Jak wykonać kopię zapasową portfela Electrum

jak wykonać kopię zapasową electrum

Tworzenie Electrum portfel jest dość łatwy i intuicyjny.

Jednak większość osób, które tworzą swoje pliki portfel kryptowalut po raz pierwszy nie wiem, co zrobić ze słowami zarodkowymi.

Tworząc dowolny portfel, użytkownikowi wyświetla się 12 losowych słów, które są słowami początkowymi. Ziarno to rzeczywiste „hasło” do odblokowania i odzyskania monet na innych urządzeniach, jeśli coś stanie się z głównym urządzeniem. Niezwykle ważne jest, aby przechowywać nasiona w bezpiecznym miejscu, najlepiej nie na urządzeniu elektronicznym, ale raczej na czymś trwałym i offline, takim jak Billfodl.

Czego będziesz potrzebować

  1. Electrum Wallet zainstalowany na komputerze
  2. ZA Billfodl urządzenie do tworzenia kopii zapasowych nasion odzyskiwania

Tworzenie kopii zapasowych nasion

Kiedy utworzyłeś swój portfel w Electrum, oprogramowanie faktycznie zmusiło Cię do wygenerowania frazy zapasowej (znanej również jako „zarodek odzyskiwania”, „fraza odzyskiwania” lub „fraza początkowa”).

Pokazano Ci 12 słów i zostałeś zmuszony do potwierdzenia ich przed utworzeniem portfela.

Jeśli jednak nie wiedziałeś, do czego służą te słowa podczas zakładania portfela, lub nie wiesz, co z nimi zrobić, w tym przewodniku omówimy ten proces krok po kroku.

1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby otworzyć Electrum na swoim komputerze.

2. Po otwarciu wybierz „Portfel”Z menu w lewym górnym rogu, a następnie wybierz„Nasionko”.

Opcja Seed w Electrum Wallet

3. Electrum pokaże teraz twoje ziarno regeneracji. Będzie to wyglądać tak:

Porównanie cen Billfodl vs Cryptosteel

4. Zainstaluj ziarno w Billfodl. Poniższy film pokazuje, jak to zrobić.

4. Ukryj Billfodl w miejscu, gdzie inni raczej go nie znajdą. Pamiętaj: musisz traktować ten zestaw 24 słów tak, jakby to były same monety. Jeśli ktoś inny ma to, równie dobrze może mieć twoje monety.


Kroki opcjonalne

Przedłużenie nasion

Zwiększ bezpieczeństwo swojego portfela Electrum dzięki „rozszerzeniu nasion”, znanemu również jako „ochrona przed hasłem” lub „ochrona trzynastego słowa” (lub „ochrona 25-tego słowa” na frazach wyjściowych, które mają 24 słowa).

Celem dodania rozszerzenia seed jest dodanie dodatkowego, całkowicie dostosowanego słowa do frazy kopii zapasowej, w ten sposób, jeśli ktokolwiek kiedykolwiek znajdzie twoje ziarno, nadal nie będzie mógł zabrać twoich monet.

Zaleca się, aby nie tworzyć kopii zapasowej tego słowa poza mózgiem.

Jeśli masz już skonfigurowany portfel bez rozszerzenia seed, musisz utworzyć nowy, aby dodać tę funkcję, a następnie przenieść swoje monety do tego nowego portfela.

Aby to zrobić, wybierz „Plik” z menu w lewym górnym rogu i wybierz „Nowy / przywróć” z menu rozwijanego.

Nowe ziarno od Electrum Wallet

Nazwij swój portfel i wybierz „Dalej”.

Nazwanie nowego portfela w Electrum

Wybierz „Portfel standardowy” i wybierz „Dalej”.

Wybranie opcji Standard Wallet w Electrum Wallet

Wybierz „Utwórz nowe ziarno” i wybierz „Dalej”.

Wybranie opcji New Seed w Electrum Wallet

Wybierz „Segwit” i wybierz „Dalej”.

Wybierz rodzaj nasion w Electrum Wallet

Nagraj swoją frazę nasion na swoim Billfodl, i wybierz „Opcje”. To jest część, w której konfigurujemy nasze rozszerzenie nasion.

Konfigurowanie rozszerzenia seed w Electrum Wallet

Pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz „Rozszerz to ziarno za pomocą niestandardowych słów”. Zaznacz pole wyboru i kliknij „OK”.

Rozszerz to ziarno o niestandardowe słowa w konfiguracji portfela Electrum

Wprowadź żądane 13. słowo w polu. Pamiętaj: uczyń to słowem, które na pewno zapamiętasz, ponieważ nie będziesz go popierać. Po zakończeniu wprowadzania wybierz „Dalej”.

Wpisz żądane 13. słowo

Tutaj potwierdzisz swoją 12-wyrazową frazę źródłową, wpisując ją w tym polu. Pojawi się lista rozwijana, która dynamicznie filtruje słowa podczas pisania, i możesz wybrać słowo, które chcesz w ten sposób lub po prostu kontynuować wpisywanie słowa.

Po zakończeniu kliknij „Dalej”.

Potwierdzenie wyrażenia 12 słów

Na koniec potwierdzisz swoje rozszerzenie seed. Po zakończeniu wybierz „Dalej”.

Potwierdź rozszerzenie Seed za pomocą Electrum Wallet

Na koniec możesz dodać hasło, aby zaszyfrować portfel lokalnie, aby każdy, kto spróbuje uzyskać do niego dostęp na Twoim obecnym urządzeniu, będzie potrzebował hasła, aby to zrobić. Możesz pozostawić to pole puste, jeśli chcesz zignorować dodawanie hasła.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się dodać hasło, czy nie, zakończysz ten proces, wybierając jeszcze raz „Dalej”.

Dodaj hasło

Pomyślnie dodałeś rozszerzenie seed do swojego portfela Electrum. Gratulacje! Po prostu upewnij się, że przenosisz wszystkie monety z innego portfela do tego nowego, aby uzyskać korzyści z posiadania rozszerzonego portfela nasion.

Tworzenie kopii zapasowych metadanych portfela

Niektórzy ludzie chcą nie tylko odzyskać klucze portfela, ale raczej etykiety, kontakty i opisy, które przechowuje ich portfel. W takim przypadku użytkownicy portfela powinni okresowo tworzyć kopie zapasowe swoich portfeli. Można to zrobić zarówno ręcznie, jak i automatycznie.

Aby ręcznie wykonać kopię zapasową portfela Electrum, po prostu znajdź „Plik” na pasku narzędzi i kliknij „Zapisz kopię”.

Tworzenie kopii zapasowych metadanych portfela

W tym miejscu możesz wybrać lokalizację na swoim komputerze, aby zapisać metadane.

Proces ten można również zautomatyzować, nakazując programowi do tworzenia kopii zapasowych okresowe pobieranie plików portfela z katalogu portfela Electrum i zapisywanie ich w innym miejscu. Kopie te powinny być zaszyfrowane, aby portfel był bezpieczny. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, zaleca się przechowywanie kopii zapasowych na dysku wymiennym, a nie w chmurze.

Zdobądź swoją własną Billfodl

Billfodl to doskonały sposób na przechowywanie frazy odzyskiwania, ponieważ chroni kopię zapasową przed pożarem i powodzią; zagrożenia, których zwykłe papierowe kopie zapasowe nie są w stanie wytrzymać. Możesz go kupić za pomocą przycisku poniżej lub dowiedz się więcej o Billfodl. Tak czy inaczej, wesoła mieszanka!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector