Główny analityk PrimeXBT Kim Chua: Przyczyna kryzysu dostaw BTC i dlaczego będzie gorzej

PrimeXBT

W roku 2020 nastąpiła poważna zmiana w składzie kupujących BTC, a instytucje i duże korporacje miały dużo pieniędzy na rozmieszczenie głównych nabywców BTC. Zjawisko to stało się jeszcze bardziej rozpowszechnione po tym, jak Grayscale Bitcoin Trust zaczął bardziej agresywnie nabywać Bitcoin na początku ubiegłego roku, a także dobrze telegraficznie dokonane zakupy dokonane przez MicroStrategy.

11 sierpnia ubiegłego roku MicroStrategy zakończyła swój początkowy zakup 21 454 BTC za łączną cenę 250 mln USD, co daje średnią cenę 11 653 USD. Po tym zakupie we wrześniu 2020 r. Nastąpił zakup 16 796 BTC za 175 mln USD (średnia cena 10 419 USD). Następnie, 5 grudnia, firma poinformowała, że ​​właśnie dokonała trzeciego zakupu Bitcoinów za 2574 BTC za 50 mln USD w gotówce ( średnia cena 19.427 USD). Te zakupy były szeroko nagłaśniane i spowodowały, że inne korporacje poszły w ślady MicroStrategy. MicroStrategy z powodzeniem przeprowadziła również sprzedaż obligacji na początku grudnia, która cieszyła się dużą popularnością i zebrała 650 milionów dolarów zamiast pierwotnych 550 milionów dolarów i wykorzystała te fundusze na zakup 29.646 BTC. Dzięki temu całkowite udziały firmy wyniosły 70 470 BTC, co oznacza, że ​​sama MicroStrategy zgromadziła 70 470 BTC od sierpnia do grudnia.

Poza MicroStrategy, innym głównym nabywcą Bitcoin jest Grayscale Bitcoin Trust. Chociaż MicroStrategy może przestać kupować BTC, gdy uzna, że ​​kupił wystarczająco dużo, Greyscale Bitcoin Trust jest konsekwentnym kupującym, który kupuje regularnie, z nieustannym popytem do tego stopnia, że ​​musi tymczasowo wstrzymać wdrażanie nowych klientów.

BTC

Od czerwca ubiegłego roku Grayscale zwiększyła swoje zasoby Bitcoinów o 70%, kupując około 250 000 BTC, z wyraźnym wzrostem w grudniu, kiedy tempo zakupów znacznie wzrosło. Firma dodała łącznie 72950 BTC (2,132 miliarda dolarów) do swoich zarządzanych aktywów (AUM) w samym tylko grudniu, podkreślając duży popyt na Bitcoin ze strony akredytowanych inwestorów i klientów z biur rodzinnych..

Przy tak ogromnych zakupach od instytucji, które nie mają zamiaru sprzedawać swoich zasobów BTC przez długi czas, podaż nowych wydobywanych BTC pozostaje daleko w tyle, jeśli chodzi o zaspokojenie popytu. Górnicy są w stanie wygenerować tylko około 28,112 BTC miesięcznie, niezależnie od tego, jak duże jest zapotrzebowanie.

MicroStrategy, kupiwszy 70 470 jednostek, wraz z 250 000 jednostek Grayscale, w sumie wykupił cały rok nowo wydobytego Bitcoina, a Grayscale kupił 3-krotnie wydobytą podaż Bitcoina w samym tylko grudniu, kupując 72 950 jednostek. Pokazuje to brak równowagi między podażą a popytem na Bitcoin, co spowoduje wzrost ceny, ponieważ kupujący będą musieli podbić cenę, aby zachęcić innych posiadaczy BTC do sprzedaży.

BTC

W tym roku zostanie utworzonych więcej funduszy skoncentrowanych na BTC. SkyBridge Capital uruchomił fundusz Bitcoin i rozpoczął subskrypcję 4 stycznia. Jeszcze przed otwarciem funduszu subskrypcji SkyBridge zainwestował już 182 miliony dolarów w BTC. Inna instytucja, Van-Eck, również ponownie złożyła wniosek o ETF Bitcoin i zaproponowała, że ​​przetrzyma rzeczywisty Bitcoin w areszcie, podobnie jak w skali szarości. Wraz z wejściem do gry takich wybitnych instytucji, oczekuje się, że popyt na BTC wzrośnie w tym roku, zaostrzając kryzys dostaw..

Według danych w systemie stale krąży tylko 4,2 miliona jednostek bitcoinów do kupna i sprzedaży, pozostałe 14,5 miliona jednostek jest przetrzymywanych przez długi czas i nie zmieniło właściciela przez długi czas, co oznacza, że ​​te BTC są niepłynne. W ciągu 2020 roku łącznie 1 milion dodatkowych bitcoinów straciło płynność, co oznacza, że ​​kupujący trzymają swój bitcoin, powstrzymując się od sprzedaży. Jeśli tacy wieloletni posiadacze nadal będą trzymać i nie sprzedawać swoich BTC, dominująca kryptowaluta stanie się rzadsza i trudniejsza do gromadzenia, a kupujący będą musieli licytować po coraz wyższych cenach, aby móc kupić ich tak bardzo pożądane BTC. Ponieważ mniej Bitcoinów jest dostępnych w sprzedaży, ale popyt rośnie w szybkim tempie, oczekuje się, że kryzys podaży pogorszy się w tym roku i spowoduje, że cena BTC pójdzie znacznie wyżej, być może nawet parabolicznie.. 

O Kim Chua, PrimeXBT Analityk rynku:

PrimeXBT

Kim Chua jest specjalistą ds. Handlu instytucjonalnego, który odniósł sukcesy w wiodących bankach, w tym w Deutsche Bank, China Merchants Bank i nie tylko. Później Chua uruchomił fundusz hedgingowy, który konsekwentnie osiągał trzycyfrowe zwroty przez siedem lat. Chua jest także z głębi duszy pedagogiem, który opracował własny program nauczania dotyczący handlu, aby przekazać swoją wiedzę nowemu pokoleniu analityków. Kim Chua aktywnie śledzi zarówno rynki tradycyjne, jak i kryptowalutowe i chętnie znajduje przyszłe inwestycje i możliwości handlowe, gdy dwie bardzo różne klasy aktywów zaczynają się zbiegać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector