Jak zabezpieczyć swoje zasoby bitcoinów

Jak każdy posiadacz wie, bitcoin to niestabilna bestia. Po oszałamiających wzrostach cen mogą szybko nastąpić rozdzierające spadki, a okresy spokoju są często niczym innym jak okiem wielkiej burzy. Z biegiem czasu holding okazał się doskonałą strategią; jednak są chwile, kiedy ta kolejka górska skrada się na szczyt tej góry, widzisz pierwsze samochody rozpoczynające zejście, a po prostu WIESZ, że masz zamiar zjechać z dużą prędkością. Kiedy znajdziesz się w takim momencie, co można zrobić, aby zabezpieczyć swoją inwestycję?

Zabezpiecz bitcoiny bez wymiany na USD

Na szczęście nie musisz sprzedawać swoich bitcoinów, aby zminimalizować ryzyko. Giełdy futures na Bitcoin, takie jak Bitmex, oferują proste i skuteczne metody zmniejszania ekspozycji lub utrzymywania dokładnie tej samej wartości nominalnej bitcoinów podczas wahań cen.

Po pierwsze, duże zyski trafiają do Flood @ThinkingUSD za opisanie tej metody zabezpieczenia:

Wielu z was może o tym nie wiedzieć, ale jeśli chcecie wyeliminować swoją ekspozycję na bitcoiny bez faktycznego przechodzenia przez proces konwersji na fiat, możecie przenieść swoje zasoby na syntetyczne USD na https://t.co/qr49NsLQCU przez zwarcie z dźwignią 1x.

– Flood [Bitmex] (@ThinkingUSD) 9 lutego 2018 r

Przyjrzyjmy się dokładnie, jak to by działało. Chcesz zabezpieczyć jeden bitcoin, aby utrzymywał dokładnie tę samą wartość w USD przez najbliższe dwa tygodnie, czyli okres, w którym nie możesz zwrócić uwagi na rynek bitcoinów. Powtórz poniższe kroki i śpij spokojnie.

  1. Otwórz konto w bitmex i zdeponuj jeden bitcoin.
  2. Wybierz przyszłą datę z wygaśnięciem poza wybranym dwutygodniowym okresem zabezpieczenia.  

Dla naszych celów wygaśnięcie w marcu przypada poza okresem zabezpieczenia i jest bardzo zbliżone cenowo do aktualnej ceny spot (bezterminowe na powyższym obrazku).

  1. Krótko 30 marca z 1 bitcoinem.

Zwróć uwagę, że wartość każdego kontraktu wynosi jednego dolara, co oznacza, że ​​wybrana ilość powinna być równa wartości bitcoina w dolarach. Zwróć również uwagę, że dźwignia została ustawiona na suwaku w lewym dolnym rogu na 1X.

Zlecenie z limitem faktycznie zapewni Ci zwrot opłaty w wysokości 025%, ale oczywiście jeśli rynek poruszy się przeciwko Tobie lub wartość bitcoinów spadnie, Twoje zamówienie nie zostanie zrealizowane. Zlecenie rynkowe wiąże się z niewielką opłatą w wysokości 075% lub 00075 bitcoinów za jedno zamówienie bitcoinowe. OK, więc teraz kupiłeś krótkie kontrakty wyceniane w USD o wartości nominalnej jednego bitcoina.  

4. Zamknij pozycję na koniec okresu zabezpieczenia.

OK, twoje dwa tygodnie minęły i otwierasz ekran komputera z lekkim zainteresowaniem, aby zobaczyć, jak radził sobie bitcoin. Gdyby w tym czasie cena bitcoinów spadła, wartość kontraktu wzrosłaby do wartości bitcoinów. Zakładając, że cena bitcoina spadła o 10% podczas dwutygodniowego zabezpieczenia, po zlikwidowaniu pozycji (co można zrobić z menu „pozycje” na dole ekranu) będzie to warte około 1,1 bitcoina, bez przyjmującego opłata w stosownych przypadkach i prowizja rozliczeniowa w wysokości 05%. Ta wartość 1.1 byłaby wówczas równowartością wartości w USD do kwoty nominalnej w momencie otwarcia zamówienia. Geniusz!


Z drugiej strony, jeśli bitcoin zyska na wartości o 10% podczas dwutygodniowego okresu zabezpieczenia, wartość Twojego kontraktu spadnie. Po likwidacji posiadałbyś około 9 bitcoinów (ponownie pomniejszonych o wszelkie stosowne opłaty), które ponownie byłyby równe wartości USD początkowo użytej do otwarcia krótkiej pozycji. Cholera.

Wykorzystanie dźwigni w zabezpieczaniu

Z pomocą dźwigni nie musisz usuwać wszystkich swoich bitcoinów z bezpieczeństwa swojego urządzenia Trezor. Większość giełd kontraktów terminowych na bitcoin pozwala inwestorom kontrolować dużą pozycję bitcoinów przy stosunkowo niewielkim saldzie konta. Załóżmy, że zamiast przenosić cały bitcoin na giełdę futures, przeniosłeś 2 bitcoiny i otworzyłeś krótką pozycję 1 bitcoin, korzystając z dźwigni 5: 1. Podobnie jak w poprzednim przykładzie, odszedłeś po dwutygodniowej przerwie, całkowicie wyrzucając bitcoiny z głowy, mając pewność, że nominalna wartość Twoich aktywów w USD byłaby tak samo bezpieczna, jak gdybyś zawarł 1 bitcoin na jednym Dźwignia 1x, jak opisano wcześniej.

I to prawda, pod warunkiem, że Twoja pozycja nie zostanie zlikwidowana. Przy dźwigni 5: 1 20-procentowy ruch w stosunku do Twojej pozycji spowodowałby utratę całej kwoty. Gdyby rynek kontynuował długą drogę, byłby to dla Ciebie szczęśliwy wypadek. Twoje straty zostałyby ograniczone do 2 bitcoinów, pozostałe 8 w Twoim trezorze nadal będzie rosło w wartości USD. Jeśli zatrzymasz cały bitcoin na 1x short, nadal będziesz tracić bitcoin – przy nominalnej wartości USD pozostającej bez zmian.  

Z drugiej strony, jeśli pozycja zostanie zlikwidowana, a następnie nastąpi odwrócenie, tracisz to. 2 bitcoiny. Gdybyś miał 1X short, twoja pozycja pozostałaby otwarta i ponosiłbyś mniejszą stratę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector