Jak kupić Bitcoin i kryptowalutę

Rozdział 1:

Rozdział 2:

Kiedy wychodzisz na zakupy Bitcoin, będziesz musiał wybrać jedną z kilku opcji płatności. Bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność, ponieważ każdy ma swoje wady i zalety.

Wierz lub nie, ale niektóre opcje są szybsze i tańsze niż inne. Ponadto limity mogą się różnić w zależności od metody płatności. Wreszcie, możesz nie znaleźć wszystkich opcji na jednej platformie.

Niektóre strony internetowe mogą oferować płatność przelewem bankowym, ale nie gotówką i odwrotnie.

Spójrzmy:

Przelew bankowy

Chociaż nie jest to najwygodniejsza opcja, przelewy bankowe są preferowane przez dużą liczbę użytkowników, ponieważ wiążą się z mniejszymi ograniczeniami.

Zrzut ekranu z coinmama.com Coinmama.com – Kup bitcoiny za pomocą konta bankowego

To najlepsza opcja, jeśli chcesz kupić duże ilości Bitcoinów. Ponadto należy do najtańszych opcji, ponieważ opłaty za przelew bankowy są zwykle niższe niż opłaty za karty kredytowe. W rezultacie otrzymasz świetną cenę.

Ma jednak pewne wady. Przelewy bankowe mogą być powolne, szczególnie w niektórych częściach świata. Odprawa w Wielkiej Brytanii może zająć do tygodnia. Oprócz tego będziesz musiał również dostarczyć dokumenty weryfikacyjne, co może dodatkowo spowolnić proces.

Zrzut ekranu z coinmama.com Coinmama.com – Szybsze płatności

Musimy również wspomnieć, że przelewy bankowe mogą okazać się drogie dla niektórych osób ze względu na opłaty międzybankowe i opłaty za konwersję. Koniecznie przyjrzyj się wszystkim tym czynnikom. Większość dużych giełd, w tym Coinmama i Coinbase oferować płatności bankowe.

Karta debetowa lub kredytowa

Zrzut ekranu z cex.io Cex.io – Kup kryptowaluty za pomocą karty debetowej lub kredytowej

Nic nie przebije łatwości kart kredytowych i debetowych, ponieważ wymagają one niewielkiego wysiłku. Większość z nas jest do tego przyzwyczajona karta kredytowa płatności, dlatego jest to jedna z najpopularniejszych opcji wśród kupujących, ale może nie najlepsza.

Zarówno karty kredytowe, jak i debetowe mogą być bardzo drogie. Istnieją opłaty za usługi i inne opłaty. Ponadto będziesz musiał przedłożyć dokumenty potwierdzające tożsamość, aby skorzystać z karty debetowej lub kredytowej.

Zmienne opłaty według lokalizacji i metody płatności Coinbase.com – Zmienne opłaty według lokalizacji i metody płatności

Korzystanie z kart przedpłaconych może nie być możliwe we wszystkich witrynach z powodu problemów z weryfikacją. Z drugiej strony, niektóre popularne witryny mają opcję zapisywania szczegółów płatności, dzięki czemu nie musisz ręcznie wprowadzać numeru karty kredytowej lub debetowej za każdym razem, gdy musisz dokonać zakupu. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ wymiany nie zawsze są bezpieczne, a naruszenia danych są częste.

Z drugiej strony, w większości przypadków nie ma długiego okresu oczekiwania. Bitcoiny zostaną dodane do Twojego konta w ciągu kilku minut od weryfikacji. Pamiętaj jednak, że istnieją ograniczenia dotyczące tego, ile możesz wydać za pomocą kart – zarówno od instytucji wydającej, jak i giełdy, na której kupujesz.

Limity konta dotyczące kupna i sprzedaży kryptowalut Coinmama.com Limity konta

Prawie wszystkie główne platformy, takie jak CEX.io, Coinbase i Coinmama akceptują karty debetowe i kredytowe.

Gotówka

Kiedyś nie można było kupić Bitcoinów za gotówkę, ale teraz możesz wyjść z gotówką i kupić monety, korzystając z jednej z następujących opcji:

Bankomaty Bitcoin

Jest ich ponad 7700 Bankomaty Bitcoin rozprzestrzeniają się po całym świecie – około 74 procent z nich znajduje się w Ameryce Północnej.

Bitcoin złote monety i paragon papierowy

Żadna inna opcja nie może dorównać szybkości bankomatu Bitcoin. Proces jest prosty. Znajdź najbliższą osobę, skopiuj adres swojego portfela, odwiedź bankomat, wprowadź gotówkę, podaj wymagane dane, zakończ proces i gotowe.

Ponieważ w USA są tysiące bankomatów, nie będziesz mieć większego problemu ze znalezieniem jednego w pobliżu. Skorzystaj z tej wyszukiwarki bankomatów Bitcoin, aby znaleźć taki w pobliżu.

Zrzut ekranu strony coinatmfinder.com Coinatmfinder.com – Znajdź bankomat Bitcoin

Działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a większość z nich jest strategicznie zlokalizowana, bliżej popularnych sklepów, takich jak Walmart. Jednak niektórzy mogą mieć ograniczenia dotyczące liczby monet, które można kupić.

spotkania

To może być niespodzianką – w końcu Bitcoiny są cyfrowe – ale możesz kupić kryptowalutę, spotykając się z drugą osobą.

Strony internetowe, takie jak Paxful łączą kupujących i sprzedających i pozwalają im na spotkanie twarzą w twarz w celu sfinalizowania transakcji.

Zrzut ekranu z paxful.com Paxful.com – Strona domowa Paxful

Chociaż jest to jedna z najszybszych opcji, może nie być najbezpieczniejsza lub najwygodniejsza, ponieważ będziesz musiał podróżować, aby spotkać się z drugą osobą, co jest zarówno ryzykowne, jak i czasochłonne.

Ta opcja jest dobra, ponieważ możesz negocjować cenę, gdy kogoś spotkasz; jednak w większości przypadków cenę należy uzgodnić z wyprzedzeniem. Dodatkowo masz szansę na nawiązanie profesjonalnej relacji i zawieranie większej liczby transakcji w przyszłości.

Zrzut ekranu z paxful.com Paxful.com – Program rówieśniczy Paxfula

Ponadto nie wymaga wymiany identyfikatorów; Jednak może być konieczne podanie informacji platformie, której używałeś do zakupu monet.

Wreszcie ta opcja jest dość szybka. Pieniądze otrzymasz zaraz po dokonaniu płatności

LocalBitcoins

LocalBitcoins to platforma P2P, która wypełnia lukę między kupującymi a sprzedającymi i umożliwia im zakup Bitcoinów. Ekscytującą częścią tej opcji jest to, że oferuje ona różnorodne opcje lokalne i jest przeznaczona dla ludzi na całym świecie.

Załóż konto, a system automatycznie wybierze Twoją lokalizację i pokaże sprzedawców w pobliżu. Każdy sprzedawca podaje określoną kwotę, która może podlegać negocjacji. Możesz skorzystać z wbudowanego komunikatora, aby omówić warunki.

Dostępne opcje płatności obejmują przelewy bankowe, PayPal i niektóre lokalne opcje płatności. Możesz wybrać najszybszą i najtańszą metodę.

Zrzut ekranu z localbitcoins.com Localbitcoins.com – Kupuj i sprzedawaj Bitcoiny wszędzie

LocalBitcoins jest popularny wśród użytkowników, ponieważ jest bezpieczny i zazwyczaj szybki. Ponieważ przelewy bankowe są lokalne, nie ma wysokich opłat ani opłat za wymianę. Poza tym okresy oczekiwania też nie są długie.

Chociaż kwota zazwyczaj nie jest ogromna, może okazać się duża, jeśli handlujesz dużymi kwotami. Z drugiej strony możesz znaleźć Bitcoiny po niższej cenie, ponieważ wielu lokalnych sprzedawców spieszy się ze sprzedażą.

Na koniec będziesz musiał zweryfikować swoje konto, aby kupować i sprzedawać Bitcoiny na platformie. Każdy sprzedawca ma określone wymagania dotyczące minimalnej lub maksymalnej ilości Bitcoinów, które można kupić lub sprzedać.

Zrzut ekranu z localbitcoins.com Localbitcoins.com – Portfel Bitcoin

LocalBitcoins ma własny portfel, co ułatwia pracę. Proces zwykle trwa 2 godziny, ale może być rozdzierający, ponieważ nie otrzymasz środków, dopóki sprzedawca nie zatwierdzi transakcji, co może zająć dość dużo czasu, ponieważ sprzedawca może nie być stale przed ekranem komputera.

Będziesz musiał złożyć spór z platformą. Rozpatrywanie sporów zajmuje zwykle do 48 godzin. Będziesz bezpieczny tak długo, jak będziesz postępować zgodnie z instrukcjami.

Paypal

Zrzut ekranu z paypal.com Paypal.com – Strona główna Paypal

PayPal jest jednym z największych i najbardziej niezawodnych systemów płatności, ale nie znajdziesz PayPal na żadnej dużej giełdzie, ponieważ regulamin firmy nie zezwala handlowcom na sprzedaż Bitcoinów lub innych cyfrowych monet.

Nie możesz też bezpośrednio używać PayPal do kupowania bitcoinów. Będziesz musiał kupić inne towary cyfrowe za pomocą PayPal i przekonwertować je na Bitcoin. Inną opcją jest skorzystanie z platform P2P i znalezienie sprzedawcy, który akceptuje płatności PayPal.

Brak weryfikacji

Większość giełd i platform P2P będzie wymagać weryfikacji, zwłaszcza jeśli chcesz kupić dużą liczbę monet.

Analiza bitcoinów w ATM

Niemniej jednak możesz wybrać bankomaty Bitcoin lub osobiste wymiany gotówki, jeśli nie chcesz przechodzić przez kłopoty z weryfikacją swojej tożsamości. Rozumiemy, jak ważne jest, aby chronić swoją tożsamość ze względu na ryzyko kradzieży tożsamości.

Raczej używaj bankomatów lub platform peer2peer do wszystkich takich celów.

Rozdział 3:

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze giełdy, aby kupić Bitcoin online:

Limity

Większość giełd ma ograniczenia dotyczące tego, ile użytkownik może kupić lub sprzedać w ciągu 24 godzin. Te ograniczenia dotyczą zwykle niezweryfikowanych lub nowych użytkowników.

Coinsbit, na przykład zabrania nowym użytkownikom dokonywania wypłat. Konta podstawowe mają limit wypłat wynoszący 500 USD, a konta zaawansowane – 100 000 USD w okresie 24 godzin.

Zrzut ekranu z coinsbit.io Coinsbit.io – Harmonogram opłat

W niektórych przypadkach mogą obowiązywać również roczne limity. Sugerujemy, aby zweryfikować swoje konto, aby pozbyć się tych ograniczeń.

Opłaty

Musisz być pewien, ile kosztuje zakup kryptowaluty na giełdach.

Po pierwsze, wszystkie giełdy mogą się przyłączyć. Nie poniesiesz żadnej opłaty, chyba że dokonasz transakcji w jakimkolwiek celu (wpłaty, kupno lub sprzedaż).

Tło handlu z ilustracją przejrzystego niebieskiego wykresu świecowego rosnącego w górę

Harmonogramy opłat mają na celu motywowanie do częstego handlu dużymi kwotami.

Większość giełd zachęca kupujących do handlu za pomocą monet, a niektóre nawet nie obsługują walut fiducjarnych. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując Bitcoin za pomocą innych kryptowalut.

PORÓWNANIE

Logo Etoro

Etoro

 • Zacznij szybko handlować; wysokie limity
 • Łatwy sposób na zdobycie bitcoinów dla nowicjuszy
 • Twój kapitał jest zagrożony

KUP TERAZ

Nie promujemy, nie popieramy ani nie pobieramy prowizji z obrotu papierami wartościowymi, w tym kontraktami CFD, jednak eToro wymaga, abyśmy przedstawili następujące zrzeczenie się: kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy. wywierać nacisk. 62% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Logo rzeki

Rzeka

 • Giełda Bitcoin z siedzibą w USA
 • Bardzo wysokie limity kupna i sprzedaży
 • Czysty, profesjonalny interfejs

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ Logo Binance

Binance

 • Największa giełda na Ziemi
 • Łatwy w użyciu
 • Niskie opłaty

KUP TERAZ

Poza tym może być konieczne uiszczenie różnych opłat, w tym opłaty za wypłatę, opłaty handlowe, opłaty depozytowe i opłaty za utrzymanie.

Opłata transakcyjna wynosi zwykle 0,2 procent, ale niektóre giełdy mogą pobierać więcej.

Zrzut ekranu strony bitforex.com Bitforex.com – Opłaty

Opłaty za wypłatę i depozyt mieszczą się w przedziale od 0,3 do 0,6 procent, jednak niektóre giełdy lubią BitForex mieć darmowe depozyty. Wreszcie, mogą obowiązywać opłaty za korzystanie z określonej metody wpłaty lub płatności.

Prędkość

Ponieważ większość z nas się spieszy – zwłaszcza, że ​​ceny Bitcoinów zmieniają się w mgnieniu oka – jest całkiem zrozumiałe, dlaczego ktoś miałby chcieć wybrać szybką giełdę.

Jeśli chodzi o szybkość, musisz pomyśleć o kilku rzeczach. Przede wszystkim sprawdź, ile czasu zajmuje zespołowi zatwierdzanie kont. Większość wymian zajmuje około 48 godzin od wysłania wymaganych dokumentów, ale niektóre mogą być wolniejsze.

Zrzut ekranu strony rejestracji luno.com Luno.com – Zarejestruj się na stronie

Następnie sprawdź, ile czasu zajmuje zatwierdzenie transakcji. Zwykle zależy to od takich czynników, jak wielkość transakcji, Twoja lokalizacja i metoda płatności.

Zrzut ekranu z etoro.com płacić za pomocą systemu PayPal eToro.com – Zasil swoje konto

Niektóre metody, takie jak karty kredytowe, są natychmiastowe, podczas gdy inne, takie jak przelewy bankowe, mogą zająć nawet tydzień.

Na koniec sprawdź obsługę klienta. Wybierz giełdę, która stawia klientów na pierwszym miejscu, abyś nie musiał czekać dniami na odpowiedź na Twoje zapytanie.

Zrzut ekranu z river.com River.com – Strona wsparcia

Kurs wymiany

Ilustracja monitorowania cen w stylu neonowym

Choć może się to wydawać dziwne, nie ma oficjalnej ceny Bitcoin, dlatego cena może się nieznacznie różnić w zależności od wymiany w zależności od ceny waluty, za którą chcesz handlować.

Solidność

Upewnij się, że korzystasz z niezawodnej giełdy. Oszustwa są powszechne i Twoim obowiązkiem jest zachowanie bezpieczeństwa.

Metody Płatności

Zrzut ekranu binance.com Binance.com – Opcje kupna i sprzedaży kryptowalut

Jeśli chcesz trzymać się określonej metody płatności, takiej jak przelew bankowy, poszukaj wymiany, która to obsługuje. Sugerujemy jednak, abyś wybrał giełdę, która oferuje wiele metod płatności, abyś mógł łatwo przełączać się między dwiema lub więcej opcjami.

Sprawdź tę funkcję, aby o nic się nie martwić.

Prywatność i ochrona

Tak naprawdę nie możesz korzystać z giełdy i oczekiwać prywatności, ponieważ wszystkie wymagają weryfikacji. Niektóre giełdy nie dają opcji kupna lub sprzedaży jakiejkolwiek ilości Bitcoinów, chyba że zweryfikujesz swoją tożsamość i lokalizację.

Zrzut ekranu gemini.com Gemini.com – Strona bezpieczeństwa Gemini

Prawdziwe pytanie to bezpieczeństwo. Zawsze istnieje ryzyko, że Twoje prywatne dane dotrą do niebezpiecznych rąk. W przeszłości włamano się do wielu dużych i małych giełd.

Zrzut ekranu strony coinbase.com Coinbase.com – Portfel

Na przykład Coinbase jest znane jako bezpieczne i ubezpieczone. Przechowuje on tylko 2 procent funduszy swoich klientów. Kraken i Binance to dwie inne nazwy, o których wiadomo, że są bezpieczne.

Lokalizacja i obszary obsługiwane

Przede wszystkim pamiętaj, że nie wszystkie giełdy obsługują wszystkie kraje. Ponadto niektóre giełdy, które oferują swoje usługi w USA, mogą nie obsługiwać wszystkich stanów USA. Binance, na przykład nie działa w 10 stanach USA.

Zrzut ekranu sekcji strony binance.us Binance.us – Stwierdza, że ​​Binance.US obecnie nie obsługuje

Ważne jest, aby wybrać giełdę, która oferuje usługi w zarejestrowanej lokalizacji. W grę wchodzą dwa czynniki – lokalizacja, w której się znajdujesz i miejsce, w którym mieszkasz.

Konieczne może być przedstawienie dokumentów w celu zweryfikowania Twojej tożsamości i lokalizacji. Proces może potrwać kilka dni, ale da Ci prawo do handlu Bitcoinem, nawet jeśli jesteś w kraju, w którym giełda nie oferuje usług.

PORÓWNANIE

Logo Etoro

Etoro

 • Zacznij szybko handlować; wysokie limity
 • Łatwy sposób na zdobycie bitcoinów dla nowicjuszy
 • Twój kapitał jest zagrożony

KUP TERAZ

Nie promujemy, nie popieramy ani nie pobieramy prowizji z obrotu papierami wartościowymi, w tym kontraktami CFD, jednak eToro wymaga, abyśmy przedstawili następujące zrzeczenie się: Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy. wywierać nacisk. 62% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Logo rzeki

Rzeka

 • Giełda Bitcoin z siedzibą w USA
 • Bardzo wysokie limity kupna i sprzedaży
 • Czysty, profesjonalny interfejs

KUP TERAZ Logo Krakena

Kraken

 • Świetna płynność i niskie opłaty
 • Obsługuje większość krajów
 • Zaufana giełda, rozpoczęta w 2011 roku

KUP TERAZ Logo Binance

Binance

 • Największa giełda na Ziemi
 • Łatwy w użyciu
 • Niskie opłaty

KUP TERAZ

Rozdział 4:

Wprowadzenie do portfeli

Niektóre wymiany wymagają posiadania własnego portfela przed zakupem Bitcoinów.

Jeśli wygooglujesz ten termin, natkniesz się na następującą definicję:

„Portfel cyfrowy zwany również„ e-portfelem ”to urządzenie elektroniczne, oprogramowanie lub usługa online, która umożliwia jednej stronie dokonywanie transakcji elektronicznych z drugą stroną handlującą cyfrowymi jednostkami walutowymi za towary i usługi.”

PORÓWNANIE

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2019
 • CENA £: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2016
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor Model T

Trezor Model T

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2018
 • CENA £: 159 $
 • EKRAN DOTYKOWY:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor One

Trezor One

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2013
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ

Każdy portfel ma adres używany do kupowania i sprzedawania monet.

Dlaczego warto trzymać monety we własnym portfelu

Wymieniać się portfele są wykorzystywane wyłącznie do handlu i nie dają prawdziwemu właścicielowi pełnego prawa własności do aktywów.

Portfel cyfrowy. ikona portfela z symbolami waluty. tło z objawami waluty

Z drugiej strony portfele cyfrowe są bezpieczniejsze. Obejmują użycie kluczy publicznych i prywatnych do transakcji. Ponadto z portfelem będziesz mógł przyjmować monety od każdego, w tym od indywidualnych sprzedawców i giełd.

Te korzyści mogą nie zawsze być dostępne, jeśli chodzi o wymianę portfeli.

Hot Wallets vs Cold Wallets

Portfel sprzętowy vs portfel zimny

Technicznie rzecz biorąc, oboje są do tego przyzwyczajeni przechowuj krypto ale nie są takie same. Zimne portfele są offline, podczas gdy gorące portfele są w trybie online lub mają połączenie z Internetem.

Zimne portfele zapewniają większe bezpieczeństwo, ale będziesz musiał pójść na kompromis w kwestii łatwości. Z drugiej strony, gorące portfele oferują łatwy dostęp, ale mniejsze bezpieczeństwo.

Gorące portfele niekoniecznie są niebezpieczne, są po prostu ryzykowne. Z drugiej strony zimne portfele nie są w 100% odporne na włamania. Do wyboru są dwa rodzaje – portfele papierowe i portfele sprzętowe.

Portfele papierowe są ryzykowne, wystarczy wydrukować Twój klucz prywatny i adres publiczny na kartce papieru. Utrata papieru oznacza utratę dostępu do konta.

Portfele sprzętowe są dostępne pod różnymi nazwami, takimi jak Ledger Nano S. Wymagają haseł, aby uzyskać dostęp do funduszy i są bezpieczniejsze.

Przenoszenie z giełdy do portfela

Możliwe jest przelanie środków z giełdy do portfela i odwrotnie.

Będziesz potrzebować adresu portfela i dostępu do giełdy, aby wykonać przelew.

Kwota, którą zamierzasz przelać, musi być mniejsza niż saldo. Ponadto zastanów się, czy istnieją ograniczenia dotyczące ilości pieniędzy, które możesz przelać w ciągu jednego dnia.

Będziesz musiał zapłacić opłatę transakcyjną, która różni się w zależności od wymiany. Transakcje są zazwyczaj szybkie i zostaną wykonane w ciągu kilku sekund.

Dbanie o bezpieczeństwo monet w portfelu

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zabezpieczyć swoje monety w portfelu:

 • Wybierz niezawodny portfel; portfele sprzętowe są uważane za bardziej niezawodne. Możesz wybierać spośród różnych nazw, takich jak Księga główna i Trezor.

Portfel sprzętowy Legder i Trezor

 • Rozważ zachowanie klucza prywatnego w trybie offline, aby hakerzy nie mogli go dosięgnąć.
 • Nigdy nie używaj niezabezpieczonego połączenia internetowego i unikaj logowania się do portfela, gdy jesteś publicznie.
 • Zainstaluj na swoim urządzeniu niezawodny program antywirusowy, aby zmniejszyć ryzyko oprogramowania szpiegującego i innych tego typu programów.
 • Nie popełniaj błędu, otwierając niewiarygodne linki, aby zmniejszyć ryzyko ataki phishingowe.
 • Używaj haseł trudnych do odgadnięcia. Unikaj używania tradycyjnych haseł, takich jak data urodzenia, imię zwierzęcia itp.

Pomyślnie zabezpieczono konto Coinberry z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym Coinberry – Centrum pomocy Coinberry – 2FA

 • Nigdy nie udostępniaj nikomu swojego klucza prywatnego.
 • Jeśli regularnie korzystasz z Bitcoinów, rozważ użycie dwóch portfeli – jednego do przechowywania, a drugiego do codziennych transakcji.
 • Dokładnie sprawdź adres portfela przed wysłaniem lub przelewem środków.
 • Rozważ utworzenie kopii zapasowej portfela cyfrowego, aby mieć do niego dostęp w przypadku zgubienia urządzenia.

PORÓWNANIE

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2019
 • CENA £: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2016
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor Model T

Trezor Model T

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2018
 • CENA £: 159 $
 • EKRAN DOTYKOWY:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor One

Trezor One

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2013
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ

Rozdział 5:

Jak wspomniano wcześniej, oszustwa są tam dość powszechne. Musisz podjąć kroki, aby chronić swoje pieniądze.

Oto niektóre z najbardziej znanych oszustw w historii cyfrowych monet wraz z kilkoma wskazówkami, jak chronić swoją inwestycję:

BitConnect

To jedno z najpopularniejszych oszustw związanych z wyjazdem. BitConnect nagle ogłosił decyzję o zamknięciu swoich usług wymiany i pożyczek po wejściu na rynek z ICO w 2016 roku.

Złote bitcoiny spadają na czarnym tle

BitConnect obiecał zaoferować do 40 procent zwrotów. Moneta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i osiągała trend około 400 USD przy kapitalizacji rynkowej przekraczającej 2,6 miliarda USD. Jednak spotkał się z krytyką i wielu nazwało to „schematem Ponziego”. Wkrótce przyciągnął władze i otrzymał kilka listów zaprzestających działalności. W krótkim czasie wartość monety spadła do 1 dolara, powodując ogromne straty dla inwestorów.

Plustoken

Mówi się, że to jest warte 6 miliardów dolarów Schemat Ponzi doprowadziło do aresztowania ponad 100 osób w Chinach.

Ostrzeżenie przed oszustwem

Program przyciągnął ponad 2 miliony inwestorów, a promotorzy w pewnym momencie mieli wystarczająco dużo pieniędzy, aby wpłynąć na cenę Bitcoina i innych walut.

Schemat udawał portfel kryptograficzny i zachęcał użytkowników do inwestowania Tokeny „PLUS” za pomocą ETH lub BTC. Tokeny oferowały wysokie zwroty przy maksymalnej cenie 350 USD za monetę.

Altcoins

Koncepcja blockchain

Altcoins odnoszą się do cyfrowych monet innych niż Bitcoiny. Znajdziesz ich setki na rynku, a większość z nich będzie znikają w mgnieniu oka – po kradzieży ciężko zarobionych pieniędzy.

Rozdział 6:

Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących kupowania Bitcoinów online:

Ile Bitcoinów mogę kupić na raz?

Zależy od giełdy i ograniczeń konta. Większość giełd ogranicza transakcje, jeśli masz niezweryfikowane konto.

Czy giełdy Bitcoin są ubezpieczone??

Konta i giełdy Bitcoin nie są ubezpieczone przez żaden program federalny ani rządowy. W 2019 roku SFOX ogłosił plany zapewnienia inwestorom Bitcoin Ubezpieczenie FDIC, ale w ograniczonych ilościach. Binance ubezpiecza również część swoich środków.

Jak często zmieniają się ceny bitcoinów?

Ceny zmieniają się co 30 dni i różnią się w zależności od wymiany.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me