Monety stabilne – czym są i co oznaczają?

stabilne monety

Jednym z głównych problemów w świecie kryptowalut jest to, że większość monet, które można kupić i handlować, nie utrzymuje wartości przez cały czas. W rzeczywistości mają one tendencję do bardzo szybkiego wzrostu lub spadku wartości, więc musisz znaleźć kreatywny sposób na poradzenie sobie z tym procesem. A stabilne monety mogą być w stanie pomóc.

Co to są stabilne monety?

Są to kryptowaluty zaprojektowane w celu utrzymania stabilnych wartości. Tether jest dobrym przykładem, ponieważ jest to zasób oparty na łańcuchu blokowym, który będzie nadal sprzedawany za 1 USD. Jest połączony z dolarem amerykańskim i na dłuższą metę tak pozostanie. Chociaż każda stabilna moneta ma swój własny mechanizm, wszystkie mają tę samą główną ideę. Posiadają zabezpieczenie i zarządzają podażą. Zapewni to rynkowi zachętę do handlu monetą po określonej cenie.

stabilne monety

w kryptowaluta świecie zawsze będą istnieć ograniczenia i transakcje, których po prostu nie możesz zrobić, ponieważ używasz określonej waluty. To oczywiście będzie w większości problem, zwłaszcza ze względu na ograniczenia i przepisy. Giełdy nie będą mogły zawierać transakcji w USD, więc będą musiały polegać na kryptowalutach, które aktywnie utrzymują swoją wartość na stabilnym poziomie przez jak najdłuższy czas.

Używanie stabilnych monet

Giełdy kryptowalut oczywiście wolą używać stabilnych monet, ponieważ zachowują one swoją wartość, a ludzie są bardziej zainteresowani ich sprzedażą i używaniem w wspaniały i niepowtarzalny sposób. Możliwość korzystania z takich stabilnych monet jest zawsze ważna, ponieważ możesz bardziej skupić się i ufać rozwiązaniom, na których się koncentrujesz. W większości przypadków może to być bardzo trudne do zrobienia, więc zawsze musisz przekraczać granice, próbując znaleźć właściwe rozwiązania odpowiadające Twoim potrzebom. Nigdy nie jest łatwo próbować osiągnąć wielkość, zwłaszcza na dłuższą metę, a im więcej będziesz robić, tym lepiej.

Problem z niektórymi stabilnymi monetami polega na tym, że są one podatne na upadek. W przypadku problemów monety takie jak Tether nie będą miały odpowiedniej kwoty wsparcia w USD, aby można je było przelać z powrotem na fiat. To może prowadzić do załamania, jeśli nie jest obsługiwane prawidłowo, więc wiedza, jak sobie z tym wszystkim radzić i jak sobie z tym radzić, może być niezwykle ważna na dłuższą metę.

Ale tether to nie jedyna stabilna moneta. Stabilne monety Gemini mają również podejście 1 do 1, jeśli chodzi o USD. To, co czyni ich lepszymi, to zgodność z przepisami i przejrzystość. To zdecydowanie się opłaca i zapewnia znacznie lepszą rolę i świetne wyniki, które możesz odkrywać przez cały czas. Ale rządy zaangażowane w tę inicjatywę mają problemy, ponieważ platforma może zamrozić dowolne konto i uniemożliwić właścicielowi przeniesienie tokenów. Fakt, że istnieje pojedynczy punkt awarii może być w porządku, jednak uniemożliwienie przenoszenia tokenów jest oczywiście poważną wadą.

stablecoins

Makerifying

Jest to zdecentralizowana, autonomiczna organizacja, która działa również w stosunku do dolara amerykańskiego. Ale jest wspierany przez Ethereum, co jest bardzo ważne. Ich stabilna moneta DAI jest również warta 1 dolara i utrzymuje stabilność dzięki bardzo potężnemu systemowi inteligentnych kontraktów, który został zaprojektowany tak, aby był autonomiczny. Aby otrzymać monetę DAI, musisz wysłać tokeny na platformę Maker, a oni je zablokują. To pierwsza stabilna moneta wspierana przez ETH. Wadą jest to, że jest bardzo złożony i porusza się w wolnym tempie. Może więc nie być w stanie zaoferować ogólnej szybkości i wydajności, jakiej wiele osób oczekuje od tego rodzaju rzeczy. Wciąż warto zacząć od tego, ale z pewnością można dzięki temu poprawić wyniki.

Basecoin

To kolejny przykład monety, która utrzymuje podejście 1 dolara, ale skupia się tutaj głównie na konsensusie. W zależności od sytuacji kurczą się i zwiększają podaż monet. W przypadku, gdy wartość monety spadnie poniżej 1 $, właściciele monet kupują obligacje, a monety używane do tego zostaną zniszczone. W miarę wzrostu ceny usuwają wszelkie dodatkowe monety, aby zachować stabilność. Oferuje świetne podejście do stabilnych monet i podejście jest świetne. Jest wspierany przez znaczące fundusze, ale jego podstawowy proces dotyczący obligacji wymaga wiary w protokół, a to może być mieczem obosiecznym częściej niż nie.


Havven

Havven również stawia na stabilność, ale w ich przypadku mają system, który automatycznie cofa się dwoma monetami. Nominy to pierwsza moneta i to są monety stabilne. Havvens to żetony rezerw. Opłata za transakcje Nomins trafia do firmy, a system zwolni Havvens, aby się ustabilizować i uniknąć problemów.

Plusy i minusy branży kryptograficznej

Jak możesz sobie wyobrazić, główną korzyścią jest to, że uzyskujemy stabilność w świecie kryptowalut, co jest obecnie bardzo trudne do osiągnięcia. Nie tylko to, ale posiadanie systemów, które automatycznie dostosowują się i korygują, aby uniknąć przekroczenia pewnych wartości, jest imponujące i bardzo warte korzystania.

Wadą jest to, że wiele z tych systemów jest bardzo złożonych, co oznacza, że ​​czasami mogą zawieść, jeśli wystąpi choćby najmniejszy błąd. Jednak fakt, że możemy mieć stabilne monety i wykorzystywać je w znaczący sposób do transakcji, jest bardzo ważny. Większość stabilnych monet jest w stanie utrzymać swoją płynność i wartość od dłuższego czasu. A to oznacza, że ​​z pewnością istnieje potencjał posiadania stabilnych kryptowalut. Musimy tylko im zaufać i polegać na stworzonym tutaj systemie, aby w dłuższej perspektywie zapewnić lepsze i potężniejsze wyniki. Zdecydowanie warto sprawdzić stabilne monety, jeśli chcesz stabilnych kryptowalut!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector