Najlepsze portfele Tezos (XTZ) na 2019 rok

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych portfeli Tezos, które powinieneś wypróbować w tym roku. Upewnij się, że wybrany portfel spełnia wszystkie niezbędne kryteria.

Tezos to platforma blockchain, która umożliwia wdrażanie i rozwijanie inteligentnych kontraktów w oparciu o protokół samorządowy. Ta platforma dApp różni się od innych, ponieważ interesariusze podejmują wszystkie decyzje sieciowe za pośrednictwem systemu głosowania.

Rzeczy do rozważenia przed wyborem portfela XTZ

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem monet XTZ lub Tezzies, jak je nazywają, to jest kilka elementów, które powinieneś wziąć pod uwagę:

Wsparcie walutowe– Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest portfel obsługujący XTZ. Obecnie istnieje kilka opcji portfeli, które przechowują monetę.

Obsługa wielu altcoinów– W zależności od tego, jakiego rodzaju portfela chcesz, możesz wybrać portfel obsługujący tylko XTZ lub taki, który obsługuje wiele kryptowalut.

Bezpieczeństwo– Sprawdź, czy portfel, który Cię interesuje, przechowuje klucze prywatne, ma uwierzytelnianie dwuskładnikowe, solidne szyfrowanie i system kopii zapasowych.

Portfel Atomic

Portfel Atomic to odpowiedni portfel wieloplatformowy, który umożliwia proste przechowywanie i zarządzanie Tezos. Portfel jest kompatybilny zarówno z urządzeniami z Androidem, jak i iOS, a także z następującymi systemami komputerowymi: Windows, Ubuntu, Debian, Fedora i macOS.

Atomic Wallet ma estetyczny interfejs, który jest łatwy do zrozumienia i nawigacji. Portfel nie podlega ochronie, a klucze prywatne i hasła są szyfrowane i nigdy nie opuszczają urządzenia. Dane transakcji i dane logowania są również przechowywane lokalnie.

Jeśli chcesz wymienić swoje krypto na Tezos lub inne monety, wiedz, że Atomic zawiera funkcję wymiany, która pozwala na szybkie zamiany krypto-kryptowalut. Istnieje również możliwość kupna monet za pomocą USD, EUR i innych walut za pomocą karty kredytowej.

Jeśli chodzi o opcje przechowywania, Atomic Wallet obsługuje oprócz Tezos ponad 300 innych kryptowalut i tokenów.

Portfel TezBox


TezBox był pierwszym portfelem zaprojektowanym dla Tezos, który miał graficzny interfejs użytkownika. Został uruchomiony, gdy projekt był w sprzedaży ICO przez dewelopera pochodzącego ze społeczności Tezos. TezBox ma łatwy w nawigacji interfejs, jest kompatybilny z komputerami działającymi na systemach Windows i Mac. Trwają również prace nad portfelem na komputery z systemem Linux.

Do portfela dostępne jest również rozszerzenie Chrome, a obecnie opracowywane są wersje na Androida i iOS.

TezBox oferuje zintegrowaną obsługę zarówno portfeli sprzętowych Trezor, jak i Ledger, chociaż na stronie internetowej Leger nie ma wzmianki o wsparciu Tezos. Trezor robi to, sugerując, że być może Tezos jest lepiej obsługiwany na ich urządzeniu.

Portfel internetowy przechowuje klucze publiczny i prywatny na urządzeniu użytkownika.

tezbox.com

Portfel Guarda

Co sprawia, że Guarda jednym z najlepszych portfeli Tezos jest niemal uniwersalny zasięg tokenów.

Oprócz najwyższej klasy kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Ripple, obsługuje również szeroką gamę tokenów ERC 20, a także monety Tezos.

Portfel umożliwia również zakupy żetonów z fiat za pośrednictwem karty kredytowej, co oszczędza czas i pieniądze, ponieważ nie musisz zmieniać giełd

Guarda jest kompatybilna z prawie każdą większą platformą, czy to desktopową, czy mobilną. Nie możesz też pobrać żadnej aplikacji i po prostu skorzystać z portfela internetowego w przeglądarce.

Dane Twojego portfela lub klucze prywatne zawsze pozostają w bezpiecznej pamięci Twojego urządzenia i są usuwane po wylogowaniu się z portfela.

Ale jedną z najbardziej przydatnych funkcji Guarda jest prawdopodobnie wbudowana usługa wymiany kryptowalut, w której możesz wymieniać monety bezpośrednio w aplikacji.

Portfel Galleon Tezos (Tezori)

Galeon to portfel programowy do przechowywania Tezos. Wdrożenie Tezori, infrastruktury portfela open source dla łańcucha blokowego Tezos, Galleon jest obsługiwane w portfelach sprzętowych i programowych i jest dostępne w ośmiu różnych językach. Portfel jest kompatybilny z komputerami działającymi na systemach Mac, Windows i Linux.

Portfel Tezos CLI

Plik Portfel CLI jest przeznaczony dla użytkowników, którzy mają pewną wiedzę na temat kodowania, ponieważ wymaga użycia linii poleceń. Firma Tezos umieściła go na swojej stronie internetowej i została poddana audytowi przeprowadzonemu przez niezależnego zewnętrznego audytora bezpieczeństwa. Ponieważ portfel wymaga pewnego doświadczenia w wierszu poleceń, może być dość trudny w użyciu dla większości użytkowników.

Portfel Kukai Tezos

Kukai to internetowy portfel typu open source, który umożliwia użytkownikom przechowywanie XTZ. Użytkownicy mogą wygenerować zupełnie nowy portfel lub zaimportować istniejący za pomocą mnemonicznego kodu źródłowego lub pliku .tez.

Portfel ma prostą stronę internetową pod względem projektu i jest ogólnie dobrze oceniany przez społeczność Tezos. Bezpośrednio synchronizuje się z siecią Tezos, umożliwiając łatwe wysyłanie i odbieranie XTZ.

Portfel ma możliwość podpisywania transakcji offline, co oznacza, że ​​Twoje klucze są chronione przed zagrożeniami internetowymi. Gdy portfel ponownie połączy się z Internetem, transakcja, którą podpisałeś w trybie offline, może być następnie transmitowana przez sieć.

Tezos.Blue Wallet

tezos.blue

Plik Tezos.Blue to lite portfel dla użytkowników mobilnych, który jest obsługiwany w systemie Android i Windows 10. Aplikacje do portfela można pobrać odpowiednio z Google Play i Microsoft Store.

Użytkownicy iOS również mogą korzystać z portfela, ale jest on dostępny tylko w programie Apple Test Flight. Apple nie ujawnił, kiedy aplikacja zostanie zintegrowana ze swoim App Store.

Mimo że został zaprojektowany jako lekki portfel, nie zagraża bezpieczeństwu. Korzysta z własnej ochrony systemu operacyjnego, ponieważ jest aplikacją natywną, oprócz szyfrowania kluczy prywatnych na wielu poziomach.

Tezos Blue jest uważany za funkcjonalny portfel, ale wygląda na to, że stojący za nim zespół programistów nie opublikował żadnych aktualizacji przez ostatni rok.

Portfel WeTez

WeTez został opracowany przez firmę z siedzibą w Chinach, która jako jedna z pierwszych stworzyła portfel mobilny przeznaczony do przechowywania i transakcji XTZ.

Portfel mobilny jest obsługiwany na smartfonach z systemem Android i iOS, a jego oprogramowanie zostało zintegrowane z urządzeniem Tezos. Portfel umożliwia użytkownikom wysyłanie, otrzymywanie i stawianie tokenów na nagrody XTZ.

Portfel Trezor Model T.

Amazon.com

Plik Trezor T to najnowszy model Trezora i jedyny, który dodał obsługę Tezos i jego tokena o nazwie XTZ. Ten portfel sprzętowy obsługuje wszystkie inne główne kryptowaluty oprócz szerokiej listy altcoinów.

To małe urządzenie zabezpiecza Twoje fundusze za pomocą kodu PIN, zaawansowanego szyfrowania, ręcznej weryfikacji transakcji i uwierzytelniania dwuskładnikowego. Trezor jest wspierany przez aktywny zespół programistów, który stale wydaje aktualizacje i ulepszenia.

Werdykt

Na tym kończymy naszą listę najlepszymi opcjami przechowywania monet Tezos. Upewnij się, że wybrany portfel spełnia wszystkie niezbędne kryteria, aby zapewnić bezpieczne przechowywanie Twojego XTZ.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector