Niebezpieczny wpływ wydobywania kryptowalut na środowisko

wydobywanie kryptowalut

Coraz więcej osób zajmuje się kopaniem kryptowalut, ale jak ten proces wpływa na środowisko?

Kryptowaluta to cyfrowa forma wymiany, która wykorzystuje zdecentralizowaną sieć peer-to-peer do produkcji, rejestrowania i wysyłania monet przez łańcuch. Proces wydobywania obejmuje górników rywalizujących o rozwiązywanie złożonych algorytmów obliczeniowych poprzez walidację kryptograficzną, a pierwszy, który rozwiązuje hash, zostaje nagrodzony w walucie. Bloki tych zweryfikowanych transakcji są następnie dodawane do łańcucha.

Kopalnia bitcoinów

itc.ua

Według naukowców z University of New Mexico, którzy badają wpływ wydobywania kryptowalut na środowisko, istnieje kilka obszarów, na które ta operacja ma duży wpływ:

„Najbardziej uderzające w tych badaniach jest to, że pokazują one, że zdrowotne i środowiskowe koszty wydobywania kryptowalut są znaczne; być może większe, niż sądziła większość ludzi ”- powiedział Benjamin Jones, badacz UNM.

Ale proces weryfikacji tych walut wymaga dużej mocy obliczeniowej, co z kolei wymaga ogromnej ilości energii.

Artykuł zatytułowany „Uszkodzenia kryptograficzne: szacunki wartości pieniężnej zanieczyszczenia powietrza i wpływu wydobycia kryptowalut na zdrowie ludzi„Ocenia wpływ tych technik wydobywania kryptowalut na środowisko. Andrew Goodkind (doc. Profesor, ekonomia), Benjamin Jones (doc. Profesor, ekonomia) i Robert Berrens (profesor, ekonomia), badacze z University of New Mexico wykorzystują istniejące dane dotyczące energii wykorzystywanej przez kryptowalutę oraz zestaw technik wyceny ekonomicznej aby określić, ile kosztuje wydobycie kryptowaluty.

„Nasza wiedza fachowa obejmuje szacowanie szkód pieniężnych spowodowanych wpływem na zdrowie i środowisko w różnych działaniach i sektorach gospodarczych” – wyjaśnił Berrens. „Na przykład ekonomiści często badają wpływ zużycia energii związanego z produkcją i wzorcami konsumpcji w rolnictwie lub z produkcją i użytkowaniem samochodów. W świecie borykającym się ze zmianami klimatycznymi ekonomiści mogą pomóc nam zrozumieć wpływ różnych działań i technologii ”.

Wydobywanie kryptowalut i zużycie energii elektrycznej

wpływ wydobycia

hitecher.com

Górnictwo wymaga użycia specjalistycznego sprzętu komputerowego, który zużywa dużo energii elektrycznej. Ponadto farmy górnicze, które prowadzą działalność wydobywczą na dużą skalę, działają w różnych regionach na całym świecie, gdzie mogą czerpać korzyści z najszybszych połączeń internetowych i najtańszych źródeł energii..

Problemem jest również struktura kryptowalut, ponieważ większość monet opartych na dowodzie pracy wykorzystuje algorytm, który sprawia, że ​​hashe są trudniejsze do rozwiązania w czasie, co oznacza, że ​​rośnie również zapotrzebowanie na energię elektryczną, a także związane z nimi szkody..

„Ważną kwestią jest proces produkcyjny stosowany w łańcuchu bloków do zabezpieczania nowych bloków zaszyfrowanych transakcji. Wraz z regułami dostaw dla nowych jednostek waluty, niektóre procesy produkcyjne, takie jak dominujący schemat Proof-of-Work (POW) używany w Bitcoin, wymagają coraz większej mocy obliczeniowej i zużycia energii w konkursie zwycięzca bierze wszystko, aby rozwiązać skomplikowane algorytmy i zabezpieczanie nowych bloków w łańcuchu ”- wyjaśnił Berrens.


„W przypadku każdej kryptowaluty rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną potrzebną do wyprodukowania jednej monety może doprowadzić do niemal nieuniknionego klifu ujemnych korzyści społecznych netto” – czytamy w artykule.

„Przyjrzeliśmy się zmianie klimatu wynikającej z emisji gazów cieplarnianych podczas produkcji energii elektrycznej, a także wpływowi lokalnych zanieczyszczeń powietrza, gdy są przenoszone z wiatrem i przez lokalne społeczności” – stwierdził Goodkind.

W artykule oszacowano, że w 2018 r. Każdy 1 dolar wartości Bitcoin spowodował 49 USD szkód w zakresie zdrowia i klimatu w Stanach Zjednoczonych. Dane naukowców pokazują, że w 2018 roku koszt stworzenia Bitcoina odpowiadał kosztowi jego szkód. Szkody te obejmują zanieczyszczenia powstałe w wyniku spalania paliw kopalnych w celu uzyskania energii, takie jak dwutlenek węgla, drobne cząstki stałe, tlenki azotu i dwutlenek siarki. Wdychanie tych zanieczyszczeń przez dłuższy czas wiąże się ze zwiększonym ryzykiem przedwczesnej śmierci.

„Wykorzystując duże ilości energii elektrycznej wytwarzanej ze spalania paliw kopalnych. Wydobywanie kryptowalut wiąże się z gorszą jakością powietrza i zwiększoną emisją CO2, co wpływa na społeczności i rodziny w całym kraju, w tym w Nowym Meksyku ”- powiedział Jones.

Naukowcy oszacowali zużycie energii elektrycznej i wynikającą z tego emisję dwutlenku węgla dla czterech z większości kopalni kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Monero. Cztery krypty odpowiadały za od 3 do 15 milionów ton emisji dwutlenku węgla od 2016 do połowy 2018 roku.

Dane dotyczące emisji zostały zebrane dla różnych zanieczyszczeń związanych z każdą kilowatogodziną wyprodukowaną w Stanach Zjednoczonych i Chinach, gdzie znajduje się większość światowych operacji wydobywczych kryptowalut. Wywnioskowali z kilku obszernych danych z USA, aby obliczyć wpływ na zdrowie i klimat – lub „uszkodzenia kryptograficzne” – w Chinach.

wydobywanie kryptowalut

thebell.io

Ich szacunki dotyczące szkód klimatycznych opierają się na emisjach dwutlenku węgla wynikających z produkcji energii elektrycznej.

W Chinach około 89% zmian klimatycznych wynika z uszkodzeń kryptograficznych, a pozostałe 11% z powodu skutków dla zdrowia ludzi. W Stanach Zjednoczonych prawie 60% uszkodzeń kryptograficznych wpływa na klimat, a 40% na zdrowie.

Dzieje się tak, ponieważ emisje wynikające z produkcji energii elektrycznej są wyższe w Chinach niż w Stanach Zjednoczonych. Wydobywanie kryptowalut w Chinach ma duży wpływ na wskaźniki przedwczesnej śmiertelności. Według naukowców każde 50000 Bitcoinów wydobytych w Chinach powoduje 12 dodatkowych zgonów w wyniku narażenia na pył zawieszony.

ZA New Scientist Badania pokazują, że wydobywanie bitcoinów generuje emisje dwutlenku węgla, podobnie jak cały kraj Estonii, z udziałem chińskich górników na poziomie 47%. Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index (CBECI) wykazał w tym roku, że pobór mocy Bitcoina przewyższył zużycie energii w Szwajcarii.

Sprzęt górniczy wymaga również chłodnych systemów, aby zapobiec przegrzaniu podczas obliczania tak złożonych algorytmów. Zużywa to dodatkową energię, której nie uwzględniono w tym badaniu, co oznacza, że ​​powstaje jeszcze więcej energii, a tym samym więcej szkód.

Wydobywanie kryptowalut i emisje dwutlenku węgla

emisja dwutlenku węgla

http://theconversation.com/

Badanie wykazało, że w 2018 roku cała sieć zużywała 31,3 terawatogodzin energii elektrycznej, co generowało 17,3 megaton dwutlenku węgla..

Chiny są największym producentem i konsumentem energii węglowej na świecie, posiadając kopalnie w regionie Sinciang i Mongolii Wewnętrznej. Źródła energii z węgla mają 30% tańszą energię niż te wykorzystanie energii odnawialnej. Porównując wydobywane kryptowaluty z odnawialnymi źródłami energii w Kanadzie, ta sama wydobywana kryptowaluta w Chinach miałaby czterokrotnie większą emisję CO2.

ZA Badania CoinShares raport obliczył, że 77,6% operacji wydobycia kryptowalut wykorzystuje energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, podczas gdy reszta 22,4% opiera się na kopalnych i jądrowych producentach.

Wiele rozległych obiektów wydobywczych kryptowalut znajduje się w regionach takich jak północno-zachodni Pacyfik, północna część stanu Nowy Jork, północna Skandynawia, Islandia i Gruzja, gdzie wykorzystywane są głównie odnawialne źródła energii..

Wniosek

Jak widać, modele produkcji energii odnawialnej mają mniejszy wpływ na środowisko. Możemy mieć tylko nadzieję, że górnicy i farmy wydobywcze będą próbować przestawić się na wykorzystanie większej ilości energii odnawialnej niż te oparte na paliwach kopalnych, aby zmniejszyć negatywne skutki emisji dwutlenku węgla. Ponadto, jeśli kryptowaluty zmienią się z protokołu PoW na PoS, który wymaga mniej pamięci niż poprzedni, może to drastycznie zmniejszyć zużycie energii.

Wyróżniony obraz: sharepro.ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector