NEO vs ETHEREUM: Jaka jest różnica?

neo vs ethereum

Bitcoin była pierwszą kryptowalutą, która została uruchomiona. Jest to także najpopularniejsza kryptowaluta na świecie. Istnieje jednak kilka typów, które pojawiły się na przestrzeni lat i zrobiły duże wrażenie dzięki swoim zaawansowanym funkcjom. Dwie z takich nazw to NEO i Ethereum.

NEO i Ethereum to wysokiej klasy kryptowaluty, które oferują system oparty na łańcuchu bloków z różnymi narzędziami dla programistów napędzanymi przez aktywa kryptograficzne (ETHER w Ethereum, GAS w NEO). Zostały opracowane w celu obsługi inteligentnych kontraktów, DApps i ICO w sposób zdecentralizowany. Oba projekty mają otwarte oprogramowanie, Turing są kompletne i są wspierane przez społeczność ze świetnymi i elastycznymi zespołami. Przyjrzyjmy się bliżej tym dwóm.

NEO

NEO to projekt blockchain, który działa z pomocą technologii blockchain i tożsamości cyfrowej w celu zarządzania aktywami, tworzenia inteligentnej gospodarki i digitalizacji aktywów. NEO ma swój unikalny algorytm zwany rozproszoną bizantyjską tolerancją błędów (dBFT). Unikalny oszczędza energię i prowadzi do szybkich transakcji. NEO umożliwia użytkownikom uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji i nie działa w określonych wymaganiach językowych, ponieważ można je również tworzyć w językach Java, Go i C #. Przeczytaj więcej na ten temat z aBitGreedy.

Jednym z powodów jego sukcesu jest poparcie chińskiego rządu. Z historii Chiny były wrogo nastawione do korzystania z kryptowalut. Jednak w ostatnim czasie kraj przeszedł na wdrażanie systemów blockchain. NEO współpracuje z wieloma dużymi firmami, w tym Coindash i Alibaba.

ETHEREUM

Ethereum stworzyło jedną z najciekawszych technologii w branży blockchain: inteligentne kontrakty. Pomogło to sieci zyskać szerokie zastosowanie. Ethereum jest obecnie najpopularniejszą platformą na świecie do tworzenia i uruchamiania inteligentnych kontraktów. Inteligentne kontrakty dotyczą kodu, który pomaga w obsłudze złożonych zadań, takich jak wymiana mienia, pieniędzy lub innych podobnych aktywów. Działa również w tworzeniu zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO). DAO prowadzą działania bez żadnej struktury przywództwa. Postępują zgodnie z już wstępnie zdefiniowanym programem bez żadnej ingerencji ze strony oszustów lub osób trzecich.

DUŻE RÓŻNICE MIĘDZY NEO I ETHEREUM

Kiedy spojrzysz na rynek kryptowalut, znajdziesz wiele altcoinów. Ale trudno znaleźć którykolwiek z nich konkurujący z Ethereum lub alternatywą dla niego. NEO był postrzegany jako jedyny altcoin, który może być potencjalnym konkurentem lub alternatywą dla Ethereum. Poniżej znajdują się główne różnice między tymi dwoma.

  • Korzystają z różnych algorytmów.

Neo wykorzystuje delegowany bizantyjski mechanizm odporności na awarie (znany również jako dBFT), który jest ulepszoną formą mechanizmu konsensusu Proof-of-Page (PoS), różniącym się od mechanizmu Ethereum, który wykorzystuje bardziej intensywny i kosztowny mechanizm o dużym zużyciu energii, Proof-of-work ( PoW). Ostatnio Ethereum poczyniło postępy w przyjmowaniu algorytmu weryfikacji stawki, który zwiększy jego szybkość i efektywność energetyczną, ale nadal nie jest porównywalny z algorytmem NEO.

  • Poparcie

Inną różnicą między tymi dwoma jest jego wsparcie. NEO jest wspierany przez chiński rząd, co doprowadziło do jego szerokiej popularności i akceptacji w Chinach, a tym samym daje NEO przewagę w kapitalizacji na ogromnym chińskim rynku. Oprócz tego jest również wspierany przez banki państwowe i krajowe. Jest również obsługiwany przez Microsoft i Alibaba. Z drugiej strony Ethereum nie jest wspierane przez żaden rząd. Ma tylko pewne wsparcie ze strony EEA-Enterprise Ethereum Alliance, która pomaga spopularyzować jej sukcesy na światowych platformach.

  • Różnica funkcjonalna i techniczna

NEO nie może przejść hard fork, podczas gdy Ethereum zostało już podzielone na dwie części: Ethereum i Ethereum Classic. Funkcjonalnie NEO przewyższa Ethereum.

  • Język

Inteligentne kontrakty i DApps NEO mogą być napisane w wielu językach programowania, w tym Java, C # itp., Podczas gdy Ethereum ma specjalny język programowania znany jako Solidity; nie jest to dobrze znane i nie zostało jeszcze opanowane przez wielu programistów.

  • Podzielność

NEO istnieje tylko w liczbach całkowitych i nie można go podzielić na ułamki dziesiętne, w przeciwieństwie do Ethereum, które wykorzystuje krypto-paliwo i można je podzielić na dziesiętne.


  • Prędkość

Neo jest znacznie szybsze w porównaniu do Ethereum. Może obsłużyć około 10 000 transakcji na sekundę, znacznie więcej w porównaniu do 15 Ethereum. Ta poważna wada Ethereum doprowadziła do długoterminowego planu skalowalności, który może rozwiązać problem..

  • Napędzanie łańcucha bloków

Podczas gdy NEO produkuje NeoGAS do wykorzystania jako krypto-paliwo, Ethereum zasila swoją sieć za pośrednictwem małych jednostek Ether.

  • Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, NEO jest określane jako odporne na komputery kwantowe, ponieważ jest to jedyna platforma blockchain wolna od kwantowych zagrożeń komputerowych. Opracowali mechanizm kryptografii kwantowej zwany NeoQS. Komputery kwantowe mają moc manipulowania systemami blockchain. Jednak niezależnie od tego, czy ta negatywność wchodzi w grę, czy nie, nie ma ona wpływu na NEO.

  • Międzynarodowa publiczność

Większość artykułów na temat Neo jest zwykle w języku chińskim, a bardzo niewiele tłumaczeń dla czytelników anglojęzycznych dla inwestorów zagranicznych jest niewiarygodnych. Tłumaczenia nie są potrzebne w Ethereum. Jest to globalne przedsiębiorstwo, które w pełni zaspokaja potrzeby czytelników zarówno międzynarodowych, jak i anglojęzycznych.

  • Kierunek

Neo digitalizuje tradycyjne zasoby świata rzeczywistego za pomocą tożsamości cyfrowej w połączeniu z prowadzeniem inteligentnych kontraktów i DApps, mając na celu stworzenie inteligentnej gospodarki, podczas gdy Ethereum obsługuje wiele przypadków tożsamości cyfrowej, zdecentralizowanych wymian, obliczeń, przekazów pieniężnych i KYC, mających na celu stając się jedynym superkomputerem na świecie.

WNIOSEK

Który jest lepszy: NEO czy Ethereum?

W tym momencie trudno stwierdzić, który z nich jest lepszy. Kuszące jest również inwestowanie w jedno i drugie, ponieważ oba projekty są open source, kompletne w Turynie i mają ogromne wsparcie społeczności. NEO określił swój motyw pozycjonowania się w stałej i bezpośredniej konkurencji z Ethereum. Jednak oba muszą skupić się na braku tej funkcji, głównie na przyjęciu do głównego nurtu. Pod względem technologii Ethereum zajmuje dobrą pozycję na rynku kryptowalut.

Nikt nie wie, co przyniesie ich przyszłość; biorąc pod uwagę ogólny schemat rzeczy, zarówno NEO, jak i Ethereum są stosunkowo nowe i na pewno jest miejsce dla obu altcoinów w kryptosferze.

Istnieje również potrzeba, aby oboje wywiązali się ze swoich głównych obietnic. Kiedy tak się stanie, z pewnością będziemy mieli jasny obraz tego, która sieć kryptowalut jest lepsza.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector