Kraken vs Coinbase | Porównanie giełd kryptowalut 2020

Kraken vs Coinbase Obecnie na rynku można znaleźć wiele giełd kryptowalut, ale Kraken i Coinbase są uważane za dwie najpopularniejsze i najbardziej niezawodne platformy handlowe w przestrzeni kryptowalut. W naszym porównaniu Kraken vs Coinbase będziemy przeglądać, obok siebie, różne funkcje oferowane przez obie giełdy, aby określić, która z nich jest najbardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb handlowych.

O Kraken 

platforma kraken Kraken jest jedną z pierwszych giełd, które zostały uruchomione, ponieważ zostały utworzone w 2011 r. I rozpoczęły się publicznie we wrześniu 2013 r. Giełdą zarządza dyrektor generalny Jesse Powell, a główna siedziba znajduje się w San Francisco. W roku swojej działalności Kraken zgromadził wokół siebie silną społeczność i został uznany za jedną z najbardziej renomowanych usług handlu kryptowalutami. Kraken ma obecnie największy wolumen obrotu euro i bitcoinami na świecie. W 2013 roku Kraken umieścił na Bloomberg Terminals swoje statystyki cenowe Bitcoinów, stając się pierwszą giełdą, która to zrobiła. Co więcej, giełda po raz pierwszy wdrożyła system audytu giełdowego oparty na weryfikowalnym kryptograficznym dowodzie rezerw.

O Coinbase

Platforma Coinbase Coinbase to kolejna czołowa giełda kryptowalut, która również znajduje się w San Francisco. Od momentu uruchomienia w 2012 roku zgromadził bazę użytkowników ponad 25 milionów osób, a jej usługi są dostępne dla osób z 30 krajów. Platforma została zaprojektowana tak, aby działać podobnie jak PayPal, ułatwiając korzystanie z technologii kryptograficznej poprzez przyjazny dla użytkownika i znajomy system płatności. Już po roku jego rozwój przyciągnął najlepsze partnerstwa, w tym Expedia, Dell, Time Inc, PayPal i inne uznane firmy, które obsługują płatności Bitcoin. Coinbase umożliwia użytkownikom handel po ustalonej cenie w oparciu o aktualną wartość rynkową krypto, co oznacza, że ​​aktywa można kupić szybciej, ponieważ nie trzeba czekać na dopasowanie zamówień.

Kraken vs Coinbase: obsługiwane waluty

Pod względem różnorodności monet Kraken ma wyraźnie więcej opcji handlowych. Coinbase obecnie wymienia ponad 28 kryptowalut, w tym Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, 0x, USD Coin, Basic Attention Token, Ripple, EOS, Stellar, Augur, DAI, USDC i Zcash. Obie platformy akceptują główne kryptowaluty, w tym:

 • Ripple (XRP);
 • Bitcoin (BTC);
 • Bitcoin Cash (BCH);
 • Ethereum (ETH)
 • Ethereum Classic (ETC);
 • Dash (DASH);
 • Litecoin (LTC).

Kraken obsługuje również pięć walut fiducjarnych: dolar amerykański, euro, funt szterling, dolar kanadyjski i jen japoński.

Kraken vs Coinbase: Opcje płatności 

opcje płatnościCoinbase obsługuje następujące opcje płatności:

 • Przelew bankowy (a także ACH w USA i SEPA w UE);
 • Karty kredytowe;
 • Karty debetowe;
 • PayPal (tylko wypłata);
 • Wymienione kryptowaluty;
 • CAD, EUR, GBP, SGD, & USD.

Kraken akceptuje płatności w wielu walutach fiducjarnych i kryptowalutach, a także SEPA, SWIFT, przelewy bankowe i krajowe.

Kraken vs Coinbase: obsługiwane kraje

Kraken obsługuje wszystkie kraje, z wyjątkiem wymienionych poniżej:

 • Afganistan;
 • Kuba;
 • Iran;
 • Irak;
 • Japonia;
 • Korea Północna;
 • Tadżykistan.

Kraken jest również dostępny dla handlowców z USA, z wyjątkiem mieszkańców stanu Waszyngton (WA) i Nowego Jorku. Usługi Coinbase są dostępne dla użytkowników z następujących krajów: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Singapur, Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Guernsey, Węgry, Islandia, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Jersey, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Niderlandy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Meksyk.

Kraken vs Coinbase: Opłaty

Kraken ma system opłat od producenta, który opiera się na 30-dniowym wolumenie.

 • Opłaty za transakcje kasowe: 0,26% – 0,00%;
 • Handel stablecoinami: 0,2% – 0%;
 • Opłaty za ciemne pule: 0,36% – 0,2%;
 • Opłaty depozytowe: 0,002% – 0,001% (zarówno dla opłat za otwarcie, jak i za 4-godzinne rolowanie).

Opłaty różnią się w zależności od pary walutowej i wolumenu, ale średnio ma niższe opłaty w porównaniu do Coinbase. Dzieje się tak, ponieważ Coinbase zapewnia dodatkowe funkcje niż Kraken, takie jak natychmiastowe transfery kart, które są raczej kosztowne. Coinbase ma następującą strukturę opłat:

 • 10 USD i mniej: opłata 0,99 USD;
 • Od 10 do 25 USD: opłata w wysokości 1,49 USD;
 • Od 25 do 50 USD: opłata w wysokości 1,99 USD;
 • 50–200 USD: opłata w wysokości 2,99 USD.

Zakupy przelewem bankowym zwykle wiążą się z opłatą w wysokości 1,49%, podczas gdy za zakupy kartą naliczana jest opłata w wysokości 3,99%.

Kraken vs Coinbase: Tworzenie konta

Utworzenie konta Coinbase jest stosunkowo prostym procesem. Przesyłasz swoje dane osobowe, adres e-mail, numer telefonu i zdjęcie do dowodu osobistego; wtedy musisz poczekać na zweryfikowanie konta. Konto Coinbase Następnie będziesz musiał dodać metodę płatności. W Coinbase możesz wybierać między przelewem bankowym a kartą kredytową / debetową. Opcje karty kredytowej / debetowej wymagają przesłania zdjęcia karty. Przelewy bankowe są tańsze, ale zdeponowanie środków na koncie może zająć do pięciu dni roboczych. Wpłaty kartą debetową i kredytową są szybsze, ale bardziej kosztowne pod względem opłat. Limity transakcji dla konta Coinbase zależą od statusu weryfikacji, metody wpłaty i kraju zamieszkania. Rejestracja Krakena jest również prosta. Rejestrujesz się za pomocą swoich danych, czekasz na klucz aktywacyjny konta w swoim e-mailu i aktywujesz konto. Konto Kraken Część weryfikacyjna jest nieco trudniejsza, ponieważ Kraken to giełda, która zajmuje się różnymi walutami fiducjarnymi. Kraken oferuje pięć poziomów weryfikacji. Każdy poziom ma więcej funkcji niż poprzedni pod względem limitów i handlu:

 • Poziom 0: Brak wpłat i wypłat. Wymagania: Zarejestruj się;
 • Poziom 1: Może wpłacać (bez ograniczeń) i wypłacać (2,5 tys.USD dziennie & 20 000 $ miesięcznie) kryptowalut. Wymagania: imię i nazwisko, kraj zamieszkania, data urodzenia, & numer telefonu;
 • Poziom 2: Można wpłacać (2 000 USD dziennie & 10 000 $ miesięcznie) i wypłaty (2 000 $ dziennie & 10 000 USD miesięcznie) z walutą fiducjarną. Dodatkowe funkcje: wyższe limity miesięczne i dzienne, handel z depozytem zabezpieczającym. Wymagania: weryfikacja adresu na poziomie 1+;
 • Poziom 3: Wyższe limity depozytów fiat (25 000 $ dziennie & 200 000 $ miesięcznie) i wypłaty (25 000 $ dziennie & 200 tys. $ Miesięcznie). Dzienny limit wypłat kryptowalut wynosi 50 000 $, a miesięczny limit 200 000 $. Wymagania: identyfikator poziomu 2+, potwierdzenie adresu, numer ubezpieczenia społecznego (tylko w USA), & Zdjęcie potwierdzające dowód tożsamości;
 • Poziom 4: dla kont firmowych.

Kraken vs Coinbase: obsługa klienta

obsługa klientaCoinbase’s obsługa klienta można skontaktować się przez e-mail i telefon. Użytkownicy zgłaszali, że zespół pomocy technicznej ma przyzwoite czasy odpowiedzi, zwykle odpowiadając w ciągu 24-48 godzin na zgłoszenia do pomocy technicznej. Kraken oferuje całodobową obsługę czatu, a także system sprzedaży biletów. Giełda została oceniona jako dobra obsługa klienta, ale pojawiły się problemy z czasem weryfikacji konta. Jeśli chodzi o opinie użytkowników na temat kwestii obsługi klienta Kraken vs Coinbase, obie giełdy oferują dobrą obsługę klienta.

Kraken vs Coinbase: Bezpieczeństwo

bezpieczeństwoPonieważ obie firmy mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych, muszą być w pełni zgodne ze wszystkimi przepisami i regulacjami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, Kraken i Coinbase stosują najwyższe standardy w branży, jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut i fiatów. Jak dotąd Kraken nigdy nie został zhakowany, a to dlatego, że dyrektor generalny, Jesse Powell, pracował wcześniej w Mt. Gox i prawdopodobnie zastosował to, czego nauczył się z tego doświadczenia. Giełdy oddzielają fundusze firmy i użytkowników, a większość funduszy kryptograficznych (98%) jest przechowywana w zimnym portfelu. Inne środki ochrony, które są zawarte w obu wymianach, to uwierzytelnianie dwuskładnikowe i skomplikowany proces weryfikacji tożsamości. Coinbase oferuje dodatkowy środek bezpieczeństwa, ponieważ ubezpieczył swoje internetowe fundusze kryptograficzne przez konsorcjum Lloyd’s of London. Portfele amerykańskich klientów w USD są ubezpieczone przez FDIC na wypadek strat do 250 000 USD.


Kraken vs Coinbase: Werdykt

Argument Kraken vs Coinbase nie ma jasnej odpowiedzi. Wszystko zależy głównie od osobistych potrzeb i preferencji tradera. Podczas gdy Coinbase lepiej nadaje się dla nowych inwestorów, Kraken ma bardziej zaawansowane funkcje, takie jak handel z depozytem zabezpieczającym. Jeśli szukasz więcej opcji kryptowalut i niższych opłat, najlepszym wyborem jest Kraken. Ci, którzy chcą szybkich transakcji, mogą skorzystać z natychmiastowego zakupu karty kredytowej Coinbase, ale pamiętaj, że wiąże się to z wysoką ceną. Uwaga: ten post został pierwotnie opublikowany 26 stycznia 2019 r. I został całkowicie zaktualizowany pod kątem kompletności i prawdziwości treści 12 maja 2020 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector