Coinbase to czołowe giełdy kryptowalut, które z biegiem czasu zyskały reputację. Mimo to małe badanie opinii publicznej pokaże, że społeczeństwo nie odczuwa miłości. Problemy wynikają głównie ze słabej reakcji obsługi klienta, a nie problemów, z którymi borykają się klienci. Wiele recenzji odnosi się do tych najlepszych giełd jako oszustw, których nikomu nie polecą.

Gemini vs Coinbase: Werdykt

Patrząc na to porównanie wymiany Gemini i Coinbase, jasne jest, że obaj muszą ulepszyć obsługę klienta. To jest jedyny obszar, w którym obaj nie radzą sobie. Wybór między nimi będzie również zależeć od twojej motywacji i priorytetu. Na przykład opłaty mogą być dla niektórych decydującymi czynnikami. Jednak oboje mają swoje mocne i słabe strony, więc powinieneś wybrać ten, który spełnia Twoje priorytetowe potrzeby.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector