Najlepsze kryptowaluty do wydobycia w 2019 roku

najlepsze kryptowaluty do wydobycia

Ponieważ Bitcoin to dość stara wiadomość w dzisiejszym świecie, większość ludzi już wie, że, podobnie jak większość innych kryptowalut, uzyskuje się go w procesie zwanym wydobywaniem. Powszechnie uważa się, że górnictwo jest niezwykle drogie, ponieważ wymaga ogromnych ilości energii elektrycznej i wysoce wyspecjalizowanych platform, które są prawie nieopłacalne.

Chociaż może być prawdą, że trudność wydobycia bitcoinów jest bardzo wysoka, a wydobywanie bitcoinów jest obecnie biznesem wartym wiele miliardów dolarów, przeznaczonym dla dużych scentralizowanych pul wydobywczych z wyspecjalizowanymi górnikami ASIC, wydobywanie kryptowalut jest dalekie od śmierci. Wręcz przeciwnie.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym kryptowalutom do wydobycia w 2019 roku, a także dlaczego tak się dzieje.

Co to jest kopanie kryptowalut?

Krótko mówiąc, kopanie kryptowalut to proces sprawdzania transakcji w celu ustalenia, czy są one zgodne ze wszystkimi szczegółowymi regułami sieci, dzięki czemu kwalifikują się do dodania do rejestru łańcucha bloków.

Sposób, w jaki to działa, jest prosty: górnicy rywalizują ze sobą w rozwiązywaniu trudnych problemów matematycznych związanych z kryptograficznymi funkcjami mieszającymi, używając procesora (obecnie dość rzadkie), GPU lub sprzętu ASIC. Górnicy, którzy jako pierwsi znajdą rozwiązanie, otrzymują wynagrodzenie.

Wybór nowej waluty do mojej

Jest wielu ludzi, którzy twierdzą, że wydobywanie kryptowalut powoli spada. Trudno powiedzieć, czy to prawda w skali globalnej, czy nie. Jednak jeden fakt pozostaje taki sam jak poprzednio: wybranie nowej waluty do mojej nie jest łatwe.

W kryptosferze sytuacja ma tendencję do szybkich zmian. Dlatego wybór nowego krypto do wydobycia powinien wiązać się z dogłębną analizą każdego aspektu monety (zastosowanej technologii, filozofii, wartości rynkowej, zespołu, mapy drogowej itp.).

Jednym z najważniejszych aspektów, o których należy pamiętać, jest trudność wydobycia monety. Niedawne wahania cen, kapitalizacja rynkowa i liczba przypadków użycia są również bardzo ważnymi aspektami. Ponieważ określenie rentowności wiąże się z mnóstwem stale zmieniających się parametrów, najlepiej jest użyć dobrego kalkulatora wydobywczego online.

Kopanie kryptowalut

Najlepsze kryptowaluty do wydobycia w 2019 roku

Litecoin (LTC)

Litecoin to jedna z najpopularniejszych i najstarszych kryptowalut na rynku i jest to bardzo dobry wybór dla tych, którzy chcą rozpocząć wydobywanie już istniejącej waluty. Litecoin ma bardzo krótkie czasy transakcji, czas generowania bloku jest ograniczony do dziesięciu minut i ma lepszą pojemność niż większość kryptowalut na rynku.

Niewątpliwie najlepszym sposobem na wydobycie Litecoina jest pomoc górników z ASIC, co oznacza, że ​​moneta wymaga dużej wczesnej inwestycji. Najlepszym sposobem na zapewnienie przyzwoitego zysku podczas wydobywania Litecoina jest dołączenie do jednego z wielu basenów wydobywczych, takich jak Litecoin Pool, Antpool, i LTC.top.


Dogecoin (DOGE)

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może być zainteresowany inwestowaniem w Dogecoin. W końcu jest to altcoin z najbardziej „filantropijną” społecznością i, co zaskakujące lub nie, można go również wydobywać za pomocą prostego komputera. Oczywiście użytkownicy najprawdopodobniej osiągną zysk, decydując się na nieco większą moc wydobywczą za pomocą kart graficznych AMD / NVIDIA. Do wydobywania procesora użytkownicy mogą używać Górnik CPU, podczas gdy osoby korzystające z procesorów graficznych mogą zdecydować CGminer, CudaMiner, i GUIminer. Niektóre z najlepszych basenów wydobywczych Dogecoin to CoinEx, Prohashing, 1Coinpool, Aikapool, i MultiPool.

Grin (GRIN)

Obecnie zajmuje 186 miejsce (w momencie pisania) na CoinMarketCap, Szeroki uśmiech to moneta, która prawdopodobnie zyska przyzwoity wzrost w 2019 r. Została zbudowana na bazie protokołu MimbleWimble, a sam projekt opiera się na prywatności, skalowalności i zmniejszonej pojemności łańcucha bloków.

Grin można wydobywać za pomocą wielu procesorów graficznych, takich jak różne modele kart Nvidia (1070, 1070ti, 1080, 1080ti, 2070, 2080, 2080ti) i AMD (570, 580, Vega56, Vega64). Można go również wydobywać za pomocą oficjalnego górnika projektu o nazwie GrinGoldMiner (GGM). Niektóre z najlepszych basenów obejmują F2Pool, Grinmint, Sparkpool, i Pool.BTC.

Vertcoin (VTC)

Vertcoin to zdecentralizowana waluta zaprojektowana specjalnie z myślą o odporności na ASIC. To sprawia, że ​​jest idealny do indywidualnego wydobywania za pomocą procesora lub procesorów graficznych. Vertcoin można wydobywać za pomocą szerokiej gamy kart graficznych AMD i Nvidia oraz z pomocą jego oficjalnego górnika o nazwie Miner jednym kliknięciem. Oczywiście GPU najprawdopodobniej przyniosą większe korzyści, ale początkowa inwestycja jest większa.

Monero (XMR)

Monero to nie tylko jedna z najpopularniejszych dotychczas kryptowalut, ale także jedna z najlepszych monet zapewniających prywatność. Obecnie na 13. miejscu na CoinMarketCap, Monero używa bardzo zaawansowanego algorytmu haszującego Proof-of-Work, znanego jako CryptoNight, który jest również odporny na ASIC.

Fakt ten, a także fakt, że jest to bardzo popularna moneta zapewniająca prywatność, sprawia, że ​​Monero jest obecnie jedną z najlepszych monet do wydobywania. Monero można wydobywać, używając po prostu mocy obliczeniowej komputera. Jednak aby uzyskać więcej nagród, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie mocniejszego procesora graficznego. Karty graficzne AMD wydają się być najlepsze w branży do wydobywania Monero, ale karty Nvidii też się sprawdzają. Najpopularniejsze platformy oprogramowania do kopania Monero to MultiMiner i GUIminer.

Wniosek

Mimo że wydobywanie kryptowalut nie jest tak popularne jak dwa, trzy lata temu, nadal może być opłacalne przy odpowiednim podejściu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że bardzo ważne jest, aby przeprowadzić odpowiednie badania, zanim w pełni zdecydujesz się na konkretny rodzaj monety, którą chcesz wydobywać. Mamy nadzieję, że ten przewodnik okazał się przydatnymi informacjami i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach górniczych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector