Jak kupić Monero (XMR): Gdzie kupić Monero w 2021 roku?

Bitcoin jest świetny, ale Bitcoin ma problem: nie jest zamienna. Jeden bitcoin nie jest równy innemu bitcoinowi.

Jeśli otrzymasz Bitcoin, który został wcześniej wysłany przez mikser lub który był w jakiś sposób powiązany z nielegalną aktywnością, może to sprawić, że będzie wyglądać, jakbyś był powiązany z podejrzanymi transakcjami.

Dzieje się tak, nawet jeśli kupujesz Bitcoin legalnie i bez wiedzy o jego przeszłym użyciu.

Następnie pojawia się problem polegający na tym, że każda transakcja Bitcoin jest identyfikowalna, co ułatwia ludziom lub korporacjom śledzenie funduszy i sprawdzenie, gdzie wysłałeś swój Bitcoin i na co go wydałeś. W najlepszym przypadku ta zdolność śledzenia jest nieszkodliwa, w najgorszym może powodować poważne problemy, zwłaszcza dla osób żyjących w reżimach autorytarnych.

Wprowadź Monero, rozwiązanie wszystkich tych problemów. Ponieważ Monero jest prywatnym blockchainem, nie ma możliwości śledzenia historii monety. To sprawia, że ​​jest zamienny: każdy Monero jest tak samo dobry, jak każdy inny.

To samo dotyczy przyszłych transakcji, niemożliwe jest śledzenie trajektorii monety w łańcuchu bloków. To sprawia, że ​​Monero jest idealne dla osoby, która wolałaby, aby inni nie widzieli, co kupują.

Więc Monero jest niesamowity i chciałbyś w niego zainwestować. W porządku, ale pytanie, które zadaje wiele osób, brzmi: jak kupić Monero? Odpowiedź jest zaskakująco prosta.

Gdzie kupić Monero?

Jak to często bywa, najlepszym miejscem na zakup XMR Monero jest giełda kryptowalut Binance. Binance oferuje cztery pary handlowe Monero, w tym: BTC, USDT, BNB i ETH. Niestety Binance nie oferuje bezpośredniej pary walutowej, tj. XMR / USD.

W takim przypadku najpierw musisz zdobyć trochę Bitcoin lub Ether. Gdy to zrobisz, możesz wysłać go do Binance, a następnie użyć go do zakupu Monero.

Chociaż korzystanie z tej metody kupowania Monero ma pewne wady, a mianowicie opłaty transakcyjne, zaletą jest to, że pary handlowe XMR / BTC i XMR / USDT na Binance są niezwykle płynne. Duży wolumen oznacza, że ​​będziesz w stanie wykonywać swoje transakcje po żądanej cenie.

Kupowanie Monero za USD

Jeśli wolisz kupić Monero bezpośrednio, istnieje giełda kryptowalut, która oferuje bezpośrednią parę handlową USD / XMR. Ta wymiana jest Kraken, strój z San Francisco. Dostępna dla wszystkich w USA, z wyjątkiem mieszkańców Nowego Jorku, Kraken to niezawodna giełda o długiej historii.

Pozwalają swoim użytkownikom zasilać swoje konto dolarami za pomocą przelewu bankowego lub przelewu bankowego. Chociaż wygodnie jest używać dolarów bez konieczności wcześniejszego kupowania Bitcoinów, problem, na który napotykają niektórzy na Kraken, polega na tym, że wolumen obrotu jest bardzo niski.

Na przykład, w chwili publikacji, para XMR / USD na Kraken była notowana na poziomie zaledwie 1/20 objętości pary XMR / BTC na Binance. W przypadku małych zamówień o wartości kilkuset dolarów nie będzie to miało większego znaczenia. Jednak większe zamówienia będą prawdopodobnie podlegać poślizgom.


Inną opcją dla każdego, kto chce kupić cyfrową walutę Monero, jest użycie karty kredytowej do zakupu. Oto jak to zrobić.

Jak kupić XMR za pomocą karty kredytowej

Najbezpieczniejszym i najłatwiejszym sposobem korzystania z karty kredytowej jako metody płatności za Monero jest zakup Bitcoina, a następnie wymiana go na Monero.

Międzynarodowi handlowcy kryptowalut, w tym ci, którzy chcą kupić XMR UK, mogą zarejestrować się na Binance i kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej za pośrednictwem swojej platformy. To świetna opcja, ponieważ Binance to niezawodna wymiana z intuicyjnym interfejsem użytkownika.

Jak kupować za pomocą karty kredytowej dla Amerykanów

Niestety Amerykanie nie mogą kupić Bitcoinów na Binance ze względu na przepisy. Zamiast tego obywatele amerykańscy mogą używać CEX.io do kup Bitcoin za pomocą karty kredytowej. CEX to angielska giełda, która działa w ekosystemie kryptowalut od 2013 roku. Mają dobrą reputację w zakresie bezpieczeństwa i są jedną z bardziej niezawodnych giełd na rynku.

Chociaż CEX otrzymał wiele pytań od swoich klientów, pytających, jak kupić monety Monero, nie otworzyli jeszcze handlu XMR. Pozwalają jednak użytkownikom na zakup Bitcoinów za pomocą karty kredytowej.

Zakupy kartą kredytową wymagają weryfikacji KYC. Jest to powszechna praktyka zapewniająca, że ​​kupujący nie używa fałszywej karty kredytowej. CEX może poprosić o kopię dokumentów tożsamości, takich jak paszport lub prawo jazdy. Mogą również poprosić o kopię wyciągu bankowego lub rachunku za media, aby zweryfikować Twój adres.

Po dostarczeniu wszystkich tych dokumentów CEX zweryfikuje Twoją tożsamość, a następnie zapewni pełny dostęp do swoich usług. Kiedy to się stanie, będziesz mógł kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej.

Po zakupie Bitcoin na CEX powinieneś wysłać go do swojego portfela Bitcoin na Binance, a następnie wymienić na Monero. Jeśli nic z tego nie brzmi jak coś, co chcesz zrobić, istnieje trzecia opcja. To świetna opcja dla traderów i inwestorów, którzy chcieliby kupić Monero, ale nie chcą rejestrować się na giełdzie.

Jak kupować Monero lokalnie

Chociaż Monero jest często błędnie oznaczane jako kryptowaluta dla przestępców, w rzeczywistości jego celem jest funkcjonowanie jako cyfrowa gotówka. Wspaniałą rzeczą w przypadku rachunku za 20 dolarów jest to, że jest wymienny, nie ma historii (jak omówiono we wstępie) i nie można go wykryć.

Kiedy kupujesz Monero na giełdzie, nadal nie można go wykryć, jednak zawsze będzie istniał zapis, że kupiłeś Monero, a także zapis adresu Monero, na który go wysłałeś. Dla niektórych osób może to nie mieć znaczenia, ale dla tych, którzy chcą zachować pełną anonimowość, mogą kupić Monero lokalnie. Można to zrobić na kilka sposobów.

LocalMonero

Najpopularniejszym sposobem lokalnego zakupu Monero jest LocalMonero. Jest to strona internetowa, która istnieje od kilku lat i zyskała solidne poparcie zarówno wśród kupujących, jak i sprzedających.

Jednym z powodów, dla których LocalMonero jest popularny, jest liczba sposobów, na jakie pozwala ludziom kupować Monero. Kupujący korzystający z platformy mogą…

  1. Spotkać się osobiście – Spotkaj się ze sprzedawcą osobiście i przekaż mu gotówkę w zamian za Monero. Upewnij się, że widzisz Monero w swoim portfelu, zanim pozwolisz sprzedawcy odejść.
  2. Wyślij gotówkę pocztą – Brzmi to ryzykownie i ta opcja prawdopodobnie nie jest dla wszystkich, ale możliwe jest wysłanie gotówki do sprzedawcy za pośrednictwem systemu pocztowego USPS. Gdy tylko sprzedawca otrzyma gotówkę, wyśle ​​Monero do Twojego portfela. Jeśli zamierzasz korzystać z tej metody płatności, dokonuj transakcji tylko z zaufanymi sprzedawcami.
  3. Western Union / MoneyGram / PayPal – Oprócz gotówki istnieje wiele sposobów na zdobycie Monero przy użyciu różnych metod płatności online. Chociaż te metody są wygodniejsze niż osobiste spotkanie ze sprzedawcą lub udanie się na pocztę w celu wysłania gotówki, są mniej anonimowe.

3 wskazówki, jak zadbać o bezpieczeństwo Monero

Dowiedzenie się, jak kupić Monero, to tylko jedna część równania. Po zakupie musisz przechowywać Monero XMR w bezpieczny sposób, aby Twoja moneta nie została skradziona lub w inny sposób narażona na szwank.

Ze względu na funkcje prywatności Monero jest nieco trudniejsze do prawidłowego przechowywania niż inne monety, takie jak Bitcoin lub Ripple, więc warto poświęcić trochę czasu na zrozumienie odpowiednich środków bezpieczeństwa.

  1. Przechowuj to w księdze – Chociaż portfel sprzętowy Trezora obsługuje Monero XMR, interfejs nie jest zbyt przyjazny dla użytkownika. Dlatego lepszym pomysłem jest przechowywanie Monero w portfelu sprzętowym Ledger. W przypadku księgi Ledger adres portfela jest wbudowany bezpośrednio w interfejs portfela, co sprawia, że ​​integracja jest niezwykle prosta.
  2. Nie chwal się zasobami kryptowalut – Wszystkie zabezpieczenia kryptograficzne na świecie nie mogą wiele zdziałać, aby walczyć atak kluczem za 5 $. Lepiej lub gorzej kryptowaluta jest czasami kojarzona z bogactwem, a ludzie, którzy słyszą, że zostałeś zainwestowany, mogą pomyśleć, że jesteś dobrym celem rabunku.
  3. Aby uzyskać optymalne bezpieczeństwo, pobierz pełny węzeł – Podczas korzystania z portfela Monero GUI istnieją dwie opcje: możesz połączyć się z węzłem innej osoby lub pobrać własny pełny węzeł. Wadą łączenia się z węzłem innej osoby jest to, że może ona potencjalnie wykryć Twój adres IP i szpiegować Twoje transakcje. Jest to niemożliwe, jeśli masz własny pełny węzeł, dlatego zalecamy to zrobić.

Monero XMR jest niezwykle cenny jako kryptowaluta zorientowana na prywatność. Ta prywatność wiąże się jednak z pewnymi kompromisami, takimi jak nieco skomplikowane wrażenia użytkownika. Dlatego szczególnie ważne jest, aby zrozumieć Monero XMR, zanim wyślesz monetę do portfela lub zaczniesz handlować nią na giełdzie.

Wniosek

Monero to interesująca kryptowaluta. Jego funkcje prywatności sprawiają, że jest przydatny w transakcjach na czarnym rynku w ciemnej sieci. Co więcej, funkcjonuje tak, jak powinien, gdzie jedna moneta jest dobra jak każda inna moneta. Taka jest gotówka i dla wielu osób jest to główna zaleta Monero XMR, że mogą ją wykorzystać jako zamiennik gotówki.

Ale jak kupić kryptowalutę Monero? Jak już wspomnieliśmy, kupno Monero lub wymiana XMR na AUD nie jest tak łatwa, jak zdobycie Bitcoina. W wielu przypadkach najpierw musisz kupić Bitcoin, a następnie zamienić go na Monero XMR, lub możesz kupić XMR na giełdzie takiej jak Kraken, ale płynność jest bardzo niska.

Miejmy nadzieję, że ten proces nie jest zbyt zniechęcający. Monero to świetna moneta i niezależnie od tego, czy chcesz kupić Monero w Wielkiej Brytanii, w Azji czy w Ameryce, istnieje wiele opcji, aby to zrobić. Rozpoznając wartość oferowaną przez Monero, sprzedawcy coraz częściej zaczynają akceptować XMR, zwłaszcza że ma on szybkie czasy potwierdzenia i jest tani w wysyłce.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map