Jak zachować dostęp do swojego konta bankowego podczas podróży za granicę

najlepszy portfel bitcoin

Planuje niedługo podróżować?

Jeśli tak, chcesz wiedzieć, jak zachować dostęp do swojego konta bankowego.

W tym krótkim przewodniku pokażemy, jak to zrobić.

Podróżować za granicę?

Podróż za granicę zwykle wiąże się z dokonywaniem transakcji finansowych, takich jak uznanie lub obciążenie konta bankowego. Mówiąc prościej, albo wpłacasz pieniądze na swoje konto bankowe, albo wypłacasz gotówkę. Ponieważ w podróży nie mamy ze sobą stosów gotówki, takie transakcje finansowe są częścią naszego codziennego życia podczas podróży zagranicznych.

Ale jest w tym haczyk. Większość tych transakcji jest obecnie dokonywana za pomocą środków elektronicznych, bankowości internetowej lub podłączonego bankomatu. Co rodzi pytanie, jak zabezpieczyć swoje konto bankowe, gdy wyjeżdżasz do innego kraju.

Musisz przestrzegać kilku prostych zasad, aby nie być świadkiem zablokowania konta bankowego zarówno w przypadku korzystania z metod bankowych online, jak i offline.

Bankowość internetowa z zagranicy: korzystanie z usługi VPN

VPN =

Nowoczesne banki są stosując wyrafinowane metody monitorowania, w jaki sposób i gdzie klienci wydają pieniądze. Jest to zrozumiałe w dobie masowych włamań, prób kradzieży tożsamości i bankomatów, na których ktoś jest w stanie zainstalować urządzenie do skimmingu.

Oznacza to, że jeśli jesteś obywatelem USA, posiadasz konto bankowe w banku w USA i wyjeżdżasz za granicę po raz pierwszy, możesz skończyć z zamrożeniem konta podczas próby korzystania z bankowości internetowej w obcym kraju..

Prostym rozwiązaniem jest użycie pliku darmowy VPN który mówi Twojemu bankowi, że tak naprawdę nigdy nie opuściłeś swojej lokalizacji. Korzystając z wirtualnej sieci prywatnej, możesz wybrać serwer w swoim kraju lub w dowolnym innym kraju i połączyć się ze swoim kontem za pośrednictwem tego samego serwera. W rezultacie serwery banku nie będą wykrywać żadnych podejrzanych działań dotyczących Twojego konta.

Jest to bardzo przydatna metoda zarówno do szyfrowania połączenia, jak i unikania problemów podczas podróży do „egzotycznych” krajów. Należy pamiętać, że niektóre cele podróży nie są uważane przez banki za bezpieczne i podczas próby skorzystania z usług bankowości internetowej w tym miejscu można łatwo sprawdzić, czy konto jest zablokowane.

Ponadto a VPN usługa umożliwia korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi w celu bezpiecznego łączenia się z kontem bankowym, eliminując wszelkie podsłuchiwanie w sieci.

Posiadaj więcej niż jedno konto i kartę

Trzymanie telefonu komórkowego i karty kredytowej =


Zakładając, że planujesz korzystać z bankowości mobilnej podczas podróży, inną dobrą metodą ochrony jest posiadanie więcej niż jednego konta bankowego. Możesz otworzyć nowe konto z ograniczoną ilością pieniędzy i używać go zamiast konta głównego. Nadal powinieneś korzystać z usług bezpieczeństwa, takich jak VPN i bezpieczna przeglądarka, ale jeśli Twoje konto zostanie z jakiegoś powodu zablokowane, będziesz mieć dostęp do swojego głównego konta.

Posiadanie więcej niż jednej karty połączonej z Twoim kontem bankowym to kolejna najlepsza praktyka podczas podróży zagranicznych. Oprócz wszystkich zagrożeń cybernetycznych, z którymi się spotykamy, możesz mieć złe doświadczenia, takie jak „pożarcie” Twojej karty przez bankomat i tym samym skuteczne zablokowanie Ci dostępu do konta. Możesz również zablokować swoją kartę, wprowadzając zły kod PIN, który również uniemożliwia dostęp do konta.

Pamiętaj, że podróżując za granicę jest duża szansa, że ​​Twój bank nie będzie miał tam oddziałów, co bardzo utrudnia dostęp do konta i wymianę zablokowanej karty. Posiadanie drugiej karty umożliwia dostęp do środków do momentu, gdy druga karta wróci do Ciebie lub zostanie odblokowana.

Ponadto posiadanie wszystkich kart Visa, MasterCard i American Express jest przydatne w egzotycznych miejscach, w których sklepy, restauracje, a nawet bankomaty mogą nie akceptować jednej lub więcej z tych kart. Dzięki temu masz pewność, że cały czas masz dostęp do swoich pieniędzy.

Powiadom swój bank, że jesteś za granicą

Korzystanie z telefonu komórkowego =

Dołóż wszelkich starań, aby powiadomić swój bank o planowanej podróży za granicę i podać, które kraje i lokalizacje planujesz odwiedzić. Wiele banków zablokuje Twoje konto, jeśli uznają, że Twoje zakupy za granicą są podejrzane. Bank umieści tymczasowe zawiadomienie o podróży na Twoim koncie, dzięki czemu jego systemy nie będą oznaczać Twoich międzynarodowych zakupów lub przelewów jako podejrzanych.

Sprawdź w swoim banku, czy jest w stanie dostarczyć nową kartę kredytową lub debetową do miejsca docelowego, jeśli Twoja karta zostanie zgubiona lub zablokowana z jakiegoś powodu.

Korzystaj z przeglądarek prywatności i sieci VPN w telefonie

Koncepcja bezpiecznego telefonu komórkowego =

Korzystaj z opcji przeglądania prywatnego w przeglądarkach takich jak Firefox lub jeszcze lepszych, a jeśli to możliwe, używaj przeglądarki Tor w telefonie.

Chociaż niekoniecznie zakrywają one Twoje dane GPS, blokują pliki cookie i ukrywają Twój prawdziwy adres IP, co jest kolejną metodą monitorowania Cię przez te firmy.

Końcowe słowa

Podróżowanie za granicę może stać się prawdziwym bałaganem, jeśli zostaniesz zablokowany na koncie bankowym. Posiadanie zduplikowanych kart kredytowych / debetowych i kont bankowych jest dobrą rzeczą, ale powinieneś być czujny na kradzież tożsamości w Internecie. W rzeczywistości podróżni są najczęstszą ofiarą kradzieży tożsamości, ponieważ najczęściej uzyskują dostęp do sieci publicznych i komputerów publicznych.

Staraj się uzyskiwać dostęp tylko do bezpiecznych sieci Wi-Fi i używaj VPN podczas uzyskiwania dostępu do niezabezpieczonej sieci publicznej. Nawet jeśli uzyskujesz dostęp do swojego konta za pomocą usługi VPN na publicznym komputerze stacjonarnym, zawsze usuwaj historię przeglądania i wszystkie pliki cookie po opuszczeniu komputera. W ten sposób upewniasz się, że po Tobie nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twoich danych osobowych, haseł i ustawień.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector