Najlepsze sieci VPN do torrentowania

Torrentowanie to delikatny temat. Chociaż w gruncie rzeczy jest to legalne, wiele osób używa go do nielegalnych celów. Firmy i korporacje od lat polują na tych ludzi.

Niestety, nawet ci, którzy legalnie torrentują, wpadają w krzyżowy ogień. Z dostawcami usług internetowych i takimi ograniczeniami ruchu P2P.

W tym przewodniku omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o świecie torrentów i VPN. Oczywiście pokażemy Ci również najlepszy do użycia (i dlaczego),

Uwaga dodatkowa: nie akceptujemy nielegalnych torrentów ani działań. Informacje zawarte w witrynie są dostarczane w stanie takim, w jakim się znajdują.

Najlepsze sieci VPN do torrentów

Przyjrzyjmy się teraz najlepszym sieciom VPN do torrentowania. Jak zawsze warto przetestować i wypróbować różne opcje, aby dowiedzieć się, która z nich odpowiada Twoim potrzebom. Na szczęście wszystkie sieci VPN z tej listy oferują gwarancję zwrotu pieniędzy lub bezpłatny okres próbny.

1. ExpressVPN

ExpressVPN często zajmuje pozycję numer jeden VPN w naszej witrynie i wielu innych. Nie logują się, mają serwery na całym świecie, a ich technologia jest na najwyższym poziomie! Ponadto ich połączenie jest niezwykle szybkie i stabilne. Moglibyśmy dalej mówić o ich najwyższej klasy szyfrowaniu, szerokiej obsłudze urządzeń i nie tylko. Uważamy jednak, że masz obraz.

Szczerze mówiąc, jedyną wadą ExpressVPN jest to, że są one nieco droższe niż konkurenci. Jednak dzięki 30-dniowej (bez kłopotów) gwarancji zwrotu pieniędzy nie ma powodu, aby nie spróbować. Nie będziesz rozczarowany!

2. NordVPN

NordVPN, podobnie jak wiele najlepszych obecnie sieci VPN, nie prowadzi żadnych dzienników. Oznacza to brak połączenia ani dzienników ruchu. Oprócz szyfrowania na wysokim poziomie mają również opcje podwójnego przeskakiwania i Tor over VPN. Podczas gdy ta pierwsza jest bardziej sztuczką, ta druga może być niezwykle przydatna.

Niezależnie od tego, czy chodzi o torrentowanie, czy przesyłanie strumieniowe, NordVPN jest wart swojej ceny. Należy tylko pamiętać, że od czasu do czasu zarówno serwery, jak i oprogramowanie mogą działać wolno.

3. SurfShark

Chociaż jest stosunkowo nowy, Surfshark oferuje świetną obsługę. Jest pełen funkcji, ma dobre prędkości i ma serwery na całym świecie. Z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych oferuje również wysoki poziom szyfrowania. Mają również wbudowany bloker reklam, który pomaga w bardziej przejrzystym przeglądaniu sieci. Ogólnie rzecz biorąc, całkiem przyzwoita obsługa.

Surfshark to świetna i niezwykle przystępna cenowo usługa. Naszym jedynym zmartwieniem jest to, że nie istnieje wystarczająco długo, abyśmy byli pewni, że będzie dobrze działać w dłuższej perspektywie.


4. ProtonVPN

ProtonVPN z siedzibą w Szwajcarii nie jest obcy w świecie prywatności w Internecie. Początkowo zaczęli od swojej prywatnej usługi e-mail (trafnie nazwanej ProtonMail). Na szczęście dla nich ich szansa na usługę VPN jest również znakomita. Brak logów, wysokiej jakości aplikacje i wiele innych bonusów, których potrzebujesz od sieci VPN do torrentów. Największą zaletą ProtonVPN jest to, że całe ich oprogramowanie i aplikacje są open source i podlegają audytowi.

Niektóre lokalizacje mają niższe prędkości, a ich obsługa nie jest najszybsza na świecie, ale ogólnie jest świetną usługą za tę cenę.

5. CyberGhost

W przeciwieństwie do innych sieci VPN z tej listy, CyberGhost jest nieco bardziej restrykcyjny, jeśli chodzi o torrentowanie. W szczególności nie zezwala na torrentowanie i P2P na serwerach w USA i Rosji. CyberGhost nie ma logów, ma wyłącznik awaryjny, a także pomoże ci odblokować Amazon Prime Video i Netflix.

CyberGhost to świetna usługa, ale nie ma w niej nic wyjątkowego, dlatego zajęła 5. miejsce.

Jak wybrać najlepszą sieć VPN do torrentowania?

Podobnie jak w przypadku większości aplikacji, wybór VPN do torrentowania nie jest prosty. Najważniejsze jest to, że wybierzesz VPN bez logów. Jak sama nazwa wskazuje, sieci VPN bez logów nie przechowują żadnych dzienników. Dlatego nawet jeśli jest to ograniczone przez prawo, nie będą w stanie dostarczyć żadnych dzienników, a tym samym ujawnić Twojej tożsamości.

Drugim czynnikiem, który jest ważny przy wyborze VPN, jest dodatkowa ochrona techniczna, którą mogą one zaoferować. Obejmuje to takie rzeczy, jak ochrona przed wyciekiem i wyłącznik awaryjny. Omówimy je dalej w nagłówku poniżej.

Ostatnim czynnikiem są lokalizacje, z których będzie można torrentować. Chociaż nie jest to najważniejsze, właściwe lokalizacje stanowią dodatkową warstwę ochrony, i ponownie omówimy to w nagłówku poniżej.

Potrzeby techniczne sieci VPN typu torrent

Większość sieci VPN na rynku oferuje samą technologię VPN. Jest coraz więcej osób, które wprowadzają dodatkowe narzędzia i opcje, które naprawdę pomagają chronić Twoją obecność w Internecie. Te dodatki do oprogramowania mogą pomóc w ochronie torrentów.

Ochrona przed wyciekiem

Ochrona przed wyciekami jest jednym z najważniejszych dodatków i powinna być ważnym czynnikiem przy wyborze VPN. Niezależnie od tego, czy chodzi o torrenty, czy z innego powodu. Wyciek ma miejsce, gdy prawdziwy adres IP wycieka z powodu błędu technicznego lub usterki. W rzeczywistości kilka lat temu wybuchł skandal, ponieważ okazało się, że większość sieci VPN nie chroni przed wyciekami z WebRTC. Na szczęście te dni się skończyły i obecnie większość sieci VPN ma wbudowaną ochronę przed wyciekiem.

Kill Switch i Autostart

Jeśli często korzystasz z torrentów, ważne jest, aby wybrać VPN, który uruchomi się automatycznie, gdy to zrobi Twój komputer. Na szczęście ta część jest łatwa i wiele sieci VPN ma tę funkcję.

Przełączniki awaryjne są mniej powszechne, ale są ważniejsze. Wyłącznik awaryjny, jak sama nazwa wskazuje, zabija wybrane aplikacje, jeśli VPN się rozłączy. Działa to niezależnie od tego, czy odłączasz VPN ręcznie, czy też z jakiegoś powodu połączenie ulega awarii. Jest to ważne, ponieważ zapewni to, że nie będziesz torrentować bez VPN bez zauważenia.

Przekierowanie portów

Niektóre sieci VPN i dostawcy usług internetowych blokują lub ograniczają wykorzystanie określonych portów w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Dzięki przekierowaniu portów możesz skierować swój ruch na dowolny port.

Jaka jest najlepsza lokalizacja dla torrentów i P2P?

Możesz pomyśleć, że jesteś bezpieczny, korzystając z VPN do torrentowania. Zwłaszcza jeśli spełniają wszystkie powyższe wymagania techniczne. Niestety, chociaż wiele VPN twierdzi, że nie ma logów, nigdy nie można być tego pewnym. Najlepsze kraje do łączenia się z torrentami to:

  1. Holandia
  2. Szwajcaria
  3. Hiszpania
  4. Meksyk

Czy torrentowanie jest legalne?

Tak, torrentowanie jest w 100% legalne. Niestety, istnieje wiele organizacji i rządów, które twierdzą, że torrentowanie jest nielegalne. W rzeczywistości tak nie jest, ponieważ torrenty to sposób na zwykłe udostępnianie treści.

Jeśli chodzi o nielegalność, to fakt, że wiele treści na stronach torrent jest chronionych prawami autorskimi. Niezależnie od tego, czy są to filmy, książki, oprogramowanie czy cokolwiek innego, rozpowszechnianie materiałów chronionych prawem autorskim bez zgody właściciela praw autorskich jest nielegalne – w większości przypadków nie jest to zapewnione.

Czy torrentowanie jest bezpieczne?

Tak i nie. Torrentowanie samo w sobie jest bezpieczne, o ile korzystasz z renomowanego klienta torrentowego, takiego jak uTorrent lub BitTorrent.

Niestety, pobierana zawartość może nie być bezpieczna. Istnieją dwa zabezpieczenia przed tym:

  1. Większość witryn z torrentami ma ocenę reputacji osób przesyłających. Może to pomóc w ustaleniu, czy przesyłający jest legalny i czy przesyła wartościowe treści, czy nie
  2. Korzystanie z programu antywirusowego / antymalware pomoże chronić Cię w przypadku pobrania czegoś złego

Innym aspektem torrentowania, który jest niebezpieczny, jest złapanie podczas torrentowania nielegalnych treści.

Czy mogę torrentować z darmową siecią VPN?

Krótko mówiąc, tak, ale nie jest to naprawdę idealne. Większość darmowych sieci VPN jest w ten czy inny sposób ograniczona i zwykle jest przeznaczona do krótkotrwałego użytku oraz jako kanał pozyskiwania klientów.

Największym ograniczeniem dla bezpłatnych sieci VPN jest zwykle ilość danych, których możesz użyć. Co zrozumiałe, jeśli korzystasz z torrentów, szybko wykorzystasz miesięczny limit pobierania wynoszący 10 GB, nie wspominając o przesyłaniu strumieniowym. Jedyną siecią VPN, która ma nieograniczone dane w swoim bezpłatnym abonamencie, jest ProtonVPN, jednak zmniejszają prędkość i nie zezwalają na P2P, więc nie można go używać do torrentowania.

Więc chociaż możesz używać darmowej sieci VPN do torrentów, nie zajdziesz z nią zbyt daleko.

Korzystanie z VPN jest legalne?

Korzystanie z VPN jest legalne w większości krajów świata. Jest kilka krajów, w których jest to nielegalne, takich jak Irak czy Korea Północna. W niektórych krajach, takich jak Chiny i Zjednoczone Emiraty Arabskie, jest to bardzo ograniczone. Możesz znaleźć pełną listę lub ograniczenia (tutaj ).

Jak korzystać z VPN do torrentowania?

Korzystanie z VPN do torrentowania jest niezwykle łatwe. Po włączeniu VPN wszystkie działania w Internecie są automatycznie chronione. Jest to jeden z powodów, dla których ważne jest, aby wybrać VPN, który może uruchamiać się automatycznie po uruchomieniu komputera. W ten sposób przypadkowo nie rozpoczniesz torrentowania bez ochrony.

Uzyskaj dostęp do swojej aktywności Torrent

Wiele osób o tym nie wie, ale ze względu na sposób działania torrentów możesz dowiedzieć się, jakie elementy zostały pobrane przy użyciu określonego adresu IP. (IKnowWhatYouDownloaded ) jest najbardziej znaną witryną, a jej odwiedzenie może napotkać przerażającą prawdę i naprawdę zachęcić do zdobycia VPN.

Wniosek

VPN do torrentowania jest absolutnie niezbędny. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w kraju, który już się rozpada, czy nie, lepiej być bezpiecznym niż żałować. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik omówił wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli uważasz, że coś pominęliśmy, daj nam znać w komentarzach. W przeciwnym razie powodzenia i baw się dobrze, korzystając z jednej z tych sieci VPN do torrentowania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map