Kim jest Satoshi Nakamoto: The Mysterous Creator of Bitcoin?

Kim jest Satoshi Nakamoto?

Jeśli chodzi o wielkie nazwiska w kryptosferze, niewiele jest bardziej znanych niż Bitcoin, pierwsza na świecie (i najcenniejsza) kryptowaluta, i jej tajemniczy twórca, Satoshi Nakamoto.

Świat po raz pierwszy usłyszał imię Satoshi Nakamoto w 2007 roku, kiedy Nakamoto napisał kod Bitcoin. Do listopada 2008 roku udało mu się ukończyć i opublikować słynną obecnie białą księgę Bitcoin, która położyła podwaliny pod wszystko, co reprezentuje protokół Bitcoin..

Satoshi Nakamoto był mocno zaangażowany w swój pomysłowy projekt oraz w społeczność Bitcoin na początku projektu. Po dwóch latach zaangażowania i ciężkiej pracy Nakamoto zdecydował się przekazać projekt Gavin Andresen i przejął wszystkie więzi z projektem Bitcoin w grudniu 2010 roku. Gavin okazał się godnym następcą legendarnego Satoshi i od tego czasu stał się jednym z najbardziej wpływowych deweloperów w kryptosferze.

Źródło: Bitcoin News

Po tym, jak to się stało, Nakamoto na krótko wrócił, aby zostawić ostatnią wiadomość społeczności, stwierdzając, że „przeszedł do innych rzeczy” i że Bitcoin jest „w dobrych rękach z Gavinem i wszystkimi”. Oficjalnie to ostatnie słowa, jakie świat usłyszał o nieuchwytnym i tajemniczym twórcy Bitcoinów.

W miarę, jak sława Bitcoina rosła jeszcze bardziej w kolejnych latach, co ciekawe, tak samo jak tajemnica kryjąca się za prawdziwą tożsamością Nakamoto. Przez lata społeczności Bitcoin i kryptowalut aktywnie spekulowały na temat tego, kim właściwie może być Satoshi Nakamoto. Dążenie do odkrycia, kim jest prawdziwy Satoshi Nakamoto, spowodowało, że armia detektywów amatorów ciężko pracowała nad tą sprawą, ale niestety bez większego sukcesu.

Chociaż niewiele jest do zrobienia, jedno jest całkiem jasne: Satoshi Nakamoto jest przykładem dobrze wykonanej ochrony prywatności. Do tego stopnia, że ​​użył nawet Tora do zarejestrowania strony Bitcoin.org. Prawdopodobnie jeszcze bardziej imponujące jest to, że do dziś nie wiadomo, czy Satoshi jest mężczyzną czy kobietą, czy też „on” jest nawet pojedynczą osobą lub grupą osób.

Niemniej jednak ta „armia” detektywów i innych entuzjastów od prób wykopywania faktów z przeszłości Satoshiego, wyciągania różnych wniosków, a także wyszukiwania różnych kandydatów lub list podejrzanych, aby wypełnić luki.

Inne interesujące wskazówki / fakty o Satoshi Nakamoto

Zanim opublikujemy tak zwaną listę podejrzanych, jest jeszcze jeden bardzo interesujący fakt dotyczący Satoshi, o którym należy wiedzieć. Według różnych raportów portfele powiązane z kontem Satoshiego zawierają prawie 1 milion wydobytych BTC. Oznacza to, że jeśli Satoshi jest rzeczywiście pojedynczą osobą, fakt ten uczyniłby go obecnie jednym z 50 najbogatszych ludzi na świecie. Milion BTC to około 5% światowej podaży Bitcoinów.

Prawie wszystko, co dotyczy legendarnego twórcy Bitcoina, jest owiane spekulacjami. Jednak są pewne wskazówki, które są po prostu interesujące. Na przykład, konkretna wiadomość została wykryta zakodowana w pierwszym bloku do wydobycia w sieci Bitcoin. Wiadomość brzmiała: „The Times 03 / styczeń / 2009 r. Kanclerz na skraju drugiego pakietu ratunkowego dla banków”. Może to być wskazówka co do tożsamości Satoshi, ale co ważniejsze, wskazuje, że Satoshi mógł być stałym czytelnikiem gazety The Times.


Co więcej, pomimo azjatyckiej nazwy, żadna część projektu Bitcoin ani białej księgi nie została napisana w innym języku niż doskonały brytyjski angielski. Doprowadziło to wielu do spekulacji, że Satoshi może być Brytyjczykiem lub Australijczykiem, a przynajmniej rodzimym Anglikiem. Szwajcarski programista i aktywny członek społeczności Bitcoin sporządził również wykresy czasowe pierwszych 500 postów Nakamoto. Wyniki wykazały, że Satoshi był nieobecny między 0:00 rano. i 6:00 Czasu Greenwich.

Potencjalni kandydaci

Craig Wright

Craig Wright to nazwa związana z jedną z najbardziej przekonujących teorii na temat prawdziwej tożsamości Satoshi Nakamoto. Wright publicznie twierdził, że jest prawdziwym twórcą Bitcoinów, opierając się na swoim zaangażowaniu w rozwój na początku. Główne publikacje, takie jak Wired, BBC i The Economist, zbyt szybko sugerowały, że dowód dostarczony przez Wrighta jest rozstrzygający. Dowodem było wysyłanie przez niego wiadomości z podpisem kryptograficznym, do którego miał dostęp tylko Satoshi.

Po tym wydarzeniu australijskie organy podatkowe dokonały nalotu na jego dom, co skłoniło Wrighta do usunięcia jego obecności w Internecie, zanim powrócił na „scenę” w maju 2016 r., Kiedy po raz kolejny twierdził, że jest „prawdziwym” Satoshi i że ma solidne dowody . Wright wycofał swoje oświadczenie wkrótce po stwierdzeniu, że „nie ma odwagi”, aby udowodnić, że jest prawdziwym Satoshi.

Źródło: Ars Technica

Nick Szabo

Inną postacią, która była wielokrotnie nazywana Satoshi Nakamoto, jest Nick Szabo, zdecentralizowany entuzjasta kryptowalut, który opublikował artykuł o „bitowym złocie”. Skye Gray, badaczka internetu, przeprowadziła odwrotną analizę tekstu i znalazła różne unikalne wyrażenia, które łączyły styl pisania Szabo ze stylem oryginalnego dokumentu dotyczącego Bitcoina. Jednak Szabo wielokrotnie zaprzeczał, że jest twórcą Bitcoina.

Źródło: Węgry dzisiaj

Hal Finney

Źródło: Wikipedia

Hal Finney jest kolejnym potencjalnym kandydatem na ojca Bitcoina. Bez wątpienia Finney ma długą historię związaną z projektem Bitcoin, ponieważ był drugą osobą po samym Nakamoto, która korzystała z oprogramowania, raportów z rozwoju plików, a nawet sugerowała ulepszenia. Co więcej, stwierdził również, że „był pierwszym odbiorcą pierwszej transakcji Bitcoin, kiedy Satoshi wysłał mu w ramach testu dziesięć monet”. Finney zmarł 28 sierpnia 2014 r., Pozostawiając światu jedynie kiepskie dowody wskazujące na to, że był oryginalnym twórcą Bitcoina.

Dorian Prentice Satoshi Nakamoto

Dorian Prentice Satoshi Nakamoto jest kolejnym kandydatem do tytułu. Jego nazwisko zaczęło pojawiać się na pierwszych stronach gazet w marcu 2014 r., Kiedy artykuł w Newsweeku opisał go jako potencjalnego kandydata. Ten artykuł wywołał w tamtym czasie ogromne zainteresowanie mediów. Później fizyk amerykańsko-japoński oświadczył, że przed tym wydarzeniem nawet nie słyszał o Bitcoinie.

Źródło: Steemit

Inni mało prawdopodobni kandydaci i teorie

Choć może to zabrzmieć zabawnie, lista potencjalnych kandydatów jest długa i zawiera nazwiska, takie jak Elon Musk, twórca PayPal, SpaceX i Tesla oraz Dave Kleiman, Najlepszy przyjaciel Craiga Wrighta.

Niektórzy entuzjaści Bitcoinów sugerują nawet, że Satoshi Nakamoto może być grupą czterech azjatyckich gigantów technologicznych, takich jak „Samsung, Toshiba, Nakamichi i Motorola.

Więc kim jest Satoshi Nakamoto Bitcoina?

Nie ma sposobu, aby wiedzieć o tym na pewno, a biorąc pod uwagę brak konkretnych dowodów i eksperckie podejście Satoshiego do prywatności, możemy nigdy nie dotrzeć do sedna tej tajemnicy. Oznacza to, że społeczność Bitcoin nie ma innego wyjścia, jak tylko kontynuować tę zagadkę, którą jest Satoshi Nakamoto.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector