Ledger Nano S vs Trezor vs KeepKey | Porównanie portfela sprzętowego kryptowalut

W dzisiejszych czasach handlowcy i entuzjaści kryptowalut mają szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o sposób przechowywania swoich aktywów cyfrowych i kryptowalut. Tak czy inaczej, jest uzgodnionym faktem, że najbezpieczniejszym sposobem przechowywania kryptowalut są portfele sprzętowe.

Portfele sprzętowe są tworzone w taki sposób, że są zasadniczo odporne na wirusy komputerowe. Ponadto informacje o Twoim kluczu prywatnym nigdy nie zostaną ujawnione działającemu systemowi. Większość portfeli sprzętowych może się również pochwalić dobrą technologią szyfrowania i obsługą dziesiątek kryptowalut.

Przez pewien czas handlowcy i entuzjaści kryptowalut, którzy chcieli bezpiecznie przechowywać swoje cyfrowe aktywa w portfelu sprzętowym, mieli tylko jeden wybór: Trezor. Trezor jest pierwszym portfelem sprzętowym, który wszedł na rynek (w 2014 r.) I pomimo dość wczesnej „przewagi” stracił dominację na rynku na rzecz dwóch pozostałych konkurentów: Ledger Nano S, i KeepKey.

Obecnie te trzy rozwiązania są uważane za opcje, do których powinien sięgnąć każdy sprzedawca kryptowalut, który stawia na bezpieczeństwo i prywatność. W tym artykule omówimy różne aspekty i porównamy te trzy, aby pomóc Ci określić, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

cennik

Zaczniemy od ceny, ponieważ jest to jeden z najważniejszych czynników przy zakupie dowolnego portfela sprzętowego. Ledger Nano S jest najtańszym z trzech, za jedyne 79,99 $. Trezor i KeepKey nie są dużo droższe, ponieważ możesz mieć pierwszy za 129 USD, a drugi za 149 USD.

Wygląd i ekran

Mimo że Trezor jest oryginalnym portfelem sprzętowym między tymi trzema, nie traci wiele na projektowaniu w porównaniu ze swoimi odpowiednikami. Jest nieco większy niż zarówno Ledger Nano S, jak i KeepKey, co może nie być złe, ponieważ może być bardzo łatwo obsługiwany nawet przez użytkowników o większych palcach.

trezor.io

Ledger Nano S wygląda bardzo podobnie do typowego dysku flash USB i ma najmniejszy ekran z całej trójki, będąc jednocześnie najbardziej kompaktowym z trzech po „złożeniu” osłony ochronnej. Chociaż Trezor ma większy ekran niż Ledger Nano S, nie może się równać z dużym ekranem w KeepKey. Bez wątpienia KeepKey to najmodniejszy portfel z całej trójki z korpusem z aluminium w przeciwieństwie do plastiku używanego przez pozostałą dwójkę..

Obsługiwane monety


Jeśli chodzi o obsługiwane monety, Ledger Nano S jest królem, podczas gdy KeepKey ma najmniejszą liczbę obsługiwanych monet z całej trójki. Listę wszystkich obsługiwanych aktywów można znaleźć na oficjalnych stronach wszystkich trzech portfeli: Ledger Nano S, Trezor, i KeepKey.

Zgodność oprogramowania

Aby korzystać z portfeli, użytkownicy muszą podłączyć je do jakiegoś oprogramowania. To powiedziawszy, zarówno Trezor, jak i Ledger Nano S są bardzo dobre, ponieważ oba oferują obsługę obliczeniową dla Electrum, Mycelium, MyEtherWallet, Copay, GreenBits, GreenAddress. KeepKey zajmuje ostatnie miejsce pod względem kompatybilności oprogramowania.

Bezpieczeństwo

Nie trzeba dodawać, że wszystkie trzy portfele zostały zaprojektowane z silnym naciskiem na bezpieczeństwo. Na przykład Ledger Nano S może pochwalić się architekturą podwójnego chipa, podczas gdy pozostałe dwa wykorzystują różne typy bezpiecznych elementów, niekoniecznie gorszych od pierwszego. Wszystkie trzy portfele oferują swoim użytkownikom opcję bezpiecznego zabezpieczenia i tworzenia kopii zapasowych swoich portfeli. Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że portfele te są przeznaczone do użytku nawet na komputerach zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem, przynajmniej w teorii.

Ustawiać

Rozpoczęcie korzystania ze wszystkich trzech portfeli jest dość proste i nie powinno zająć więcej niż kilka minut. Aby rozpocząć, użytkownicy potrzebują kabla micro USB, aby móc korzystać ze wszystkich trzech.

Konfiguracja Trezora

W przypadku Trezor zainstaluj oprogramowanie Trezor Bridge lub rozszerzenie Trezor Chrome (lub menedżer aplikacji na Androida Trezor, do którego użytkownicy będą potrzebować kabla OTG). Po zainstalowaniu oprogramowania i podłączeniu komputera do urządzenia użytkownicy muszą ponownie podłączyć urządzenie i wybrać utworzenie nowego portfela lub zaimportowanie za pomocą frazy odzyskiwania.

Konfiguracja Ledger Nano S.

Konfiguracja portfela Ledger Nano S jest dość podobna. Użytkownicy muszą użyć dołączonego kabla USB, aby podłączyć Ledger do komputera i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Istnieje również możliwość utworzenia nowego lub ważnego portfela za pomocą frazy odzyskiwania. Następnym krokiem jest wybranie kodu PIN (należy go zapamiętać, ponieważ trzy błędne kolejne wpisy spowodują całkowite wyczyszczenie zawartości portfela). Wreszcie użytkownicy muszą pobrać plik Aplikacja Ledger Wallet Bitcoin Chrome albo Aplikacja Ledger Wallet Ethereum Chrome.

Konfiguracja KeepKey

Przygotowanie portfela KeepKey jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ użytkownicy muszą pobrać aplikację kliencką KeepKey z Chrome Web Store i podłączyć urządzenie do swoich komputerów za pomocą dołączonego kabla USB. Od tego momentu wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainicjować urządzenie.

Który jest najlepszy?

Pierwszą rzeczą, którą potencjalni nabywcy powinni wiedzieć, jest to, że nie mogą się pomylić, niezależnie od swojego wyboru, z tymi trzema portfelami sprzętowymi. Jeśli chodzi o najszerszą obsługę monet i najmniejszy rozmiar, Ledger Nano S jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Jeśli jednak potencjalni nabywcy chcą czegoś o nieco bardziej luksusowym wyglądzie, KeepKey jest nie do pobicia ze swoim eleganckim wyglądem. Trezor jest nieco większy niż Ledger Nano S i ma większy ekran, więc może okazać się znacznie mniej skomplikowany w użyciu, co może być dużą zaletą dla użytkowników, którzy chcą mieć szeroką listę obsługiwanych monet, ale nie mogą sobie z nimi poradzić mały rozmiar Ledger Nano S.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector