Karta TTM Crypto: Płacenie w Crypto nigdy nie było takie proste

karta kryptograficzna

Liczba użytkowników Bitcoin przekroczyła 60 milionów, podczas gdy liczba aktywnych portfeli Bitcoin, portfeli zaangażowanych w transakcje w ciągu ostatnich 24 godzin, stale utrzymuje się na poziomie około miliona w ciągu ostatnich miesięcy. Te dane statystyczne wyraźnie kontrastują z tempem wzrostu jednej z najbardziej niedocenianych dziedzin w branży kryptograficznej – kart kryptograficznych, odpowiednika kart bankowych. Liczba posiadaczy kart różnych wydawców sięga zaledwie 1 miliona. Dlaczego istnieje taka różnica między stopami wzrostu branży kryptograficznej jako całości a branżą kart kryptograficznych?

Kluczowe statystyki dotyczące użytkowników Bitcoin

  • Według Blockchain.com liczba adresów Bitcoin wynosi 63 miliony
  • Według BitInfoCharts liczba adresów Bitcoin z co najmniej 1 $ przekracza 31,8 miliona, podczas gdy liczba portfeli aktywnych dziennie (które uczestniczyły w transakcjach jako nadawcy lub odbiorcy) to ponad 1,1 miliona.
  • Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase donosi, że jej baza użytkowników przekroczyła 35 milionów. Niektóre z nich mogą nie mieć oddzielnego portfela Bitcoin, ponieważ mogą używać konta giełdowego zarówno do handlu, jak i przechowywania kryptowalut, chociaż nie jest to zalecane z punktu widzenia bezpieczeństwa.
  • Według sondażu socjologicznego przeprowadzonego przez ING International Survey, 9% mieszkańców Europy przyznało się w pewnym momencie do posiadania jednej z kryptowalut. W Turcji liczba takich mieszkańców wynosi 18%.

Chociaż istnieją miliony ludzi, którzy posiadają kryptowaluty, rynek wspierających produktów finansowych, które pozwalają na używanie kryptowalut w życiu codziennym, jest wciąż w powijakach. W rzeczywistości obecnie kryptowaluty są szerzej wykorzystywane do inwestycji lub handlu niż do codziennych zakupów.

Karta bankowa to jeden z najwygodniejszych instrumentów płatniczych, bez którego trudno sobie wyobrazić zakupy. Visa, MasterCard i AmEx są tak głęboko zakorzenione w naszym życiu, że w niektórych krajach, na przykład w Szwecji, wskaźniki wykorzystania gotówki są już niższe niż w przypadku kart bankowych. Pierwsze próby stworzenia odpowiednika kart bankowych do bankowości pomostowej i branży kryptograficznej podjęto ponad 5 lat temu. Pomijając pierwsze próby wydania karty kryptograficznej w latach 2012-2013 przez firmę BitInstant, której założyciele stali się oskarżonymi w sprawie prania pieniędzy w USA, pierwsza karta debetowa bitcoin została wydana przez serwis BitPay w 2016 roku. użytkownicy mogli doładowywać swoje konto karty kryptowalutami, płacić za towary za pośrednictwem terminali POS i wypłacać pieniądze fiducjarne w bankomatach. Podobne projekty podążały śladami BitPay i obiecywały posiadaczom kryptowalut wygodne narzędzie do codziennych zakupów.

Niemniej jednak łączna liczba posiadaczy kart wydanych przez najpopularniejsze emitentów jest daleka od wielkiej: nawet najbardziej optymistyczna liczba nie przekracza miliona. Głównym powodem niskiej popularności istniejących kart kryptograficznych jest nieodpowiednie podejście do obciążania kont kartowych.

Błąd na linii startu

Każda karta kryptograficzna ma swoją specyfikę. Ale większość kart kryptograficznych ma podobną funkcję – proces doładowywania kont kart. Aby doładować kartę krypto, posiadacze kryptowalut muszą najpierw utworzyć konto osobiste z portfelem na platformie emitenta karty. W pierwszej kolejności kryptowaluty muszą zostać przelane na portfel (rachunek bieżący) w ramach platformy, a dopiero potem posiadacz kryptowaluty może doładować konto karty. Co więcej, po zdeponowaniu na koncie karty kryptowaluty są natychmiast konwertowane na waluty fiducjarne, takie jak dolary amerykańskie lub euro. W niektórych krajach akceptowanie kryptowalut jako środka płatniczego jest nielegalne, a czasami może być niekorzystne dla sprzedawców. W końcu firmy w większości przypadków płacą za koszty produkcji, wynajem lokali i podatki w pieniądzach fiducjarnych.

karta kryptograficznaŹródło: cryptocards.store

Aby połączyć zaspokojenie potrzeby posiadaczy kryptowalut w zakresie płatności za pomocą cyfrowych monet i chęci kupców do otrzymywania płatności fiducjarnych, istnieją bramki płatnicze, które umożliwiają natychmiastową konwersję kryptowalut na waluty fiducjarne. Takie bramki są rozwiązaniem korzystnym dla wszystkich: kupujący mogą płacić kryptowalutą, podczas gdy sprzedający otrzymują płatności w wybranej przez siebie walucie fiducjarnej. Dzięki najnowocześniejszym technologiom transakcje te są prawie bezproblemowe i łatwe zarówno dla kupującego, jak i dla sprzedającego.

Dlatego posiadacze kryptowalut mają możliwość przechowywania części swoich monet nie w wybranym przez siebie portfelu, ale na koncie na określonej platformie. Ten proces wygląda bardzo podobnie do tego używanego w przypadku tradycyjnych kart bankowych. Kiedy klient banku otrzymuje kartę debetową lub kredytową, bank otwiera konto. Ale to, co może pasować do branży bankowej, może nie być odpowiednie dla branży kryptograficznej, która została stworzona jako alternatywa dla tradycyjnych instytucji finansowych. Idea kryptowalut jest zbudowana na takich wartościach, jak niezależność i pełna kontrola nad funduszami, które pozostają w rękach posiadacza. Nic dziwnego, że wymóg przechowywania walut na koncie strony trzeciej odwrócił wielu użytkowników od kart kryptograficznych.

Nowe podejście

W 2020 roku europejski bank wirtualny TTM Bank wprowadził nowe podejście do ładowania kart kryptograficznych. Karty kryptograficzne TTM Bank, podobnie jak podobne produkty finansowe, są obciążane kryptowalutami. Ale dzięki TTM Bank użytkownicy nie muszą najpierw przenosić aktywów cyfrowych na rachunek bieżący powiązanej usługi, w przeciwieństwie do wymagań innych emitentów. W takim przypadku posiadacze kryptowalut mogą doładować konto karty bezpośrednio z wybranego przez siebie portfela. W ten sposób użytkownicy TTM Bank nie tracą kontroli nad swoimi kryptowalutami i nie przekazują monet do przechowywania do innych usług.

Karta kryptograficzna TTM Bank jest akceptowana wszędzie: można jej używać w sklepach, restauracjach, płacić za towary i usługi w internecie. Dystrybucją, dostawą i zarządzaniem kontami kart zajmuje się partner firmy, operator usług finansowych UAB Walletto, firma zarejestrowana na Litwie, która jest członkiem sieci płatności VISA. Dzięki temu z kart kryptograficznych TTM Bank można korzystać w każdym miejscu, w którym akceptowane są karty VISA. Istnieje również możliwość wypłaty gotówki w bankomatach kartą TTM Bank. Opłata za wypłatę wynosi tylko 1,5 € + 2%.

Obecnie, TTM Bank karty można doładować pięcioma zasobami cyfrowymi (BTC, ETH, USDT, BNB i TRX). Po zdeponowaniu kryptowaluty są natychmiast konwertowane na euro. W przyszłości TTM Bank planuje zintegrować opcję doładowania karty kryptograficznej tradycyjną kartą bankową. W takim przypadku kwota zostanie odpisana w formie fiskalnej.

Wydanie karty TTM Bank wymaga minimum czasu i informacji. Aby otrzymać kartę kryptograficzną TTM Bank, użytkownik musi potwierdzić adres e-mail, wypełnić profil (imię, nazwisko, adres zamieszkania i obywatelstwo) oraz przejść standardową procedurę KYC. W niektórych krajach użytkownicy zostaną poproszeni o okazanie dokumentu tożsamości. Po rejestracji klient będzie miał do wyboru dwie opcje: kartę wirtualną lub plastikową.


„Karta TTM Bank to wygodne narzędzie do codziennych zakupów, a nie do przechowywania aktywów. Uważamy, że pełna kontrola nad kryptowalutami powinna pozostać w rękach posiadacza, ponieważ właśnie to wyróżnia kryptowaluty. Jest to karta, której wszyscy pragnęliśmy – karta, która pozwala w pełni poczuć niezależność od banków. I nie byliśmy sami w tym pragnieniu. Dane mówią same za siebie. W mniej niż rok od uruchomienia liczba posiadaczy kart kryptograficznych TTM Bank przekroczyła 40 000 ”, powiedział Vladislav Utushkin, CEO TTM Bank.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector