Jak skonfigurować Ledger Nano S i Nano X Przewodnik krok po kroku

Aby skonfigurować Ledger Nano S, podłącz urządzenie do portu USB komputera. Możesz użyć kabla znajdującego się w pudełku lub dowolnego kabla przejściówki USB na micro USB. Ze względów bezpieczeństwa zawsze dobrze jest użyć zaufanego kabla ogólnego przeznaczenia.

Ledger USB podłączony do laptopa

Następnym krokiem jest przejdź do Ledger.com i pobierz oprogramowanie. W lewej górnej części ekranu zobaczysz przycisk „Pobrane”. Naciśnij go, a następnie przejdź do wersji Ledger Live dla twojego systemu operacyjnego. Oprogramowanie Ledger Live jest dostępne w systemach Windows, Mac i Linux.

Po pobraniu aplikacji komputerowej Ledger Live przejdź do jej instalacji. To będzie szybki proces, ale oprogramowanie nie będzie działać, jeśli nie skonfigurujesz również swojego Ledger Nano S.

Skieruj swoją uwagę na ekran portfela sprzętowego. Po podłączeniu wyświetli się „Witamy” i „Naciśnij oba przyciski, aby rozpocząć”. Kontynuuj i naciśnij przyciski.

Po przejściu przez tę fazę instrukcji na ekranie pojawi się nowy komunikat. Pojawia się komunikat „Skonfigurować jako nowe urządzenie?”. Jeśli konfigurujesz go po raz pierwszy, naciśnij prawy przycisk. Jeśli chcesz przejść do menu „Przywróć konfigurację” swojego pliku Ledger Nano S, naciśnij lewy przycisk.

W naszym przypadku, zakładając, że jest to Twój pierwszy proces konfiguracji, skonfigurujemy jako nowe urządzenie.

PORÓWNANIE

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2019
 • CENA £: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Blockstream Jade

Blockstream Jade

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2021
 • CENA £: 40 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2016
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor Model T

Trezor Model T

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2018
 • CENA £: 159 $
 • EKRAN DOTYKOWY:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ

Aktywacja urządzenia przez Ledger Live

Zrzut ekranu z ledger.com Strona aplikacji Ledger-Live


Aby aktywować i zarządzać aplikacjami na Nano X, musisz najpierw zainstalować oprogramowanie Ledger Live na swoim komputerze osobistym lub urządzeniu mobilnym.

Ta aplikacja jest mile widzianym ulepszeniem w stosunku do oryginalnej metody Ledger, która korzysta z nieco wadliwych wtyczek do Chrome.

Po skonfigurowaniu Ledger Live należy utworzyć kod dostępu, a Twoje słowa początkowe odzyskiwania zostaną przedstawione utworzyć kopię zapasową.

Należy je potwierdzić przed przystąpieniem do instalowania aplikacji lub tworzenia transakcji.

Chociaż dostępne są trzy papierowe karty odzyskiwania, należy to traktować wyłącznie jako tymczasową metodę tworzenia kopii zapasowych.

Aby lepiej zabezpieczyć frazę odzyskiwania, użyj jednego z plików Billfodl produkty. Kartka papieru może spotkać wiele losów.

Po co zostawiać ryzyko bez odpowiedzi, skoro w pobliżu odporna na katastrofy stal nierdzewna może chronić twoje słowa siewne?

Krok 1: Utwórz kod PIN dla swojego Ledger Nano S

Po potwierdzeniu otrzymasz prośbę o ustawienie kodu PIN. Naciśnij oba przyciski jednocześnie, aby potwierdzić i kontynuować.

Na Ledger Nano S, Kody PIN mają 8 cyfr. Aby ukończyć ten etap konfiguracji, będziesz musiał użyć 8 liczb od 0 do 9. Możesz na przykład użyć 01234567. Jednak zaleca się unikanie kodu, który jest powszechny i ​​łatwy do odgadnięcia. Jednocześnie upewnij się, że wybrałeś kod, który możesz zapamiętać i zapisz go.

Wybierz kod PIN

W pudełku twojego Ledger Nano S można również znaleźć kilka kart o nazwie „Arkusz odzyskiwania”. Możesz ich użyć do zapisania kodu PIN, aby go nie zgubić. Jednak ze względów bezpieczeństwa zawsze lepiej jest użyć notatnika lub oddzielnej kartki papieru. Jeśli chcesz napisać to na stali, aby była odporna na ogień, wodę, wstrząsy i hakerów, możesz rozważyć Billfodl.

Produkt Billfodl

Na ekranie Twojego Ledger Nano S, będziesz musiał wybrać 8 liczb. Wybierasz pojedynczo za pomocą dwóch przycisków, a następnie naciskasz oba jednocześnie, aby potwierdzić wybór. Ta sekcja jest świetna, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jak działają elementy sterujące. Lewy przycisk zmniejsza liczbę, a prawy przycisk zwiększa ją.

Masz również opcję cofania, która pomaga wrócić do poprzedniej cyfry. Pomaga to poprawić błędy i upewnić się, że wprowadzony kod PIN jest tym, który zamierzasz.

Krok 2: Potwierdź swój kod PIN

Po wybraniu ósmej liczby kodu PIN na następnym ekranie zostanie wyświetlona prośba o potwierdzenie kodu PIN. Będziesz musiał ponownie wpisać cały kod, używając dokładnie tych samych metod.

Potwierdź kod PIN

Ten krok zapewnia, że ​​nie ustawisz błędnego kodu PIN, którego później nie będziesz pamiętać. Ledger Nano S to świetne urządzenie bezpieczeństwa, które chroni Cię również przed własnymi błędami.

Krok 3: Zapisz swoją frazę odzyskiwania

Jeśli kod PIN jest kluczem do twojego urządzenia, fraza odzyskiwania jest kluczem do twoich monet. Musisz więc zwrócić szczególną uwagę na ten krok i upewnić się, że wpisujesz każde słowo tak, jak jest napisane na ekranie.

Arkusz odzyskiwania Ledger Nano S.

Ponadto zachowaj bezpieczną frazę odzyskiwania i chroń ją najlepiej, jak potrafisz. Każdy, kto znajdzie te słowa, może utworzyć kopię zapasową portfel na innym urządzeniu i wydaj swoje bitcoiny. Zatem bezpieczeństwo tych 24 słów jest niezbędne dla Twojej finansowej suwerenności.

Słowa, które składają się na twoją frazę odzyskiwania, są częścią Słownik BIP 38. Zostanie wygenerowana unikalna permutacja 24 z 4096 słów, które musisz zapisywać pojedynczo. Możesz wygenerować dowolną liczbę portfeli, ale plik Ledger Nano S będzie mieć dostęp tylko do jednego na raz.

Po wyświetleniu każdego słowa na ekranie należy je zapisać, a następnie nacisnąć prawy klawisz nawigacyjny. Jeśli omyłkowo pominiesz słowo, możesz do niego wrócić, naciskając lewy przycisk. Po 24 słowie będziesz musiał nacisnąć oba przyciski jednocześnie, aby potwierdzić i przejść do następnego ekranu.

Zapisz frazę odzyskiwania

W tej części możesz użyć kart odzyskiwania, które otrzymałeś w pudełku z portfelem sprzętowym Ledger. Ale aby uzyskać naturalną odporność na zagrożenia i większą prywatność, powinieneś mieć Billfodl. Jeśli nie chcesz polegać na kruchości papieru, powinieneś rozważyć nasze urządzenie do tworzenia kopii zapasowych z metalowej płyty.

Krok 4: Potwierdź swoją frazę odzyskiwania

W tej sekcji musisz potwierdzić kolejność 24 słów. Plik Ledger Nano S miesza ich kolejność i musisz użyć klawiszy nawigacyjnych, aby je znaleźć.

Po znalezieniu pierwszego słowa naciśnij oba przyciski jednocześnie, aby je potwierdzić. Jest to najbardziej czasochłonny krok tej konfiguracji, ale także istotny. Jeśli popełniłeś jakieś błędy podczas zapisywania frazy odzyskiwania, znajdziesz je teraz.

Skonfiguruj słowa w frazie odzyskiwania

W przypadku znalezienia błędów możesz spróbować ponownie. Ale jeśli nie możesz tego rozgryźć, lepiej wrócić do poprzedniego menu. Innym sposobem jest odłączenie wtyczki Ledger Nano S i podłącz go ponownie. Ten twardy reset spowoduje ponowne uruchomienie procesu konfiguracji i możesz poświęcić więcej uwagi za drugim razem.

Jeśli dobrze zrozumiesz każde słowo, otrzymasz komunikat „Twoje urządzenie jest teraz gotowe”. Teraz jesteś w końcu przygotowany, aby przejść do następnego kroku, który obejmuje oprogramowanie Ledger Live. W tym momencie powinieneś już pobrać i zainstalować Ledger Live. Jeśli nie wykonałeś tego przewodnika krok po kroku, powinieneś pobierz ją teraz.

Krok 5: Otwórz Ledger Live

Wiadomość na ekranie Twojego Ledger Nano S powinien przeczytać „Instaluj aplikacje na urządzeniu Ledger, postępując zgodnie z instrukcjami na stronie start.ledgerwallet.com”. W tym momencie nadszedł czas, aby otworzyć Ledger Live (którą powinieneś już pobrać i zainstalować).

Aplikacja Ledger Live

Najpierw zobaczysz ekran z prośbą o wybranie koloru motywu. Ta decyzja wpływa tylko na wrażenia użytkownika, więc wybierz ulubioną. Aby uzyskać wygodne połączenie jasnych i ciemnych kolorów, wybierz „Dusk”. Jeśli wolisz jasne i dobrze oświetlone menu, nie możesz się pomylić z trybem „Jasny”. A jeśli jesteś elitarystą trybu ciemnego, decyzja powinna być dla Ciebie oczywista. Po podjęciu pierwszej decyzji kliknij przycisk „Rozpocznij”.

Zrzut ekranu z ledger.com Ledger.com – pierwsze spojrzenie na interfejs

Na ekranie komputera zobaczysz menu inicjalizacji. Możesz zainicjować jako nowe urządzenie, przywrócić frazę przywracania lub użyć już zainicjowanego urządzenia. W naszym przypadku już zainicjowaliśmy plik Ledger Nano S. Dlatego wybieramy trzecią opcję.

Ledger Live umożliwia również skonfigurowanie portfela sprzętowego z poziomu interfejsu pulpitu. Jednak lepiej zrobić to na swoim Ledger Nano S. Nie tylko jest to bezpieczniejsza konfiguracja, ale także przyzwyczaisz się do elementów sterujących. Wszystkie transakcje wymagają potwierdzenia z urządzenia, więc musisz nauczyć się naciskać przyciski.

Wybierz model portfela sprzętowego

Krok 6: Użyj już zainicjowanego urządzenia

Na początku interfejs Ledger Live poprosi Cię o wybranie modelu portfela sprzętowego. Ponieważ posiadasz Ledger Nano S, należy go kliknąć i przejść do następnego menu.

Skonfiguruj portfel Harware Ledger

Drugim krokiem w tym procesie jest lista kontrolna bezpieczeństwa. Tutaj musisz potwierdzić, że sam wybrałeś kod PIN i zapisałeś swoją frazę odzyskiwania. To sposób firmy Ledger na upewnienie się, że wykonałeś wszystkie kroki i masz kopię zapasową danych.

Aby uniknąć ataków na łańcuch dostaw, Ledger Live sprawdza również oprogramowanie sprzętowe Twojego urządzenia, aby sprawdzić, czy jest oryginalne. W tym celu nie musisz nic robić, tylko pozwolić oprogramowaniu na przeprowadzenie weryfikacji. W przypadku Ledgera ważne jest, aby sprawdzić, czy nie używasz urządzenia, którego bezpieczeństwo zostało naruszone. A jeśli kupiłeś urządzenie od autoryzowanego sprzedawcy, nie musisz się tym martwić. Najprawdopodobniej prawdziwy.

Trzeci krok dotyczy ustawienia hasła Ledger Live. Nie ma to nic wspólnego z kodem PIN na urządzeniu, to tylko sposób na zablokowanie oprogramowania komputerowego. Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek korzystający z Twojego komputera miał dostęp do Twoich danych Ledger, ustaw silne hasło.

Po ustawieniu hasła będziesz mógł wybrać ustawienia prywatności. W sekcji „Błędy & Analytics ”, musisz wybrać, jakie informacje chcesz udostępniać Ledger. Nie możesz zrezygnować z wysyłania anonimowych danych technicznych i musisz przestrzegać Warunków.

Po kliknięciu „Kontynuuj” w końcu zobaczysz interfejs Ledger Live. Od teraz wszystko zależy od podejmowania decyzji jakie monety chcesz użyć.

Zrzut ekranu z ledger.com Aplikacja Ledger Live – przegląd interfejsu

Krok 7: Instalowanie aplikacji za pomocą Ledger Live

W menu „Menedżer” po lewej stronie okna w końcu będziesz mógł dodać kryptowaluty do swojego portfela. Ledger Nano S oferuje 120kb pojemności, więc musisz zdecydować, których monet używasz. W przypadku konfiguracji opartej tylko na Bitcoin masz więcej niż wystarczającą ilość pamięci. Ale konfiguracja wielu monet pozwala tylko na posiadanie BTC, ETH, XRP, LTC, ETC, DASH i XMR.

Menu menedżera aplikacji na żywo Ledger

Plik Ledger Nano S obsługuje setki monet, ale jedno urządzenie może przechowywać aplikacje tylko za garstkę. Dlatego dobrym pomysłem jest mądre zarządzanie przestrzenią magazynową i ustalanie priorytetów.

Aby zainstalować apkę, przejdź do menu „Manager”, wpisz kilka pierwszych liter wybranej monety i kliknij „Zainstaluj”. Na Twoim Ledger Nano S, zostaniesz poproszony o potwierdzenie instalacji. Jeśli urządzenie pozostawało bezczynne przez kilka minut, konieczne będzie również ponowne wpisanie kodu PIN.

Krok 8: Wysyłanie i otrzymywanie bitcoinów i innych kryptowalut

Po zainstalowaniu aplikacji na Ledger Nano S, wszystko gotowe. Teraz możesz dokonywać transakcji za pomocą bitcoinów i wszystkich swoich ulubionych kryptowaluty.

W menu „Rachunki” po lewej stronie okna zobaczysz wszystkie swoje salda. W przypadku Bitcoin możesz mieć zarówno starsze adresy, jak i natywny SegWit. Księga Ledger oferuje więcej informacji o tych dwóch typach w tym artykule.

W rozdziale „Prywatność” witryny Biała Księga Bitcoin, Satoshi Nakamoto odradza ponowne wykorzystywanie adresów. Dlatego Ledger generuje nowy adres za każdym razem, gdy otrzymujesz bitcoiny. Pamiętaj, że starsze adresy, które generujesz, są nadal ważne. Jednak po otrzymaniu pewnej ilości bitcoinów nie powinieneś ich ponownie używać. Po więcej informacji, sprawdź dokumentację Ledgera.

Krok 9: Nie ufaj, zweryfikuj!

Na tym etapie dobrym pomysłem jest przeprowadzenie „prawdziwej kontroli”, która potwierdzi, że Twój Nano X jest legalny.

Komunikat wyskakujący Oryginalny czek

Jest to funkcja, która korzysta z oficjalnego oprogramowania Ledger Live i może być używana w dowolnym momencie.

Komunikat z listą kontrolną bezpieczeństwa

Plik Ledger Nano S priorytetowo traktuje bezpieczeństwo. Dlatego za każdym razem, gdy masz do czynienia z adresami, musisz je zweryfikować na urządzeniu. Bardzo ważne jest, aby informacje na obu ekranach były zgodne. To zapobiega ataki phishingowe lub błędy ludzkie, w których wysyłasz na zły adres.

Zawsze, gdy masz zamiar otrzymać bitcoiny, rozszerzenie Ledger Nano S prosi o sprawdzenie jego ważności. Adresy zostaną wygenerowane w portfelu sprzętowym i przesłane do Ledger Live. Oznacza to, że w normalnej sytuacji, w której wszystko jest w porządku, informacje są identyczne.

Wysyłając monety, musisz przejrzeć znacznie więcej niż adres odbiorcy. Ledger umożliwia również sprawdzenie pliku opłaty transakcyjne. Jest to niezbędne, ponieważ zauważalne błędy sprawiły, że niektórzy użytkownicy przepłacili i stracili środki. W marcu 2020r, ktoś zapłacił 82 000 $ za transakcję Ethereum. Twój Ledger Nano S sprawi, że będziesz dokładnie sprawdzać, więc tego typu błąd nigdy się nie zdarzy.

Po kliknięciu fizycznych przycisków w celu potwierdzenia, nakazujesz elementowi zabezpieczającemu podpisanie. Ten złożony proces bezpieczeństwa jest unikalny dla Ledgera. Firma wprowadziła bezpieczne chipy na rynek portfeli sprzętowych. To była rewolucja w dziedzinie bezpieczeństwa fizycznego i do dziś żaden inny duży producent nie używa tego samego chipa. Jednak kompromis polega na tym, że musisz zaufać Ledger jako firmie.

Korzenie zaufania

w przeciwieństwie do Trezor, nie możesz zweryfikować każdej linii kodu i nie wiesz, co się dzieje z elementem zabezpieczającym. Ten brak przejrzystości z założenia jest największą słabością Ledgera.

Krok 10 (opcjonalnie): Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe

Po wyjęciu z pudełka Twoja wersja oprogramowania jest już solidna i prawdopodobnie bezpieczna. Do chwili obecnej istnieje bardzo niewiele przypadków ataków łańcucha dostaw na księgi Ledgers. Istnieje jednak wiele ulepszeń oprogramowania, które producent wydaje. W miesiącach, które mijają, odkąd portfel sprzętowy opuszcza fabrykę i go kupujesz, pewne rzeczy się zmieniają.

W niektórych sytuacjach optymalne może być zachowanie pliku Ledger Nano S zaktualizowany. Zwłaszcza jeśli firma poinformuje użytkowników o strasznych błędach lub lukach w zabezpieczeniach. Dobra wiadomość jest taka, że ​​aplikacja Ledger Live na komputer powiadamia o aktualizacjach.

Kreator aktualizacji poprosi Cię o utrzymanie połączenia Ledger i wprowadzenie kodu PIN. Następnie na ekranie pojawi się komunikat o konieczności odłączenia kabla. Następnym krokiem jest przytrzymanie wciśniętego lewego przycisku Ledgera i ponowne podłączenie kabla. Jeśli zrobisz to dobrze, twój portfel sprzętowy przejdzie w tryb „Bootloader”.

Od tego momentu wszystko, co musisz zrobić, to poczekać i pozwolić, aby oprogramowanie układowe zostało zaktualizowane. Po zakończeniu aktualizacji Twoja księga uruchomi się ponownie i będziesz musiał ponownie wprowadzić kod PIN.

Jeśli potrzebujesz mocniejszego i bardziej niezawodnego sposobu przechowywania słów zapasowych, rozważ zakup Billfodl.

Podczas aktualizacji Ledger Nano S, są niefortunne sytuacje, w których wszystko idzie nie tak. Z różnych powodów może to spowodować uszkodzenie portfela sprzętowego i wymagać procesu „naprawy”. Dwa najczęstsze błędy na ekranie to „Oprogramowanie układowe MCU jest przestarzałe” oraz „Oprogramowanie układowe MCU nie jest oryginalne”. Zwykle zdarzają się, gdy aktualizacja się nie powiedzie.

Błędy na osypisku

Nie martw się jednak: istnieje 9 różnych sposobów rozwiązania problemu. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz w Ten artykuł. Pod koniec procesu plik Ledger Nano S będzie działał jak nowy, a także będzie działał z najnowszym oprogramowaniem.

PORÓWNANIE

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2019
 • CENA £: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Blockstream Jade

Blockstream Jade

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2021
 • CENA £: 40 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2016
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor Model T

Trezor Model T

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2018
 • CENA £: 159 $
 • EKRAN DOTYKOWY:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ

Zresetuj księgę

Czy planujesz podarować komuś swój Ledger Nano S i potrzebujesz przygotować urządzenie dla nowego właściciela? A może właśnie kupiłeś jeden i chcesz go zresetować, ponieważ skończyłeś go odkrywać i chcesz zacząć go używać?

Powinieneś zawsze utworzyć kopię zapasową i tak twoja fraza regeneracyjna.

Istnieją dwa sposoby resetowania Ledger Nano S..

Z kodu PIN

Ledger Nano S ma wbudowaną funkcję bezpieczeństwa, która resetuje urządzenie, jeśli trzy razy z rzędu wprowadzisz nieprawidłowy kod PIN. Aby zresetować Ledger Nano S za pomocą tej metody, po prostu:

 • Włącz urządzenie, podłączając je do komputera kablem USB. Urządzenie poprosi o podanie kodu PIN, aby je odblokować.
 • Wprowadź nieprawidłowy kod PIN. Powtórz to trzy razy z rzędu.
 • Twój Ledger Nano S zostanie zresetowany po trzeciej błędnej próbie ze względów bezpieczeństwa.

Zrzut ekranu z ledger.com Ledger.com – pierwsze spojrzenie na interfejs

Z menu ustawień

Inną opcją jest zresetowanie urządzenia z menu ustawień. Aby to zrobić

 • Podłącz Ledger Nano S przez USB, aby go włączyć.
 • Wprowadź swój kod PIN, aby go odblokować
 • Na pulpicie nawigacyjnym przejdź do Ustawień i naciśnij dwa przyciski, aby potwierdzić.
 • Wybierz opcję „Zabezpieczenia” i ponownie naciśnij oba przyciski, aby potwierdzić.
 • Wybierz „Resetuj wszystko”, naciskając oba przyciski.
 • Ostrzeżenie zostanie wyświetlone na ekranie. Naciśnij prawy przycisk, aby przewinąć w dół i przeczytać.
 • Naciśnij oba przyciski, aby zresetować wszystko.
 • Wprowadź swój kod PIN w celu potwierdzenia. Twój Ledger Nano S zostanie zresetowany.

Po zresetowaniu Ledger Nano S możesz bezpiecznie przekazać go nowemu właścicielowi. Możesz również skonfigurować je jako nowe urządzenie lub przywrócić je jako stare urządzenie z powiązaną frazą odzyskiwania.

Lost Ledger

Mając twój kryptowaluty zabezpieczony sprzętem cyfrowym jest uważany za najlepszą praktykę. Jest to doskonały sposób na długoterminowe zabezpieczenie monet i tokenów. To jest główny powód, dla którego Ledger Nano S i inny sprzęt portfele są teraz tak popularne. Ale co się stanie, gdy zgubisz swój Ledger Nano S.?

To jest pytanie zadane przez zainteresowanych użytkowników na różnych forach. Niestety istnieje wiele złych informacji, których będziesz chciał uniknąć. Tutaj pokrótce omówimy, co należy zrobić, jeśli zgubisz swój Ledger Nano S..

1. Nie panikuj

Większość ludzi, którzy stracili Ledger Nano, obawia się, że zgubili swoje monety.

2. Znajdź swoją frazę odzyskiwania

Łatwo jest odzyskać wszystkie swoje kryptowaluty, o ile masz dostęp do 24-słownego materiału siewnego.

Prawdopodobnie zapisałeś to zdanie na kartce papieru podczas zakładania księgi po raz pierwszy.

Co to za fraza regeneracyjna?

Portfel sprzętowy tak naprawdę nie przechowuj swoją kryptowalutę. Aktywa są przechowywane w Blockchain. Być może zastanawiasz się, co przechowuje Nano S..

3. Wprowadź frazę odzyskiwania do nowego portfela

Po zlokalizowaniu frazy odzyskiwania masz dwie możliwości:

Po pierwsze, poczekaj, aż otrzymasz nowy portfel sprzętowy, a następnie odzyskaj do niego swoje aktywa. Drugim jest natychmiastowe zaimportowanie materiału siewnego odzyskiwania do portfela oprogramowania, takiego jak blockstream green lub grzybnia.

Jeśli jednak ktoś ukradł Ci Nano S i nie zna Twojego czterocyfrowego kodu PIN, prawdopodobnie jesteś bezpieczny. Zarówno Ledger Nano S, jak i X czyszczą się same, jeśli kod PIN zostanie wprowadzony nieprawidłowo 3 razy.

Jeśli nie masz w pobliżu zapasowego portfela sprzętowego, możesz zamówić zastępczy Ledger Nano S. Warto powtórzyć, że nie musisz odzyskiwać monet w Ledger Nano S. Możesz użyć dowolnej aplikacji do obsługi portfela lub portfela sprzętowego. to.

Zrzut ekranu z ledger.com Sekcja sklepu Ledger.com

Zabezpieczenie ziarna odzyskiwania składającego się z 24 słów jest najważniejszą praktyką w zakresie bezpieczeństwa portfela sprzętowego. Pomoże Ci odzyskać swoje aktywa i zabezpieczyć je nawet po utracie Ledger Nano S lub innego portfela sprzętowego. Nie powinieneś panikować, gdy zgubisz portfel. Zamiast tego natychmiast zamów nowy portfel, odzyskaj kryptowaluty za pomocą innego portfela, a następnie utwórz nowy portfel z nową frazą odzyskiwania.

Zrzut ekranu z ledger.com Ledger.com – pierwsze spojrzenie na interfejs

Prywatne korzystanie z Ledger Nano X

Aby korzystać z Ledger Nano X w najbardziej prywatny i bezpieczny sposób, możesz wykonać kilka dodatkowych kroków.

Zrzut ekranu z ledger.com Strona Ledger Nano X na shop.ledger.com

Po pierwsze, możesz skonfigurować urządzenie bez korzystania z komputera.

Jest to szczególnie łatwe w przypadku Nano X, ponieważ ma on własną baterię (w przeciwieństwie do Nano S) i jest częściowo naładowany po wyjęciu z pudełka.

Zrzut ekranu z ledger.com Porównanie portfela sprzętowego księgi

Dodatkowo możesz użyć rozszerzenia Electrum Personal Server z Księgą działającą wyłącznie jako urządzenie do podpisywania.

Chociaż bezpieczniejsza, ta opcja jest uważana za odpowiednią tylko dla bardziej zaawansowanych użytkowników i stwarza inne potencjalne zagrożenia.

Weryfikacja urządzenia księgi głównej z zaufaniem

Ledger Root of trust

Weryfikacja urządzenia za pomocą katalogu głównego Ledgera jest prosta!

Oto jak to działa:

Po uruchomieniu narzędzia na urządzeniu serwery Ledger wysyłają do urządzenia komunikat. Urządzenie może odpowiedzieć tylko wtedy, gdy ma określony klucz prywatny na urządzeniu.

Poświadczenie księgi

Jeśli urządzenie nie reaguje, oznacza to, że albo nie jest oryginalne, albo zostało naruszone i nie należy go używać.

FAQ

Jak działa księga?

Ledger Nano S działa jak każdy portfel sprzętowy. Najpierw podłączasz go do komputera, konfigurujesz, a następnie wybierasz kod PIN, aby chronić urządzenie przed niepożądanym dostępem. Następnie otrzymasz 24-wyrazową frazę początkową, która jest Twoim kluczem prywatnym.

Czy Ledger Live jest bezpieczny?

Ledger Nano S i Ledger Nano X używają bezpiecznego elementu (najbezpieczniejszy chip chroniący przed atakami). Oba urządzenia chronią Twój klucz prywatny i pozostaną zabezpieczone przed włamaniami internetowymi.

Skąd mam wiedzieć, czy mój Ledger Nano S jest oryginalny?

Musisz upewnić się, że Twoje urządzenie nie zostało wstępnie skonfigurowane z kodem PIN, którego sam nie wybrałeś. Po pierwszym włączeniu urządzenie powinno wyświetlić „Witamy w Ledger Nano S”.

Co się stanie, jeśli Ledger Nano S się zepsuje?

Należy zamówić zamiennik i użyć zwrotów zarodkowych odzyskiwania w nowym urządzeniu.

Czy możesz używać Ledger Nano S na wielu komputerach?

Tak, możesz zainstalować aplikację Ledger Live na wielu urządzeniach (komputerach, smartfonach) biorąc pod uwagę, że musisz skonfigurować swoje konta i ustawienia na każdym z tych urządzeń.

Czy Ledger Nano S to zimny portfel?

Tak, Ledger Nano S to zimny portfel, który może przechowywać Bitcoin, Ethereum i inne obsługiwane monety.

Ile monet może pomieścić Ledger Nano S.?

Ledger Nano S obsługuje 26 monet i ponad 1500 tokenów.

Czy Ledger Nano S ma baterię?

Nie, nie ma baterii. Włącza się automatycznie po podłączeniu do źródła zasilania (komputera lub portfela).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector