Jak kupić Cardano (ADA): Gdzie kupić Cardano w 2021 roku

Chociaż Bitcoin jest niezaprzeczalnym królem kryptowalut, ma ograniczoną funkcjonalność.

Bitcoin jest super bezpieczny i świetnie nadaje się do wysyłania pieniędzy na cały świat, ale nie można go zaprogramować tak, jak monety, takie jak Cardano. Cardano obsługuje inteligentne kontrakty, które otwierają drzwi do wszelkiego rodzaju ekscytujących możliwości.

Cardano ma wiele do zaoferowania i może potencjalnie przynieść świetną inwestycję, jeśli stanie się domyślną platformą inteligentnych kontraktów w ekosystemie kryptowalut. Ethereum jest na razie liderem, ale nie wiadomo, jak zmieni się ekosystem kryptowalut w nadchodzących latach.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak kupić kryptowalutę Cardano, które giełdy kryptowalut są najlepsze i jak kupić ADA, niezależnie od tego, czy mieszkasz w USA, czy za granicą..

Jakie giełdy sprzedają Cardano

Podczas gdy Cardano handluje z Tether na kilkunastu giełdach, istnieje tylko kilka giełd, które pozwalają kupić Cardano za dolary.

Siedziba w San Francisco Kraken jest jedną z tych giełd. Umożliwiają swoim klientom zasilenie konta przelewem bankowym, a następnie bezpośredni zakup Cardano. Niestety Kraken nie pozwala swoim amerykańskim klientom kupować ADA za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Tylko klienci z Kanady mogą używać swoich kart debetowych do kupowania Cardano.

Dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie kupić Cardano oprócz Krakena, Binance USA to kolejny dobry wybór. Stan na listopad 2019 r pozwalają Amerykanie kupują kryptowaluty, takie jak Cardano, za pomocą karty debetowej. To sprawia, że ​​Binance USA jest wygodnym wyborem dla tych, którzy chcą szybko kupić Cardano przy minimalnym wysiłku.

Oczywiście Binance USA umożliwia również swoim klientom finansowanie ich portfela przelewem bankowym. Niestety rozliczenie przelewu bankowego zajmuje zwykle kilka dni. To może być poważna sprawa w kryptowalutach, gdzie cena monety może się radykalnie zmieniać z dnia na dzień.

Binance State Bany i Binance dla międzynarodowych handlowców kryptowalut

Niestety Binance USA jest niedostępne we wszystkich stanach. Lista zablokowanych stanów Binance USA obejmuje: Alabama (AL), Connecticut (CT), Floryda (FL), Georgia (GA), Hawaje (HI), Idaho (ID), Luizjana (LA), Nowy Jork (NY), Północ Karolina (Karolina Północna), Teksas (Teksas), Vermont (VT) i Waszyngton (Waszyngton).

Mieszkańcy tych stanów mogą zamiast tego rozważyć użycie Krakena. Międzynarodowi klienci, którzy chcą wiedzieć, jak kupić Cardano, powinni rozważyć rejestrację na oryginalnej wersji Binance. Poza Stanami Zjednoczonymi Binance jest otwarte dla obywateli kilkudziesięciu krajów i pozwala na wpłaty fiducjarne w walutach takich jak euro i funt brytyjski.

Gdzie kupić ADA za pomocą karty kredytowej

Ani Kraken, ani Binance USA nie obsługują kupowania Cardano za pomocą karty kredytowej. Jednak zakup ADA za pomocą karty kredytowej jest możliwy na niektórych innych platformach. Oto, gdzie kupić monety Cardano za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Najwygodniejsza strona to CoinSwitch, który umożliwia handlowcom kupowanie Cardano za pomocą karty kredytowej bez tworzenia konta. Jedyne, co użytkownik musi zrobić, to zdecydować, ile Cardano chciałby kupić, powiedzieć CoinSwitch portfelowi ADA, że chciałby wysłać swoje monety, a następnie przedstawić dowód tożsamości. Dowód tożsamości jest wymagany, aby upewnić się, że dana osoba nie używa skradzionej karty kredytowej.

CoinSwitch jest również świetnym rozwiązaniem dla inwestorów międzynarodowych, ponieważ strona internetowa oferuje kilka opcji zakupu Cardano. Na przykład CoinSwitch obsługuje rubla rosyjskiego, dolara australijskiego, a nawet jena japońskiego.

CoinMama jest inna opcja dla handlowców, którzy są zainteresowani kupnem ADA za pomocą karty kredytowej. CoinMama jest szczególnie popularna wśród europejskich handlowców, ponieważ pozwalają na zakupy w euro. Jednak w przeciwieństwie do CoinSwitch wymagają od handlowców, aby utworzyli konto z ważnym adresem e-mail, zanim będą mogli kupić Cardano ADA.

Jak kupić Cardano za pomocą Bitcoin

Dla większości ludzi najłatwiejszym sposobem na zdobycie Cardano ADA będzie metoda Bitcoin. Oznacza to, że najpierw kup Bitcoin, a następnie wymień go na Cardano. Wadą nabycia Cardano w ten sposób jest to, że musisz uiścić opłatę handlową. Ponadto, gdy kupisz Bitcoin na jednej giełdzie, a następnie wyślesz go na inną, być może będziesz musiał zapłacić opłatę za wypłatę na giełdzie Bitcoin.

Pomijając opłaty za wypłatę i handel, używanie Bitcoin do zakupu Cardano jest naprawdę proste i pozwala handlowcom korzystać z wielu różnych opcji płatności.

Kupowanie bitcoinów i handel na rzecz Cardano w USA

Najlepszym sposobem na zakup Bitcoinów w Stanach Zjednoczonych jest użycie Coinbase. Założona w 2012 roku Coinbase istnieje od wczesnych dni kryptowalut i ma niesamowite osiągnięcia w zakresie braku większych hacków. To wielka sprawa, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niektóre niezwykle popularne giełdy jak Binance zostały zhakowane.

Bezpieczeństwo nie jest jednak jedyną zaletą Coinbase. To, co sprawia, że ​​Coinbase jest tak popularne, to ich nieskomplikowany interfejs użytkownika. Krypto jest niezwykle skomplikowane, ale Coinbase postawiło sobie za cel maksymalne ułatwienie kupowania Bitcoinów. Akceptują przelewy bankowe, przelewy bankowe, a także karty debetowe jako opcje płatności.

Kiedy kupujesz Bitcoin na Coinbase za pomocą przelewu bankowego, rozliczenie środków może zająć cztery lub pięć dni. Jeśli chcesz natychmiast wypłacić Bitcoin i wysłać go do portfela na innej giełdzie, powinieneś dokonać płatności kartą debetową. W ten sposób możesz wysłać Bitcoiny na inną giełdę i wymienić je na Cardano ADA w ciągu godziny.

Giełdy kryptowalut z parami handlowymi Cardano

Ponieważ Cardano jest popularną monetą cieszącą się uznaniem, wiele giełd ją obsługuje. Giełdy takie jak OKEx, Huobi, KuCoin i Bittrex mają pary handlowe ADA.

Istnieją również inne giełdy, które obsługują transakcje ADA, ale ważne jest, aby dokładnie zbadać giełdę przed dokonaniem na niej transakcji. Kiedy wyślesz jakąkolwiek kryptowalutę na giełdę, nie masz już nad nią kontroli. Giełda może zamrozić wypłaty w dowolnym momencie, z uzasadnionego powodu lub nie. Jak mówi słynna maksyma dotycząca kryptowalut, "nie twoje klucze, nie twoje monety."

Kupowanie bitcoinów i handel międzynarodowy dla Cardano

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie mogę kupić Cardano poza Stanami Zjednoczonymi, w rzeczywistości Coinbase jest nadal prawdopodobnie najlepszą opcją, ponieważ działają w więcej niż 100 krajów. CoinMama to także świetna giełda dla Europejczyków, którzy chcieliby kupić Cardano jako inwestycję. Jak wspomniano wcześniej, CoinMama akceptuje kilka rodzajów płatności, co ułatwia uzyskanie ADA.

Azjatyccy entuzjaści kryptowalut mogą zechcieć rozważyć Binance, najpopularniejszą giełdę (pod względem wolumenu obrotu) na świecie. Podczas gdy Amerykanie mają zakaz korzystania z Binance (giełdy międzynarodowej, a nie wersji amerykańskiej), handlowcy kryptowalut w większości krajów azjatyckich mogą rejestrować i kupować Bitcoiny za pomocą fiat.

Najlepszym sposobem na znalezienie giełdy do zakupu Bitcoin (lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty) jest spojrzenie na CoinMarketCap pod ich sekcja par rynkowych. Im większa giełda, tym większe prawdopodobieństwo, że będą obsługiwać szeroką gamę par walutowych.

Jak kupić Cardano lokalnie

Chcesz wiedzieć, jak kupić Cardano za gotówkę? Jest to dość proste, w rzeczywistości przypomina trochę użycie metody Bitcoin. Problem dla entuzjastów Cardano polega na tym, że nie ma możliwości bezpośredniego zakupu Cardano za gotówkę. Możliwe jest jednak kupienie Bitcoina lub Ethereum za gotówkę, a następnie zamiana na Cardano.

Jedną z najpopularniejszych witryn internetowych jest LocalBitcoin. Na tej stronie można połączyć się ze sprzedawcą i spotkać się z nim lokalnie, aby kupić Bitcoin za gotówkę. To prawda, jest to zazwyczaj realna opcja tylko dla handlowców kryptowalut mieszkających w dużych miastach. Możliwe jest jednak również skorzystanie z witryny internetowej, takiej jak LocalCryptos co pozwala na przelewy bankowe, a nawet PayPal.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkiego innego w kryptowalutach, ważne jest, aby zrobić to należyta staranność. Przeczytaj poprzednie recenzje, aby upewnić się, że osoba, z którą przeprowadzasz transakcje, nie jest oszustem. Nie dokonuj też transakcji z nikim, kto ma nowe konto.

Jest jeszcze jedna opcja dla osób, które chciałyby kupić kryptowaluty lokalnie. Bisq to wschodząca zdecentralizowana giełda, która ułatwia lokalne transakcje, a także transakcje kryptograficzne za pomocą przelewu bankowego.

Jak przechowywać Cardano

Wiele osób chce dowiedzieć się, gdzie przechowywać Cardano po zakupie. Słyszeli, że trzymanie kryptowaluty ADA w portfelu wymiany jest nierozsądne, ale nie są pewni, jaki jest najbezpieczniejszy portfel. Na szczęście bezpieczne przechowywanie Cardano nie jest takie trudne!

Najlepszym miejscem do przechowywania Cardano ADA jest portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano S lub a Trezor Model One. Te portfele sprzętowe są mniej więcej wielkości pendrive’a USB i są warte swojej wagi w złocie. Są niezwykle przystępnym cenowo sposobem dla przeciętnego inwestora kryptowalutowego na bezpieczne przechowywanie kryptowaluty ADA.

Główną cechą zabezpieczającą portfela sprzętowego jest to, że transakcja nie może zostać zatwierdzona cyfrowo. Oznacza to, że przed wysłaniem monet należy nacisnąć fizyczny przycisk na urządzeniu. Oznacza to, że handlowiec kryptowalut może podłączyć swój portfel sprzętowy do najbardziej zainfekowanego przez wirusy komputera na świecie, a jego Cardano będzie bezpieczne.

Podczas gdy niektórzy wahają się, czy zapłacić za portfel sprzętowy, niefortunna prawda jest taka, że ​​kradzież kryptowalut jest powszechna, a Ledger lub Trezor to najlepszy możliwy sposób na ochronę inwestycji. Więcej informacji na temat portfeli sprzętowych można znaleźć pod adresem ten przydatny przewodnik.

Korzystanie z portfela na pulpicie

Innym sposobem przechowywania monety ADA jest portfel biurkowy. Jest to portfel wyłącznie cyfrowy i chociaż nie jest tak bezpieczny jak portfel sprzętowy, jest tańszy i może być bardzo bezpieczny, o ile zostaną podjęte odpowiednie kroki.

Jedną z dobrych opcji jest Portfel Daedalus. Oto portfel open source Cardano, zaprojektowany z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie i elastyczności. Dzięki możliwości wyboru niestandardowych motywów, a także instalacji wtyczek, Daedalus to świetny portfel Cardano ADA. Oczywiście jest darmowy, co czyni go dobrą opcją dla każdego, kto ma ograniczony budżet.

Jedną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Cardano (lub bezpieczeństwo jakiejkolwiek kryptowaluty), jest zawsze sprawdzanie adresu portfela, na który wysyłasz monety. Chociaż nie jest to tak powszechne, jest wirus komputerowy która zastępuje adresy kryptowalut przechowywane w schowku innym adresem.

Oznacza to, że jeśli skopiujesz adres, a następnie wkleisz go w innym miejscu, wirus zastąpi adres, dzięki czemu środki zostaną przesłane do hakera. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze dwukrotnie sprawdzić adres portfela, zanim naciśniesz przycisk wysyłania.

Najlepsze praktyki bezpieczeństwa przy przechowywaniu Cardano

Niezależnie od tego, czy jest to portfel sprzętowy, czy stacjonarny, podczas tworzenia nowego konta zostanie wyświetlona fraza początkowa składająca się z 12 lub 24 słów. Niezwykle ważne jest, aby wykonać kopię zapasową tej frazy źródłowej. W przypadku utraty dostępu do portfela kryptowalutowego (pożar, powódź, kradzież itp.) Fraza seed pozwoli Ci odzyskać środki.

Należy jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Zawsze przechowuj kopię zapasową frazy seed w innym fizycznym miejscu niż miejsce, w którym przechowywany jest portfel sprzętowy lub programowy (komputer). W ten sposób coś takiego jak ogień nie może zniszczyć twoich zasobów kryptograficznych.

Po drugie, zawsze zapisuj swoją frazę początkową na papierze i rób kopie ręcznie. Nigdy nie przechowuj frazy wyjściowej w dowolnym miejscu na komputerze ani w wiadomości e-mail. Wszystkie z nich mogą zostać zhakowane, a jeśli napastnik zdobędzie twoje zdanie seedowe, może zabrać całe twoje Cardano.

Cardano: kolejna duża kryptowaluta 2021 roku

Ludzie chcą wiedzieć, jak kupić Cardano nie bez powodu: jest to bardzo obiecujący projekt kryptowaluty. Często sukces projektu może zależeć od osoby, która go prowadzi. Z Charles Hoskinson kierując się Cardano przyszłość wygląda jasno. Jest szczerym zwolennikiem kryptowalut i idealną osobą, która naciska na masową adopcję ADA.

Ponadto, podczas gdy Ethereum pracuje nad Proof of Stake (POS), ich rozwiązanie może nie zostać w pełni wdrożone przez kolejne dwa lata. W świecie blockchain, w którym rozwój odbywa się przez całą dobę, dwa lata to jak dekada. Z drugiej strony Cardano ma już rozszerzenie Mechanizm konsensusu Ouroboros które uważają za najlepsze możliwe rozwiązanie POS.

Ponieważ rok 2021 staje się rokiem kryptowalut, teraz jest najlepszy czas na zakup. Jeśli wierzysz w Cardano, warto kupić trochę, zanim ceny wzrosną. Teraz, gdy wiesz, jak kupić monety ADA, nie ma wymówki, aby nie inwestować.

Wreszcie, jako mały bonus, możesz to sprawdzić wizualny eksplorator bloków Bitcoin utworzony przez IOHK (firmę macierzystą Cardano). Jest to prawdopodobnie najbardziej elegancki eksplorator bloków, jaki kiedykolwiek powstał, i prawdziwy dowód kreatywności i zdolności kodowania zespołu Cardano. Wojna o inteligentny kontrakt jest daleka od zakończenia i nierozsądne byłoby jeszcze odpisywanie Cardano; może okazać się inwestycją na całe życie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me