Jak utworzyć portfel Ripple (XRP) | Przewodnik dla początkujących

Ponieważ rynek kryptowalut ponownie zaczyna przyciągać uwagę po tym, jak Bitcoin (BTC) przekroczył 15000 USD, użytkownicy próbują szukać nowych sposobów przechowywania swoich wirtualnych walut.

W tym artykule porozmawiamy o tym, jak utworzyć portfel Ripple do przechowywania monet. Obejmuje to dwa zimne portfele (portfele Ledger i papierowe) i gorące portfele.

Podstawowa wiedza o Ripple (XRP)

Ripple, firma stojąca za wirtualną walutą XRP, pracowała w ostatnich latach, aby oferować nowe rozwiązania firmom finansowym na całym świecie w celu przenoszenia funduszy za granicę. Jeśli firma chce wysyłać lub odbierać pieniądze, może z łatwością skorzystać z usług Ripple, a nawet kupić XRP i wykorzystać je do pozyskania płynności.

Osoby fizyczne, entuzjaści i inwestorzy uważają, że XRP może wzrosnąć w przyszłości. Wszystko to dzięki bankom i dużym firmom kupującym go w celu obsługi transakcji transgranicznych. Jeśli istnieje niepłynny korytarz fiat, firmom będzie trudno przetwarzać transfery. Dzięki XRP firmy mogą łatwo kupić wirtualną walutę w lokalnej walucie, wysłać ją do innego kraju i sprzedać XRP w lokalnej walucie.

Powyższy proces trwałby zaledwie kilka sekund i kosztowałby zaledwie ułamek ceny tradycyjnej transakcji typu fiat-to-fiat. Obecnie każdą monetę XRP można kupić za 0,222592 €, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 9 956 072 621 €. To sprawia, że ​​XRP jest czwartą co do wielkości kryptowalutą po Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Tether (USDT).

Tworzenie pierwszego portfela sprzętowego Ripple

Jeśli już nabyłeś swoje pierwsze monety XRP na giełdzie, możesz chcieć wiedzieć, jak przechowywać te środki. Pozostawienie wirtualnych walut na giełdzie jest bardzo niebezpieczne. W przeszłości zhakowano wiele z tych giełd, co miało wpływ na fundusze użytkowników.

Dlatego najlepiej jest używać portfeli, do których masz dostęp do kluczy prywatnych. Byłoby to bardzo przydatne, aby chronić twoje monety i fundusze. Powinieneś być jedyną osobą mającą dostęp do kluczy prywatnych swojego portfela.

Najlepszym portfelem Ripple, jakiego możesz użyć, jest ten dostarczony przez Ledger. Ledger to firma oferująca usługi i produkty użytkownikom kryptowalut, którzy chcą chronić swoje fundusze i monety.

Przede wszystkim nie musisz go tworzyć, po prostu go kupujesz. Ledger sprzedaje dwa główne urządzenia Ledger Nano S i Ledger Nano X. Ten ostatni to bardziej zaawansowany portfel, który został przystosowany do pracy bez użycia kabla. Korzystając z Bluetooth, możesz podłączyć go bezpośrednio do komputera lub smartfona i używać aplikacji Ledger Live do obsługi swoich funduszy.

Te dwa portfele sprzętowe są uznawane za najlepsze jednostki na rynku ze względu na ich zabezpieczenia i funkcje. Najlepszym portfelem Ripple byłby ten, który pozwala na bezpieczne przechowywanie środków i chroniłby je w perspektywie długoterminowej, jeśli jesteś inwestorem.

Jeśli chcesz zacząć korzystać z portfela Ledger, będziesz musiał go kupić za pośrednictwem ich oficjalnej strony. Ledger Nano S ma cenę 59 euro i jest dostępny w szerokiej gamie kolorów. Tymczasem Ledger Nano X można kupić za cenę 119 euro. Jeśli chcesz być jeszcze bardziej chroniony, możesz łatwo kupić oba portfele i mieć najlepszą konfigurację portfela Ripple na rynku. Użytkownicy, którzy kupią razem Ledger Nano X i Ledger Nano S, zapłacą 149 euro.


Aby skonfigurować ten portfel, możesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez firmę na jej oficjalnej stronie lub w instrukcji obsługi, którą znajdziesz w pudełku niedawno zakupionego portfela Ripple.

Aby wysłać swój pierwszy XRP do zakupionego Ledger Nano, będziesz musiał pobrać aplikację XRP do portfela. Następnie zacznij korzystać z aplikacji Ledger Live, która poprowadzi Cię przez cały proces obsługi monet. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika, co oznacza, że ​​jest bardzo mało prawdopodobne, abyś miał problem z otrzymaniem swoich monet XRP.

Tworzenie portfela Paper Ripple

Wyżej wymieniona opcja jest bardzo przydatna dla długoterminowych użytkowników, którzy przechowują duże ilości XRP na swoich urządzeniach. Jednak nowicjuszom byłoby trudno zacząć korzystać z portfela, który należy kupić i skonfigurować.

Jeśli chcesz przechowywać swoje monety i być prawdziwym właścicielem swoich funduszy, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli nie masz portfela sprzętowego, jest użycie portfela papierowego. Portfel papierowy jest bardzo przydatny, ponieważ zapewni Ci spokój ducha, którego potrzebujesz, aby przechowywać swoje środki, wiedząc, że hakerzy lub napastnicy nie uzyskają do nich dostępu.

coinswitch.co

Aby utworzyć papierowy portfel Ripple, musisz przejść do pliku oficjalna strona i postępuj zgodnie z podanymi tam instrukcjami. Utworzenie tego portfela będzie bardzo łatwe. Wystarczy wygenerować portfel papierowy, wydrukować go lub pobrać aplikację na telefon.

Ten portfel papierowy będzie miał podobne funkcje jak portfel sprzętowy, ale będzie to po prostu kawałek papieru. Dlatego musisz bardzo uważać w sposobie obchodzenia się z tym portfelem. Jeśli nie będziesz wystarczająco ostrożny, możesz go łatwo zgubić lub zniszczyć.

Po utworzeniu portfela będziesz mógł przesłać do niego trochę środków. Będziesz mógł to zrobić z innego portfela lub giełdy, jeśli niedawno kupiłeś kilka monet XRP. Adres, który wydrukujesz, to adres, pod który będziesz mógł wysłać monety.

Ten portfel Ripple będzie mógł otrzymać dowolną liczbę XRP. Jednak generalnie przydatne i zalecane jest posiadanie różnych portfeli, w których można przechowywać środki na wypadek, gdyby coś stało się z pierwszym. Oprócz tego będziesz musiał również chronić klucze prywatne tego portfela papierowego.

Chociaż jest to bardzo dobre rozwiązanie do przechowywania monet XRP, ma tę wadę: nie jest wygodne w codziennym użyciu. Przechowywanie XRP okaże się niezwykle przydatne, jeśli nie będziesz ich używać przez dłuższy czas.

Tworzenie gorącego portfela Ripple

Jeśli chcesz utworzyć gorący portfel Ripple, może to być łatwiejsze i szybsze niż w przypadku innych rozwiązań. Jest to jednak mniej bezpieczna opcja niż portfele sprzętowe lub papierowe, które są uważane za portfele do przechowywania w chłodni – nie są połączone z Internetem.

Gorące portfele mogą być rozwiązaniami udostępnianymi przez giełdy, aplikacje na smartfony lub usługi online. Na rynku jest wiele portfeli Ripple, do których można uzyskać dostęp przez Internet i które są bardzo przyjazne dla użytkownika.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli używasz do wydawania swoich wirtualnych walut XRP, na pewno będziesz chciał używać tych portfeli nie do przechowywania wszystkich swoich monet, ale do posiadania niewielkiej ilości XRP, która zostanie wykorzystana w dowolnym momencie. Jeśli masz portfel na smartfonie, zabierzesz ze sobą środki XRP wszędzie, gdzie zabierzesz swoje urządzenie.

Niemniej jednak, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje środki znajdują się w bezpiecznym miejscu, powinieneś użyć portfela na komputerze, który jest czysty i nie został w przeszłości dotknięty wirusami. Wielu napastników ma tendencję do instalowania złośliwego oprogramowania na komputerach za pośrednictwem szerokiej gamy plików.

Aby stworzyć gorący portfel na giełdzie, będziesz musiał tylko otworzyć konto na ich platformie i kupić trochę XRP. Jeśli miałeś wcześniej jakieś monety XRP, możesz je również przesłać do tego portfela.

Wniosek

W tym artykule podzieliliśmy się z Tobą, jak utworzyć portfel Ripple i jak łatwo jest zacząć otrzymywać lub przechowywać swoje środki. Podsumowując, najlepszą opcją przechowywania XRP jest użycie portfela sprzętowego Ripple. To ochroniłoby Twoje fundusze przed atakami i hakerami, których celem są giełdy i inne portfele kryptograficzne oraz platformy na rynku.

Jeśli wolisz przenośność, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest użycie gorącego portfela, takiego jak portfel mobilny lub stacjonarny. Będzie to bardziej niebezpieczne dla twoich funduszy, jeśli jesteś inwestorem długoterminowym, biorąc pod uwagę, że twój komputer lub urządzenia mobilne mogą zostać zainfekowane wirusem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector