Jak wydobywać Litecoina (LTC) | Przewodnik dla początkujących po wydobyciu Litecoin

jak wydobywać Litecoina

Wydobywanie kryptowalut staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród walut, które osiągnęły znaczące wyżyny w ostatnich latach. W tym artykule będziemy szukać jednego z 10 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, głównie Litecoina. Wyjaśnimy Ci, jak wydobywać Litecoina w łatwy do zrozumienia sposób.

Informacje o Litecoinie (LTC)

Litecoin to kryptowaluta peer-to-peer uruchomiona w 2011 roku. W przestrzeni kryptowalut ma być srebrem dla złota Bitcoina. Litecoin został rozwidlony z kodu Bitcoin przez byłego inżyniera Google – Charliego Lee. W związku z tym ma podobne funkcje do Bitcoin, ale oprócz tego Litecoin został zaprojektowany tak, aby mieć szybsze czasy przetwarzania.

Od czasu premiery Litecoin stał się jednym z najwyżej cenionych altcoinów i jedną z najlepszych walut transakcyjnych. Od stycznia 2021 roku Litecoin jest jedną z najczęściej akceptowanych kryptowalut, z ponad 2000 sprzedawcami akceptującymi LTC na całym świecie.

Obecnie cena LTC wynosi 210,10 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi 14 027 401 440 USD. Maksymalna podaż jest czterokrotnie większa niż Bitcoin, czyli 84 miliony, z czego 66 656 740 LTC jest w obiegu. W tym przewodniku pokażemy, jak wydobywać Litecoina i inne aspekty związane z krypto „Silver”.

Wymagania wstępne dotyczące wydobycia

Istnieje kilka warunków wstępnych, które należy wziąć pod uwagę przed zaangażowaniem się w wydobycie, a nie wszystkie osoby są odpowiednie do wydobywania kryptowalut.

Dzisiejsze górnictwo wymaga dużych inwestycji ze strony górników. Na początku każdy mógł kopać, używając tylko komputera osobistego.

Jednak wraz ze wzrostem trudności wydobycia w czasie i coraz większą liczbą górników dołączających do rywalizacji o nagrody blokowe, sprzęt używany do wydobywania stał się niesamowicie wydajny. Ci, którzy mają wydajne urządzenia, zawsze przewyższą ludzi, którzy używają zwykłego komputera do wydobywania kryptowalut.

Aby zwiększyć swoje szanse na czerpanie korzyści z wydobywania kryptowalut, będziesz musiał zainwestować w wydajny komputer górniczy i energię, która go zasila. Koszty energii elektrycznej mogą sumować się do ogromnych sum w niektórych regionach, a to może nie sprawiać, że wydobycie będzie zawsze wykonalne.

Będziesz musiał wziąć pod uwagę, ile dziennego zwrotu prawdopodobnie wygenerujesz po kosztach energii. Poza tym musisz wiedzieć, ile czasu zajmie Ci odzyskanie inwestycji wydanej na sprzęt.

Istnieje kilka alternatyw dla tych, którzy chcą zaangażować się w wydobycie, ale brakuje im środków finansowych na samodzielną działalność.

Wydobywanie litecoinówŹródło: Pixabay.com

Jak wydobywać Litecoina


Zanim zaczniesz kopać Litecoin, musisz najpierw pobrać i zainstalować portfel, w którym będziesz przechowywać Litecoina. Najlepszym wyborem do wydobywania byłby portfel podstawowy Litecoin, który został utworzony i jest nadal obsługiwany przez zespół programistów Litecoin.

Następnie musisz zdobyć swój sprzęt. Możesz samodzielnie złożyć platformę wydobywczą lub kupić specjalnie wykonaną koparkę kryptograficzną. Jest to główny wymóg, który należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz wiedzieć, jak poprawnie wydobywać Litecoina.

Bitmain to jeden z największych producentów sprzętu górniczego, który na swojej stronie internetowej sprzedaje szeroką gamę produktów. Bitmain’s Antminer L3 + to bardzo potężny górnik ASIC, który wykorzystuje Scrypt do wydobywania Litecoina.

L3 + pojawił się na rynku w 2017 roku i przez długi czas był bardzo rentowny. Początkowo udało mu się generować zyski w wysokości 20-30 USD dziennie, pomimo rosnących trudności i wskaźników hashowania w sieci.

Jeśli masz jakąś wiedzę techniczną, możesz ją utworzyć, korzystając z trzech głównych komponentów:

  • Jedna lub więcej zaawansowanych procesorów graficznych (GPU);
  • Układ chłodzenia lub ustawienia wentylatora (aby zapobiec przegrzaniu maszyn);
  • Rodzaj oprogramowania do wydobywania Scrypt.

Jak skonfigurować swojego górnika

Poniżej znajdują się kroki, które należy wykonać:

1. Podłącz wszystkie akordy:

  • 9 złączy PCI-e (2 na każdej z 4 kart łączących i 1 na kontrolerze);
  • Kabel Ethernet (od L3 + do routera);
  • Przewód zasilający.

2. Uzyskaj dostęp do interfejsu górnika i zaloguj się.

3. Pobierz bezpłatne narzędzie IP Scanner (Angry IP Scanner).

4. Zainstaluj i uruchom Angry IP Scanner.

5. Kliknij „Start”, aby przeskanować i znaleźć urządzenia w sieci lokalnej.

6. Przejdź do górnego paska menu i kliknij „Idź do”, a następnie kliknij „Następny żywy host”.

7. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Antminer” w kolumnie Nazwa hosta i wybierz „Kopiuj IP”. Wklej adres IP w wierszu adresu URL przeglądarki.

8. Zaloguj się jako „root” jako swoją nazwę użytkownika i hasło.

Uwaga: Ważne jest, aby być na bieżąco z rozwojem przemysłu wydobywczego. Świat kryptowalut, podobnie jak wydobywanie kryptowalut, nieustannie ewoluuje i zmienia się, a górnicy również muszą za nimi nadążać.

Nowa technologia pojawia się na rynku po pewnym czasie, czyniąc starsze maszyny bezużytecznymi. Może to być również aktualizacja sieci Litecoin, która może zmienić algorytm wydobywania, a tym samym sposób działania sprzętu do kopania.

Baseny górnicze Litecoin

Dawno minęły czasy, kiedy mogłeś założyć małą operację wydobywczą w swoim domu i faktycznie zarobić. Teraz indywidualni górnicy muszą konkurować z dużymi organizacjami górniczymi lub gospodarstwami górniczymi. Na szczęście istnieją alternatywy dla tych, którzy nie mają środków na rozpoczęcie działalności na poziomie komercyjnym.

Jedną z możliwości jest dołączenie do puli wydobywczej Litecoin. Pula to miejsce, w którym górnicy wykorzystują swoją zbiorową moc obliczeniową do rozwiązywania problemów matematycznych, a następnie zdobywają nagrody blokowe. Mimo że nagrody są dzielone między każdą ze stron, co powoduje, że zwrot jest niższy, umożliwia to jednostkom wydobywanie przy znacznie niższej inwestycji.

Inną alternatywą jest inwestowanie w akcje w działalności wydobywczej. Umożliwia to firmom obsługującym platformy wydobywcze budowanie większych i bardziej konkurencyjnych konfiguracji, generujących wyższy zwrot.

Najnowsze osiągnięcia Litecoina

LitecoinŹródło: Pixabay.com

Do tej pory Litecoin pozostawał jedną z 20 najlepszych kryptowalut z zauważalnymi pozytywnymi zmianami w niedawnej przeszłości. Ostatnio PayPal i Google Finance dodały LTC do swojej puli kryptowalut, podczas gdy Grayscale kupiło również do 80% całego Litecoina wydobytego w lutym.

Zarządzający funduszem kryptograficznym posiada obecnie Litecoin o wartości 244 milionów dolarów. Grayscale to jedna z nielicznych organizacji w USA, która umożliwia akredytowanym i instytucjonalnym inwestorom kupowanie kryptowalut.

Tylko w lutym górnicy Litecoin wyprodukowali ponad 201 600 LTC. Ale nawet gdy podaż wzrosła, klienci w skali szarości byli równie zajęci kupowaniem większości wydobywanych monet.

Według usługi śledzenia górnictwa LitecoinBlockHalf, Górnicy Litecoin rozwiązują pojedynczy „blok” LTC co 2,5 minuty. Jednak górnicy sprzedają większość swoich nagród na otwartym rynku, aby pokryć koszty wydobycia, a także osiągnąć zysk.

Wniosek

Obecnie wydobywanie bitcoinów nie jest już lukratywnym przedsięwzięciem, chyba że robisz to na dużą skalę. Nawet jeśli wydobycie Litecoina wydaje się mieć tę samą trajektorię, o wiele bardziej opłacalne jest prowadzenie operacji wydobycia indywidualnie. Ten przewodnik dotyczący wydobywania Litecoina może pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

Wyróżniony obraz: Pixabay.com

Uwaga: ten post został pierwotnie opublikowany 15 grudnia 2018 r. I został całkowicie zaktualizowany pod kątem kompletności i prawdziwości treści 15 marca 2021 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector