Litecoin vs Bitcoin – główne różnice między tymi dwoma kryptowalutami

Litecoin vs Bitcoin

Bitcoin (BTC) i Litecoin (LTC) to dwie z największych kryptowalut na świecie. Są to również dwie najstarsze kryptowaluty na świecie, biorąc pod uwagę, że zostały wydane odpowiednio w 2008 i 2011 roku. Są jednak różne i mają zestaw różnorodnych cech.

LTC i BTC mają wiele wspólnego. Na przykład udostępnili algorytm konsensusu Proof-of-Work (PoW). Mimo to służą do różnych rzeczy, a to może mieć odzwierciedlenie w cenie każdego z nich. W tym artykule weźmiemy pod uwagę szybkość, opłaty i sposób tworzenia tych zasobów cyfrowych.

Litecoin vs Bitcoin: różnice

litecoin vs bitcoin

bittreo.com

Zacznijmy od pokazania największej wirtualnej waluty. Bitcoin ma kapitalizację rynkową 169 miliardów dolarów i cenę za monetę 9180,58 dolarów. W ten sposób Bitcoin jest największą wirtualną walutą na świecie. Jeszcze większy niż wszystkie inne altcoiny razem wzięte.

Tymczasem Litecoin ma cenę za monetę 43 USD i kapitalizację rynkową w wysokości 2,81 miliarda USD. To czyni go dziewiątym co do wielkości altcoinem na świecie. W ostatnich latach LTC było również drugim co do wielkości po Bitcoinie. To stanowisko zajęły Ethereum (ETH) i Ripple (XRP).

Zostanie wyemitowanych maksymalnie 21 milionów BTC. Wynika to z faktu, że twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, zdecydował się na ograniczenie emisji BTC. Różni się to od tego, ile Litecoinów kiedykolwiek będzie istnieć. W nadchodzących latach sieć Litecoin wyemituje 84 miliony LTC.

Ponadto sieć Bitcoin ma czas blokowania wynoszący 10 minut, w porównaniu do 2,5-minutowych bloków w sieci Litecoin. Dzięki temu transakcje LTC będą szybsze i tańsze niż w przypadku łańcucha bloków Bitcoin. Podczas gdy transakcja Bitcoin może zająć 10 minut do zatwierdzenia przez górników, transfery LTC mogą zająć do 4 razy mniej czasu do przetworzenia.

Oprócz tego opłaty są wyższe w sieci BTC. To sprawia, że ​​LTC jest świetną kryptowalutą do płatności i codziennego użytku. Bitcoin można uznać za cyfrowy zasób służący do przechowywania wartości lub oszczędności.

Algorytm konsensusu

dowód algorytmu pracyObie te kryptowaluty używają tego samego algorytmu konsensusu Proof of Work (PoW). Każda z tych sieci jest obsługiwana przez górników, którzy zapewniają, że transakcje są autentyczne i ważne. Te dwie kryptowaluty są krytykowane, ponieważ działalność wydobywcza pochłania dużo energii.

Aby górnicy Bitcoin i Litecoin mogli chronić sieć, kopacze muszą nabyć sprzęt sprzętowy. Te procesory są specjalnie zaprojektowane do obsługi transakcji BTC i LTC, które zużywają duże ilości energii.

Te kryptowaluty mają różne funkcje kryptograficzne. Rzeczywiście, Bitcoin używa funkcji kryptograficznej SHA-256, a Litecoin współpracuje ze Scryptem. Scrypt ma na celu uczynienie wydobycia znacznie bardziej demokratycznym niż w sieci Bitcoin. Podczas gdy wielu ekspertów i analityków twierdzi, że wydobywanie bitcoinów koncentruje się w Chinach, wydobycie LTC może być bardziej rozproszone.

W tej chwili sieć Bitcoin jest najbezpieczniejszą na świecie pod względem mocy wydobywczej. Sieć Bitcoin ma szybkość mieszania 110 000 000 TH / s. Sieć LTC ma szybkość mieszania 140 TH / s. Wydobywanie bitcoinów jest zdecydowanie droższe niż robienie tego w sieci LTC.

Litecoin vs Bitcoin: Porównanie cen

Obie kryptowaluty osiągnęły szczyt cenowy w grudniu 2017 roku. Był to moment, w którym kryptowaluty osiągały najwyższy punkt. Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 20000 USD za monetę, podczas gdy Litecoin wzrósł do 375 USD na niektórych giełdach.

Od tego czasu obie te wirtualne waluty weszły w bessę, co wpłynęło na ich cenę i sposób działania. Obaj pozostają daleko od swoich rekordów wszechczasów.

Pozyskiwanie i przechowywanie Litecoin i Bitcoin

kup bitcoin i litecoin

fool.ca

Giełdy kryptowalut to najlepszy sposób na zdobycie zarówno Bitcoin, jak i Litecoin. Ogólnie rzecz biorąc, znajdziesz te kryptowaluty dostępne na większości międzynarodowych giełd na całym świecie. Oznacza to, że zdobycie któregokolwiek z tych zasobów cyfrowych nie powinno stanowić problemu.

Aby je kupić, będziesz musiał wybrać giełdę i założyć konto. Binance i Coinbase to świetne platformy do tego. Rzeczywiście, możesz nabyć LTC i BTC za pomocą kart kredytowych i debetowych za pośrednictwem tych platform. Po zarejestrowaniu się będziesz musiał zasilić swoje konto i dokonać zakupu na rynku.

Chociaż giełdy kryptowalut są najlepszym sposobem na zdobycie BTC i LTC, nie są one najlepszym sposobem na ich przechowywanie. Jeśli chcesz przechowywać te kryptowaluty, najlepiej jest użyć portfela sprzętowego. Ledger oferuje doskonałe rozwiązania dla inwestorów, którzy chcą bezpiecznie przechowywać swoje środki.

Giełdy są zwykle atakowane przez hakerów, co może doprowadzić do bezpowrotnej utraty środków. Zdarzało się to już wiele razy na wielu giełdach z całego świata. Musisz więc zdecydować się na bezpieczne giełdy, takie jak Binance i Coinbase.

Wniosek

Bitcoin i Litecoin to z pewnością podobne kryptowaluty. Mają jednak różne cechy, które czynią je wyjątkowymi na swój sposób. Jeśli chcesz przechowywać wartość lub oszczędzać, najlepiej kupić Bitcoin. Jeśli chcesz spekulować wzrostem ceny, możesz nabyć oba aktywa cyfrowe.

Zamiast tego, jeśli chcesz dokonywać codziennych zakupów za pomocą kryptowalut, lepszym rozwiązaniem jest LTC, ponieważ jest szybsze i tańsze oraz łatwiejsze w obsłudze ze względu na większy nominał. Warto wspomnieć, że zarówno społeczności Litecoin, jak i Bitcoin mają świetne propozycje ulepszenia tych sieci w nadchodzących latach.

Wyróżniony obraz: currency.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me