Jak chronić portfel Hot Cryptocurrency

portfel kryptowalut

Tak, gorący (internetowy) portfel kryptowalutowy zdecydowanie nie jest najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie bitcoinów. Wie o tym nawet najświeższy nowicjusz. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – nadal będziesz musiał używać go do kupowania i sprzedawania BTC i innych kryptowalut.

Dziś pokażemy, jak chronić portfel kryptowalut w Internecie. Zebraliśmy poniżej 7 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i kilka dodatkowych środków ochrony portfela kryptowalutowego jako bonus.

1. Przechowuj tylko niewielką sumę monet w swoim wirtualnym portfelu

Czy codziennie nosiłbyś przy sobie wszystkie swoje oszczędności w kieszeni? Nie? Cóż, jeśli chcesz mieć bezpieczny portfel bitcoin, powinieneś zastosować do niego to samo podejście.

Jeśli potrzebujesz codziennych transakcji kryptograficznych, przechowuj tylko tyle BTC, ile potrzeba do tych transakcji. W rzeczywistości nie przechowuj wszystkich swoich kryptowalut na giełdzie, handluj tyle, ile potrzebujesz, a następnie przesuwaj monety z gorącego portfela. Gdzie? Portfel sprzętowy to najbezpieczniejszy portfel kryptowalut, więc kup go i przechowuj w nim swoje kryptowaluty.

2. Użyj 2FA dla bezpieczeństwa kryptowaluty

Jak zabezpieczyć portfel bitcoin w Internecie? Każdy portfel jest chroniony hasłem użytkownika, a niektórzy dostawcy portfeli typu hot wall oferują uwierzytelnianie dwuskładnikowe jako środek bezpieczeństwa. 2FA dodaje drugie potwierdzenie do wspólnego logowania za pomocą losowo wygenerowanego, wrażliwego na czas hasła jednorazowego. Hasło jednorazowe można otrzymać na kilka sposobów. Niektóre z nich są bezpieczniejsze niż inne.

  • Protectimus Slim NFC. Ten mały programowalny token sprzętowy to najlepsza ochrona portfela online, jaką możesz uzyskać. Token nie ma połączenia z Internetem, dlatego nie może zostać przejęty przez żadne złośliwe oprogramowanie, a generowane przez niego hasła nie mogą zostać przechwycone. Jeśli szukasz cyberbezpieczeństwa bitcoinów, to jest to.
  • Aplikacja 2FA. Jest to mniej kuloodporna opcja zabezpieczenia bitcoinów z 2FA. Hasło jednorazowe jest tutaj dostarczane za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na smartfonie, takie hasło 2FA można przechwycić na kilka sposobów.
  • SMS. Wiele osób potwierdzi, że SMS 2FA nie jest bezpieczny dla ochrony portfela. Istnieje zbyt wiele sposobów na złamanie zabezpieczeń jednorazowego hasła dostarczonego przez SMS, od inżynierii społecznej po wstrzyknięcie złośliwego oprogramowania. Jednak nadal jest lepsze niż brak 2FA.

3. Szyfrowanie jest podstawowym, ale nieocenionym środkiem ochrony portfela bitcoin w Internecie

Szyfrowanie oznacza tutaj dodanie hasła, aby uzyskać dostęp do Twojego gorącego portfela. Nie mówimy jednak o prostej ochronie portfela hasłem. Musi tu działać silne hasło, o długości co najmniej 16 znaków, ze wszystkim upchanym (wielkie i małe litery, cyfry i znaki specjalne).

4. Regularnie twórz kopie zapasowe

Jeśli zgubisz telefon, nastąpi awaria komputera lub nie możesz uzyskać dostępu do portfela wymiany z innego powodu, w zasadzie tracisz wszystkie przechowywane tam monety.

Tworzenie kopii zapasowych za każdym razem, gdy masz nową transakcję, może po prostu zaoszczędzić środki pewnego dnia. Niektóre portfele mają ukryte klucze, więc wykonanie kopii zapasowej całego portfela jest dobrym pomysłem. Jeśli masz zaszyfrowany portfel, utwórz również kopię zapasową klucza szyfrowania (hasła). I przechowuj kopie zapasowe w kilku bezpiecznych miejscach, a nie tylko w jednym.

5. Dbaj o aktualność oprogramowania

Podobnie jak w przypadku każdego innego oprogramowania, oprogramowanie usług Bitcoin musi być aktualne, aby było bezpieczne i trudne do zhakowania. Warto jednak poczekać, aż najnowsza aktualizacja zostanie zweryfikowana i wszelkie możliwe błędy zostaną naprawione, zanim faktycznie zastosujesz aktualizację..


6. Multi-podpis jest jednym z najlepszych zabezpieczeń portfela Bitcoin

Multi-podpis został stworzony w celu wyeliminowania jak największego ryzyka związanego z bitcoinem przy jak najmniejszym wysiłku. Aby zastosować to genialne podejście do stworzenia najbezpieczniejszego portfela bitcoin, musisz mieć 3-4 inne portfele w swojej grupie. Każda transakcja przeprowadzona z portfelem należącym do grupy będzie wymagała co najmniej 3 podpisów, a nie tylko jednego właściciela portfela. W ten sposób, nawet jeśli jeden z połączonych portfeli zostanie zhakowany, kradzież monet będzie praktycznie niemożliwa.

7. Plan na przyszłość

Tak, ogólnie rzecz biorąc, przekazanie kluczy, a wraz z nimi dostępu do swojej kryptowaluty, komuś innemu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Ale jeśli nagle staniesz się niezdolny do pracy, nie będziesz chciał, aby Twoi bliscy mieli sposób na odzyskanie twoich funduszy?

Przechowuj klucze w bezpiecznym miejscu (na przykład skrytce depozytowej) i poinformuj członka rodziny o jego lokalizacji i co z nimi zrobić, aby zdobyć fundusze na wypadek, gdyby coś Ci się stało.

8. Nieco więcej o tym, jak zabezpieczyć portfel bitcoin

W przypadku każdej transakcji online można zrobić kilka rzeczy, aby wyeliminować najpowszechniejsze zagrożenia bezpieczeństwa. Oto wskazówki dotyczące dodatkowej ochrony portfela, które obiecaliśmy na początku:

  • Sprawdź poprawną pisownię każdego e-maila i adresu URL witryny.
  • Użyj przeglądarki bez dodatków.
  • SSL jest konieczny dla każdej transakcji (adres URL musi zaczynać się od HTTPS).
  • Nigdy nie używaj publicznego Wi-Fi do niczego związanego z kryptowalutą.
  • Utwórz osobną niepubliczną wiadomość e-mail dla swoich transakcji kryptograficznych.
  • Dokładnie sprawdź adres odbiorcy, gdy chcesz wydać swoje monety.
  • Zmieniaj dostawcę portfela co kilka miesięcy.

Ostatnie słowo

Nigdy nie możesz być zbyt ostrożny, jeśli chodzi o bitcoiny i zabezpieczanie transakcji. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się przydatne i pomogą Ci zachować bezpieczeństwo. Potrzebujesz więcej informacji na temat tego, czym jest portfel kryptowalut, jak właściwie działa, jak chronić każdy typ portfela, nie tylko ten gorący? Oto najbardziej wszechstronny przewodnik po Jak zabezpieczyć portfel Bitcoin.

Wyróżniony obraz: blog Gurock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector