Ile jest adresów Bitcoin

Wprowadzenie

O ile Bitcoin używa rozszerzenia RIPEMD160 funkcja skrótu, istnieje 2 ^ 160 adresów Bitcoin.

Ta liczba to: 1.461.501.637.330.902918.203.684.832.716.283.019.655.932.542.976

To tak absurdalna liczba, że ​​nazwanie jej „astronomiczną” jest obrazą jej ogromu. Więc jak duże jest to dokładnie? Wizualizacja liczby istniejących adresów Bitcoin nie jest łatwym zadaniem, ale dla zabawy postaramy się pomóc Ci to zrobić.

Obliczenia matematyczne na tablicy

Zwykłe podzielenie tej liczby tak, aby każda z 7,442 miliardów ludzi żyjących na Ziemi mogła mieć taką samą liczbę adresów Bitcoin, nie zadziała, ponieważ na Ziemi nie ma wystarczającej liczby ludzi, aby uczynić tę liczbę bardziej zrozumiałą niż już jest. To dlatego, że każda osoba dostałaby

196,385,600,286,334,710,857,791,565,804,391,698,421 adresów Bitcoin.

To tylko mniejsza, niezrozumiała liczba. Zamiast tego użyjemy ziarenek piasku.

Na wszystkich plażach Ziemi łącznie znajdują się 2 ^ 63 ziarenka piasku [1]. To około 9 trylionów ziaren piasku (lub 9 223 372 036 854 775 808).

wiele wszechświatów btc

Wyobraź sobie, że każde ziarenko piasku na Ziemi to inna planeta Ziemia i że na każdej z tych planet żyje 7,442 miliarda ludzi. Teraz, jeśli podzielimy liczbę adresów Bitcoin na osobę, każdy z nich dostanie 3,5 miliarda na całe życie.

A jeśli każda z tych osób żyje dokładnie 100 lat, ma 110 adresów Bitcoin do wykorzystania w każdej sekundzie, począwszy od chwili urodzenia. Uwaga dodatkowa: pierwotnie zamierzałem uczynić Ziemię z każdej planety w Galaktyce Drogi Mlecznej, aby zilustrować ten punkt, ale to nie zadziałało, ponieważ w naszej galaktyce jest tylko żałosne 100 miliardów planet (kpina).

Ani jednego Satoshi dla Ciebie…

mężczyzna płacze

Niestety, przy tak wielu ludziach, gdyby każda osoba posiadała tylko jeden adres Bitcoin, zamiast 3,5 miliarda, i daliśmy im taką samą ilość Bitcoinów do hodl, wszyscy faktycznie mieliby zero Bitcoinów, ponieważ każdy z nich nie dostałby nawet małego ułamka jednego procenta pojedynczego satoshi.

Powód dla ogromu


Liczba adresów Bitcoin jest niezrozumiała z bardzo dobrego powodu. Im więcej możliwych adresów istnieje, tym bezpieczniejszy jest plik portfele pochodzą od potencjalnych złodziei.

Powiedzmy, że napastnik chce tego spróbować. Chcą losowo generować klucze prywatne, obliczać odpowiadające im adresy publiczne i sprawdzać, czy w środku jest jakiś Bitcoin. Nawet gdyby istniał 1 miliard adresów portfeli z Bitcoinem w środku, Słońce rozszerzy się i pochłonie Ziemię (co ma się wydarzyć około 7,5 miliarda lat od teraz) na długo zanim jeden z tych adresów będzie można znaleźć za pomocą losowego generatora.

Nie martw się… Zawsze może być więcej

Adresy Bitcoin są tworzone przy użyciu kluczy publicznych. Klucz publiczny jest najpierw mieszany z rozszerzeniem Algorytm SHA256, następnie ten skrót jest pobierany i ponownie haszowany przy użyciu wspomnianego wcześniej algorytmu RipeMD160. Ale dlaczego klucze publiczne są dwukrotnie haszowane, skoro kryptografia krzywych eliptycznych jest tak bezpieczna?

koncepcja bezpieczeństwa cybernetycznego

Według pracownika Blockstream i programisty Bitcoin Core, Pietera Wuille’a, musielibyście zapytać Satoshi Nakamoto, aby na pewno znalazł dokładne powody; ale wiemy, że haszowanie wyjścia SHA256 algorytmem RipeMD160 zmniejsza rozmiar adresu z 32 bajtów do 20 bajtów, co oszczędza miejsce w łańcuchu bloków.

Oprócz tego szanowany kryptograf Joel Katz wyjaśnia że chociaż RipeMD160 został wybrany dla mniejszych adresów, nikt nie wie, dlaczego użyto również SHA256. Oferuje dwie możliwości. RipeMD może mieć jakąś wadę, więc połączenie go z SHA256 wzmocniłoby bezpieczeństwo.

Wyjaśnienie Joeli Katz

Inną możliwością jest to, że mogły istnieć słabości w strukturze MD, które uczyniłyby ją podatną na atak, taki jak atak przedłużenia długości (który wyjaśnia nieco bardziej szczegółowo, ale nie uważa tego za prawdopodobny) oraz że połączenie RipeMD160 z SHA256 eliminuje to zagrożenie.

W każdym razie bezpieczeństwo jest odpowiedzią. Obie algorytmy kryptograficzne są dobrze znane, a jeden jest mniejszy. Korzystanie z obu to tylko dodatkowe zabezpieczenie.

FAQ

Co to jest adres Bitcoin?

Adres Bitcoin składa się z identyfikatora składającego się z 26-35 znaków alfanumerycznych, zaczynającego się od cyfry 1, 3 lub bc1, który reprezentuje możliwe miejsce docelowe płatności w bitcoinach.

Jak uzyskać adres Bitcoin?

Przede wszystkim pobierz portfel Bitcoin. To bezpieczne oprogramowanie, które umożliwia wysyłanie, odbieranie i przechowywanie Bitcoinów.

Kim jest Satoshi Nakamoto?

Satoshi Nakamoto jest przypuszczalną osobą lub osobami, które stworzyły Bitcoin. W rzeczywistości nie jest pewne, czy jest to prawdziwe imię osoby, czy pseudonim.

Jakie są dwa główne typy kryptografii?

Istnieją dwa typy: klucz prywatny i klucz publiczny. Pierwsza jest również nazywana „symetryczną”, a druga „asymetryczna”. System symetryczny stanowi, że zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą mieć ten sam klucz prywatny, aby móc szyfrować i odszyfrowywać dane.

Czy mogę zaszyfrować swój klucz prywatny?

Tak! Nazywa się to ochroną hasła. To działa trochę inaczej na każdym urządzeniu, więc skonsultuj się z firmą obsługującą portfel w celu uzyskania dokumentacji. Mając to na uwadze, zachowaj ostrożność podczas korzystania z tej funkcji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector