Najlepsze portfele sprzętowe, w których możesz przechowywać swoje kryptowaluty

Portfele sprzętowe

W 2016 roku świat zrozumiał, że istnieje duży potencjał w inwestowaniu w Bitcoin (BTC). Dlatego od tamtej pory wiele osób nie handlowało nim. Po rocznym halvingu jest wysoce prawdopodobne, że cena Bitcoina wzrośnie. Poza tym niemała liczba osób aktywnie handluje. W każdym razie musisz mieć bezpieczny portfel cyfrowy, aby przechowywać swoje aktywa.

Najlepszy sposób na to zależy od użytkowania. Jednak w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zawsze zaleca się przechowywanie portfela cyfrowego na urządzeniu do przechowywania w chłodni. Zamiast pałeczki mamy teraz kilka portfeli sprzętowych, które na to pozwalają. Są dostarczane z niestandardowym oprogramowaniem i oferują różne funkcje bezpieczeństwa. Tutaj szybko przejrzymy 10 najlepszych portfeli sprzętowych do przechowywania twoich kryptowalut.

Trezor

Seria portfeli sprzętowych firmy SatoshiLabs o nazwie Trezor staje się coraz bardziej popularna. Ta firma jest uznawana za jedną z niewielu wybranych, aby mieć prawdopodobnie najlepsze portfele sprzętowe na rynku.

Model One

Podobnie jak inne firmy o ugruntowanej pozycji, Trezor ma swoje starsze, ale nadal bardzo przydatne portfele sprzętowe i ulepszone. Model One wyszedł w 2014 roku i został opracowany przez SatoshiLabs. Chociaż od tamtej pory minęło dużo czasu, urządzenie to oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa oprócz przyjaznego dla użytkownika interfejsu i obsługi dużych typów kryptowalut – wszystko to za stosunkowo niską cenę..

Model T

Trezor Model T jest tym, czym jest Ledger Nano X dla Nano S. Jest to nowsza wersja tego samego urządzenia, ale z ulepszonymi cechami i ogólnym remontem projektowym. Teraz ma wspomagający ekran dotykowy, najnowsze aktualizacje oprogramowania sprzętowego i zabezpieczenia. Projekt stał się bardziej podobny do kluczyka samochodowego, co nie wystaje tak bardzo.

Księga główna

Pierwszą firmą do walki będzie Ledger. To firma o długoletniej tradycji, która od dłuższego czasu pracuje nad podobną technologią. Na początku listy będziemy mieć trzy wpisy:

Nano S

Model Nano S firmy Ledger to jeden z najbardziej znanych portfeli sprzętowych na rynku. Chociaż jest już nieco przestarzały, nadal zapewnia wygodny sposób bezpiecznego transportu kryptowalut. Ledger Nano S może obsługiwać dowolne z ponad 1000 różnych kryptowalut, których możesz chcieć używać i handlować.

Nano X

Ledger Nano X to ulepszenie poprzedniego modelu Nano S. Choć technicznie jest to ten sam stary Nano, ale lepszy dzięki Bluetooth, ulepszonej pamięci i ogólnie lepszemu projektowi.


niebieski

To próba założenia portfela z myślą o ułatwieniach dostępu. The Ledger Blue Model posiada duży ekran ułatwiający nawigację i prostą obsługę. Podobnie jak inne produkty zapewnia wysokiej jakości zabezpieczenia. Należy jednak wspomnieć, że kiedy wyszło, to urządzenie było prawie niedostępne. Przyczyniło się to do ogólnego braku popularności tego przedmiotu. Jest teraz skierowany do osób, które wymagają tylko prostych zadań.

SafePal S1

businesswire.com

Binance, która jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut, sfinansowała powstanie SafePal S1. Główną zaletą tego urządzenia jest jego ulepszone zabezpieczenia, biorąc pod uwagę, że brakuje mu jakichkolwiek środków łączenia się z czymkolwiek. Nie ma USB, Wi-Fi, Bluetooth ani niczego innego.

Sposób działania polega na umieszczeniu na górze ekranu z kodem i sposobem przeglądania przechowywanych kryptowalut i zarządzania nimi. Przekazywanie informacji odbywa się poprzez skanowanie kodu QR dołączonego do aplikacji na smartfony. SafePal S1 to niedrogie i świetne urządzenie do przechowywania w chłodni.

Elipsa

hardware-wallets.ne

Elipsa to jedna z tych firm, które zdecydowały, że maksymalne bezpieczeństwo musi iść nawet kosztem komfortu. Ellipal to próba stworzenia prawdziwego zimnego portfela. Nie może łączyć się ani bezprzewodowo, ani przewodowo. Nie ma Bluetooth, nie ma Wi-Fi, nic. Podobnie jak w przypadku SafePal 1, ta wersja po prostu skanuje kod QR przed uzyskaniem informacji.

Chociaż Ellipal udowodnił tym urządzeniem, że może tworzyć fantastyczne produkty, nie ma jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku. Tak więc rzeczywisty poziom bezpieczeństwa będzie musiał zostać przetestowany w nadchodzących latach.

Bitfi

Stworzony i należący do jednego z najbardziej kontrowersyjnych ludzi w internecie, Johna Mcafee, Bitfi był jednym z niemożliwych do złamania portfeli Bitcoin swoich czasów. Jednak po zbyt wielu przechwałkach samego Johna, oddani specjaliści do spraw bezpieczeństwa zaczęli znajdować wady tego urządzenia. Nie oznacza to jednak, że nie jest to opłacalna opcja. Nadal zapewnia użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa.

KeepKey

Dla osób, które nie wymagają niczego specjalnego od portfela sprzętowego, KeepKey ma coś do zaoferowania. To urządzenie umożliwia przechowywanie w chłodni. Przenoszenie informacji odbywa się dzięki funkcji ShapeShift. Tym, którzy nie potrzebują najbardziej zaawansowanego technologicznie portfela sprzętowego, to urządzenie jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ jest tanie i dobrze chronione.

CoolWallet S

CoolWallet wyprodukował coś bardzo różniącego się od innych elementów sprzętu na tej liście. Zaprojektowali portfel sprzętowy, który można zmieścić w portfelu, podobnie jak zwykła karta kredytowa lub debetowa. Poza tym jest to urządzenie wodoodporne. Komunikacja z urządzeniem odbywa się za pomocą zintegrowanego urządzenia Bluetooth. Z tym portfelem może współpracować każde urządzenie.

Wniosek

Podsumowując, w Internecie dostępnych jest sporo portfeli sprzętowych. Warto zauważyć, że jedno urządzenie nie może obejmować wszystkiego. Oznacza to, że tam, gdzie jest największy komfort, trzeba rezygnować z wielu funkcji bezpieczeństwa. Najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie środków są urządzenia do przechowywania w chłodni, które nie łączą się z niczym i po prostu są aktualizowane przez łańcuch bloków.

Uwaga: ten post został pierwotnie opublikowany 19 stycznia 2018 r. I został całkowicie zaktualizowany pod kątem kompletności i prawdziwości treści w dniu 25 października 2020 r..

Wyróżniony obraz: bitcoinist.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector