Najlepsze giełdy kryptowalut dla użytkowników z Korei Południowej

Koreańskie giełdy

W Korei Południowej znajduje się wiele renomowanych giełd kryptowalut. Pomimo obecnych utrudnień generowanych przez rząd i banki, Korea nadal jest jednym z krajów, które mają rozwinięty rynek wymiany kryptowalut. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych giełd kryptowalut dla użytkowników z Korei Południowej w 2019 roku.

UPbit

UPbit jest jedną z największych koreańskich giełd kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotu. Giełda została założona w 2017 roku przez Song Chi-Hyung, jednego z najbogatszych ludzi w Korei Południowej.

Podczas gdy w 2018 roku założyciel UPbit i dwóch innych starszych członków zostało oskarżonych o tworzenie fałszywych kont w celu zwiększenia wolumenu obrotów, firma zaprzeczyła roszczeniom, a giełda nadal znajduje się w czołowych koreańskich preferencjach..

UPbit ma prawie 1,2 miliona użytkowników i dzienny wolumen obrotu na poziomie 192 422 573 USD.

Giełda obsługuje południowokoreański Won, który jest świetny dla lokalnych użytkowników, którzy chcą używać waluty fiducjarnej do zakupu kryptowalut. Wpłat fiat można dokonywać na rachunkach bankowych Korei Południowej i z tych kont.

Dzięki współpracy z Bittrex, UPbit jest w stanie wymienić szeroką gamę kryptowalut i tokenów. Użytkownicy mogą handlować wszystkimi 100 najpopularniejszymi kryptowalutami według kapitalizacji rynkowej, a także niektórymi egzotycznymi altcoinami.

Ponieważ giełda jest obsługiwana przez giganta fintechowego Kakao, środki bezpieczeństwa stosowane w przypadku funduszy użytkowników UPbit są na najwyższym poziomie. Bezpieczeństwo portfela jest oferowane przez BitGo, globalnego dostawcę portfeli z wieloma podpisami, z których korzysta wiele dużych giełd kryptowalut.

Bithumb

Firma Bithumb została założona w 2013 roku z siedzibą w Seulu w Korei Południowej. Jest to popularna giełda w Korei, której wolumen obrotu wynosi 627 306 115 USD. Użytkownicy mogą handlować około 90 rodzajami kryptowalut w stosunku do wona południowokoreańskiego (KRW). Giełda jest własnością firmy BTC Korea.com Co. Ltd.

W 2017 roku Bithumb został dwukrotnie zhakowany, tracąc w wyniku naruszenia dane osobowe 30000 klientów. Kolejny hack miał miejsce w czerwcu 2018 r., W wyniku którego w wyniku incydentu utracono 30 milionów dolarów kryptowaluty. W marcu 2019 roku kolejne 20 milionów dolarów kryptowaluty zostało skradzione z giełdy w wyniku ataku bezpieczeństwa.

Ze względu na częstotliwość włamań giełda współpracowała z KISA (Korean Internet & Agencja Bezpieczeństwa), aby spróbować odrobić straty. Z włamania za 30 milionów dolarów Bithumbowi udało się odzyskać 14 milionów dolarów.


Bithumb oferuje bardzo konkurencyjne stawki za swoje opłaty, dokładniej 0,15%, czyli poniżej średniej rynkowej wynoszącej 0,25%.

Bithumb ujawnił, że planuje zainstalować kioski w restauracjach i kawiarniach w całej Korei Południowej, w których klienci będą mogli płacić kryptowalutą. Opracowali także Touchpad, Touchbone i Bithumb Cache, aby ułatwić swoim klientom korzystanie z płatności kryptograficznych.

Korbit

Korbit była pierwszą giełdą kryptowalut w kraju, która oferowała handel w stosunku do koreańskiego wona. Platforma handlowa jest uważana za trzecią co do wielkości giełdę kryptowalut w Korei. Giełda posiada 6% udziału w koreańskim rynku.

Korbit obsługuje około 30 kryptowalut, w tym Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Zcash, XRP, Bitcoin Cash, a nawet Qtum i Zilliqa, którymi można handlować z KRW.

System opłat jest najkorzystniejszy dla tych, którzy handlują większymi wolumenami, ponieważ pobierany procent zmniejsza się w zależności od wartości transakcji. Użytkownicy mogą zasilać swoje konta za pomocą KRW za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub przelewów bankowych.

Chociaż nie jest oficjalnie regulowany, Korbit jest jedną z pierwszych giełd, które starają się przestrzegać wszystkich przepisów ustanowionych przez koreański rząd.

Korbit cieszy się dobrą reputacją w społeczności kryptowalut, będąc ocenianą jako godna zaufania i niezawodna giełda.

Coinone

Coinone to jedna z największych giełd kryptowalut w Korei Południowej, z 24-godzinnym wolumenem obrotu na poziomie 49 744 290 USD. Chociaż giełda planuje ekspansję na Azję Południowo-Wschodnią, zwłaszcza w Hongkongu i Singapurze, nadal jest popularną platformą handlową w rodzimej Korei Południowej..

Coinone jest również giełdą bramek, ponieważ obsługuje handel koreańską wygraną przeciwko wielu kryptowalutom. Akceptowane są również depozyty kryptograficzne. Wybór kryptowalut oferowany przez Coinone obejmuje prawie 50 zasobów cyfrowych, w tym Bitcoin, Ethereum, EOS, XRP, OmiseGo, Tron, IOTA, Stellar i wiele innych.

Struktura opłat jest również oparta na wolumenie transakcji, a użytkownicy mogą obniżyć opłaty producenta i takera odpowiednio do 0,02% i 0,06%.

Coinone Transfer jest spółką zależną giełdy obsługującej płatności, która jest odpowiedzialna za uruchomienie pierwszej w kraju aplikacji mobilnej do przekazów Blockchain. Aplikacja do przelewów Cross jest oparta na xCurrent firmy Ripple, która umożliwia szybkie transakcje transgraniczne.

Huobi Korea

Huobi Korea jest jedną ze spółek zależnych zarządzanych przez Huobi, giełdę kryptowalut, która istnieje od 2013 roku i która ma inne oddziały w Azji. Mają biura w Singapurze, Japonii, Chinach i Hongkongu, a także w Stanach Zjednoczonych. Huobi jest piątą co do wielkości giełdą kryptowalut w skali globalnej pod względem skorygowanego wolumenu.

Na giełdzie znajduje się ponad 100 monet i 208 rynków, z których 19 jest przedmiotem transakcji z koreańskim wonem. Z punktu widzenia bezpieczeństwa 98% środków klientów jest przechowywanych w zimnych portfelach, aby zapobiec próbom włamań.

Huobi Korea niedawno wzmocniła swoje procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy, monitorując wszystkie podejrzane transakcje na swojej platformie i przeglądając procesy wypłat i wpłat.

OKCoin Korea

Kolejną spółką zależną popularnej giełdy kryptowalut jest OKCoin Korea, oddział chińskiej firmy kryptograficznej OKCoin.

Giełda obsługuje ponad 60 walut cyfrowych w połączeniu z koreańskim wonem. Jednak firma OKCoin Korea otrzymała upomnienie, że nie może zachować danych osobowych użytkownika. Otrzymali również kary za zbyt skomplikowane procedury zamykania kont.

OKCoin wdraża szyfrowanie SSL na poziomie banku, chłodzenie dla funduszy kryptograficznych, GSLB i serwerów rozproszonych oraz monitorowanie wpłat i wypłat w czasie rzeczywistym.

OKCoin jest zarządzany przez tę samą firmę z siedzibą na Malcie, która jest właścicielem giełdy kryptowalut OKEx.

GOPAX

GOPAX, w skrócie Global Online Professional Assets Exchange, jest piątą co do wielkości południowokoreańską giełdą Bitcoin.

Giełda obsługuje ponad 40 kryptowalut, a koreański won jest jedyną walutą fiducjarną w połączeniu z zasobami cyfrowymi. Inne waluty bazowe to Bitcoin i Ethereum.

Opłaty transakcyjne są bardzo niskie, biorąc pod uwagę średnią rynkową, z opłatą dla producenta wynoszącą 0,040% na podstawie 30-dniowego wolumenu.

Rejestracja konta w serwisie GOPAX jest bardzo łatwa. Jest to jedyna giełda, która otrzymała od KISA certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ISMS).

Uruchomili również platformę handlową dla swoich zagranicznych użytkowników, ale koreańskie serwery nie mogą uzyskać dostępu do witryny.

Wniosek

Istnieje wiele giełd w Korei Południowej, które obsługują handel kryptowalutami. Mamy nadzieję, że nasza lista pomoże naszym użytkownikom z Korei Południowej w znalezieniu dla nich najwygodniejszej platformy handlowej.

Wyróżniony obraz: rynki CCN

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector