Jak i gdzie kupić Ripple (XRP) | Przewodnik dla początkujących

Kupowanie Ripple nie różni się niczym od kupowania jakichkolwiek innych kryptowalut. Proces jest dość prosty, ale różni się w zależności od usługi wymiany, z której chcesz skorzystać.

Wybór sprowadza się do dostępności i opłat. Chociaż jedna giełda może mieć niższe opłaty niż inne, może nie być dostępna w Twoim kraju.

Przejdźmy więc do 4 najpopularniejszych usług wymiany kryptowalut i zobaczmy, jakie opcje są dostępne.

Jak kupić Ripple w Coinbase

Jeśli chodzi o giełdy kryptowalut, Coinbase to platforma, z której korzysta wielu użytkowników.

Aby kupić Ripple (XRP) za pośrednictwem Coinbase, musisz najpierw założyć konto. Zajmie to nie więcej niż 2 minuty. Będziesz wtedy musiał połączyć metodę płatności ze swoim kontem, wybierając między PayPal, kontem bankowym w euro, kartą kredytową / debetową.

Po tym wszystkim wystarczy kliknąć przycisk „Handel” i wybrać kryptowalutę, którą chcesz kupić, a także kwotę.

Dodatkowo możesz również przejść do strony Ripple i kupić za pomocą widżetu po prawej stronie ekranu.

Opłaty handlowe w Coinbase

W przypadku transakcji kupna / sprzedaży Coinbase pobiera spread w wysokości około 0,50%. Może się to jednak różnić w zależności od wahań cen tej waluty.

Dodatkowo pobierają opłatę Coinbase, która może być stała lub zmienna w zależności od regionu, funkcji produktu lub rodzaju płatności. Opłaty ryczałtowe wynoszą:

 • Jeśli łączna kwota transakcji jest mniejsza lub równa 10 USD, opłata wynosi 0,99 USD;
 • Jeśli całkowita kwota transakcji jest większa niż 10 USD, ale mniejsza lub równa 25 USD, opłata wynosi 1,49 USD;
 • Jeśli całkowita kwota transakcji jest większa niż 25 USD, ale mniejsza lub równa 50 USD, opłata wynosi 1,99 USD;
 • Jeśli łączna kwota transakcji jest większa niż 50 USD, ale mniejsza lub równa 200 USD, opłata wynosi 2,99 USD.

Jak kupić XRP na Kraken

Kupowanie Ripple na Kraken zaczyna się tak jak na każdej innej giełdzie – zakładanie konta. Proces rejestracji jest łatwy, ale aby rozpocząć handel, musisz zweryfikować swoje konto.

Kraken pozwala wybrać jeden z 3 typów kont – Starter, Intermediate i Pro. Ogólnie zalecane jest konto startowe, które wymaga podania imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu podstawowego i numeru telefonu.


Typy kont różnią się pod względem limitów handlowych i oferowanych funkcji, ale jeśli nie jesteś zaangażowanym inwestorem lub dużą firmą, konto startowe spełni swoje zadanie.

Po wybraniu typu konta wszystko, co musisz zrobić, aby dokonać wpłaty, to przejść do zakładki Finansowanie. Tutaj możesz wybierać między walutami fiducjarnymi (USD, EUR lub GBP) i kryptowalutami (BTC, ETH, LTC, XRP lub USDT). Wybierz ten, którego chcesz użyć, kliknij wpłać i gotowe.

Gdy środki będą dostępne, przejdź do zakładki „Handel” i wybierz parę handlową, której chcesz użyć (XRP / XBT, XRP / EUR itp.).

Opłaty handlowe Kraken

Kraken pobiera opłatę, gdy zlecenie jest realizowane (dopasowane do zamówienia innego użytkownika). Opłata ta może wynosić od 0% do 0,26% całkowitej wartości zamówienia i zależy od:

 • Para kryptowalut, która jest przedmiotem obrotu;
 • Twój 30-dniowy wolumen obrotu w USD;
 • Niezależnie od tego, czy Twoje zamówienie jest twórcą, czy przyjmującym.

Dodatkowo, jeśli handlujesz z wykorzystaniem dźwigni finansowej, zostaną naliczone 2 dodatkowe opłaty:

 • Opłata za otwarcie depozytu zabezpieczającego;
 • Opłata za rolowanie depozytu zabezpieczającego.

Jak kupić Ripple na Binance

Binance to kolejna bardzo popularna giełda kryptowalut, która jest dostępna prawie na całym świecie i ma jedne z najniższych opłat transakcyjnych za transakcje kryptograficzne.

Oznacza to, że aby kupić XRP na Binance, na ogół będziesz potrzebować innej kryptowaluty.

Ale to nie znaczy, że nie akceptują płatności w USD / EUR. Transakcje Fiat są również dostępne na Binance, ale wiążą się z wyższymi opłatami niż transakcje kryptograficzne.

Aby rozpocząć handel na Binance, najpierw potrzebujesz konta. Proces rejestracji jest szybki, ponieważ wystarczy podać adres e-mail, hasło i potwierdzenie e-mail po rejestracji. Możesz również włączyć 2FA za pomocą Google / SMS, aby zwiększyć bezpieczeństwo, ale ten krok nie jest wymagany.

Jeśli jednak chcesz kupić kryptowalutę, Binance wymaga zakończenia weryfikacji KYC, co można zrobić w ustawieniach konta.

Dokonywanie wpłaty na Binance

Jeśli chcesz kupić Ripple za pomocą kryptowaluty, musisz przejść do swojego portfela, wybrać opcję „Wpłać” i wybrać walutę, w której chcesz dokonać wpłaty. Po wybraniu kryptowaluty adres zostanie wyświetlony.

Możesz wysłać swoją walutę z portfela, takiego jak Coinbase, na adres wyświetlany na Binance. Monety zostaną zdeponowane na Twoim koncie po niezbędnych potwierdzeniach sieciowych.

Jeśli wybrałeś EUR, musisz ukończyć proces KYC. Po zakończeniu możesz dokonać wpłaty za pomocą:

 • Portfel Advcash;
 • Karta bankowa (Visa lub Mastercard);
 • Idealne pieniądze;
 • Portfel Epay;
 • Payeer;
 • FasaPay.

Po zdeponowaniu monet musisz przejść do strony „Wymiana” w swoim Portfelu i wyszukać Ripple (XRP), kliknąć Handel i wybrać parę handlową, której chcesz użyć. Na przykład, jeśli zdeponowałeś BTC, musisz wybrać parę XRP / BTC.

Zostaniesz przeniesiony na stronę podobną do tej i możesz użyć widżetów w prawym dolnym rogu, aby kupić lub sprzedać XRP.

Binance oferuje 2 metody kupowania – zlecenie rynkowe lub zlecenie z limitem.

Zlecenie rynkowe jest zalecane dla początkujących. Dzięki temu możesz wpisać kwotę XRP, którą chcesz kupić po aktualnym kursie.

Zlecenie z limitem pozwala wybrać cenę, po której chcesz kupić walutę. Gdy kurs osiągnie tę cenę, zamówienie zostanie zrealizowane automatycznie.

Opłaty handlowe Binance XRP

Binance ma system zmiennych opłat transakcyjnych, który ocenia Twój wolumen obrotu w ciągu ostatnich 30 dni i przypisuje Ci poziom handlu. Wszystkie informacje są dostępne na tej stronie.

Wszystkie depozyty na Binance są bezpłatne, jednak wypłaty mają stałą stawkę w oparciu o kryptowalutę, której chcesz użyć.

Jak kupić Ripple za pomocą Bitstamp

Aby zacząć kupować Ripple na Bitstamp, musisz założyć konto i zakończyć weryfikację KYC. Możesz wybrać konto osobiste lub firmowe.

Po zakończeniu procesu rejestracji wszystko, co musisz zrobić, aby zdeponować środki, to przejść do sekcji „Wpłata” i wybrać preferowaną walutę. Możesz dokonać wpłaty za pomocą SEPA, międzynarodowego przelewu bankowego lub dokonać zakupu bezpośrednio za pomocą karty kredytowej. Dodatkowo możesz wpłacać za pomocą Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple lub Ethereum.

W zależności od rodzaju depozytu Twoje środki będą dostępne na Twoim koncie po potwierdzeniu.

Aby kupić Ripple (XRP), przejdź do sekcji Kup / Sprzedaj, wybierz parę kryptowalut, której chcesz użyć, i złóż zamówienie. Bitstamp oferuje 3 pary handlowe, których możesz użyć – XRP / EUR, XRP / USD i XRP / BTC. Po wybraniu pary handlowej musisz wybrać jeden z 4 dostępnych typów zleceń:

 • Natychmiastowe zamówienie;
 • Zlecenie z limitem;
 • Zlecenie rynkowe;
 • Zatrzymaj zamówienie.

Na koniec podaj kwotę, którą chcesz kupić i złóż zamówienie.

Opłaty handlowe Bitstamp

Dla wszystkich par handlowych Bitstamp ma zmienną opłatę handlową w oparciu o Twój 30-dniowy wolumen obrotu w USD. Jeśli wolumen obrotu jest mniejszy niż 10000 USD, opłata transakcyjna wynosi 0,50%.

Dodatkowo Bitstamp ma różne opłaty transakcyjne w zależności od typu płatności, z którego korzystasz. Mogą być stałe (3,00 EUR za wypłaty SEPA) lub zmienne (5% za dowolny zakup kartą kredytową).

Końcowe przemyślenia

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, kupowanie Ripple jest dość przystępne.

Możesz użyć kart debetowych lub kredytowych, przelewów bankowych lub przelewów, PayPal lub kryptowalut, aby rozpocząć handel XRP. Wiele wspomnianych platform wymiany ma również dostępne aplikacje mobilne, dzięki czemu kupowanie Ripple jest dostępne zarówno dla użytkowników komputerów stacjonarnych, jak i mobilnych.

Marszczyć to altcoin o bardzo dużym potencjale i dużej skalowalności, często przekraczający tysiąc transakcji na sekundę. Jest ogólnie akceptowany we wszystkich głównych usługach wymiany kryptowalut, a plany na przyszłość obejmują współpracę z bankami i głównymi instytucjami.

Ogólnie rzecz biorąc, warto mieć oko na Ripple, a adopcja powoli, ale z pewnością rośnie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector